Jump to content
Dogomania

CZARNA OWCA - Duszka z Kozienic - 8m-cy w Radysach - 4m-ce jako JAGA w bdt mestudio, po 11m-cach jako BOMBA u inki33 - ZOSTAJE! - ma dom


inka33

Recommended Posts

Wczoraj kupiłam Bombuśce 3kg Brit Premium Light za 35zł - do wypróbowania.
Jak podziała, to wtedy zamówię w necie duży wór.

A dziś kupiłam płyn do przemywania uszu Dr Seidel 75ml za 17zł.
"Operacja" uszy będzie dziś wieczorem albo jutro przy dziennym świetle.

Miałam szczery zamiar nadrobić dziś Bombowe zaległości, ale właśnie zaczyna mnie łeb męczyć... :sad:
Przepraszam... :oops:

Mistrzyni drapsiankowego terroryzmu pozdrawia! :bye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']
Dotychczas jedyne moje czyszczenie psich uszu polegało (bo więcej nie było konieczne) na wyjęciu paru brudków z zewnętrznej części wnętrza małżowiny przy pomocy patyczka hig. zmoczonego kropelką olejku.[/quote]
możesz też zamiast tymi wszystkimi płynami przemywać wodą z octem (nieduzo octu)
albo jest taki płyn - borosol się nazywa

my średnio raz na dwa miesiące czyścimy Fredkowi - bo mniej wiecej co taki czas mu się zabagnia
zrobilismy nawet wymaz co on tam ma ale już zapomniałam
ważne że ta woda z octem pomaga :)




[quote name='inka33']
Wolałabym raczej tak:
[IMG]http://img396.imageshack.us/img396/8747/liondogea9.jpg[/IMG] :diabloti:

[/QUOTE]

ha!
idealna fryzura dla Freda!
kradnę zdjęcie

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']My też ją i Ciebie pozdrawiamy![/QUOTE]
:)

[quote name='Gusiaczek']Jak łepetyna? przeszło?[/QUOTE]
Na szczęście tak. :)


[quote name='3 x']możesz też zamiast tymi wszystkimi płynami przemywać wodą z octem (nieduzo octu)
albo jest taki płyn - borosol się nazywa

my średnio raz na dwa miesiące czyścimy Fredkowi - bo mniej wiecej co taki czas mu się zabagnia
zrobilismy nawet wymaz co on tam ma ale już zapomniałam
ważne że ta woda z octem pomaga :)[/QUOTE]

Płyn zakupiony wczoraj, więc to i tak (chwilowo) po ptokach.


[quote name='TZmestudio']Nie zdecydowałbym się na czyszczenie wodą z octem. Być może działa, ale jakoś nie dociera taki przepis do mojego małego rozumku.[/QUOTE]
Też mi to dziwnie brzmi...

Uchole dziś przepłukane i wytarte. Smaczki [U]musiały[/U] pójść w ruch.
Czarności w środku nie zauważyłam, dziwnego zapachu się nie dowąchałam, smaku nie sprawdzałam. :p.
Trzepania popłynnego było malutko, ale za to przedpłynnego było troszkę od dwóch dni, dlatego już jej przeczyściłam, chociaż nic tam nie widziałam. Może podejdę do weta/wetki, żeby ze swoim magicznym dousznym światełkiem obejrzał/a, czy dobrze wyczyściłam... :oops:


[quote name='3 x']działa :smile:
nawet dla ludzi to polecają :smile:[/QUOTE]
Do płukania włosów, to wiem, ale do uszu...? :hmmmm:


[quote name='3 x']ha!
idealna fryzura dla Freda!
kradnę zdjęcie[/QUOTE]
Sie wypowiedziałam w tym temacie u Freda... :D

Edited by inka33
dopisek z powodu sklerozy... ;)
Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33'](...)
Też mi to dziwnie brzmi...

Uchole dziś przepłukane i wytarte. Smaczki [U]musiały[/U] pójść w ruch.
Czarności w środku nie zauważyłam, dziwnego zapachu się nie dowąchałam, smaku nie sprawdzałam. :p.
Trzepania popłynnego było malutko, ale za to przedpłynnego było troszke od dwóch dni, dlatego już jej przeczyściłam, chociaż nic tam nie widziałam. Może podejdę do weta/wetki, żeby ze swoim magicznym dousznym światełkiem obejrzał/a, czy dobrze wyczyściłam... :oops:
(...)
[/QUOTE]
Jak wlałaś, aż chlupotało jak masowałaś, to zrobiłaś to bardzo dobrze. Jaga na pewno da Ci do zrozumienia że źle to zrobiłaś. Im więcej trzepie po tym lepiej. :-) Nie należy być sknerą :-D

[quote name='inka33']Do płukania włosów, to wiem, ale do uszu...? :hmmmm:[/QUOTE]
Kiedyś po pewnym filmie kobiety smarowały sobie włosy majonezem (nie powiem jaki to film i już). u nas na wsi w celu zakwaszenia ziemi pod hortensje niektórzy wylewają pod rośliny kwaśne mleko. Są różne zwyczaje. Pozostanę tradycjonalistą.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TZmestudio']Nie zdecydowałbym się na czyszczenie wodą z octem. Być może działa, ale jakoś nie dociera taki przepis do mojego małego rozumku.[/QUOTE]

Woda z octem - proporce 1 łyżka octu na pół szklanki wody

Chodzi o lekkie zakwaszenie "środowiska" - działa antybakteryjnie.

U Freda były (są) grzybki malassezia - grzyb stanowiący naturalną florę skóry psa, ale z jakich powodów rozmnaża się nadmiernie, ale bez zmian patologicznych.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TZmestudio']Jak wlałaś, aż chlupotało jak masowałaś, to zrobiłaś to bardzo dobrze. Jaga na pewno da Ci do zrozumienia że źle to zrobiłaś. Im więcej trzepie po tym lepiej. :-) Nie należy być sknerą :-D[/QUOTE]
Jedno chlupotało bardziej, drugie mniej. :roll:
Może zrobić za kilka dni poprawkę...?


[quote name='TZmestudio']Kiedyś po pewnym filmie kobiety smarowały sobie włosy majonezem (nie powiem jaki to film i już). u nas na wsi w celu zakwaszenia ziemi pod hortensje niektórzy wylewają pod rośliny kwaśne mleko. Są różne zwyczaje. Pozostanę tradycjonalistą.[/QUOTE]
Zależy co dla kogo jest tradycyjne. ;)


[quote name='Gremlin']Woda z octem - proporce 1 łyżka octu na pół szklanki wody

Chodzi o lekkie zakwaszenie "środowiska" - działa antybakteryjnie.

U Freda były (są) grzybki malassezia - grzyb stanowiący naturalną florę skóry psa, ale z jakich powodów rozmnaża się nadmiernie, ale bez zmian patologicznych.[/QUOTE]
No to też o grzybie w uszach bytującym, a jedynie [jakośtam]=w (nie)sprzyjaących okolicznościach~warunkowo(?) chorobotwórczy była mowa, gdy Bombie ucho się "zapaliło"...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33']Jedno chlupotało bardziej, drugie mniej. :roll:
Może zrobić za kilka dni poprawkę...?
(...)[/QUOTE]
Nie poprawiaj. Sprawdź za kilka dni (jutro, pojutrze) jak wygląda papier po wyczyszczeniu uszu. Jak czarne to znaczy że należy powtórzyć. Jeśli brązowe - za miesiąc.
Tylko wsadź tego palucha naprawdę głęboko (w ręczniku kuchennym :-) ). Nic się psu nie stanie, bo on ma inaczej zbudowany kanalik słuchowy.

Kiedy będziecie strzyc?? :-D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='3 x']inka, mestudio - wasz wybór
ja podałam tylko domowy - tańszy i również skuteczny sposób[/QUOTE]
Ja się nie spotkałam, ale szukając info znalazłam sporo polecenia dla ludzi, że zmienia środowisko na kwaśne, co powoduje zabicie bakterii. Spróbuje przy okazji :).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TZmestudio']Nie poprawiaj. Sprawdź za kilka dni (jutro, pojutrze) jak wygląda papier po wyczyszczeniu uszu. Jak czarne to znaczy że należy powtórzyć. Jeśli brązowe - za miesiąc.
Tylko wsadź tego palucha naprawdę głęboko (w ręczniku kuchennym :-) ). Nic się psu nie stanie, bo on ma inaczej zbudowany kanalik słuchowy. [/QUOTE]
Już nawet nie musze poprawiać, bo wczoraj po południu przy okazji spaceru podeszłyśmy do weta w celu skontrolowania z uzyciem w'usznego światełka efektów mojego czyszczenia. Było prawie dobrze. :p Doktorek wydłubał jeszcze dwa farfocle z jednego ucha i jest good! :)


[quote name='wiosenka']Ja się nie spotkałam, ale szukając info znalazłam sporo polecenia dla ludzi, że zmienia środowisko na kwaśne, co powoduje zabicie bakterii. Spróbuje przy okazji :smile:.[/QUOTE]
Na własnym czy na psim?

[quote name='TZmestudio']Ale ocet spirytusowy to nie to samo co ocet. Ocet dla wielu to kwas octowy (ocet winny) np z jabłek. Na to trzeba uważać.[/QUOTE]
Czy mam się udać do wujka Gugla po dokładniejsze objaśnienia, czy powiesz, który jest który jakoś jaśniej - dla (prawie) blondynki...? :grins:


[quote name='Gusiaczek']cześć Jagulcu :smile:[/QUOTE]
Cześć, Gu! :)


[quote name='TZmestudio']Kiedy będziecie strzyc?? :-D[/QUOTE]
Jakoś na dniach. ;)
Byłyśmy dziś się zorientować w cenie, a teraz do Lidy uderzę i zobaczymy. :)


[quote name='Mattilu']Postrzyzyny Owcy :)[/QUOTE]
Ale będzie futra! :roll:

[quote name='TZmestudio']Zawsze z kłaków inka może robić amulety.... Na zły urok. :evil_lol:[/QUOTE]
Już uzbierałam 34g Bombowej czesanki. :grins:
Z Klusi też trochę mam... :loveu:

[quote name='Mattilu']Będą ładnie się komponować z czerwonymi wstążeczkami:cool3:[/QUOTE]
...i na bazarek...? ;)

[quote name='Nutusia']Runo zgręplować, na kołowrotek i... kręć się, kręć wrzeciono! :)[/QUOTE]
Umiesz...? Masz...? Wydziergasz...? ;)


Do tej pory wiedziałam o torebkach z kotów: [URL]http://www.kotydomowe.com/Ciekawostki_01_torebki.php[/URL] :)

...ale z psów też można dziergać:
[URL]http://finextra.blogspot.com/[/URL]
[URL]http://ekoprzewodnik.pl/blog/2010/05/1/sweter_z_psa/[/URL]
[URL]http://www.dogwool.fr/index.php[/URL]
[URL]https://polskiewrzeciona.wordpress.com/category/kankanka/page/2/[/URL]
[URL]http://www.zpazurem.pl/artykuly/sweter_z_psa__to_mozliwe_[/URL]
[URL]http://designerdogyarn.com/products.html[/URL]
:loveu:

Nawet na dogo jest wątek:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/30171-Czy-mozna-psią-sierść-przerobić-na-wełnę[/URL]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='inka33'][COLOR=#808080][SIZE=1]Napisać jutro:

- tendencje uszysk
- "wtrambianie" się
- wc trawnik
- itp.

:grins:[/SIZE][/COLOR][/QUOTE]

[quote name='inka33'][COLOR=#808080][SIZE=1]Napisać jeszcze o spacerach beze mnie. [/SIZE][/COLOR]:-P[/QUOTE]

[quote name='inka33']Zdaje się, że wiszę Wam kilka opowieści...? :hmmmm:

[COLOR=#808080][SIZE=1]To jeszcze:

- pies obronny
- parko-latanie
- warkotki
- ptaszki, kotki
[/SIZE][/COLOR]
:eviltong:[/QUOTE]

[COLOR=#808080][SIZE=1]Kolejna notatka... :oops:

-szelki
-autobus[/SIZE][/COLOR][COLOR=#a9a9a9][SIZE=1]
[/SIZE][/COLOR]

Chyba mnie tu zaraz zlinczujecie... :nerwy:
..a mawena taka narowista... :sad:

Link to comment
Share on other sites

Inka, specjalnie dla Ciebie(speszeliforju): [URL="http://pl.wikipedia.org/wiki/Ocet"]OCET[/URL] I wyobraź sobie że to wujek google ;-)

W zeszłym roku zrobiłem ocet z jabłek. I bardzo żałuję, że nie zrobiłem tego więcej. Wszystko było inne: smak, zapach,... A jak pięknie komponował się w marynacie do grillowanego mięsa..... Ech... nic już nie zostało.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...