Jump to content
Dogomania

Wyrzucony pies przy drodze w Drobinie


pola53
 Share

Recommended Posts

[IMG]https://plus.google.com/photos/yourphotos?pid=5980240601064483042&oid=115254665046526303478[/IMG][IMG]https://plus.google.com/photos/yourphotos?pid=5980240601064483042&oid=115254665046526303478[/IMG]Dziewczyny, moja córka przejeżdżała przez Drobin. Przy drodze leży pies, starszy, najwyraźniej wyrzucony. Bardzo Was proszę, zainteresujcie się nim. My jestesmy z zachodniopomorskiego, ni mozemy wiele zrobić. Córka zatrzymała policję, ale ci wzruszyli ramionami i powiedzieli, że nic nie mogą zrobić, bo urząd miasta ma podpisaną umowę z hyclem na 4 psy w roku. A pies nikomu nie zagraża, bo nie jest agresywny.
Pies znajduje się przy wyjeździe z Drobina w kierunku Sierpca, po prawej stronie przy samym zjeździe do wioski Milewko lub Stare Chabowo, zwinięty w kłębuszek, sredniej wielkości z uciętym ogonkiem.
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-QW_VRzYXSuw/Uv4VJFnRKOI/AAAAAAAABtw/FO57Jk7-JAc/w415-h555-no/zdjęcie.JPG[/IMG]

Edited by pola53
Link to comment
Share on other sites

Pies nie wydaje sie być agresywny, ale jest niebezpieczeństwo że przy próbie złapania wbiegnie na ulicę a ruch w tym miejscu jest bardzo duży. Sama nie dałabym rady go złapać, poza tym, jadę z własnym psem. Niewiele 50 m dalej byl przejechany pies - może bylo ich dwoje.
Moze ktoś będzie tamtędy przejeżdzač.

Edited by AniaGucio
Link to comment
Share on other sites

znalazlam Fundacje Przyjaciele Braci Mniejszych z Nowego Dworu Mazowieckiego- jest tel.do pani prezes fundacji na ich stronie.moze jak pomoze sie finansowo wplata to wezma psa chociaz to nie ich rewir,moze cos wydebic z gminy bo to jednak ich obowiazek i tlumaczenie o 4 psach jest glupie- niech sobie przesuna srodki z innych pozycji na 5-go.napisz jak cos zalatwisz, moge pomoc tylko wplata

Link to comment
Share on other sites

Gmina Drobin oczywiście dzisiaj zamknięta. Dzwoniłam na policję w Płocku (Drobin im podlega), tam dyżurny powiedział mi, ze nie ma żadnej wzmianki o zgłoszeniu, ale NA PEWNO zostało to zgłoszone do gminy... w schronisku w Płocku nie mają zgłoszenia z gminy. Jak zapytałam, czy gdybym go sama odłowiła i zawiozła do schroniska, Pan odpowiedział, że nie przyjąłby psa.

Link to comment
Share on other sites

Umieściłam informację na stronie TOZ w płocku: [URL]https://www.facebook.com/tozplocki[/URL].

W sumie jeżeli możesz zadzwonić - niech wiedzą, że jest więcej osób, które przejmują się losem tego psa.

Ogólnie panuje straszna dezinformacja - pracownik schroniska w Płocku nie zaprzeczył, że schronisko, tj. SITA, zajmuje się odławianiem psów w Drobinie. W płockim TOZie twierdzą, że płockie schronisko przyjmuje tylko psy w miasta Płock. Wiem, że w roku 2012 i 2013, Drobin miał podpisaną umowę z SITĄ: [URL]http://www.boz.org.pl/mz/12/12_mz.pdf[/URL] (strona 4).
Koło 12 zadzwonię jeszcze do SITy.

EDIT:
Dzwoniłam - niestety schronisko nie ma podpisanej umowy z żadną okoliczną gminą. Facet mi powiedział, że bez umowy gmina zapłaciłaby ogromne pieniądze za odłowienie i pobyt psa w schronisku, więc raczej się na to nie zdecydują. Będą czekać aż zdechnie albo go coś przejedzie. Na dzień dzisiejszy, nie było zgłoszenia z gminy. Bez pomocy kogoś z okolicy Drobina, Sierpca lub Płocka, nic nie zrobimy.

Edited by AniaGucio
Link to comment
Share on other sites

Witaj romenko.

No własnie to jest najgorsze, że nie wiadomo, czy on tam nadal jest. Napisałam na stronie TOZu w Płocku, kilka osób udostępniło, ale raczej nic to nie da. Nie bardzo wiem, gdzie uderzać na facebooku - rzadko tam bywam.
To jakaś czarna dziura jeżeli chodzi o dogomaniaków.

Czy to możliwe, żeby gminy nie miały podpisanych umów?

Edited by AniaGucio
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...