Jump to content
Dogomania

Grupa Wolontariacka Dla Zwierząt


WolontariackaDlaZwierząt

Recommended Posts

[SIZE=5][COLOR=#0000cd][FONT=lucida grande]Jesteśmy grupą wolontariacką, która skupia się na pomocy osobom prywatnym w trudnej sytuacji materialnej oraz organizacjom pro zwierzęcym. Działamy wyłącznie ze środków pozyskanych przez wolontariuszy i z darowizn. Naszą działalność skupiamy przede wszystkim na opiece medycznej oraz ograniczeniu liczebności populacji psów i kotów w wyniku sterylizacji i kastracji.Osoby pragnące skorzystać z naszej pomocy muszą udokumentować swoja trudna sytuację finansową niepozwalającą im na samodzielne sfinansowanie opieki medycznej dla pupila. Ta zasada nie dotyczy osób ubogich w sposób oczywisty np: bezdomnych.
W grupie można wnioskować o pomoc również dla organizacji pro zwierzęcych. Jednak tym organizacjom nie finansujemy opieki medycznej dla podopiecznych. Organizacje te mogą wnioskować o pomoc w organizacji zbiórek karmy specjalistycznej transportu zwierząt. Grupa pomaga tylko w ramach swoich możliwości.[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]
[/FONT][/COLOR]Odwiedź nas [URL]https://www.facebook.com/pages/Grupa-wolontariacka-dla-zwierząt/207926989408695[/URL]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]

[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Wpłynęła do nas kolejna prośba o pomoc.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Tym razem dla koni. Nawet nie bardzo wiemy jak to ugryźć. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Choć te konie znajdowały się już pod nasza opieką w zakresie weterynaryjnym, tym razem prośba jest znacznie bardziej piląca[/FONT][/COLOR][/SIZE][COLOR=#333333][FONT=lucida grande][SIZE=3]bo chodzi o paszę i siano.
Wszystkie z tych koni zostały przygarnięte przez ich właściciela i, o ile są one wykorzystywane do pracy, o tyle mam głębokie przekonanie, że żyją w warunkach lepszych niż ich właściciel.
Ich opiekun wiele w życiu przeszedł i ostatnią rzeczą jaka mu w życiu została to te właśnie konie.
Zwierzaki są dla niego jak rodzina, ale sam przyznał, że nie jest pewien czy nie będzie musiał im czegoś poszukać.
To bardzo dziwne uczucie gdy dojrzały mężczyzna na samą myśl o utracie swoich jedynych bliskich mówi ze łzami w oczach.
Gdybym miała kiedyś urodzić się ponownie chciałabym być zwierzęciem tego człowieka.
Choć jego sytuacja materialna jest skrajnie trudna wszystkie jego zwierzęta mają komplet szczepień odrobaczeń mają zapewnioną stałą opiekę weterynaryjną. Obie suczki przygarnięte przez niego są wysterylizowane podobnie jak kotki. Jak mówi opiekun koni: "zima w tym roku nie dała nam zarobić" (zawsze mówi o sobie i zwierzętach jak by stanowili integralna całość)
Do tego ten człowiek uczy jeździć konno dzieciaki z rodzin których nigdy nie było by stać na to by dzieci mogły brać udział w takich zajęciach.
Po prostu nie możemy się zgodzić, żeby musieli się rozstać z tak prozaicznego powodu jak brak pieniędzy.
Na dzień dzisiejszy nie dysponujemy środkami by zapewnić odpowiednią pomoc w potrzebnym wymiarze więc jedyne co nam pozostaje to apel do was o zakup owsa i siana.
Kontakt w sprawie adresu do nadania przesyłki na priv.
Dosłownie błagamy was o pomoc.[/SIZE]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=3][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Pietnaście kotów na ogródkach działkowych. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Nie szczepionych , nie odrobaczanych ale Pani twierdzi że tu im jest dobrze bo maja prawdziwe kocie życie. Może krótsze ale za to są wolne. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]I nie przetłumaczysz nic. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]No chociaż tyle że zgodziła się na sterylizację i kastrację tych które są. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Naprawde staram się widziec pozytywy ale czasem to jest cholernie trudne.

[/FONT][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Nasza najnowsza podopieczna.
Dramatyczny apel!!
Wysokie Mazowieckie suka z kilku dniowymi szczeniętami koczująca
w opuszczonej ruderze w dziurze pod schodami.
...Wszyscy wiemy że jeśli trafi do schronu ślepy miot zostanie uśpiony.Rozumiemy dlaczego tak jest ale gdzie w nas wielka niezgoda nie pozwala nam tak po prostu odpuścić. Zwierzę to zwierze czy ma dzień , miesiąc czy 17 lat.
Pytanie co robić. My w Warszawie suka 130 km od nas.
Podjęłyśmy decyzję. Bierzemy ją.
W sunia zostanie przez nas odłowiona i przetransportowana do Warszawy do domu tymczasowego wraz ze szczeniętami gdzie pozostanie do czasu odchowania młodych i wydania ich do adopcji.
Szczeniąt najprawdopodobniej jest 5.Sunia to pies w typie rasy beglea ojciec szczeniaków oczywiście jest nieznany.
Potrzebujemy waszej pomocy mamy do przejechania 260km. Jeśli jesteście w stanie wpłacić nam pieniądze chociaż na litr paliwa będziemy bardzo wdzięczne. Dane do przelewu przesyłamy na priv.Kochani pilnie potrzebujemy dofinansowania na paliwo inaczej nie będzie można jej zabrać mamy czas do jutra popołudnia aby ja zabrać, potem sunie czeka schronisko a szczeniaki zastrzyk, proszę
[URL="http://www.fotosik.pl"][IMG]http://images65.fotosik.pl/680/d53c719415795ba2med.jpg[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jako grupa świadomie pomagająca psom, w tym zalewie bezdomności i bardzo ograniczonych środków finansowych nie uwzględniacie usypiania ślepych miotów...szkoda....[/QUOTE]
niestety obie nie jestesmy za tym aby je uspic slepy ale narodzony miot jest juz narodzonym zywym psem to tak jak niektorzy co sa za aborcja, powinni byc takze za zabiciem noworodkow przeciez noworodek przez kilka dni po narodzinach nie widzi, a dla nas pies to pies chocby mial dzien lub 20 lat,,

Link to comment
Share on other sites

[B]Podpisuje sie pod malagos i mtf zalesie.[/B]

[B] Pod takimi poglądami - jak poniżej - zdecydowanie - nie podpiszę się.[/B]
[I]...Wszyscy wiemy że jeśli trafi do schronu ślepy miot zostanie uśpiony.Rozumiemy dlaczego tak jest ale gdzie w nas wielka niezgoda nie pozwala nam tak po prostu odpuścić. Zwierzę to zwierze czy ma dzień , miesiąc czy 17 lat. [/I]

[I]narodzony miot jest juz narodzonym zywym psem to tak jak niektorzy co sa za aborcja, powinni byc takze za zabiciem noworodkow przeciez noworodek przez kilka dni po narodzinach nie widzi,[/I]

[B] Ja jednak widzę różnicę między zwierzęciem i człowiekiem, [/B]a na temat aborcji nie będę dyskutować - namawiam do przeczytania "Piekła kobiet" Tadeusza Boya Żeleńskiego[B] [URL]http://wolnelektury.pl/katalog/lektura/pieklo-kobiet/[/URL][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Jako grupa świadomie pomagająca psom, w tym zalewie bezdomności i bardzo ograniczonych środków finansowych nie uwzględniacie usypiania ślepych miotów...szkoda....[/QUOTE]

[quote name='mtf zalesie']niestety nie pomagam ludziom powiekszajacym bezdomnosc wsrod zwierzat - powinny byc uspione - kolo warki mamay 8 szczeniat ktore nie moga znalezc ds[/QUOTE]

[quote name='konfirm13'][B]Podpisuje sie pod malagos i mtf zalesie.[/B]
[B] Pod takimi poglądami - jak poniżej - zdecydowanie - nie podpiszę się.[/B]


[/QUOTE]
Równieź się w zupełności zgadzam i też nie pomagam ludziom powiększającym bezdomność zwierzaków.

Link to comment
Share on other sites

słuchajcie wiele fundacji nie usypia ślepych miotów, wiele się do tego nawet nie przyznaje bojąc się krytyki, wiele fundacji usypia także psy agresywne, nie pracując nawet z behawiorysta, wiele fundacji usypia także psy stare, moglysmy zataic watek szczenikow nie wrzucając fotek moglysmy zalozyc watek suce dopiero za kilkadni ja male beda widziec , wtedy wszystkie byscie sie zaangazwaly w pomoc, my mamy swoje poglądy i tak czy inaczej będziemy szukac szczeniakom domow suce tez, jeżeli nie chcecie pomoc lub niemozecie to nie musicie choc będziemy wdzięczne za nawet najmniejsza pomoc, a jeśli chodzi o słowa krytyki to przyjmiemy je z pokora każdy ma prawo swoje myslec nie potepiam nikogo za to ze ma swoje zdanie na temat roznch spraw,

Link to comment
Share on other sites

Taki portal jak dogomania nie powinien, a wręcz [B]nie może[/B] służyć [B]MNOŻENIU[/B] bezdomności, z którą walczymy poświęcając czas, pieniądze i nierzadko życie prywatne.

Dla mnie nieuśpienie ślepego miotu jest niemal równoznaczne z niekontrolowanym dopuszczeniem psa do suki - efekt przecież jest ten sam!

A rachunek ekonomiczny jest prosty - 9x odrobaczenie, szczepienie, wykarmienie. A potem... 9 DOMÓW - odpowiedzialnych, mądrych i [B]na zawsze[/B]...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Taki portal jak dogomania nie powinien, a wręcz [B]nie może[/B] służyć [B]MNOŻENIU[/B] bezdomności, z którą walczymy poświęcając czas, pieniądze i nierzadko życie prywatne.

Dla mnie nieuśpienie ślepego miotu jest niemal równoznaczne z niekontrolowanym dopuszczeniem psa do suki - efekt przecież jest ten sam!

A rachunek ekonomiczny jest prosty - 9x odrobaczenie, szczepienie, wykarmienie. A potem... 9 DOMÓW - odpowiedzialnych, mądrych i [B]na zawsze[/B]...[/QUOTE]
no to moze niech administrator forum usunie nas z dogomani skoro nie jest dla ludzi pomagajacym psom , poswiecilam cale zycie na pomoc psom, pracy w schroniskach, fundacjach jezdzac z psami po calej polsce, spiac w samochodzie, z niemowlakiem z tylu i z 2 psami ze schroniska w bagazniku, , jezeli uwazasz ze to forum nie jest dla nas to nie odwiedzaj poprostu tego watku my nie jestesmy tu aby sie przypodobnic forumowiczom ktorzy czesto nawet nie maja u siebie zadnego zwierzecia ale wiele umieja sie powymadrzac na forum, zycze im wszystkim powodzenia w fikcyjnej pomocy zwierzetom, wyadoptowalam i uratowalam wiecej zwierzat w ciagu swojego zycia niz nie jedna osoba tutaj, kazde z nich ma dobry dom staly

Link to comment
Share on other sites

[quote name='marta777']no to moze niech administrator forum usunie nas z dogomani skoro nie jest dla ludzi pomagajacym psom , poswiecilam cale zycie na pomoc psom, pracy w schroniskach, fundacjach jezdzac z psami po calej polsce, spiac w samochodzie, z niemowlakiem z tylu i z 2 psami ze schroniska w bagazniku, , jezeli uwazasz ze to forum nie jest dla nas to nie odwiedzaj poprostu tego watku my nie jestesmy tu aby sie przypodobnic forumowiczom ktorzy czesto nawet nie maja u siebie zadnego zwierzecia ale wiele umieja sie powymadrzac na forum, zycze im wszystkim powodzenia w fikcyjnej pomocy zwierzetom, wyadoptowalam i uratowalam wiecej zwierzat w ciagu swojego zycia niz nie jedna osoba tutaj, kazde z nich ma dobry dom staly[/QUOTE]
Dogo to nie zawody kto ile psów ma, kto ile wyadoptował, i kto ile "uratował". Żaden to wyznacznik. Chodzi o to, żeby [B]walczyć z bezdomnością odpowiedzialnie[/B].
Raz w życiu, dawno temu zdarzyło mi się pozwolić na to, by zaciążona suka urodziła szczeniaki. Do dziś mam wyrzuty sumienia. Ilekroć w schronie widzę jak psy żyją za kratami od wieku szczenięcego przez długie lata, bo nie ma dla nich domów. Mam świadomość, że tamte dopuszczone do narodzin szczeniaki zabrały domy tym w schronach. W pomaganiu nie chodzi o to, żeby robić to, co subiektywnie wydaje nam się słuszne. Ale należy spojrzeć szerzej, na problem generalnie. W szerszej skali wygląda to może inaczej, wymaga podejmowania trudnych i bolesnych decyzji. Nie jest łatwo uśpić szczeniaki, to nie jest przyjemne ani lekkie... ale w końcu chodzi o ograniczanie bezdomności, a nie o to, by ją jeszcze rozbujać...

Link to comment
Share on other sites

Powinnismy tez usypiać psy stare bo zajmują miejsce młodym psy chore także bo zajmują miejsce zdrowym psy kalekie ślepe bez łapkę itp bo zajmują miejsce sprawnym psy brzydkie bo zajmują miejsce w domach psom ładnym, i wiele innych, bo zajmują czyjeś miejsce domu, nie będę już więcej tłumaczyć się ze swojego wyboru, gdyż nikt z was nie miał ochoty pofatygowac się po sunie choćby po to aby ten jej ślepy miot uśpić, a suke zabrać do domu, widziałam kiedyś suke w czasie powodzi aby uratować swój ślepy jeszcze miot straciła własne życie utonęła ratując jedno szczenię reszta zginęła, wtedy tez nie miałam sumienia uśpić malucha, choć ratowanie go było bardzo trudne , pies znalazł dom stały, mieszka już w nim 9 lat, jest szczęśliwy i kochany a mógł nie żyć , jeśli chodzi o adopcje to nie jest rzeczywiście wyścig i każdy pomaga zwierzętom miarę swoich możliwości i to jest najwarzniejsze ale skoro ratowanie zwierząt jest wspólnym celem ludzi z dogo to moze skupimy się na tym aby nie potępiać innych za swoje działania ale ich zrozumieć, jeśli ma się inne zdanie to trudno nie musimy się we wszystkim zgadzać ale warto sobie pomoc

Link to comment
Share on other sites

Ja powiem tyle wykonywałam eutanazję na ślepych motach. Nie wiem skąd utopia że piesek po prostu bezboleśnie zasypia. To nie prawda w przypadku szczeniąt którym nie wykonuje się zastrzyków dożylnych tylko dosercowe lub do osierdziowe. Wbija się igłę w serce jest to bolesne a szczenie skomli wniebogłosy z bólu i strachu. Potem zostawia się szczenię na parę minut po czym znów dzióbie się je igłą by sprawdzić czy jeszcze wierzga , czy je boli żeby sprawdzić czy jeszcze trochę żyje.Czy naprawdę uznajecie to za humanitarną metodę ???
Po za tym co zmienia to w świadomości ludzi w stosunku do zwierząt jeśli dalej mówimy im że mogą je zabijać bo są problematyczne ?
Weterynarzem zostaje się by ratować życie zwierząt wiec dlaczego bez prawa odmowy zmusza się ich do uśmiercania zdrowych szczeniąt ?
To nie jest tak proste. Dalej uczymy ludzi że można zabijać zwierzęta bo są problemem. TO w żaden sposób nie edukuje społeczeństwa.
Pracowałam w schronisku i nie trzeba mi tłumaczyć jak tam jest. Ale nie zgadzam się że można zabijać jedno zwierze dla dobra drugiego. Rozwiązaniem problemu bezpańskości jest sterylizacja i kastracja. Uczynienie ze zwierząt dobra. Takie jest moje oficjalne stanowisko. Zgodne z moim sumieniem i nie zamierzam więcej tego komentować. Koniec tematu. Kto chce niech pomaga ,to nie niech tego nie robi. I tyle.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='WolontariackaDlaZwierząt']Ja powiem tyle wykonywałam eutanazję na ślepych motach. Nie wiem skąd utopia że piesek po prostu bezboleśnie zasypia. To nie prawda w przypadku szczeniąt którym nie wykonuje się zastrzyków dożylnych tylko dosercowe lub do osierdziowe. Wbija się igłę w serce jest to bolesne a szczenie skomli wniebogłosy z bólu i strachu. Potem zostawia się szczenię na parę minut po czym znów dzióbie się je igłą by sprawdzić czy jeszcze wierzga , czy je boli żeby sprawdzić czy jeszcze trochę żyje.Czy naprawdę uznajecie to za humanitarną metodę ??? [/QUOTE]

Nie wiem gdzie oglądałaś taką metodę, ale byłam przy usypianiu ślepych miotów i nigdy to tak nie wyglądało. Nie wiem kto dobiera taką dawką morbitalu, że po kilku minutach szczeniak nadal żyje... To, że robił to ktoś nieodpowiednio nie znaczy, że zawsze to tak wygląda. Owszem to nigdy nie będzie miłe i przyjemne, ale przy tej skali bezdomności, która się z roku na rok powiększa jeśli nie podejmiemy odpowiednich środków niedługo dojdzie do jeszcze gorszych rzeczy. Schroniska są przepełnione, zwierząt jest coraz więcej. Trzeba zadbać o komfort życia i domy dla tych które już ktoś sprowadził na ten świat i porzucił. Podam taką krótką statystykę. W okresie naszej działalności poprzez sterylizacje aborcyjne (późne) i usypianie ślepych miotów na świecie jest o 100 psów mniej. Mniej więcej tyle psów jest w naszym schronisku. Wiadomo, że takim wpisem nikogo nie przekonam. Każdy ma swoje przemyślenia na ten temat.

Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za spam, ale...
[INDENT] Bardzo mocno proszę o oddanie głosu na [B][I]Fundacja Opieki nad Bezdomnymi zwierzętami "Przytulisko" w Busku-Zdroju[/I][/B] w krakvetowskim konkursie.

[url]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=17371[/url]

wydarzenie [url]https://www.facebook.com/events/392850247518484/402695463200629/?notif_t=plan_mall_activity[/url]

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :smile:
[/INDENT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ksenka1']Przepraszam za spam, ale...[INDENT] Bardzo mocno proszę o oddanie głosu na [B][I]Fundacja Opieki nad Bezdomnymi zwierzętami "Przytulisko" w Busku-Zdroju[/I][/B] w krakvetowskim konkursie.

[URL]http://www.krakvet.pl/forum/viewtopic.php?f=18&t=17371[/URL]

wydarzenie [URL]https://www.facebook.com/events/392850247518484/402695463200629/?notif_t=plan_mall_activity[/URL]

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam :smile:
[/INDENT]
[/QUOTE]

Poszło, ale widzę że niestety mało czasu zostało.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

CYTUJĘ SIEBIE Z INNEGO WATKU.[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/251225-Beagel-erka-i-jej-9-szczeniąt?p=21945389#post21945389[/URL]

[COLOR=#000000][FONT=Tahoma][I][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/misc/quote_icon.png[/IMG] Zamieszczone przez [B]marta777[/B] [URL="http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=21910792#post21910792"][IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/buttons/viewpost-right.png[/IMG][/URL]
tak slepe, odnośnie komentarza wkleje post który napisałam na ten temat na wolontariackiej :słuchajcie wiele fundacji nie usypia ślepych miotów, wiele się do tego nawet nie przyznaje bojąc się krytyki, wiele fundacji usypia także psy agresywne, nie pracując nawet z behawiorysta, wiele fundacji usypia także psy stare, moglysmy zataic watek szczenikow nie wrzucając fotek moglysmy zalozyc watek suce dopiero za kilkadni ja male beda widziec , wtedy wszystkie byscie sie zaangazwaly w pomoc, my mamy swoje poglądy i tak czy inaczej będziemy szukac szczeniakom domow suce tez, jeżeli nie chcecie pomoc lub niemozecie to nie musicie choc będziemy wdzięczne za nawet najmniejsza pomoc, a jeśli chodzi o słowa krytyki to przyjmiemy je z pokora każdy ma prawo swoje myslec nie potepiam nikogo za to ze ma swoje zdanie na temat roznch spraw,

[/I][/FONT]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]Może ktoś kto to przeczyta ,równiez mnie bedzie krytykować ,ale uwazam ,że jeśli już się narodziły ,dlaczego usypiać. Dlaczego nie usypiać starsze ,chore ,bez widoków na dom .Wydawać krocie na leczenia ,choć z góry los tych zwierząt jest przesądzony. [/COLOR]
[COLOR=#000000]Czasem zdarza sie ,że pies odchodzi pomimo wysiłków wielu ludzi. Szczeniaki mają szansę na znalezienie domu bardzo szybko. To jest życie i to życie. Jestem za sterylką aborcyjną,ale nigdy nie przyłożyłabym ręki do śmierci już narodzonych.
[/COLOR]
[quote name='AlfaLS']Mogę się pod tym tylko podpisać.
Jestem całym sercem za sterylkami i kastracjami, nawet za sterylkami aborcyjnymi. Ale jak się już urodziły to tak samo chcą żyć jak każda inna istota. I to bez wzgledu na to czy ślepe czy już widzące...[/QUOTE]

[COLOR=#000000]
[/COLOR]
[COLOR=#000000]To,że chcą życ to wiadome,ale jeśli juz czują zapach matki ,a ona czuje ich zapach.Wie ,że są ,żyja. Jak można zabrac jej potomstwo? Co wtedy czuje jej serce. CZY LUDZIE MYŚLĄ ,ŻE ZWIERZE NIE MA UCZUĆ? To dopiero jest znęcanie się nad zwierzęciem.[/COLOR]

[COLOR=#000000]Jest na dogo watek Inki,której nowo narodzone szczeniaki uśpiono tuz po porodzie, w schronisku , obok były szczeniaki,zupełnie innej matki.Cały nos miała obdarty od krat ,bo tak bardzo chciała dostać sie do nich. ([/COLOR][SIZE=1][COLOR=#000000]INSTYNKT MACIERZYŃSKI)

[/COLOR][/SIZE]​[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/188803-Brak-deklaracji-na-kwotę-135-złotych!!Czy-Inka-wróci-do-schroniska-Błagamy-o-pomoc[/URL]

ZOBACZCIE JAK MOCNY JEST INSTYNK.

Edited by Javena
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...