Jump to content
Dogomania

Karma ??? Wielki problem :(


natcia2810

Recommended Posts

[quote name='natcia2810']ja dzisiaj dostałam próbki właśnie rc na alergię psiak ładnie zjadł i jak na razie jest ok, myślałam nad zakupem ale już teraz to nie mam zielonego pojęcia co kupić a muszę mu kupić karmę, obecnie po sensacjach z jagnięciną jest na taste of the wild z rybką[B] przez tydzień[/B] i nie jest źle ale już mi się kończy i musze mu kupić karmę i teraz to już nie wiem jaką. Wet mi polecał właśnie rc ale teraz to już zgupiałam :([/QUOTE]

Tydzień to trochę mało, żeby wiedzieć czy karma jest dla psa dobra czy nie. Na Twoim miejscu kontynuowałabym dalej tę samą karmę, a o rc na razie zostawiła w fazie myślenia czy warto.
Pokarm psa jedną karmą koło miesiąca albo i dłużej. Nie zmieniaj karmy co tydzień, bo w ten sposób nie dojdziesz do tego czy winny jest skład karmy czy zupełnie coś innego.

Link to comment
Share on other sites

Też uważam , że powinnaś dalej podawać TOTW skoro jest w miarę dobrze . Na spokojnie przeanalizuj inne karmy zanim zdecydujesz się na zmianę . Przy alergiach i wszelkich dermatozach wskazane jest podawanie [B]kwasów tłuszczowych omega-3[/B] . Występują one w olejach , najwartościowsze rybne - polecany jest dla psów olej z łososia . Tutaj masz poradę weterynarz na temat alergii [url]http://www.weterynarz.pila.pl/porady/101-moj-pies-ma-alergi.html[/url]

Link to comment
Share on other sites

Nie zmieniam karmy co tydzień, karmię po parę miesięcy jedna karmą tylko, że teraz akurat kupiłam jagnięcinę i dupa :( pies się tak drapała, że masakra, dlatego pies je TOTWO z rybką, bo taką miałam w domu w sumie resztkę co kupiłam dla drugiego psiaka. Jeżeli chodzi o kwasy omega to dostaje również witaminy na sierść i skórę + probiotyki. TOTW nie muszę zmieniać wcześniej na samym początku kupiłam mu TOTW z bizonem i było w miarę, drapał się ale nie tak jak po jagnięcinie firmy FirstMate (porażka). I DLATEGO MUSZĘ MU KUPIĆ KARMĘ Z POWODU NIEUDANEGO WCZEŚNIEJSZEGO ZAKUPU.

Link to comment
Share on other sites

Problemem z wieloma karmami jest to iż źródło białka pochodzi z wielu źródeł. Najwięcej alergii to efekt stosowania w nich mięsa pochodzenia z ferm kurzych gdzie faszerowane są antybiotykami i innymi świństwami. Jeżeli nie ma potrzeby nie zmieniaj karmy, lecz gdy problem nie będzie ustępował w takim stopniu jak sie tego spodziewasz to zapoznaj sie z karmą [B][U]Forza 10 Dermo Avtiv[/U][/B] którą jest karmą leczniczą dla psów właśnie z takimi problemami. Napisz do sklepu animalux.pl o darmową próbkę tej karmy

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje :) Kupiłam już karmę dla mojej biedy ;) i jak na razie jest bardzo zadowolona - drapanie ustępuje a pies ładnie je :) bardzo dziękuje za wszystkie porady na pewno poszerzyłam w jakimś tam stopniu swoją wiedzę na temat karm dla tak wymagających psów

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...