Jump to content
Dogomania

Huzio już w swoim domku!


Ayame Nishijima

Recommended Posts

[quote name='paula_t']A wiadomo który psiak z dogo jedzie do hoteliku? Dziewczyny wcześniej były w tym hoteliku czy zawożą psiaka "w ciemno"?
Nie powiem,cena jest bardzo konkurencyjna:roll:[/QUOTE]
Pani Beata uprzedziła moje wyjaśnienia.
Tak wczoraj, jak i dzisiaj rozmawiałam z Panią Beatą, prowadzącą hotelik dla psów. Moje odczucia były pozytywne. Nie będę pisać o samym hoteliku, bo myślę, że wystarczająco opowiedziała Pani Beata. Obiecała przysłać mi zdjęcia z hoteliku. Jak tylko dostanę, wstawią fotki na wątek. Teren hoteliku jest duży, ale ogrodzony - ogrodzenie na podmurówce. Jest zorganizowany odrębny wybieg dla psów.
Podstawowa opieka weterynaryjna tj. odrobaczenie, odpchlenie, szczepienie mieści się w cenie hotelu. Leczenie, czy zabiegi to osobna sprawa. Weterynarz przyjeżdża do hoteliku, dzięki czemu psiaki nie stresują się niepotrzebnie podróżą.
Ben mieszkałby w domu.
Biorąc pod uwagę opis hoteliku, myślę, że jest to dobra propozycja dla naszego podopiecznego. W@skazana byłaby wizyta przed oddaniem tak Bezimiennego.

Proszę o przemyślane opinie.

Edited by elik
Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataDz']Dziękuję za zaproszenie, na dogo jestem bardzo rzadko, myślałam nawet usunąć profil. Mogę psiaka wspomóc na razie 20 zł stałej deklaracji co miesiąc.[/QUOTE]
Witaj Beatko :) Możesz obrażać się na ludzi, to usuń ewentualnie profil z F.B., jeśli go tam masz, ale nie obrażaj się na zwierzaki. One bardzo potrzebują pomocy ludzi :)
Bardzo dziękuję za deklarację. Psiak ma możliwość zamieszkania w domowych warunkach, ale jak wiadomo bez kasy się nie obejdzie.
Dzięki :buzi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='elik']Witaj Beatko :) Możesz obrażać się na ludzi, to usuń ewentualnie profil z F.B., jeśli go tam masz, ale nie obrażaj się na zwierzaki. One bardzo potrzebują pomocy ludzi :)
Bardzo dziękuję za deklarację. Psiak ma możliwość zamieszkania w domowych warunkach, ale jak wiadomo bez kasy się nie obejdzie.
Dzięki :buzi:[/QUOTE]Elu są czasami sytuacje, że trzeba się po cichu wycofać. Ja o tym myślę już od roku. Oczywiście o psiakach nigdy nie zapomnę i ile będę mogła pomóc to pomogę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BeataDz']Elu są czasami sytuacje, że trzeba się po cichu wycofać. Ja o tym myślę już od roku. Oczywiście o psiakach nigdy nie zapomnę i ile będę mogła pomóc to pomogę.[/QUOTE]

To zapraszam do pomocy Bezimiennemu :)
On bardzo tego potrzebuje. Już zbyt długo kibluje za niewinność w olku :(

[CENTER]
[SIZE=3]Zapraszamy na bazarek na imię dla bezdomniaka z pięknymi nagrodami.[/SIZE]

[SIZE=4][FONT=century gothic][URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/251204-WPADNIJ-GŁOSUJ-wygraj-puchar-Bazar-do-28-02-2014-godz-22-00?p=21905321#post21905321"][COLOR=#0000ff]Wpadaj, zgłaszaj, głosuj, wygrywaj[/COLOR][/URL][/FONT][/SIZE]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Apropo mojej deklaracji DT dla bezimiennego to nadal aktualne, jeśli chodzi o izolacje od Bena nie ma problemu bo mam 1-osobowy pokoik(też w domu) gdzie Ben mógłby mieć swój prywatny pokój bo bez tego nigdy nie dojdzie do siebie. Co do weta( szczepienie, odrobaczenie, odpchlenie) zawarte jest w cenie za hotelik, psiak nigdzie nie musi jechać to wet przyjeżdża do niego;-) Napiszcie co wiadomo o psiaku,np. zachowanie do ludzi, innych psów, jak wiadomo to reakcja na dzieci. Czekam na kontakt[/QUOTE]
Dziękuję za odpowiedź. Dzięki również[B] elik[/B].
Wszystko się nam bardzo podoba, ale mamy póki co ciut malo deklaracji. Zbieramy jeszcze, zeby spokojnie i bezpiecznie oddać Bezimienego w dobre ręce. Nie sztuka zawieźć psa do hotelu... Sztuką jest go utrzymać :(


[quote name='BeataDz']Elu są czasami sytuacje, że trzeba się po cichu wycofać. Ja o tym myślę już od roku. Oczywiście o psiakach nigdy nie zapomnę i ile będę mogła pomóc to pomogę.[/QUOTE]
Witam Cię serdecznie na wątku i bardzo dziękuję za deklarację. :)
Może troche samobójczo, po bardzo by nam źle było, gdybyś się teraz wycofała, ale rozumiem Cię. Ja sama chciałam to zrobic już kilka dni po założeniu wątku.
Cokolwiek postanowisz, zrób tak, by nic nie było dla Ciebie przymuszeniem. Nie da się pomagać stojąc pod ścianą z nożem na gardle. Pomagający nie jest mniej ważny od tych, kórym pomaga.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dziuniek']Zaglądam do psiaka z zaproszenia-siedzi od kwietnia- na Paluchu niektóre psy siedzą [B]10-12 LAT! [/B]​Ja już właściwie nie wiem, czy jest możliwa jakaś pomoc, chyba odgórnie, zmiana prawa w stosunku do właścicieli.[/QUOTE]
Masz rację :( Pomoc bezdomnym zwierzętom to Syzyfowa praca. Bez zmiany przepisów w tym ustanowienie bezwzględnego obowiązku (poza zarejestrowanymi, restrykcyjnie kontrolowanymi hodowlami) sterylizacji/kastracji domowych pupili, na poprawę sytuacji tych biedaków nie ma co liczyć.
Ale nie możemy zaprzestać pomagać. Byłaby to ciche poparcie istniejącego tragicznego stanu rzeczy.

[quote name='edek']Daję 10 zł stałej.[/QUOTE]

Witaj :) Wielkie dzięki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betkak']Napiszcie co wiadomo o psiaku,np. zachowanie do ludzi, innych psów, jak wiadomo to reakcja na dzieci. Czekam na kontakt[/QUOTE]

Problem w tym, że wiemy, że do ludzi się garnął, a z psami na codzien jest w kojcu, więc tez jest ok. Ale więcej wyjdzie dopiero kiedy go zabierzemy :(
Wiem, że to nie są wiadomości, które opiekun chciałby otrzymać. Ale jeśli mamy traktowac się poważnie i uczciwie to tylko tak możemy odpowiedzieć.


[quote name='edek']Daję 10 zł stałej.

edit: mogę także wysłac fanty.[/QUOTE]


Dziękujemy!

Link to comment
Share on other sites

Obiecane zdjęcia z hoteliku

[CENTER][IMG]https://lh3.googleusercontent.com/-KH-tdkJM7Kg/UwshBShu3UI/AAAAAAAAGUI/-GwjZCoKBR0/s320/zdjecie0539.jpg[/IMG]


[CENTER][IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-X9C1RhllDUs/UwshAmvDJ1I/AAAAAAAAGUA/OwvD917q8IU/s320/zdjecie0538.jpg[/IMG]

[/CENTER]

[CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-WwpYDbTVCh0/UwshBrIOedI/AAAAAAAAGUQ/0M7_Iq7R95U/s320/zdjecie0540.jpg[/IMG]

[/CENTER]


[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][LEFT]
[CENTER][CENTER][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-uU2W-R3gybo/UwshCMBMrjI/AAAAAAAAGUs/okD2GuHhMgk/s320/zdjecie0543.jpg[/IMG]
[/CENTER]

[IMG]https://lh5.googleusercontent.com/-ktEZ7hfV2HY/UwshCQw8sxI/AAAAAAAAGUc/X-WVwxTNvXE/s320/zdjecie0544.jpg[/IMG]

[/CENTER]
[/LEFT]
[/CENTER]
Będzie dalsza część zdjęć z budynku gospodarczego, w którym zrobione są boksy.
W domu psiaki przebywają w pokojach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania68']Dzięki, elik.
moja mała uwaga: mam nadzieję, że ten czajnik nad legowiskiem jest tylko chwilowo, bo nawet nie chcę myśleć, czym się to może skończyć.[/QUOTE]

Ale jesteś spostrzegawcza :) Przyznam, że ja tego nie zauważyłam, no ale z moimi ślepiami, to nic dziwnego :)
Zadzwonię do Pani Beaty i poproszę, żeby zabrała czajnik z okna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania75']Ciocie nie ma to jak pojechać i zobaczyć osobiście ( i przy okazji Bena odwiedzić ;) ) wiem, że z Krakowa to ok. 40 km jeśli ktoś się wybierze to ja pokryję koszty paliwa[/QUOTE]

Dziękujemy za ofertę! :) na 100% skorzystamy. Nie wiem kiedy Ben ma się zadomowić, ale wyberzemy sie napewno. Jeśli oferujesz zwrot za paliwo, to nie ma co marudzić. Musimy znaleźć chwilę. Kto się wybiera i kiedy?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ania75']Ciocie nie ma to jak pojechać i zobaczyć osobiście ( i przy okazji Bena odwiedzić ;) ) wiem, że z Krakowa to ok. 40 km jeśli ktoś się wybierze to ja pokryję koszty paliwa[/QUOTE]
Super propozycja :)

[quote name='Ayame Nishijima']Dziękujemy za ofertę! :) na 100% skorzystamy. Nie wiem kiedy Ben ma się zadomowić, ale wyberzemy sie napewno. Jeśli oferujesz zwrot za paliwo, to nie ma co marudzić. Musimy znaleźć chwilę. Kto się wybiera i kiedy?[/QUOTE]
Ja chętnie pojadę, jako osoba towarzysząca :)
Zawszeć to dwa oka więcej :) No powiedzmy w mojej sytuacji, jedno oko.
Potrzebny KTOŚ z samochodem :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-Vebby']Zaprosiła mnie cioteczka bea100,podczytałam wątek i chciałabym również pomóc psince.Na razie proponuję fanty na bazarek.
Popieram pomysł,żeby pojechać i zobaczyć miejsce(hotelik).Chętnie dołożę się też do tej wyprawy :lol:[/QUOTE]
Oj cudnie że jesteś, zostań proszę już z nami u psinki :)

Link to comment
Share on other sites

Witam nowoprzybyłe i już zasiedziałe dobre duszyczki :loveu:

[quote name='Ada-Vebby']Zaprosiła mnie cioteczka bea100,podczytałam wątek i chciałabym również pomóc psince.Na razie proponuję fanty na bazarek.
Popieram pomysł,żeby pojechać i zobaczyć miejsce(hotelik).Chętnie dołożę się też do tej wyprawy :lol:[/QUOTE]
Bardzo nam miło :) Skorzystamy w odpowiednim momencie ;)
A propos fantów. Bardzo będą potrzebne fundusze na hotelik i mamy już kilka propozycji oddania fantów na bazarek. Ponieważ jest ich sporo, trudno będzie mi się "wyrobić" z prowadzeniem bazarku, czy mogłabyś zrobić zdjęcia i przysłać z opisem na mój adres ?
Jeśli sprawiałoby Ci to trudność, to podam Ci adres do wysyłki :)

[COLOR=#0000ff][SIZE=3]A może ktoś byłby tak miły i podjął się zorganizowania drugiego bazarku ??[/SIZE][/COLOR]

[quote name='Norkowa']Piękne pisisko życzę mu cudownego i szybkiego domku!:)[/QUOTE]
Bardzo dziękujemy. Jest to naszym celem :)

[quote name='ania68']Jaki cudownie pozytywny wątek :)
Nasz Bezimienny coraz bliższy wolności, on jeszcze nie wie, że tyle osób robi wszystko, aby go wyciągnąć.[/QUOTE]
Tak Aniu. W miłej atmosferze przyjemnie się spotykać i lżej się pracuje :loveu:

[quote name='bea100']Oj cudnie że jesteś, zostań proszę już z nami u psinki :)[/QUOTE]
Przyłączam się do prośby :)

Link to comment
Share on other sites

To naprawdę godne podziwu, to jak chcecie pomóc. Ja mogę zadeklarować hotelik za 180zł niech psiak ma 2 dychy gratis;-) Wysłałam kolejne zdjęcia do elik, pokoju Bena i kuchni obok, powinny się za niedługo ukazać. Mamy jeszcze sporo pracy nad tym żeby udoskonalić nasz hotelik(ciężko nagle przekwalifikować gospodarstwo, wiele rzeczy trzeba odnowić ale damy rade) mam zamiar zamontować wstępnie 3 boksy w pokoju gdzie jest Ben, a psiaka zakwaterować w kuchni gdzie też jest łóżko(będzie widać na zdjęciach) i ciepełko. napiszcie co o tym sądzicie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...