Jump to content
Dogomania

Polska rzeczywistość.


orzeszko

Recommended Posts

No proszę, a mi filmu nie wyświetla za to
[QUOTE]Ten film wideo jest prywatny. [/QUOTE]

Mnie bardzo wczoraj to wstrząsnęło gdy czytałam:
[URL]http://my21.pl/component/content/article/55/1596-w-kwietniu-pierwszy-lokal-z-psina-w-warszawie.html?category=55[/URL]

Szczególnie to:
[QUOTE][B]- Miałeś kiedyś psa, takiego własnego, nie na talerzu?[/B]
- Miałem i mam. Teraz nawet dwa. Kundelki.
[TABLE="width: 300, align: right"]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]
[B]- I?[/B]
- Wziąłem je za schroniska. Na obiad. Czasem tak robimy. I polubiłem je. Zamiast do garnka trafiły wspólnego kojca.

[/QUOTE]
Po przeczytaniu tego stwierdziłam że przy adopcjach będę ... rasistką i żaden azjata nie dostanie ode mnie z DT psa do adopcji :angryy:...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']No proszę, a mi filmu nie wyświetla za to


Mnie bardzo wczoraj to wstrząsnęło gdy czytałam:
[URL]http://my21.pl/component/content/article/55/1596-w-kwietniu-pierwszy-lokal-z-psina-w-warszawie.html?category=55[/URL]

Szczególnie to:

Po przeczytaniu tego stwierdziłam że przy adopcjach będę ... rasistką i żaden azjata nie dostanie ode mnie z DT psa do adopcji :angryy:...[/QUOTE]
toć ten wywiad to odsmażanie starego kotleta,ja go znam od kilku lat.
tak samo bulwersujące,jak terraryści "adoptujący" gryzonie.dla swoich gadów :|

Link to comment
Share on other sites

Oj to wpadka :oops:, ja na to się natknęłam 2dni temu i mą wstrząsnęło. Ja się nie wpierniczam w to kogo oni jedzą u siebie w kraju, ale u nas tego w ogóle nie powinno być.
Jeśli chodzi o gady to uważam że też adopcję dla oddania do zeżarcia nie powinny mieć miejsca... Chcą zwierzaki to niech sobie wyhodują. Niestety nie mogę potępić gdyż sama miałam zwierzę które musiałam karmić żywym pokarmem, przy kupnie mi nakłamali odnośnie hodowania oraz karmienia (bo akurat o karmienie się martwiłam) - a zwierzęciem tym był aksolotl meksykański.

Link to comment
Share on other sites

kiedyś się zajmowałam aksiem z pracowni biologicznej-tata mu majtał na konstrukcji z drucika kawałkami surowego kurczaka przed pyskiem;-)uwielbiam aksie.a jak się powinno karmić?

ale nie wyłudzałaś od gryzoniomaniaków zwierząt do jedzenia,prawda?
bo takie "adopcje" uważam za zwykłe wyłudzenie.
trzeba być po prostu chamskim,żeby zrobić coś takiego.

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile-wywoza-psy-z-polskich-schronisk-,artykuly,443090,1.html"]http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile...,443090,1.html[/URL]

a to widziałyście? pies do zeżarcia to przy tym pikuś...
i olałabym to, bo to fakt, ale wygooglałam sobię nazwę tego "stowarzyszenia" to jest przerażające. Dawno mnie tak nic nie zaszokowało...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu'][URL="http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile-wywoza-psy-z-polskich-schronisk-,artykuly,443090,1.html"]http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile...,443090,1.html[/URL]

a to widziałyście? pies do zeżarcia to przy tym pikuś...
i olałabym to, bo to fakt, ale wygooglałam sobię nazwę tego "stowarzyszenia" to jest przerażające. Dawno mnie tak nic nie zaszokowało...[/QUOTE]

No chyba ich tutaj w tych Niemcach popie.....o!!!!
Do tej pory nie widzialam ani w tv,ani w gazecie zadnego reportazu na ten temat! :-(

Link to comment
Share on other sites

Koszmarnia mi mówiona w zoologu że ten zwierzak wodny to taka ryba z nogami, a że był ostatni w naprawdę kiepskim stanie (nawet taki laik jak ja to widział) to postanowiłam się nim zająć... Jakież było moje zdziwienie jak zasiadłam przed netem i przeczytałam czym właściwie powinnam karmić płaza. Otóż aksolotle powinno żywić się 'żywcem' ... glizdy, ryby, świerszcze, ochotkę, artemię itp itd. . Na początku moja jadła artemię, ochotka ją kilka razy zaatakowała i właziła pod skrzela :crazyeye: więc zrezygnowałam, później próbowałam z różnymi karmami mięsnymi dla ryb (tabletki, granulki, płatki) - nie chciała to stwierdziłam 'nie to nie'. Jednak po kilku miesiącach zamknęli sklep gdzie była artemia żywa... i tu się pojawił problem bo nie miałam czym karmić, nic nie chciała jeść.
Później okazało się że ona głodna bo nie miała co jeść wpierniczyła mi rybki (żyła z rybkami w akwa)... i takim sposobem odkryłam co mnie czeka. Zawsze później jak wrzucałam ryby/krewetki to po prostu wychodziłam z pokoju...
Powiem szczerze że utrzymanie takiego jednego płaza kosztowało mnie podobnie jak utrzymanie Szamana 54kg psa na specjalistycznej karmie. Rybki kupowałam tylko 'u źródła' (facet miał sklep z rybkami bardzo tanimi, sam hodował sprowadzał itp) lub sama próbowałam hodować (aczkolwiek nie nadążały rosnąć takie było zapotrzebowanie...). Zeżarła mi nawet ślimaki które miały czyścić akwarium i niby miała ich nie zjeść (5 ślimaków, za sztukę 'jedyne' 35zł!).
To była nauczka na całe życie, teraz z głową kupuję/adoptuję zwierzęta nie kierując się emocjami tylko rozsądkiem i wiedzą.


Kyu jestem w szoku! Byłam przekonana że ci ........... mają zakaz i skończy się powoli ten zboczy proceder... Brak mi słów naprawdę. :placz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kyu'][URL="http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile-wywoza-psy-z-polskich-schronisk-,artykuly,443090,1.html"]http://www.fakt.pl/niemieccy-zoofile...,443090,1.html[/URL]

a to widziałyście? pies do zeżarcia to przy tym pikuś...
i olałabym to, bo to fakt, ale wygooglałam sobię nazwę tego "stowarzyszenia" to jest przerażające. Dawno mnie tak nic nie zaszokowało...[/QUOTE]

Nie wierzę... :mdleje:
To jest koszmar, te zdjęcia są przerażające! Takie rzeczy w Niemczech?!
Jeszcze to zdjęcie tego wstrętnego grubasa z psem i podpis: "[COLOR=#000000][FONT=Georgia]Ten pan na zdjęciu poniżej to Michael Kiok, ze swoją partnerką, suką Cessy." [/FONT][/COLOR]:placz:[COLOR=#000000][FONT=Georgia]
[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']Koszmarnia mi mówiona w zoologu że ten zwierzak wodny to taka ryba z nogami, a że był ostatni w naprawdę kiepskim stanie [...][/QUOTE]
naprawdę myślałam,że starczy im kurczaczek albo wołowinka.ten ze szkoły wyładniał na tym-w szkole dostawał takie czerwone robale[wyglądają w kupie jak kawałek wątróbki surowej,umknęła mi nazwa;/] i widać mu było żebra:(
poszukam co powinny jeść aksie,ja je bardzo lubię,są cudowne.

co do zoofili niemieckich,to czytałam też,że wyszukują starsze psy-bo są spokojniejsze;/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Koszmaria']naprawdę myślałam,że starczy im kurczaczek albo wołowinka.ten ze szkoły wyładniał na tym-w szkole dostawał takie czerwone robale[wyglądają w kupie jak kawałek wątróbki surowej,umknęła mi nazwa;/] i widać mu było żebra:(
poszukam co powinny jeść aksie,ja je bardzo lubię,są cudowne.[/QUOTE]
Kurczak jest za chudy, te czerwone glizdy to właśnie ochotka. Ogólnie 'smoki' karmi się do oporu, a później sobie spokojnie trawią (coś w stylu węży). Moja gustowała w przekarmionych rybach ... danio, neonki, gupiki, rozbora, kardynałki, szczególnie uwielbiał brzanki różowe, no i krewetki które miały być ozdobne wraz z roślinami - które również zostały pożarte.
Chociaż wydaje mi się że to co jedzą smoczki zależy od ich wieku i wielkości. Z początku jak miała 3-4cm to jadła właśnie artemie, serca. Później nie chciała ruszać serc, została artemia... Później już tylko żarła ryby. Miała 28cm i około 3lata, musiałam ją niestety oddać bo nie miałam warunków dla niej (pękło akwarium, brak lodówki akwariowej). Ogólnie 2gi raz chyba się nie zdecyduję na płaza, chyba że wygram w totka.

[quote name='Koszmaria']co do zoofili niemieckich,to czytałam też,że wyszukują starsze psy-bo są spokojniejsze;/[/QUOTE]
To jest dla mnie niepojęte ... Do tego wystarczy na tych zboków spojrzeć, sami faceci. Stan tych psów opłakany :placz:... Najgorsze że u nas w schroniskach są takie przepełnienia że nikogo nie obchodzi gdzie pies właściwie trafi :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Dopiero teraz zobaczyłam ten wątek, poczytałam o organizacji ZETA - brak mi słów... obrzydliwi zwyrodnialcy. Jeszcze tylko tego brakuje, żeby ich "upodobania" zostały zalegalizowane. Biedne zwierzęta, a te zdjęcia... biedactwa, muszą okropnie cierpieć.

Swoją drogą, tylko czekać aż w Polsce odezwą się zoofile :/ w końcu jesteśmy tacy nowocześni i europejscy, weźmiemy przykład z durnych Szwabów. Niby nawet w Niemczech to narazie podziemie, ale mam nadzieję, że mili Panowie z łysymi głowami zajmą się zoofilami dostatecznie prędko, gdy podobny trend pojawi się w naszym kraju...

Link to comment
Share on other sites

W naszym kraju już dawno byli zoofile, nie tylko Niemcy mają nas.... w głowach. Jedyna różnica jest taka że u nas nie jest o tym głośno, u nas nie tworzą jakieś dziwnej 'organizacji' łączącej zboków.

Swoją drogą nie pojmuję jednego, dlaczego adopcja do Niemiec (nawet do polskich rodzin tam żyjących) jest momentalnie negowana i atakowana. Gdzie u nas nie jest kolorowo, psy na łańcuchach, katowane, mordowane, również gwałcone... W takim układzie zamiast sprawdzać rodzinę powinno się blokować każdą adopcję.
Czy naprawdę uważa się że każda osoba mieszkająca w Niemczech to oprawca i zoofil, natomiast każda adopcja w Polsce jest o niebo lepsza niż do Niemiec?

Link to comment
Share on other sites

Maron86 - właśnie o to mi chodzi, tacy jesteśmy proeuropejscy że pewnie niedługo i u nas pojawią się takie "organizacje" zamiast działań w podziemiach :/ obym nie miała racji.

maltanczyk89 - Zapewne musieliby ich złapać na gorącym uczynku, albo otrzymać jakieś oficjalne zawiadomienie, skargę, donos... a kto na nich naskarży jak obracają się w swoich kręgach? Straszna rzecz.

Link to comment
Share on other sites

Niby tak ja się nie znam jak to od strony prawa wygląda ,lecz mi się zdaje że skoro się przyznają do tego co robią i się z tym nie ukrywają to chyba policja ma podstawy do ich aresztowania .Jak zobaczyłam na zdjęciu ich uśmiechnięte mordy to aż mnie...:angryy: Ja bym była za tym żeby ich zamknąć z bardzo spragnionymi panami ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...