Jump to content
Dogomania

Czy można wychodzić już z pieskiem


efektywny1

Recommended Posts

Cześć
Mam pytanie ponieważ w dniu dzisiejszym troszkę się pogubiłem po wizycie u weterynarza . Piesek generalnie jest zdrowy wszystko z nim w porządku ale mam pytanie odnośnie szczepień czy można już wychodzić .
Weterynarz powiedział mi że piesek był za wcześnie zaszczepiony i źle że z nich wychodzimy - wychodziliśmy z psiakie ponieważ kilka razy pytałem czy piesek może wychodzić i uzyskałem odpowiedź że jak najbardziej można .
Mała urodziła się 02.01.2014 , pierwsze szczepienie było w dniu 21.01.14 czyli po piesek miał trzy tygodnie , kolejne szczepienie odbyło się w dniu 11.02 czyli tydzień temu . Dzisiaj weterynarz powiedział że pies był zdecydowanie za wcześnie zaszczepiony bo powinien być szczepiony koło 6 tygodnia a on zaczepiony w trzecim , także ta szczepionka jest nie ważna bo nic nie dała . Wet powiedział że teraz musi być trzy tygodnie kwarantanny , żeby z nim nie wychodzić , a problem jest tego typu że malutka tylko załatwia się na dworzu jest taka mądra i czyściutka . Obawiam się że teraz jak będzie przez trzy tygodnie siedziała w domu to jej się to wszystko z czystością mocno pomiesza.
Moje pytanie brzmi czy mogę "wystawiać" pieska na dwór na zasadzie nie spacerów tylko na kupkę i siki na 3 , 4 minuty ? Bardzo proszę o poradę - co o tym myślicie

Z góry dzięki za odpowiedzi
Ps. Przecież te dwa szczepienia też wykonywał weterynarz więc on nie wiedział kiedy szczepić psa ? .........

Link to comment
Share on other sites

nie wnikam w kompetencje tego pierwszego wet,ale drugi ma racje-to pierwsze szczepienie było/jest nie wazne.nie szczepi sie szczeniat w tak mlodym wieku,także traktujemy psa jakby był sczepiony 11.02.jeśli masz swój ogród,ogrodzony teren,to tak bez obaw,natomiast wynoszenie po pierwszym szczepieniu pod blik gdzie rózne psy oddaja potzreby fizjologiczne jestr troszke ryzykowne,ale oczywiście to twój psiak i twoje decyzje

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Podepnę się do tematu żeby nie zakładać nowego ;)

Byłam dzisiaj na drugim szczepieniu (szczeniak, niecałe 9 tygodni). Pierwsze szczepienie miała 3 tygodnie temu - Nobivac Puppy.
Zastanawiam się kiedy mogę zacząć wychodzić na spacery. Czy odczekać 7-10 dni, czy dopiero po trzecim szczepieniu. Dodam, że socjalizacja jest dla mnie bardzo ważna, ale nie chcę ryzykować zdrowiem.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie chodzi mi o socjalizację z innymi psami, bo wakacje sunia będzie spędzała w towarzystwie dwóch ONków wprawdzie psolubnych, ale ona też musi lubić inne psy.

Jeśli chodzi o socjalizację ze światem to kilka razy wyniosłam ją w plecaku, ale już urosła i się wyrywa. Nie ze strachu, ale ona by już biegać chciała ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...