Jump to content
Dogomania

Huzio już w swoim domku!


Ayame Nishijima

Recommended Posts

Mija trzeci tydzień  pobytu Huzara w PDT:

1)     lęk separacyjny – Huzio się zaaklimatyzował, poznał stały rytm życia u Anecik i, o dziwo, już wcale nie protestuje przed czasową rozłąką z człowiekiem. Bardzo się z tego cieszymy, bo zwiększa to szanse na znalezienie domku stałego,

2)     lęk burzowy – nie było burzy w ubiegłym tygodniu. Deszczu Huzio nie lubi, więc szybko załatwia swoje potrzeby, po czym ucieka do domku,

3)     relacje w stadzie – jak zwykle pozytywne. Bardzo lubi bawić się z Haną i z Tigrą,

4)     zdrowie – dopisuje.

Wczoraj Huzio pokazał się ze swojej najlepszej strony. Przyjechali Państwo w sprawie małego pieska, z dwójką małych dzieci, jedno, kilku miesięczne (jeszcze na rękach), drugie - dziewczynka ok. 2-letnia. Huzarek – proludzki przylepa, od razu nadstawiał się obcym ludziom do miziania, głasków, położył Pani łepek na kolanach i się przykleił. Anecik jest pod wrażeniem stosunku Huzia do maleńkiej dziewuszki – wyważony i delikatny. Dziewusia wołała „Huział, Huział”, a on powolutku, spokojniutko i rozważnie do niej podchodził i dawał się głaskać. I tak potwierdziliśmy, także po zmianie miejsca, że Huzio jak najbardziej nadaje się do domku z małymi dziećmi.

Huzarek pozdrawia wszystkich swoich Przyjaciół 

  • Upvote 5
Link to comment
Share on other sites

Dnia 19.08.2017 o 15:29, elik napisał:

Aby zwiększyć szanse Huzara na znalezienie dobrego domu, zamówiłam pakiet promowanie z odświeżaniem w promocyjnej cenie 4,49 zł

Elu bardzo dziękuję, że pamiętasz i dbasz o naszego Huzia ..... oby tym razem przyniosło mu to szczęście

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

Wspaniałe wiadomości od Huzara Aniu :)  To wielka strata dla potencjalnych opiekunów, że  tak wspaniały pies  nadal jest bezdomny :(

Jak i gdzie go ogłaszać, żeby znaleźć dla niego odpowiedni dom ?

Czy ma ktoś jakiś pomysł ?

Pomóżcie   599a9aca56c18_gifproszcy.gif.d1e6246fc8add755604bfbc504b2518b.gif

599a9abdf330f_naponiedziaek2.jpg.2f1ed1c393e4c682bc8a2570565e34d6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

1 godzinę temu, kasiainat napisał:
Cytat

Miałam okazje poznać Huzarka dwa dni temu. Wspaniały psiak:-)

IMG_8534.JPG

IMG_8535.JPG

IMG_8568.JPG

Dziękuję za piękne zdjęcia pięknego Huzara.

Cytat

Miałam okazje poznać Huzarka dwa dni temu. Wspaniały psiak:-)

Jak miło przeczytać obiektywną ocenę :)   599d30684aa76_gifniewinny.gif.1e90d61590a7aa9a83f8c9ec315ba290.gif 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Przed chwilą, Tyś(ka) napisał:

Pechowiec z niego :(
Nie umiem zrozumieć tej ciszy...

Mam nadzieję, że może niedługo coś drgnie, jak już wakacje się skończą, oby...

Tysiu, mam do Ciebie prośbę, spróbujmy odczarować tego pecha Huzarka, co? może w wolnej chwili napisałabyś tekst do ogłoszeń dla niego?

Puściłabym ogłoszenia z Twoim tekstem, może by zadziałało?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Oczywiście mogę napisać, chociaż nie wiem czy uda mi się napisać coś równie ładnego - obecny tekst bardzo mi się podoba ;).

Staram się też Huzia podsyłać ludziom, którzy szukają psiaka i wydaje mi się, że może im Huzio podpasować... no ale na razie cisza...

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

4 minuty temu, Tyś(ka) napisał:

Oczywiście mogę napisać, chociaż nie wiem czy uda mi się napisać coś równie ładnego - obecny tekst bardzo mi się podoba ;).

Spróbujmy, kochana, może po Twoim tekście coś się ruszy, zaiskrzy na monitorach i Huzio zostanie wreszcie wypatrzony ;) piękne dzięki z góry *) 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ciocie, przepraszam, że tak zwlekam... mam lekki kociokwik. W domu brakuje rąk do pracy, więc znoszę drewno i robię męskie prace w ogrodzie, by odciążyć rodziców, a i kot mi choruje... ale jutro powinno być trochę lżej i przysiądę do opisu.

Czy ktoś mógłby mi wypunktować najważniejsze informacje o Huzarku? Będzie mi łatwiej coś stworzyć i opis będzie bardziej rzetelny. Oczywiście informacje mogę dostać tutaj, jak i na PW, ale byłabym za nie bardzo wdzięczna... Wiem, że to trochę wygodnictwo, ale 75 stron to sporo...

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, Tyś(ka) napisał:

Ciocie, przepraszam, że tak zwlekam... mam lekki kociokwik. W domu brakuje rąk do pracy, więc znoszę drewno i robię męskie prace w ogrodzie, by odciążyć rodziców, a i kot mi choruje... ale jutro powinno być trochę lżej i przysiądę do opisu.

Czy ktoś mógłby mi wypunktować najważniejsze informacje o Huzarku? Będzie mi łatwiej coś stworzyć i opis będzie bardziej rzetelny. Oczywiście informacje mogę dostać tutaj, jak i na PW, ale byłabym za nie bardzo wdzięczna... Wiem, że to trochę wygodnictwo, ale 75 stron to sporo...

Może aktualne ogłoszenie będzie pomocna :)

Spójrz proszę w bursztynowe oczy Huzara

i zechciej go poznać.
Popatrz, jaki fajny psiak, jak całym sercem kocha ludzi i uwielbia dzieci. Jak uwielbia bawić się piłką i ganiać z innymi psami. Huzio upomina się o pieszczoty, głaskanie, ale też lubi pokazać, jaki jest mądry, posłuszny, jak szybko uczy się nowych komend. Jest dumny z każdej pochwały i jeszcze bardziej stara się być najlepszym psem na ziemi. A wszystko to, bo Huzarek baaardzo marzy o swoim człowieku do kochania. Pomóż Huziowi spełnić jego marzenie, a zyskasz wiernego przyjaciela, który ciebie nigdy nie zawiedzie, a zawsze będzie kochał.
Podobnie jak niektóre psy, Huzar boi się dużych, gwałtownych burzy i wówczas szuka wsparcia u opiekuna. Obecnie Huzar przebywa w okolicach Katowic, ma ok. 6 lat, jest wykastrowany, zaszczepiony, waży ok. 30 kg. Obowiązuje umowa adopcyjna oraz wizyta przed adopcyjna. Nie wydajemy psów do budy, na łańcuchy.

Może jeszcze coś, ktoś dorzuci :)

Link to comment
Share on other sites

 

Najnowsze wieści od naszego przystojniaka:

Huzarek miewa się dobrze, zdrowie dopisuje, już nie jojczy gdy człowiek wychodzi z domku. 

Do szaleństwa zakochany w piłeczkowaniu. Piłeczki to jest to, co Huzio lubi najbardziej.
I tylko domku stałego wciąż nie ma, a to taki kochany pieseł.
Trzymajmy kciuki za domek dla Huzarka.
  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Dnia 1.09.2017 o 23:02, elik napisał:

Może aktualne ogłoszenie będzie pomocna :)

Spójrz proszę w bursztynowe oczy Huzara

i zechciej go poznać.
Popatrz, jaki fajny psiak, jak całym sercem kocha ludzi i uwielbia dzieci. Jak uwielbia bawić się piłką i ganiać z innymi psami. Huzio upomina się o pieszczoty, głaskanie, ale też lubi pokazać, jaki jest mądry, posłuszny, jak szybko uczy się nowych komend. Jest dumny z każdej pochwały i jeszcze bardziej stara się być najlepszym psem na ziemi. A wszystko to, bo Huzarek baaardzo marzy o swoim człowieku do kochania. Pomóż Huziowi spełnić jego marzenie, a zyskasz wiernego przyjaciela, który ciebie nigdy nie zawiedzie, a zawsze będzie kochał.
Podobnie jak niektóre psy, Huzar boi się dużych, gwałtownych burzy i wówczas szuka wsparcia u opiekuna. Obecnie Huzar przebywa w okolicach Katowic, ma ok. 6 lat, jest wykastrowany, zaszczepiony, waży ok. 30 kg. Obowiązuje umowa adopcyjna oraz wizyta przed adopcyjna. Nie wydajemy psów do budy, na łańcuchy.

Może jeszcze coś, ktoś dorzuci :)

Tysiu,  warto podkreślić jeszcze, że Huzio jest, cyt. za Anią75, "zakochany w piłeczkowaniu", potrafi poszczekiwać i domagać się rzucania piłeczek, krótko mówiąc, urodzony czworonożny piłkarz z niego :D 

  • Upvote 3
Link to comment
Share on other sites

Niestety, wymodziłam na tę chwilkę tylko coś takiego...
Postaram się napisać coś lepszego ;)

Gdyby dzisiaj kręcili „Lassie wróć” z pewnością na owczarka wzięliby Huzara. Bo Huzar to pies na medal: w wierności spokojnie mógłby konkurować z Lassie, a z komisarzem Alexem podać sobie łapki w inteligencji. Bo Huzar to przemądry psiak: za piłeczkę zrobi dosłownie wszystko, praca z nim jest czystą przyjemnością. Nic więc dziwnego, że podstawy posłuszeństwa pojął w mig i dobrze wie, jak powinien zachowywać się cywilizowany pies, zresztą Huzar uwielbia zadowalać swojego Opiekuna. Huzar bardzo lubi współpracować z człowiekiem, więc w odpowiednich rękach będzie naprawdę rewelacyjnym przyjacielem. Dla niego największym szczęściem jest spędzać aktywnie czas ze swoją Rodziną: bo Huzar to również prorodzinny i bardzo towarzyski psiak, który kocha zarówno Ludzi Dużych, jak i Małych, a życie w odosobnieniu nie jest dla niego. Nawet, gdy dzieje się coś złego, np. na dworze szaleje przerażająca burza, Huzar szuka oparcia w Swoim człowieku: bo on dobrze wie, że człowiek jest mądry i można zawsze na nim polegać. To taki pies „do tańca i do różańca”, nieważne co ma robić, ważne że może coś robić ze swoim człowiekiem: czy to tropienie, czy wędrówka w góry, czy powtarzanie i nauka nowych komend. A po aktywnym dniu najchętniej położy się w nogach Opiekuna i razem z Nim będzie oglądał TV, i od czasu do czasu otrzymywał „głaski”, pieszczoty i pochwały – bo to pies spragniony miłości, któremu nigdy nie jest dość "miziania".

Jak przystało na psa z manierami, Huzar również umie dogadać się ze swoimi pobratymcami, nie wszczyna awantur. Spokojnie może mieszkać w domu, gdzie jest już jeden czworonóg, bo lubi bawić się z psiakami.

Obecnie Huzar przebywa w Domu Tymczasowym i z utęsknieniem wypatruje swojego Człowieka, z którym mógłby robić te wszystkie świetne rzeczy, które robi człowiek ze swoim psem. A przede wszystkim czeka na Kogoś, kto go będzie kochał równie mocno, jak on jest w stanie pokochać człowieka.

Huzar posiada aktualną książeczkę zdrowia, jest również wykastrowany. Ma dopiero 6lat, jest średniej wielkości i rozkochuje w sobie wszystkich mądrym, pięknym spojrzeniem.

Jeśli chcesz wpatrywać się w te mądre oczka na co dzień, które non stop będą zdradzały, jak mocno kocha Cię ten niesamowity pies, zadzwoń!

XXX

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...