Jump to content
Dogomania

Wakacje w górach z psiakiem


zimnyx

Recommended Posts

Witam jako ze niemam pomysłu gdzie jechac w jakie gory prosze o rady i poomysły do tej pory przez kilka ładnych lat jezdzilismy do zakopca i łazilismy po wysokich tatrach terraz wzielismy akite duzego psa i wytworzyl sie problem z wakacjami niechcemy go nigdzie zostawic a kochamy gory w tatry niemozemy jechac bo z tego co znalazlem w necie jest zakaz wstepu dla psów na szlaki niewiem jak jest od strony słowackiej moze ktos sie orientuje biore pod uwage spanie w polsce i dojazd do szlakow po stronie slowackiej. A moze ktos ma inny pomysl ??? Gdzie?? Moze karkonosze??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

tez zabieram zawsze psa na wakacje (bokser) często w góry - na Słowacji, w Czechach nie ma problemu (mysle ze od tego roku nic sie nie zmieniło w tym temacie u nich ale nie sprawdzałam jeszcze )....Karkonosze owszem tez fajnie , góry Stołowe i Sowie, Swiętokrzyskie, Beskidy... jest gdzie połazić z psiakiem nawet i w Polsce , jedynie trzeba zmienic nieco wysokośc szczytów po Tatrach ;)

acha nie wiem jak teraz Gorce..ja kiedys byłam tam z psem, ale nie wiem czy cos sie aktualnie nie zmieniło

PieniŃSKI, BABIOGÓRSKI, BIESZCZADZKI, TATRZAŃSKI Park poza zasiegiem psiaków

ale Tatry od strony Słowacji , mysle ze to niezły pomysł :)

Link to comment
Share on other sites

całe Sudety, po polskiej i czeskiej strony, są dostępne dla turystów z psami
po polskiej stronie - od Gór Izerskich, przez malownicze Karkonosze, mniejsze pasma typu Sowie, Sokole, Wałbrzyskie aż po góry wokół Kotliny Kłodzkiej (Stołowe, Bystrzyckie, Bialskie, Masyw Śnieżnika)

po czeskiej stronie tez wiele pięknych terenów i psy mile widziane
Czesi często chodzą z psami; wiec zdarza się że kelner przynosi miskę z wodą dla psa

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

No tak niejestesmy za tym aby komus zostawiac psa tymbardziej ze akity sa bardzo przywiazzane doo wlasciciela.Tam gdzie do tej pory spalismy mysle ze przypilnowali by nam psiaka bez problemu ale my tak niechcemy,wiec jedziemy do karpacza.Ale wybieramy sie w sierpniu ddo zakopca na kilka dni i chcemy sie rozgladnac na slowacji moze macie jakies propozycje noclegow na slowacji znaciee ceny itd

Link to comment
Share on other sites

Właśnie wróciliśmy z Gór Izerskich. Byliśmy OCZYWIŚCIE z psem. Nie było problemu ze zwiedzaniem. Nam może było łatwiej bo Fidka można wziąć pod pachę, ale po drodze mijaliśmy sznaucera olbrzyma. Spotykaliśmy również borderki i podobnej wielkości psiaki. Właściwie zawsze jeździliśmy z psami, teraz jest nawet łatwiej.

Link to comment
Share on other sites

znam kilka fajnych miejsc na wypoczynek z psem w KArkonoszach my jeździmy z całą trójką i mamy świetne sprawdzone miejsca a moje psy to nie yorki mają średnio ponad 40kg na łebka więc musiałam się nagłówkować aby coś znaleźć ;-) jakby ktoś chciał namiary chętnie podam ;-)

Link to comment
Share on other sites

My sypiamy w Karkonoszach w schroniskach górskich (wiele razy w różnych schroniskach) - wygodnie jest i miło i blisko na szlaki. Nie ma problemu z wzięciem psa do jadalni,
Moja suka nie jest duża, ma jakieś 18 kg - grzbietem do kolana - ale widziałam w schroniskach tez duże psy.

Link to comment
Share on other sites

ale też jak często [I]bywa [/I]wśród ludzi -to się tym bardziej do tego przyzwyczaja, że ludzie są wkoło niego
ze jakieś dziecko podejdzie, że ktoś przejdzie nad psem, czy bardzo blisko -jak jest tłok, no i że w schronisku sie nie szczeka, a w nocy jest to absolutnie zabronione

Link to comment
Share on other sites

My jeździmy w Gorce, tzn. tam mamy nocleg, a jeździmy głównie na słowacką stronę, na trasy, gdzie jeździć można. A jak nie jedziemy - to zostawiamy psa w ośrodku, w kennelu, i gospodyni, obecnie już mocno zaprzyjaźniona z rodziną, bierze go na sik.
Pies w górach musi być nauczony posłuszeństwa, cichego zachowania oraz akceptacji wszystkiego dookoła - inaczej sobie tego nie wyobrażam.

Link to comment
Share on other sites

w samych górach to chyba bez przesady
-bo jest pusto przeważnie, jak nawet pies zaszczeka -to raczej to nikomu nie przeszkadza

i tak jest na smyczy, bo las, więc czy bardzie posłuszny czy nie - też nie ma większego znaczeniu
a po całodziennych spacerach - to i o grzeczność łatwiej

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patmol']w samych górach to chyba bez przesady
-bo jest pusto przeważnie, jak nawet pies zaszczeka -to raczej to nikomu nie przeszkadza

i tak jest na smyczy, bo las, więc czy bardzie posłuszny czy nie - też nie ma większego znaczeniu
a po całodziennych spacerach - to i o grzeczność łatwiej[/QUOTE]

Ale w zasadzie - po co ma szczekać? ;) W lasach też mieszkają zwierzęta, my mieliśmy bliskie spotkanie np. z lisami, kozicami w niektórych partiach - po co ma je straszyć :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

[quote name='darunia-puma']znam kilka fajnych miejsc na wypoczynek z psem w KArkonoszach my jeździmy z całą trójką i mamy świetne sprawdzone miejsca a moje psy to nie yorki mają średnio ponad 40kg na łebka więc musiałam się nagłówkować aby coś znaleźć ;-) jakby ktoś chciał namiary chętnie podam ;-)[/QUOTE]

Poproszę o namiary na te miejscoweczki na pw :) mam trojke psiakow od 10 do 30 kg i potrzebuje fajnych kwater w w górach :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 1 year later...
  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...