Jump to content
Dogomania

Huzio już w swoim domku!


Ayame Nishijima

Recommended Posts

To tylko 1 z tych zdjęć, zciągłam to ze strony KTOZ. Tych psów jest 17, suki na oszczenieniu. Ta Pani z którą rozmawiałam mówiła żebym złożyła ofertę do Gminy na umieszczenie tych psiaków u mnie. Można je też adoptować. Podpowiedzcie coś bo sprawa jest na wczoraj, one tam są w takich warunkach jak na zdjęciach

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Huzar wybrał do spania legowisko, noc minęła spokojnie. W pokoju czyściutko, i przywitał nas merdającym ogonem. Na spacerze chętny do zabawy. Wogóle widać, że chętnie przebywa w towarzystwie ludzi.[/QUOTE]

mozna prosić o zdjęcia pokoju Huzara i spaceru?

Link to comment
Share on other sites

Ben zakwaterował się w kuchni, a ten pokój zajął Huzar.

Dla tych, którzy nie mają linku do wątku Bena.
Tu jeszcze Ben, ale z tego pokoju i wersalki korzysta teraz Huzar

[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kRHqkrfDDL8/UwthID_jhlI/AAAAAAAAGVM/d7nSBa-OQ_A/w640-h480-no/zdjecie-0008.jpg[/IMG]

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']....
[TABLE="width: 100%"]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD="bgcolor: #ffffff, colspan: 2"][CENTER][COLOR=#FF0000][B] Potrzebne są pilne szczepienia, inne zabiegi weterynaryjne jak odrobaczenie czy odpchlenie i te najważniejsze - sterylizacje suk.Na pewno część z nich jest już ciężarna, zatem ten zabieg to wręcz konieczność.[/B][/COLOR][/CENTER]
Gdyby KTOKOLWIEK z Państwa lub znajomych miał choćby tymczasowy dom, gdzie mogłyby przyjechać zwierzaki to bardzo prosimy o pomoc.
[CENTER][COLOR=#008000][B]Potrzeba nam każdego wsparcia - jedzenia dla psów, schronienia, pieniędzy na zabiegi weterynaryjne i na ich bieżące utrzymanie.[/B][/COLOR]

[B]Bardzo prosimy także o wpłaty na nasze konto[/B]

[B]80 1500 1487 1214 8000 9036 0000[/B]

[B] z dopiskiem "psy z gminy Limanowa".[/B]Będziemy intensywnie ogłaszać te psinki i szukać im domów, ale póki są one tam, gdzie są nasza pomoc jest ograniczona.

[/CENTER]

Tyle mi się udało zciągnąć, podpowiedzcie co można zrobić[/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[/QUOTE]

Na stronie KTOZ jest notatka o tej interwencji z 13 stycznia br.
Jest tam taki zapis, cytuję: "[I]Na terenie posesji przebywały psy chore: jeden z nich miał nużycę, inny wypadnięty odbyt. Zwierzęta były zaniedbane i nigdy nie szczepione, ani odrobaczane.
Inspektorzy zajęli się psami, zwierzęta gospodarskie zostały na posesji, a rodzina właściciela zobowiązała się do poprawy ich warunków bytowych.[/I]"
Są zdjęcia z interwencji i zdjęcie psiaka z wypadniętym odbytem w gabinecie weterynaryjnym. Można sądzić z tego, że psiaki, którym potrzebna była pomoc weterynaryjna, otrzymały ją.

Upłynęło już sporo czasu od tej interwencji, ale nie ma informacji o stanie tych zwierząt na dzień dzisiejszy. Pomoc, jaką KTOZ jest zainteresowana, to przelewy pieniężne lub DT dla psiaków.
Ja osobiście nie mam zbędnej kasy, którą mogłabym przelać na konto KTOZ, nie mogę także przyjąć psiaka na DT. Sądzę, że w takiej sytuacji jest większość osób na dogo. Zauważ ile osób zbiera się na to, żeby Huzar mógł zamieszkać w hotelu.
Opieka nad bezdomnymi zwierzętami leży w obowiązkach gminy i KTOZ dobrze o tym wie. Jeśli gmina nie ma możliwości zaopiekowania się tymi zwierzakami, to KTOZ powinien zwrócić się do gminy z żądaniem o przynajmniej częściowy zwrot kosztów za leczenie i pobyt zwierząt w DT. Niektóre organizacje to stosują i gmina musi partycypować w kosztach utrzymania tych zwierząt. Gmina ma obowiązek przeznaczyć w planie budżetu w każdym roku pewnej kwoty na pomoc bezdomnym zwierzętom. Jest dopiero początek roku i nie mogą się tłumaczyć brakiem kasy.

[URL="http://ktoz.eadopcje.org/interwencja/limanowa"]Może ktoś jest w lepszej niż ja sytuacji i mógłby pomóc tym zwierzakom - link do informacji o sytuacji psiaków[/URL].

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, za odpowiedź. Z tego co mówił mi pracownik KTOZ(rozmowa wczoraj) to sytuacja tam się nie zmieniła, Gmina umywa ręce twierdząc, że problem leży po stonie rodziny zmarłego właściciela. Pani z KTOZ proponuje żebym złożyła ofertę do Gminy o umieszczenie tych psów u mnie( w tym budynku gospodarczym), a ja się waham i nie wiem co robić, pół nocy myślałam czy nie wziąźć kilku bezpłatnie gdyby KTOZ pokrył weta(bo w ich przypadku koszty są wyższe), a z drugiej strony to by było ciche przyzwolenie na postępowanie urzędu. Mętlik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']...Pani z KTOZ proponuje żebym złożyła ofertę do Gminy o umieszczenie tych psów u mnie( w tym budynku gospodarczym), a ja się waham i nie wiem co robić, pół nocy myślałam czy nie wziąźć kilku bezpłatnie gdyby KTOZ pokrył weta(bo w ich przypadku koszty są wyższe), a z drugiej strony to by było ciche przyzwolenie na postępowanie urzędu. Mętlik...[/QUOTE]
Hmmm rozwiązanie jest chyba bardziej skomplikowane. Być może sytuacja prawna zwierząt nie jest obecnie wyjaśniona. Może nie jest jeszcze przeprowadzona sprawa spadkowa i być może na razie nie są to zwierzęta bezdomne i gmina nie ma wobec nich obowiązku opieki.
Jeśli tak, to i KTOZ i nikt inny nie ma prawa zabierać tych zwierząt. Z drugiej strony, jeśli KTOZ zabrał te zwierzaki i szuka dla nich domów, to chyba jednak są to bezdomne zwierzęta, a więc gmina ma obowiązek opieki.
Albo są jeszcze inne aspekty tej sprawy o których nie wiadomo i jest jeszcze inne rozwiązanie.
Doprawdy tu potrzebna jest wiedza na temat sytuacji prawnej tych zwierząt, a my jej nie posiadamy.
Ale jeśli chciałabyś być bezpłatnym DT dla kilku psiaków, to musiałabyś najpierw przystosować do tego ten budynek gospodarczy. Z tego co widziałam wymaga to jednak dużego nakładu pracy, nie jest jednak niemożliwe :)
Sądzę, że w takiej sytuacji KTOZ finansowałby opiekę weterynaryjną, a może i karmę. Wiem, że organizacje stosują takie praktyki. Musiałabyś to z nimi wcześniej ustalić. Mogłabym pomóc w ich ewentualnym ogłaszaniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Dziewczyny, jeśli o tym myslimy tomoże by założyć wątek dla tych psiaków?
Ostatecznie tu zaglądaja tylko ci, którzy są zainteresowani Huzarem. Może ktoś wpadnie na jakiś pomysł? Co Wy na to?[/QUOTE]
Jestem za. Na pewno to tym psiakom pomoże.
Dobrze byłoby też ewent na F.B. zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Malgoska']a te psy tam jeszcze są?[/QUOTE]

Z tego co kilka postów wcześniej pisała betkak, to są.

[quote name='betkak']Dziękuję, za odpowiedź. Z tego co mówił mi pracownik KTOZ(rozmowa wczoraj) to sytuacja tam się nie zmieniła...[/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ayame Nishijima']Nowy banerek. Prosze się częstować :)

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/251169-Huzar-jest-juz-w-hoteliku-)-Prosimy-o-deklaracje"][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-GyTJZcEPuVo/UxMokGiTxjI/AAAAAAAAAiU/9DBEMnRzG7o/w300-h100-no/+baner+huzar.jpg[/IMG][/URL] [/QUOTE]

Niestety nadal nie mogę zamieścić. Nie chcę kasować Bena póki na znajdzie DS, a oba razem się nie mieszczą.
Może udałoby Ci się zmniejszyć oba banerki (obiecałaś zmniejszyć Bena ;) )
Oba sa śliczności, ale nie da się ich razem zmieścić w sygnaturze :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...