Jump to content
Dogomania

Zmętnienie oka


monoblock

Recommended Posts

Cześć to mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym się spytać czym może być spowodowane tzw. zmętnienie oka(lekko niebieskie) u psa. Piesek ma 10,5 roku, czy to normalne w tym wieku ? Zauważyłem to dopiero niedawno.. w załączniku jest zdjęcie ale ciężko to było uchwycić przy takim świetle .[attachment=3114:11161.attach]

Link to comment
Share on other sites

Miałam taki sam problem .. dwukrotnie po raz pierwszy mój pies zatarł sobie oko pazurem ,powstało zmętnienie rogówki po czym przeszło na wrzód rogówki i w zeszłym roku kot przebił mu rogówkę pazurem ...
Czyli u Ciebie podejrzewam uraz mechaniczny ..czy pies mruży oko?..czy ma opuchnięte ?
Proponuję udać się do weta, samo na pewno nie przejdzie .

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...

Żaden ze mnie specjalista i też ciężko po tak krótkim opisie stwierdzić czy wygląda to identycznie jak u naszego psa, ale u nas takie zmętnione oczy okazały się wrzodem rogówki oka. Najlepiej poszukać jakiegoś dobrego specjalisty w okolicy, który wystawi poprawną diagnozę. A póki co znalazłam taki artykuł https://for-animals.pl/wrzod-rogowki-oka/ , który na pewno lepiej opisuje czym wrzód rogówki oka się charakteryzuje, może to jakoś pomoże. Życzę zdrowia dla psiaka!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...