Jump to content
Dogomania

Jakie mięso dla psa?


Farcik

Recommended Posts

[quote name='barbarasz49']Zgoda,ale mimo tego że człowiek to prawie małpa, to prawie wszyscy ludzie jedzą mięso, a małpa:ices_bla: z tego co jest mi wiadomo nie jest zwolenniczką jedzenia mięsa.[/QUOTE]

Przecież małpy polują i jedzą mięso, nie wiedziałaś o tym ? :roll:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 105
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='evvelina']barbarasz a w której grupie Ty jesteś ? Piszesz posty o surowym mięsie jak ktoś bardzo pewny swych racji :razz:[/QUOTE]

Jestem w tej grupie,która ma wątpliwości,a wynika to z tego że w wielu książkach o odżywianiu psów czytałam i na bieżąco czytam,że psom należy podawać wyłącznie mięso gotowane ( zresztą zamieściłam na tym forum cytat na ten temat, z jednej z tych książek), a tu na forum zostaję obrzucona inwektywami w typie "idiotka" i niektórzy internauci twierdzą z fanatycznym uporem,że psom daje się tylko i wyłącznie surowe mięso. Więc jak mam nie wątpić kto naprawdę ma rację?

Link to comment
Share on other sites

Barbaro! A w tych wszystkich móndrych książkach jest podana systematyka psów? Chodzi mi o umiejscowienie w systematyce zwierząt - rząd, rodzina, gatunek, podgatunek.
Jak nie ma to sobie sprawdź u wujka googla.
Może to rozwieje twoje watpliwości.
Pies jako podgatunek wilka jada mięso surowe a nie gotowane plus zboża.
No chyba że tego iż wilki sa mięsożercami tez nie wiesz...

małpy poluja na mieso pieknie. Cała grupa urzadza polowanie, wykorzystują do zabijania nawet narzedzia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301']Barbaro! A w tych wszystkich móndrych książkach jest podana systematyka psów? Chodzi mi o umiejscowienie w systematyce zwierząt - rząd, rodzina, gatunek, podgatunek.
Jak nie ma to sobie sprawdź u wujka googla.
Może to rozwieje twoje watpliwości.
Pies jako podgatunek wilka jada mięso surowe a nie gotowane plus zboża.
No chyba że tego iż wilki sa mięsożercami tez nie wiesz...

małpy poluja na mieso pieknie. Cała grupa urzadza polowanie, wykorzystują do zabijania nawet narzedzia.[/QUOTE]

"Największym głupcem jest ten, kto sądzi,że poza nim wszyscy są głupcami."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Ja stosuję się do powiedzenia, że należy dmuchać na zimne i stosuję to zarówno do swojej rodzinki jak i do psa.W dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe i nigdy dość ostrożności,bo jak zauważyłaś mnożą się ostatnio nowe choroby odzwierzęce,wirusy,rotawirusy i różne inne świństwa.[/QUOTE]

Wielki Boże! To cud prawdziwy, że psy dotrwały naszych czasów, jedząc to obrzydliwe surowe mięso, i doczekały wybawienia w postaci gotowania im papu albo produkowania suchych bobków. Gatunek uratowany!
Ale ale, zostało jeszcze mnóstwo dzikich drapieżników, one biedne muszą jeść to paskudne niezdrowe surowe mięso naszprycowane coraz to nowymi patogenami... Zróbmy akcję, ratujmy lwy - wysyłajmy suchą karmę do Afryki! Albo wysypujmy karmę w lesie, może uratujemy jakiegoś liska od strasznych chorób z surowego mięsa.

[SIZE=1]Przepraszam, naprawdę musiałam :evil_lol: ciężko mi przejść obojętnie wobec pewnego poziomu absurdu.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Martens']Wielki Boże! To cud prawdziwy, że psy dotrwały naszych czasów, jedząc to obrzydliwe surowe mięso, i doczekały wybawienia w postaci gotowania im papu albo produkowania suchych bobków. Gatunek uratowany!
Ale ale, zostało jeszcze mnóstwo dzikich drapieżników, one biedne muszą jeść to paskudne niezdrowe surowe mięso naszprycowane coraz to nowymi patogenami... Zróbmy akcję, ratujmy lwy - wysyłajmy suchą karmę do Afryki! Albo wysypujmy karmę w lesie, może uratujemy jakiegoś liska od strasznych chorób z surowego mięsa.

[SIZE=1]Przepraszam, naprawdę musiałam :evil_lol: ciężko mi przejść obojętnie wobec pewnego poziomu absurdu.[/SIZE][/QUOTE]

"Odmiany głupoty pysznią się swoją mądrością":stupid:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301'][URL="http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/co-ludzie-najchetniej-nazywaja-glupota-madrosc-ktorej-nie-rozumieja-7128112/"]Co ludzie najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją.[/URL][/QUOTE]

:kciuki::kciuki::kciuki: :mdrmed:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='isabelle301'][URL="http://www.zamyslenie.pl/aforyzm/co-ludzie-najchetniej-nazywaja-glupota-madrosc-ktorej-nie-rozumieja-7128112/"]Co ludzie najchętniej nazywają głupotą? Mądrość, której nie rozumieją.[/URL][/QUOTE]

Masz rację Isabelo, ponieważ ty jesteś [B]mądra inaczej,więc wybacz ja twojej mądrości nie rozumiem ![/B]:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy']


No to zacznij żywić się powietrzem, bo w każdym mięsie można znaleźć jakieś "ale" ;) Rośliny też są modyfikowane genetycznie, więc też lepiej ich nie jedz ;) A tak na dobrą sprawę, to powietrze też skażone, więc....
[/QUOTE]

jak żyć? :evil_lol:

ja niecierpliwie czekam na tą tanią wieprzowinę :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

No bo chyba w strefie buforowej ruszył interwencyjny skup wieprzowiny? Rolnikowi krzywda stać się nie może - najpierw dostał głowę Kalemby na tacy, a teraz podatnik musi odkupić przerastające tuczniki :)
Dziewczyny tu niedługo nową wersję księgi Mądrości Syracha wysmażą :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Skup dziczyzny.
Bardzo fajne i sympatyczne miejsce, w którym tanio bardzo można kupić mięso dla psa.
Czy to mięso jest badane? hm, mi karteluszki z wynikami badań pokazali ale czy można w nie wierzyć???
No ja akurat wierzę.
Jak się częściej przychodzi to człowieka zapamiętują i nawet czasem poproszą, żeby z psem przyjechać, bo z chęcią bestyję zobaczą. A jak już bestyję poznają i polubią to są zdolni co fajniejsze kawałki odłożyć a nawet i telefonicznie lub smsowo poinformować czy coś tam mają superaśnego.

Jak się do takiego skupu dziczyzny dostać? Wchodzimy na stronę internetową najbliższego nam koła łowieckiego. Sprawdzamy kalendarz polowań (tak, aby wiedzieć kiedy na jakiego zwierza jest polowanie), sprawdzamy najbliższy owemu kołu skup i tam następnego dnia po polowaniu dzwonimy, lub jeszcze lepiej, samodzielnie się wybieramy z listą zapytań.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...