Jump to content
Dogomania

Wyrzucony pies przy drodze w Drobinie


pola53

Recommended Posts

W Drobinie nie ma posterunku - to byli policjanci z Płocka. Myślałam nad tym, czy nie złożyć skargi, ale nie wiem, czy któregoś dnia ich koledzy z Wwy nie obiją mi twarzy, bo przecież mają moje dane. Szczerze, trochę się boję. Inaczej jest jak skargę składa fundacja, a co innego jak osoba prywatna.

A tak między nami, to te wszystkie towarzystwa i przyjaciele zwierząt mogliby coś podpowiedzieć, a nie tłumaczyć mi, że gmina ma obowiązek zaopiekować się psem.

Link to comment
Share on other sites

Policję zatrzymałam 14 lutego między godz. 12 a 14:00 na drodze do Kunklewa. Czy sprawa została zgłoszona do gminy, dowiadywałam się dzień później, tj. 15 u dyżurnego w Płocku - nie miał wzmianki o zgłoszeniu. W poniedziałek dzwoniłam do gminy - to samo, nie było zgłoszenia.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']znalazlam na FB 2 dziewczyny mieszkajace w tym Drobinie- wg opisu w 1-szym poscie to droga w kierunku Sierpca chyba polnska sie nazywa w google maps...tez watpie czy glodny pies jest tyle czasu w tym miejscu,,z plocka lub z plonska jest to okolo 32 km czyli dobre 30 minut jazdy,,[/QUOTE]


Krajowa 10 w kierunku Sierpca - jak spojrzysz na mapę w google maps zobaczysz po prawej stronie tak jakby dwa zjazdy opisane Kunklewo prowadzące do Nowej Wsi. Pies znajdował się przy tym drugim zjeździe, jest tak znak Stop, niewielki rów i pole na którym rosła kukurydza.

Trzeba uważać, bo jak podchodziłam do niego uwążnie mnie obserwował, ale też kątem oka spogląda na jezdnię - tam jest straszny ruch. Pies najprawdopodobniej niedowidzi. Jeden krok za blisko i może wylądować pod samochodem!

Edited by AniaGucio
Link to comment
Share on other sites

pani z UG Drobin byla w opisanym przez ciebie miejscu i psa tam nie bylo. w razie znalezienia psa poza godzinami otwarcia urzedu trzeba dzwonic do pana z centrum kryzysowego tel.505 255 445 podanego na str,Biuletynu Inf.Drobin,ten pan z centrumkryzysowego powinien zadzwonic do pani z UG a ona do weta w Raciazu /Zoo wet/ z ktorym gmina ma umowe calodobowa.policja powinna o tej sciezce postepowania wiedziec.Jak nie wie to trzeba spytac policji.
Pan Komendant przyjmuje tel.zglosznie skarg pod nr.266 15 00 kier,24 w godz.15-17.bede wtedy w pracy-zadzwonisz czy ja mam dzwonic - bede to mogla zrobic dopiero w piatek

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mtf zalesie']pani z UG Drobin byla w opisanym przez ciebie miejscu i psa tam nie bylo. w razie znalezienia psa poza godzinami otwarcia urzedu trzeba dzwonic do pana z centrum kryzysowego tel.505 255 445 podanego na str,Biuletynu Inf.Drobin,ten pan z centrumkryzysowego powinien zadzwonic do pani z UG a ona do weta w Raciazu /Zoo wet/ z ktorym gmina ma umowe calodobowa.policja powinna o tej sciezce postepowania wiedziec.Jak nie wie to trzeba spytac policji.
Pan Komendant przyjmuje tel.zglosznie skarg pod nr.266 15 00 kier,24 w godz.15-17.bede wtedy w pracy-zadzwonisz czy ja mam dzwonic - bede to mogla zrobic dopiero w piatek[/QUOTE]

Nawet gdyby pies tam był, pani z UG Ci tego nie powie, bo to kasa jest. A udał Ci się skontaktować z tymi dziewczynami z Drobina? Pies mógł zmienić miejsce - w weekend padało i było jeszcze bardzo zimno w nocy.

Zgłoszę skargę i potem będą mnie wzywać do Płocka?! Mieszkam i pracuję w Wwie i nie mogę sobie na to pozwolić.

Link to comment
Share on other sites

Mnie się wydaje, a nawet jestem tego pewna, że załatwianie spraw przez telefon w tej sytuacji mija się z celem. Widziałam na własne oczy jak to wyglądało w sobotę, kiedy Ania wydzwaniała po schroniskach, komendach i towarzystwach opieki. Widziałam jej bezsilność i lzy. To należy zalatwić osobisście i najlepiej, jesli bedzie to ktoś z Drobina, skoro są takie osoby. Dla gminy najlepiej jesli pies zniknął, ale żeby go tam spotkać należało by udać się tam kilkakrotnie. Mógł pójść szukać wody, mógł się przestraszyć, mógł się wreszcie schronić przed deszczem. Co człowiek, bedący w dugiej trasie ma zrobic? Myslę, że pora na dzialanie osób z tamtego rejonu. Nie wierzę, żeby nie było nikogo z Dogo w promieniu 30 km.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...