Jump to content
Dogomania

Przysmaki bez zbożowe


wooke

Recommended Posts

Przejrzałem trochę oferty sklepów zoologicznych w sieci, ale nie idzie ogarnąć wszystkiego. Dlatego zwracam się do Was o pomoc, bo być może ktoś spotkał się z takimi przysmakami. Najbardziej pasowałyby mi kości bez jakichkolwiek zbóż, najlepiej jakby było same mięcho. Żeby nie były zbyt miękkie, bo zostaną zjedzone w mgnieniu oka, ale też nie za bardzo twarde, bo pies ma problemy z uzębieniem, najlepsze jakby były podobne do Pedigree Denta Stix, takie gumowate. A może nie produkują czegoś takiego?

Link to comment
Share on other sites

O matko, nawet nie widziałem czegoś takiego. Nie, nie, nie... To odpada. Lepiej poszukajmy czegoś mniej "egzotycznego" :D Ostatnio przy zamówieniu otrzymałem żwacze wołowe, ale wyrzuciłem je prędzej jak je otwierałem. Tak śmierdziało to padlino, że nie wyobrażam sobie, żeby pies położył to gdzieś za fotelem albo za łóżkiem i leżałoby to z kilka dni, bleee...

Link to comment
Share on other sites

Rozejrzyj się w ofercie przysmaków brit care-są tam m.in. różne rodzaje suszonego mięsa-kaczka, kurczak, wątróbki z kuraka, jagnięcina, snacki z kurczaka i dorsza albo z owoców morza, jednym słowem: sporo tego, duży wybór. Polecam! Aczkolwiek nie są zbyt tanie...No, ale to przysmaki, a nie podstawowe wyżywienie, więc od czasu do czasu da radę wytrzymać.
W ogóle wbrew pozorom sporo firm oferuje teraz takie mięsne lub rybne, bez zbożowe smakołyki- fish4dogs (straszne ceny!), ocanis, canissimus, scheriza, maced...

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj w zoologicznym i o dziwo mieli przysmaki wytworzone z samego mięsa. Kupiłem 3 rodzaje. Zerknijcie na to czy warto podawać coś takiego:

[URL]http://www.prozoo.pl/pokaz-produkt,586,2.Fineyork_mieso_ryby_z_kurczakiem_sandwich.html[/URL]

[URL]http://www.prozoo.pl/pokaz-produkt,545,3.Fine_york_chicken_snack_.html[/URL]

[URL]http://www.prozoo.pl/pokaz-produkt,543,5.Fine_york_Calcium_bone.html[/URL]

Zastanawia mnie skład. Czy mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego(100%kurczak) to samo mięso z kurczaka czy zmielone wszystko,czyli kości, pazury, ślipia :) I jeszcze produkty pochodzenia roślinnego, czy to zboża czy po prostu warzywa?

Link to comment
Share on other sites

Ja tego nie rozumiem - jak 100% mięsa, skoro 66%? (46% kurczaka plus 20% ryby)? :) No i jak 100% mięsa skoro na drugim miejscu w składzie są produkty roślinne?
Jak roślinne to obstawiam, że zbożowe - najtaniej.
A stuprocentowy kurczak to jest raczej kurczak ze ślipiami i resztą (gdyby tak nie było nie musieliby pisać, że zawiera produkty pochodzenia zwierzęcego). Ślipia i reszta jest w tym białym, a mięso w tym pasku, który to białe owija :D
Antyutleniacze i konserwanty dopuszczone w UE. Osobiście wolałabym, żeby jednakowoż podali ten skubany numerek "E" - co to, tajemnica? Czy zmieniają konserwanty szybciej niż prawo wymaga wymiany etykiet? ;)
Nie twierdzę że smakołyki złe, ale ich opis jest do bani.

Link to comment
Share on other sites

A sprawdź. Ja tylko twierdzę, że opis produktu jest do kitu, przynajmniej ten z podlinkowanej strony. Wydaje mi się też, że jeśli ktoś dodaje - w charakterze produktów roślinnych - załóżmy pomidora, jagody, dynię, to na ogół się tym chwali nazywając rzecz po imieniu. A takie no-name to zazwyczaj zboża. Ale może kukurydza - bezglutenowa. Za to GMO ;)
Tak naprawdę jako mięsne smaki jako taką pewność masz w przypadku suszków - uszu, płuc, warg, tych nieszczęsnych penisów. Wyglądają jak wysuszony kawałek mięsa. Jak smakołyk nie "wygląda" a jedynie jest uformowany "na kształt" - kości, paska mięsa, albo jeszcze jakiejś bardziej udziwnionej formy plastycznej typu biały paseczek z czerwonym prążkiem, to - moim zdaniem - w środku może być wszystko.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...