Jump to content
Dogomania

Jakie szczotki/grzebienie dla tego psa?


Raczyna

Recommended Posts

[IMG]http://images61.fotosik.pl/695/2536d89e57902029med.jpg[/IMG]

mam nadzieję, że dobrze widać...
nie ma krótkich włosów, ale do długich też bym ich raczej nie zaliczyła
wzięłam go wczoraj ze schroniska, po zimie ma całkiem sporo futerka, zwłaszcza- o ile nie pomylę nazwy- podszerstek?
pytanie do bardziej doświadczonych- które szczotki będą najlepsze? a może jednak grzebień? furminator?
oglądałam ostatnio w Leopardusie i wybór jest ogromny, i tak podejrzewam, że trzeba będzie kupić z dwie-trzy różne

podejrzewam, że jak organizm załapie, że więcej czasu jest w mieszkaniu, to na hura będzie chciał zrzucić większość sierści
jutro jadę mu kupić akcesoria, doradźcie proszę!

i tak największym wyzwaniem to będzie odczulić go na dotyk, strasznie cykorzy, a im bliżej tyłka tym gorzej

Edited by Raczyna
Link to comment
Share on other sites

Ja proponuję tańszą wersję furminatora: [url]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/trymery_grzebienie/139845[/url]
U psa z tego typu sierścią sprawdza się bardzo fajnie, usuwa martwy włos, a pies się mniej sypie. Plus grzebień, ewentualnie szczotka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Angi']to Łoles? :lol: bo taki jakiś podobny :D

Ja bym mu zgrzebło metalowe kupiła i zwykłą taką szczotkę... Ale ja się nie znam za bardzo na tym, może ktoś inny się wypowie..[/QUOTE]

pewnie że Łoles:[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241238-Łoles-pies-włóczykij-znalazł-dom-)[/URL]


[quote name='Sybel']Ja proponuję tańszą wersję furminatora: [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/maszynki_pielegnacja_psa/trymery_grzebienie/139845[/URL]
U psa z tego typu sierścią sprawdza się bardzo fajnie, usuwa martwy włos, a pies się mniej sypie. Plus grzebień, ewentualnie szczotka.[/QUOTE]

dzięki za linka, widziałam właśnie też w Leopardusie coś takiego, jak przyszłam do domu obejrzałam film pokazowy i jak skończyłam oglądać to wiedziałam tylko jedno: "magic!"
nie wiem jak to działa, ale jestem pewna że to kupię

Link to comment
Share on other sites

z samym czesaniem, ze zrobieniem przy nim czegokolwiek, będzie niezła jazda- wpada w histerię, kłapie, ucieka
nie można przy nim nic zrobić, dobrze że daje się coraz bardziej miziać

obawiam się że będzie trudniej niż zakładałam, zwłaszcza że pierwszy pies jakiego znam, który nie pokusi się na surowe mięsko, a parówi owszem, lubi, ale nie jakoś tak "na zabój" i nie mam go czym przekupywać i obłaskawiać :/

Link to comment
Share on other sites

No więc mam psa z dłuższą sierścia i grubaśnym podszerstkiem (pomimo mieszkania w bloku, grzane na maxa):
Wyciąga stary podszerstek, naprawdę jestem zadowolona. Pomimo że trzeba się napracować przy czesaniu to moim zdaniem lepszy od furminatora:
[IMG]http://www.easypet.pl/dane/full/90914837id49ei4317i9d2eiae1847765798HPGO10725.jpg[/IMG]
Do tego trymer hakowy kupiony na wystawie
[IMG]http://www.groomershop.pl/userdata/gfx/060bd24c458336cfd43f69f11df335c9.jpg[/IMG]
Mam też furminator, ale on potrafi ściąć włosy przy kołtunie więc używam go dopiero po pożądnym rozczesaniu sierści - on się lepiej sprawdza przy suce krótkowłosej z gęstym podszerstkiem. Zdjęcia nie wstawię bo mam ten który podała Sybel ;)

Na kołtuny, szczególnie ogon i portki - po pierwszym użyciu miałam efekt 'wow' - coś takiego:
[IMG]http://www.easypet.pl/dane/full/d003d778ic3dbi4ad0ib7bdi8631a2116e18HPGO10726.jpg[/IMG]
Dalej mam wąziutki grzebień do sprawdzania czy pies nie ma kleszczy
Do tego kilka różnych 'ludzkich' szczotek o różnej wielkości i przeznaczeniu.


Mój pies jak go adoptowałam również kłapał zębami, uciekał, gryzł grzebienie i szczotki... naprawdę potrafił ugryźć do krwi, a czesanie go było koszmarem. Do momentu aż znalazłam na niego sposób.
Mój pies po głodówce dał się przekupić na ser żółty intensywny w smaku. Czesany był na 3-4 podejścia z wyjściem na siku pomiędzy, zwyczajnie był to dla niego tak wielki stres że nie wytrzymywał.
Pamiętaj że każdy pies jest inny, możliwe że twój jest lękliwy (mój był dominujący, pewny siebie). Wtedy musisz zacząć od przyzwyczajania do dotyku, małymi krokami... pogodzić się że zanim pies się oswoi to będą dywany futra w domu.

Link to comment
Share on other sites

Maron, dzięki za kompletną, multimedialną odpowiedź ;)

teraz tak pomyślałam, może go spróbuje na którymś spacerze przeczesać?

może na zewnątrz będzie na tyle atrakcyjnie, że to odwróci trochę jego uwagę?

Łoli nie jest lękliwy, ale jakiekolwiek dotykanie go inne niż po głowie albo klacie to panika i histeria, to samo u weta- wet tylko na niego spojrzy i już przekichane :( a będzie wymagał diagnostyki, trzeba mu będzie w uszach trochę pogrzebać, bo są w tragicznym stanie, okulista się kłania...

dobra, na razie się oswaja, z grzebieniem i gmyraniem mu wszędzie też, mam nadzieję na regularne postępy :roll:

Link to comment
Share on other sites

Może dobrym pomysłem jest zabrać psa do groomera jeśli sierść jest w tragicznym stanie (na zdjęciach często nie widać ogromu zniszczenia, skołtunienia, itp)? Nasz groomer czyści od razu uszy, podcina pazury, wyczesuje, szczyrze, kąpie no i prawdę mówiąc ceny też nie są zabójcze bo wykąpanie psa dużego również swoje kosztuje (na mojego psa idą 2 butelki szamponu co wychodzi na wstępie minimum 40zł) - możliwe że u was w okolicy też jest jakiś fajny i zaufany?
Nie wiem czy ze spacerem wypali, u nas nie wypaliło pies spierniczał na widok szczotki najdalej jak się dało, a jak się nie dało to łapał zębami i ewidentnie uciekał od szczotek. Kilka szczotek/grzebieni zeżarł zanim go się nie 'odczuliło' na ich widok i dotyk...

Link to comment
Share on other sites

Maron86 z pokazanych przyrządów to tylko trymer grabkowy Marsa ,z którego skorzystałbym .A te grzebienie dla mnie się nie nadają, nie są dla psów miłe w działaniu.Takiego Marsa sam sobie przerobiłem , bo trzeba mieć kilka różnych gęstości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Może dobrym pomysłem jest zabrać psa do groomera jeśli sierść jest w tragicznym stanie (na zdjęciach często nie widać ogromu zniszczenia, skołtunienia, itp)? Nasz groomer czyści od razu uszy, podcina pazury, wyczesuje, szczyrze, kąpie no i prawdę mówiąc ceny też nie są zabójcze bo wykąpanie psa dużego również swoje kosztuje (na mojego psa idą 2 butelki szamponu co wychodzi na wstępie minimum 40zł) - możliwe że u was w okolicy też jest jakiś fajny i zaufany?
Nie wiem czy ze spacerem wypali, u nas nie wypaliło pies spierniczał na widok szczotki najdalej jak się dało, a jak się nie dało to łapał zębami i ewidentnie uciekał od szczotek. Kilka szczotek/grzebieni zeżarł zanim go się nie 'odczuliło' na ich widok i dotyk...[/QUOTE]

Łoli nie jest skołtuniony, czy bardzo zaniedbany
śmierdzi jak każdy schroniskowiec i ma kupę podszerstka, który już tu i ówdzie zaczyna wyłazić kępkami
trzeba go wyczesać i wykąpać, chyba właśnie w tej kolejności, nieprawdaż?
staram się jak najczęściej przy nim grzebać i widzę, że robi postępy
do groomera jednak nie dam bo 1. chcą minimum 70zł za samo mycie bez żadnych ekstrasów, a za to mam dla niego karmę specjalistyczną na ok pół miesiąca, albo pół fajnego posłanka 2. byłby to dla niego zbyt duży stres, jest u mnie ledwie od wtorku, boi się gdy się chce go dotykać i nie wiem czy miał jakiś wypadek, czy ktoś go traktował bez ceregieli przy okazji badań u weta, wątpię, żeby był bity. Wrzucanie go do obcych ludzi, którzy będą robić z nim to wszystko czego nie lubi i się boi, to byłoby zbyt dużo.
Dlatego muszę go we własnym zakresie doprowadzić do porządku i odczulić na dotyk pod kątem badań u wetów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Grey']Maron86 z pokazanych przyrządów to tylko trymer grabkowy Marsa ,z którego skorzystałbym .A te grzebienie dla mnie się nie nadają, nie są dla psów miłe w działaniu.Takiego Marsa sam sobie przerobiłem , bo trzeba mieć kilka różnych gęstości.[/QUOTE]
Ja mam to dla psa długowłosego z grubym podszerstkiem po zimie (mastif tybetański). Dwa pierwsze od góry kupione na wystawie psó w szczecinie dobierane właśnie pod względem podszerstka mojego psa. U mnie najlepiej sprawdza się pierwszy grzebień z 2 długościami ząbków, oraz trymer hakowy. Do tego ostatnio właśnie dokupiłam ten grzebień co jest na ostatnim zdjęciu. Ogólnie do psa średni jest, jednak portki i ogon (gdzie futro jest naprawdę długie) świetnie czesze + wszystkie 'rozety' na tyłku ładnie układa.
Trymery hakowe mars mają różną gęstość, dopasowuje się taki trymer pod konkretnego psa. Im szerzej rozstawione haki tym do dłuższego włosa, gęste hai do krótkiego - tak przynajmniej mi tłumaczył sprzedawca ;).


Raczyna jeśli faktycznie pies 'tylko' ma 'zapach' schroniska i gruby podrzerstek to faktycznie lepiej go samemu odczulić na dotyk itp. Mi się trafiło kilka psów które bez groomera i golarki zwyczajnie nie dało się doprowadzić do porządku.

Cena różna zależnie od psa, schroniskowego 'hovawarta' za kąpiel + pielęgnacje + uszy + pazury + golenie zapłaciliśmy 150zł - robiły przy psie 2 osoby przez ponad 3h (prawie 4h) więc i cena moim zdaniem nie była wygórowana. Ja osobiście nie miałabym możliwości doprowadzić suczki do porządku. Tylko że ja już mam zaufanego groomera i nie mam obaw powierzyć im nawet gryzącego psa (a i taki nam się trafił), no i prawda jest taka że każdy ma swoją stawkę.
Dużą zaletą groomera jest też fakt że jeśli dajemy psa do niego jeszcze przed przekroczeniem progu naszego domu, pies nie wiąże wtedy zabiegów z nami :p. Tak jak pisałam groomer to dla mnie przy psach schroniskowych również ostateczność jeśli nie ma wyjścia i jestem świadoma że sama nie dam rady.
Moje psy, a w szczególności Szaman uwielbia chodzić na kąpiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Ja swojego kudłacza czeszę gęstym grzebieniem i pudlówką. Do szybkiego wyciągania podszerstka mam trymer hakowy(grzebieniem też się da!), furminator się nie sprawdza.
Trymer dostałam od hodowczyni Jetsa, która jest groomerką i ostrzegała mnie, że można nim zrobić dziury w futrze, gdy za długo wyczesuje się kłak w jednym miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...