Jump to content
Dogomania

Co los złączył, człowiek niech nie rozdziela.


longue

Recommended Posts

  • Replies 78
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Trafiłam przypadkiem, piękne psiaki.
W kwestii kosztów sterylki i kastracji to może warto zgłosić sunie akcji sterylizacji ([url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-!-Tymczasowe-konto[/url]) i wtedy część pieniędzy już zebranych na sterylizację mogłaby pójść na kastrację psa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']Trafiłam przypadkiem, piękne psiaki.
W kwestii kosztów sterylki i kastracji to może warto zgłosić sunie akcji sterylizacji ([URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184498-AKCJA-STERYLIZACJA-WZNAWIAMY-!-Tymczasowe-konto[/URL]) i wtedy część pieniędzy już zebranych na sterylizację mogłaby pójść na kastrację psa:)[/QUOTE]

Te psy prowadzi Fundacja Mondo Cane, nie wiem, czy maja uprawnienia do zwrotu kosztow. Co na to [I][B]ciocia lonuge?[/B][/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Te psy prowadzi Fundacja Mondo Cane, nie wiem, czy maja uprawnienia do zwrotu kosztow. Co na to [I][B]ciocia lonuge?[/B][/I][/QUOTE]

Psy nie prowadzi fundacja Mondo Cane, psy są u Sylwi osoby która poprosiła mnie o pomoc w rozgłaszaniu psiaków. Ona została poproszona o pomoc dla tych psów i wyłapała je. Mondo Cane udostępnia swoje konto. Zaraz poczytam na temat tej akcji.

Link to comment
Share on other sites

Kochani żebyście wiedzieli pieski nie są pod opieką żadnej fundacji.
Ja dostałam wiadomość że jeżeli mogłabym pomóc psiakom było by super.
Informacje które tutaj zamieszczam są z wydarzenia i od osoby u której Nako i Deysi przebywa.

Więc nie wiem czy jest szansa żeby Deysi została wzięta pod uwagę. Ja niestety się dokładnie na tym nie znam i nie czuję się na siłach aby w swoim imieniu zgłosić ja do tej akcji.

Aktualizacja wpłat:
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]WPŁATY NA MONDO CANE[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]21.02 ANNA S. 50,00[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]ANNA M. 10,00[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]26.02 KATARZYNA M. 6,10[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]TERESA T. 215,00[/FONT][/COLOR]

[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]SALDO 281[/FONT][/COLOR]

Edited by longue
Link to comment
Share on other sites

[quote name='longue']Kochani żebyście wiedzieli pieski nie są pod opieką żadnej fundacji.
Ja dostałam wiadomość że jeżeli mogłabym pomóc psiakom było by super.
Informacje które tutaj zamieszczam są z wydarzenia i od osoby u której Nako i Deysi przebywa.

Więc nie wiem czy jest szansa żeby Deysi została wzięta pod uwagę. Ja niestety się dokładnie na tym nie znam i nie czuję się na siłach aby w swoim imieniu zgłosić ja do tej akcji. [COLOR=#333333][FONT=lucida grande][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Jeśli suczka nie jest pod opieką fundacji to może spokojnie dostać dofinansowanie z Akcji Sterylizacji. Jeśli zgłosiłaby ją osoba nie będąca deklarowiczem AS to 50% a gdyby udało się znaleźć deklarowicza, który zgłosi sukę to nawet 100%. Nie jest to z tego co wiem jakieś bardzo skomplikowane (sama nigdy nie korzystałam ale dość dokładnie przeczytałam regulamin). Trzeba zgłosić sukę na wątku podając koszt zabiegu, miejsce gdzie zabieg ma się odbyć i link do wątku a potem po otrzymaniu "zielonego światła" przeprowadzić zabieg i poprosić weterynarza o wystawienie faktury na dane podane na wątku AS. Sposoby rozliczenia się są podane na wątku, można przeczytać i wybrać najwygodniejszy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']Jeśli suczka nie jest pod opieką fundacji to może spokojnie dostać dofinansowanie z Akcji Sterylizacji. Jeśli zgłosiłaby ją osoba nie będąca deklarowiczem AS to 50% a gdyby udało się znaleźć deklarowicza, który zgłosi sukę to nawet 100%. Nie jest to z tego co wiem jakieś bardzo skomplikowane (sama nigdy nie korzystałam ale dość dokładnie przeczytałam regulamin). Trzeba zgłosić sukę na wątku podając koszt zabiegu, miejsce gdzie zabieg ma się odbyć i link do wątku a potem po otrzymaniu "zielonego światła" przeprowadzić zabieg i poprosić weterynarza o wystawienie faktury na dane podane na wątku AS. Sposoby rozliczenia się są podane na wątku, można przeczytać i wybrać najwygodniejszy.[/QUOTE]

Przesłałam tą informację osobie u której są psy, jak dostanę jakąś odpowiedź od razu wkleję tutaj.

Link to comment
Share on other sites

Wybaczcie że dopiero dziś się odzywam ale mam sporo spraw na głowie.
Niestety nie dostałam żadnej odpowiedzi na temat akcji sterylizacji od osoby u której są psiaki.
Nie ma też na obecną chwilę żadnej nowej informacji na wydarzeniu.

Jak tylko coś będę miała to napiszę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Jestem rozczarowana, myslalam, ze zalezy bardzo wlascicielce psiakow na sterylizacji i kastracji. Poza tym chce ona ponoc wyadoptowac, a wiec powinna nas zaopatrzac w najnowsze wiadomosci i zdjecia. Mysle, ze nie sa to zbyt wygorowane prosby.[/QUOTE]


Kochana według mnie to nie jest wygórowana prośba.


Kochani bardzo wam wszystkim dziękuję za pojawienie się na tym wątku i bardzo dziękuję za pomoc dla tych dwóch cudownych psów.
Niestety sytuacja tej pary na początku została mi inaczej przestawiona, dopiero później się od innych dowiadywałam jak to było.


Pieski mogły otrzymać pomoc od fundacji ale osoba która je wyłapała nie chciała się zgodzić na sterylizację aborcyjną suki. I nie chciała oddać psów pod opiekę funcacji więc tej pomocy nie otrzymała. Ja miałam informacje że nie może dostać od nikogo żadnej pomocy i jeżeli ja mogę pomóc było by super.


Zgodziłam się pomóc w miarę moich możliwości ponieważ nie jest mi obojętny los psiaków więc powiedziałam że pomogę z wydarzeniem i zrobię ogłoszenia oraz założę wątek na dogomani aby wysłać informacje o psiakach w świat i aby znalazły najlepszy dom na jakiego zasługują. Niestety później dopiero od innych osób zaczęłam się dowiadywać że już wcześniej było wydarzenie dla tych psiaków i że tam też była oferowana pomoc ale później to wydarzenie znikło i pojawiło się nowe.


Nie mam odpowiedzi na temat akcji sterylizacji i co o tym sądzi osobo która opiekuje się psami.
Z wydarzenia wiem tyle że koszt sterylizacji to kwota 350 zł z badaniami. Gdzie co i jak niestety nie jest napisane.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Cos sie robi niesmacznie. Czy wogole istnieja takie psy i czy sa wogole w potrzebie?[/QUOTE]

Psy są i według osoby u której przebywają potrzebują pomocy. Bogusik dziękuję za wklejenie linku do wydarzenia.

Napisałam co się dowiedziałam od innych osób ponieważ, bardzo zaczęło mi się to nie podobać dlatego napisałam wam aby później nie było do mnie pretensji że ja nazmyślałam.

Starałam się pomóc jak mogłam z dobrego serca.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='longue'][...]
Pieski mogły otrzymać pomoc od fundacji ale [B]osoba która je wyłapała nie chciała się zgodzić na sterylizację aborcyjną suki.[/B] I nie chciała oddać psów pod opiekę funcacji więc tej pomocy nie otrzymała. Ja miałam informacje że nie może dostać od nikogo żadnej pomocy i jeżeli ja mogę pomóc było by super.
[...][/QUOTE]

Czy to znaczy, że suka jest w ciąży?

Link to comment
Share on other sites

Nie suka nie jest w ciąży, była w ciąży ale urodziła i został tylko jeden szczeniak ( dla którego jest już dom z tego co mi Sylwia czyli osoba u której są psy powiedziała) a reszta nie przeżyła tylko takie mam informacje.

Ostatni wpis jest z 23 godzin temu od osoby u której są psy.

"[COLOR=#333333][FONT=lucida grande]Kochani juz nie duzo brakuje na sterylke dla suni bardzo prosze o pomoc"

Są też wpisy z marca w komentarzach pod moim wpisem.

[/FONT][/COLOR][COLOR=#333333][FONT=lucida grande]"Sylwio napisz co u Nako i Deysi słychać. Jak się miewają."[/FONT][/COLOR]

Edited by longue
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...