Jump to content
Dogomania

Tengusia - kiedyś ona pomagała dzisiaj sama potrzebuje pomocy


Alicja

Recommended Posts

[quote name='Alicja']a procencik idzie i od nas i od Kuby[/QUOTE]

dziekuje :Rose:

[quote name='Alicja']Pewnie już śpisz , a ja przed chwilą zabiłam pierwszego komara ... poczułam się jak w ogrodzie w Bornem ;)

Jak jutro nic mi po południu nie wypadnie nieplanowanego to zadzwonie i pogadamy ;)[/QUOTE]

Oki, telefona mam przewaznie przy sobie ;)

[quote name='rita60']Przeżyję....spoko.[/QUOTE]

jestes tego pewna hihi

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maciaszek']O! I kino nawet jest? No proszę :).

Gadaj ile wlezie, my chętnie poczytamy :)![/QUOTE]

Pogadam sobie ale poki co padam na pysk ... jak nigdy czuje sie naprawde zmeczona ... dobrze ze weekend jest spokojny to sobie odpoczne :) ... a od poniedzialku znowu cwiczenia :)

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj bylam na cwiczeniach, ktore sie nazywaja praksja logopedyczna. Cel tych cwiczen to rozluznienie miesni i poprawe ich koordynacji. Polegaja na tym ze na ekrani, ktory jest podlaczony do komputera widac osoby robiace rozne miny badz gesty. Zadaniem pacjenta jest je powtarzac. Wczoraj na tych zajeciach byl ze mna pan. Tez pacjent. Przez cale cwiczenia, czyli ok 30 min nie powtorzyl ani jesdnej miny. Pierwsza moja mysl po co on wlasciwie tu jest. To straszne jak ludzie nie umia docenic szansy jakiej dostaja. Nikt tu nikogo na sile nie trzyma. Sa tez tacy pacjenci co udaja bardziej chorych niz sa. Np w sosnowcu w szpitalu byla z nami pewna starsza kobietka. Na oko miala cos kolo 60. Jak przyjezdzal jej partner to bez problemu chodzila. Calowala sie z nim jak nastolatka. Jak przychodzil moment zajec to siadala na wozek inwalidzki i zawsze albo rehabilitant albo kolezanka z sali ja pchaly. Zawsze sie zastanawialam po co ona tak prosi sie o ten wozek. Ja zrobie wszystko zeby ani wozek ani chodzik nie byly mi potrzebne, a niektorzy sami sie o to prosza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']No niestety ludzie są tacy,jacy są...szkoda tylko tego miejsca co zajmuje ta pani,bo pewnie dużo potrzebujący człowiek mógłby skorzystać...[/QUOTE]

Nie pani tylko pan. Wlasnie szkoda tego miejsca bo potrzebujacych jest naprawde duzo. Co zrobic, swiata nie zmienimy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']"Sa tez tacy pacjenci co udaja bardziej chorych niz sa. Np w sosnowcu w szpitalu byla z nami pewna starsza kobietka. Na oko miala cos kolo 60."
pisałaś o pani;)o niej pisałam...[/QUOTE]

ano fakt, zwracam honor ;) przy okazji podbijam sobie watek, a co :cool3: czuje sie dobrze, nie wiem kiedy wychodze (wszyscy o to pytaja) ;) dni wszystkie sa bardzo podobne, jedynie w niedziele mozna sie poobijac :) za kazdym razem jak z kims rozmawiam i opowiadam dlaczego jestem w takim stanie to jest wielkie zdziwienie jak mowie ze chce wrocic do jazdy konnej ... zupelnie nie wiem dlaczego :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

To teraz juz moge sobie podbic watek :)

U mnie narazie bez zmian. Czuje sie dobrze, pogodzilam sie z tym co mnie spotkalo. Dzisiaj pierwszy raz bylam na zajeciach nordic walking i fajnie mi szlo. To kolejne zajecia ktore mam na wlasna prosbe. Zastanawiam sie nad zakupem takich kijkow do domu. Zawsze to lepsze niz chodzik. Przynajmniej dla mnie bedzie to namiastka normalnosci. Wypis nie wiem kiedy bede miala, a nie dopytuje bo chce tu byc jak najdluzej.

Link to comment
Share on other sites

Siedź jak najdłużej , bo dużo korzystasz na tym pobycie i tak jest dobrze . Napisałam już mamie , ze koniecznie musi kijki kupić , bo złapałaś bakcyla ;) a i dziewczyny ze stajni pisały , ze są zapatyczkowane , więc dobry pomysł :cool2:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alicja']Siedź jak najdłużej , bo dużo korzystasz na tym pobycie i tak jest dobrze . Napisałam już mamie , ze koniecznie musi kijki kupić , bo złapałaś bakcyla ;) a i dziewczyny ze stajni pisały , ze są zapatyczkowane , więc dobry pomysł :cool2:[/QUOTE]

wiem, czytalam :) i sobie przypomnialam ze Justyna kiedys probowala z nimi chodzic na stajni :)

niedziele spedzilam na lenistwie a moj kon pracowal :grins:
[IMG]https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1.0-9/1013818_10203657635425286_3051689856303331116_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

19 kwietnia mam wypis do domu. Mialo byc 13 kwietnia ale udalo mi sie przesunac termin. W czerwcu kolejne sanatorium w Goczalkowicach a potem jeszcze jak bedzie potrzeba dostane za Raciborzem jakies sanatorium. Dzisiaj przyszla decyzja z ZUSu ze przyznali mi swiadczenia rehabilitacyjne na okres 8 miesiecy. Poszly tez pisma odwolawcze w sprawie mojego ubezpieczenia. Takze powoli wszystko kula sie do przodu.

Link to comment
Share on other sites

5 maja mam wizyte w poradnie rehabilitacyjnej i dalsza rehabilitacje, W czerwcu jade do sanatorium w Goczalkowicach. Potem bede jeszcze zalatwiac sanatorium za Raciborzem. Jednym slowem jest dobrze, naprawde duzo sie dzieje. W pracy podobno czekaja na moj powrot. Sa to slowa samego dyrektora. To mile ze tak sie przejeli moim losem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rita60']I tak trzymaj cioteczko....a pożyczysz mi kiedyś tych różowych okularów:razz:[/QUOTE]

tak ale obiecaj ze je zwrocisz :)

wlasnie bylam w parku i uprawialam nordic walking, troche czasem tracilam rytm, czasem mnie zarzucalo ale ogolnie fajnie bylo :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...