Jump to content
Dogomania

Ile karmy dla szczeniaka ?


pysiulka86

Recommended Posts

Słuchajcie, chciałabym się dowiedzieć ile powinnam podawać suchej karmy ( mowa o Royalu dla juniorów) mojej 2 miesięcznej Kice, która waży obecnie 350g. Z wetem skontaktuje się dopiero za jakies 2-3 dni dlatego prosze o pomoc w miarę mozliwosi, pani od której ja brałam pokazała mi na dłoni ile ma to być, ale to jest naprawde nie precyzyjne :-? Kika jako dorosła ma ważyc ponoć 1,5 kg. Pozdrawiam wszystkich.:lol:

Link to comment
Share on other sites

witam
rowniez chcialabym sie dowiedziec cos na temat dawkowania karmy moj kiki ma 2 miesiace (skonczyl 2 czerwca) i tata 1,3kg mama 2kg jak sie urodzil mial 6 dkg teraz 1kg podaje royal dla wybrednych szczeniakow wg dawkowania na opakowania to 50g dziennie ale to b duzo i tego nie zje ja podaje mu 4xpo10g i tak nieraz wszystkiego nie zje
mam jeszcze pytanie czy dodatkowo mozna podawac mu wapno( klapniete uszka) jak tak to czy moze to byc dla dzieci no i jaka dawka

pozdrawiam:multi: :multi: :multi:

Link to comment
Share on other sites

Ja Karmie Tofficzka Rayalem, dla szczeniat oczywiscie, dla wybrednych pieskow i dzienna dawka to 50 g, teraz dostaje 60 g, bo tak zaleca Royal, ze od czwartego miesiaca miesiaca zwiekszyla sie troszke dawka :) 50 g dziele na cztery, na oczywiscie :) jest tak zakrycie dna miseczki :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PositiveThought']Aiduś miał pełną malutką miseczkę. nie zjadł to do widzenia.
żadnej fizolofii nie widzę :hmmmm:
jak dasz raz 5 dag za dużo, też się nic nie stanie...[/quote]
No wiesz, są różne szczeniaki ;). Osobiście widziałam takiego wołoducha, że zjadłby trzy pełne miseczki, i jeszcze dokładkę ;). A zatuczony york to nie dość, że żałosny widok, ale i poważne problemy zdrowotne... Najlepiej trzymać się zaleceń na opakowaniu i odmierzać dzienną porcję specjalnym kubeczkiem danej firmy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='owczarnia']No wiesz, są różne szczeniaki ;). Osobiście widziałam takiego wołoducha, że zjadłby trzy pełne miseczki, i jeszcze dokładkę ;). A zatuczony york to nie dość, że żałosny widok, ale i poważne problemy zdrowotne... Najlepiej trzymać się zaleceń na opakowaniu i odmierzać dzienną porcję specjalnym kubeczkiem danej firmy.[/quote]
[FONT=Courier New][COLOR=magenta]co do jedzenia to Vasyl przy eukanubie nie ma oporów ile mu wsypiesz tyle zje :evil_lol: natomiast Tanyę muszę prosić żeby coś zjadła po południu :mad: ta to ma apetyt po swojej mamusi a chuda, że się anatomi można uczyć :angryy: mam nadzieję, że to będzie tylko do pierwszej cieczki i później już będzie jadła normalnie :roll: [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pysiulka86']Słuchajcie, chciałabym się dowiedzieć ile powinnam podawać suchej karmy ( mowa o Royalu dla juniorów) mojej 2 miesięcznej Kice, która waży obecnie 350g. Z wetem skontaktuje się dopiero za jakies 2-3 dni dlatego prosze o pomoc w miarę mozliwosi, pani od której ja brałam pokazała mi na dłoni ile ma to być, ale to jest naprawde nie precyzyjne :-? Kika jako dorosła ma ważyc ponoć 1,5 kg. Pozdrawiam wszystkich.:lol:[/quote]
Pilnuj swojej sinki zeby na czas jadla , bo znam takie malenstwa , ktorym spada cukier we krwi i pieski mdleją. To wielkie wyswanie miec takiego okruszka w domu. Moj malenki york , ktorego ja uwazam za maluszka na pograniczu w wieku 2 miesiecy wazyl 500 gr i to uwazam ze malo. Teraz ma 4 miesiace i wazy oprawie 1 kg.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

nie wyrośnie na olbrzyma ;)moja suńka w tym wieku ważyła około 1,5 kg a teraz około 3,5 ...
[U]moim zdaniem [/U]szczeniak powienien dobrze wyglądać a już na pewo nie wolno ograniczać mu jedzenia po to aby nie wyrósł za duży...
niech je z apetytem zdrowo rośnie!!!
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

wzrost yorka nie zależy od iliści podawanej karmy - za wzrost odpowiadają geny. Za to waga yorka jak najbardziej . Na szczęście yorasy chowane na suchym żarełku jedzą tylko tyle ile im potrzeba. Są oczywiście wyjątki wciągające wszystko w każdej ilości - logiczne że tym żarłokom dawkujemy karmę. Generalnie u mnie sucha karrma jest non stop w miseczce i sunia sobie podjada kiedy ma ochotę, my sobie możemy na to pozwolić bo Fibi je z umiarem i jest chuda szprota :)

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...
  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...