Jump to content
Dogomania

reproduktor ZKwP używany w hodowli zarejestrowanej Kennel Club


mozarcik

Recommended Posts

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=629296630433832&set=a.693212357375592&type=3&theater[/URL]
[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=629296280433867&set=a.693212357375592&type=3&theater[/url]
[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=629296280433867&set=a.693212357375592&type=3&theater[/url]

Edited by martq20
poprawka
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 54
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

powiedziała że nie jeżdzi z nią na wystawy bo suka panicznie się boi,mowiła że jak zamawiaja szczeniaki u nich to rzadko kiedy ktoś chce rodowód i że nie wyrabia, a nastepny miot za rok bo te ma juz sprzedane.
nazwa hodowli jest, nr certyfikatu też jest, musiałby ktos poszperac "głębiej" ;)

Link to comment
Share on other sites

Panicznie się boi, super charakter, nie ma to tamo...

Swoją drogą - jeśli pies ma papiery reproduktora ZK, więc jest zarejestrowany w ZK, a jednocześnie jest ojcem miotu w KC, to czy to przypadkiem też nie jest podwójna rejestracja psa, która jest zabroniona?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Guciek']Panicznie się boi, super charakter, nie ma to tamo...

Swoją drogą - jeśli pies ma papiery reproduktora ZK, więc jest zarejestrowany w ZK, a jednocześnie jest ojcem miotu w KC, to czy to przypadkiem też nie jest podwójna rejestracja psa, która jest zabroniona?[/QUOTE]
Dokładnie zostały złamane zapisy regulaminu ZKwP, które podała [B]Sabra[/B].

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']A tu się w ogóle trudno połapać, bo jedno ogłoszenie jest z Torunia, drugie warmińsko-mazurski, na rodowodzie psa, jest zmiana właściciela z adresem w Nowym Dworze:roll:[/QUOTE]
To gdzie mieszka właściciel psa nie ma najmniejszego znaczenia. Nie obowiązuje rejonizacja i najczęściej tacy hodowcy, którzy coś maja za uszami rejestrują się w odległych oddziałach.Ważne jest w jakim oddziale jest zarejestrowany pies i do tamtejszego zarządu należy kierować wszelkie skargi.

Link to comment
Share on other sites

Napisałam do oddziału w Lublinie.
edit. dostałam odpowiedź
[QUOTE]Witam,

Sprawdzimy to jutro (będzie czynny nasz Oddział)
Wstępnie cos tu wyjątkowo nie gra.
Ani kierownik sekcji, ani kierownik biura nie kojarzy takiej osoby jako
naszego członka.
Tym bardziej postaramy się to jutro wyjaśnić.

Pozdrawiam,
Andrzej Tyburczyk[/QUOTE]

Edited by mozarcik
Link to comment
Share on other sites

A ja dostałam taką odpowiedź z Oddziału Toruń:

[QUOTE][FONT=arial]Witam,
Jest to drugi mail w krótkim czasie dot. tego psa. Najprawdopodobniej jest złamany regulamin hodowli psów rasowych. Pies, według skanu rodowodu, który jest umieszczony na tablicy zarejestrowany jest w o/Lublin.
Proszę ewentualne pisma kierować do tamtejszego oddziału.

[/FONT]
[FONT=arial][FONT=arial]Karolina Wójcik
Przewodnicząca
Zarządu Związku Kynologicznego
oddział w Toruniu[/QUOTE]

To co, pisać jeszcze do Lublina??

[/FONT][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

z rodowodu wynika jasno, że pies zmienił właściciela Krzysztof Siwecki sprzedał gotowego repa Annie Zboińskiej, pytanie czy ona jest zarejestrowana w ZKwP i w Kennel Klubie? i to o nią trzeba pytać w ZKwP

edit: reproduktor jest wpisany w październiku 2012, mógł go zrobić jeszcze hodowca, albo Anna Z nie wiadomo kiedy była zmiana właściciela
jeśli Anna Z nie jest członkiem ZKwp to niestety, ale wszystko jest ok

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Quirk']z rodowodu wynika jasno, że pies zmienił właściciela Krzysztof Siwecki sprzedał gotowego repa Annie Zboińskiej, pytanie czy ona jest zarejestrowana w ZKwP i w Kennel Klubie? i to o nią trzeba pytać w ZKwP

edit: reproduktor jest wpisany w październiku 2012, mógł go zrobić jeszcze hodowca, albo Anna Z nie wiadomo kiedy była zmiana właściciela
jeśli Anna Z nie jest członkiem ZKwp to niestety, ale wszystko jest ok[/QUOTE]
Jeśli byłby zarejestrowany na właściciela, to byłby to Chorzów. I nie wszystko jest ok, bo ta pani oferuje krycie tym psem jako reproduktorem ZKwP.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='FRODKA']No i co z tego że oferuje krycie jako reproduktorem Zk ,jak ona nie jest członkiem ZK tylko KC to kto jej tego zabroni.[/QUOTE]

Zabroni jej tego ZK, bo działa na ich szkodę. Więc mogą wytoczyć jej proces-oczywiście jeśli będzie im się chciało :roll:

[quote name='martq20']dzwoniłam na to ogłoszenie (żeby nikogo bezpodstawnie nie osądzać) rodzice rodowód posiadają-tak twierdzi, podała mi nawet dane konta na FB :cool3: tam są rodowody, ale suka ma tylko fotkę metryki, a nie rodowodu. [B]Powiedziała że hodowla jest zarejestrowana i w Zkwp i Kennel[/B] :crazyeye:
[/QUOTE]

Zresztą ta pani sama się przyznała, że jest zarejestrowana w obu związkach, a już to jest nie zgodne z Regulaminem ZK ;)

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze jeśli pies jest reproduktorem ZKwP, to powinien stracić uprawnienia. Po drugie, jeśli nie jest, bo pani np. nie jest już członkiem ZKwP, to takie ogłoszenie jest oszustwem. Jeśli nieświadomy niczego hodowca, pokryje swoją suczkę takim repem, to w momencie rejestracji miotu, może czekać go niemiła niespodzianka, bo takiego miotu ZKwP mu nie zarejestruje.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam odpowiedź z oddziału w Lublinie, że ta pani nigdy nie była członkiem ZKwP. Przez Tablicę wysłano do niej zawiadomienie, że jeśli nie sprostuje treści ogłoszenia, to ZKwP podejmie środki prawne. Ogłoszenia zostały usunięte.
Pies ma 3 lata, a ta pani jest jego czwartym właścicielem.:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Po pierwsze jeśli pies jest reproduktorem ZKwP, to powinien stracić uprawnienia. Po drugie, jeśli nie jest, bo pani np. nie jest już członkiem ZKwP, to takie ogłoszenie jest oszustwem. Jeśli nieświadomy niczego hodowca, pokryje swoją suczkę takim repem, to w momencie rejestracji miotu, może czekać go niemiła niespodzianka, bo takiego miotu ZKwP mu nie zarejestruje.[/QUOTE]
Oczywiście że taki pies traci uprawnienia reproduktora w ZK ,a hodowca zarejestrowany w ZK przed pokryciem suki raczej sprawdza czy reproduktor i jego właściciel jest w ZK i niespodzianki żadnej nie bedzie.W ogłoszeniu oszustwem było podanie nazwy stowarzyszenia :ZKwP .

Edited by FRODKA
Link to comment
Share on other sites

[B]mozarcik [/B]pewnie odpisał nam ten sam Pan z ZK ;)
Oto treść odpowiedzi:
[I]

Witam,[/I]


[I]Przedstawiony na tablicy rodowód jest zmanipulowany
KENZO Ognisty Wulkan został zarejestrowany pod nr. 12038/XXIV/10 na
innego hodowcę (naszego członka), który w dniu 29.08.2013r. zgłosił sprzedaż psa.
Odpowiedni wpis w rodowodzie jest na drugiej (niewidocznej na zdjęciu) stronie.
Pani Anna Zboińska nie jest i nigdy nie była naszym członkiem.
Prywatnie najbardziej mnie wkurza, że ten biedny pies jest traktowany jak maszynka
do zarabiania pieniędzy i w swoim 3 letnim życia ma już czwartego właściciela.

Większych możliwości wpływu na działanie Pani Zboińskiej nie mam.
Wysłałem jej poprzez [URL="http://tablica.pl"]tablica.pl[/URL] następującą wiadomość:

"Nazywam się Andrzej Tyburczyk i jestem Przewodniczącym Oddziału Lublin Związku Kynologicznego Polsce. Proszę o natychmiastową korektę Pani reklamy z wyraźnym zaznaczeniem, że nie jest Pani członkiem ZKwP. Przedstawienie rodowodu ze sfałszowanym wpisem o właścicielu sugerującym przynależność do ZKwP Oddział w Lublinie jest niedopuszczalne. W przypadku braku reakcji na moją prośbę podejmiemy środki prawne. Ewentualną korespondencję proszę kierować na adres [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]"


Pozdrawiam,
Andrzej Tyburczyk[/I]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='magdabroy'][B]mozarcik [/B]pewnie odpisał nam ten sam Pan z ZK ;)[/QUOTE]
Dokładnie, a pani się później tłumaczyła, że zrobiła to nieświadomie i że zapisze się do oddziału w Olsztynie. Pitu pitu, a suczkę pewnie i tak pokryje przy najbliższej cieczce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']Dokładnie, a pani się później tłumaczyła, że zrobiła to nieświadomie i że zapisze się do oddziału w Olsztynie. Pitu pitu, a suczkę pewnie i tak pokryje przy najbliższej cieczce.[/QUOTE]

O tym kolejnym planowanym kryciu napisałam temu Panu z ZK, jak mu dziś podziękowałam za interwencję :)
Tak więc, trzeba monitorować nadal tego typu stronki i jak coś, to od razu do ZK :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...