Jump to content
Dogomania

~ Zwykła biała suczka ze wsi- Blanche/Coco ma swój DOM :)


malagos

Recommended Posts

Tak, Coco de Blanche została wysterylizowana w schronisku u Pani Wiesi. Pani Wiesia, to wspaniała Kobieta - "odczarowała" dzikuskę - sama widziałam :). Ba, gdyby wiecej takich osób jak Pani Wiesia, prowadziło schroniska - wtedy to by naprawdę były 'Schroniska" .......
Dzięki, Marysiu O., że dajesz białasce szansę, biorąc ją pod swój dach - dosłownie i w przenośni :iloveyou:. Ja cały czas miałam dyskomfort psychiczny, że nie mogę tego zrobić, ale Bliss stanowczo wypowiedziała się, co sądzi o tymczasowaniu panienek :shake: i wolę póki co nie sprawdzać,czy nie zmieniła zdania........

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 947
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Tak, noc minęła spokojnie, nie było żadnej "toaletowej wpadki". Noc Coco spędziła na jednym z psich materacy w kuchni. Wieczorem musiałam ją wnieść do domu bo nie zdecydowała się sama wejść, natomiast rano musiałam ją dla odmiany.. wynieść bo nie chciała wyjść;) Teraz wychodzi już sama z wchodzeniem jest trochę gorzej ale dwa razy już się udało. Czuje się jeszcze trochę niepewnie w obecności moich suk (szczególnie że wczoraj ze dwa razy Czikita z Jagodą nakrzyczały na nią bo coś im się nie spodobało) ale już coraz mniej. Pokazała też, że umie szczekać i to grubym, donośnym głosem - sprowokowały ją do tego psy sąsiadów za płotem;)
Zaskoczyło mnie jaka ona jest ciężka. Wizualnie nie wygląda ale żeby ją wziąć na ręce to trzeba się nasapać:evil_lol: Jest ewidentnie cięższa od mojej Jagody, która waży jakieś 15kg. No i muszę przyznać, że urodę ma dość oryginalną. Wygląda jakby miała łapki dosztukowane od innego psa niż tułów i głowę;)
Co do kosztów to wczoraj nic nie wydałam na Coco. Potrzebna będzie natomiast karma no i jak się panna trochę zadomowi jakaś wizyta u weta (szczepienie na wirusy, czip, książeczka itd). Za karmą się rozejrzę i poprostu zamówię za tą kasę po Bobku. A na resztę uzbieramy bazarkami, nie ma pośpiechu:) Malagos jeśli to Ci odpowiada to możemy poprosić moda o przepisanie postu rozliczeniowego na mnie tak będzie chyba najłatwiej.

Panienka chroni przed upałem w domu:
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-JFoRL1cnE30/U99cesdy5wI/AAAAAAAAAd0/P3JIenRXrkM/s640/zdjęcie-3.JPG[/IMG]

Edited by Marysia O.
Link to comment
Share on other sites

Ja też miałam nieprzemożne wrażenie, że Coco=Blanche jest sklejona z dwóch psów -górnego i dolnego.
Moje tymczasy(wiem, wiem, w ilości znikomej), też najpierw nie chciały wejść do domu, potem - nie chciały z niego wyjść. A Max niewątpliwie, był kiedyś psem naprawdę domowym. Okazało się, że po stromych schodach, biega nie gorzej, niż akrobatka Fiona.

Link to comment
Share on other sites

Maryniu, oczywiście, poproś moda (czy to ja mam poprosić?...) o przepisanie rozliczeń na Ciebie. Ciekawe, jaka karma jej by odpowiadała, ale myślę, ze jakaś light, co?
Ile Ona ma lat? Ma zaświadczenie i wsciekliźnie?


To co, niedługo poprosimy Ziutkę o ogłoszenia, nie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malagos']Maryniu, oczywiście, poproś moda (czy to ja mam poprosić?...) o przepisanie rozliczeń na Ciebie. Ciekawe, jaka karma jej by odpowiadała, ale myślę, ze jakaś light, co?
Ile Ona ma lat? Ma zaświadczenie i wsciekliźnie?


To co, niedługo poprosimy Ziutkę o ogłoszenia, nie?[/QUOTE]

Zerknęłam, że mam na tym wątku piąty post więc żeby nie zawracać już głowy modowi tam umieściłam rozliczenie:)
Co do karmy to właśnie się zastanawiam czy wybrać jakąś light czy nie ma takiej potrzeby:hmmmm:

W karcie schroniskowej Coco ma wpisane ok. 1,5 roku i faktycznie zęby ma bielusieńkie. Co do wścieklizny to mam tylko ksero wpisu w dokumentach schronu ponieważ weterynarz nie była w ostatnich dniach w schronisku i nie mógł wystawić zaświadczenia. Natomiast Pani Wiesia powiedziała, że jeśli będzie potrzebne to poprosi weta o wystawienie. Wstępnie poprosiłam o to ale może będę musiała jeszcze zadzwonić i się przypomnieć.

I oczywiście w najbliższych dniach postaram się sklecić jakiś tekst i można będzie ogłaszać:)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo mi się Kokolinka podoba :) Zwłaszcza ten wątróbkowy nosek :)

Marysiu, byłaś w środku schroniska, widziałaś inne psiaki? Coś wpadło w oko moze? Kiedyś, nie wiem, moze i teraz, jeździły tam dziewczyny ze stowarzyszenia, robily zdjęcia, pokazywały na dogo w watku Kruszewa. Ale dawno cisza...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marysia O.']Nie byłam w środku schronu. Pani Wiesia przyprowadziła mi sunię i weszłam tylko do biura podpisać papierki. Psiaki widziałam tylko przez bramę. Ale [B]zafascynowało mnie że tyle ich tam biega luzem po terenie[/B]:)[/QUOTE]
Też zwróciłam na to uwagę, I dużo jest dużych i bardzo dużych psów i to one spaceruja po terenie, a mniejsze, siedza w boksach. Pani Wiesia i Pan Piotr wspaniale nad nimi panują. Psy się ich słuchają, a jesli nie, to drobniutka pani Wiesia, bierze psiego olbrzyma pod pachę i odtaszcza do boksu. A on - spokojny jak baranek ;). Widać, że i Ona kocha psy i one - Ją. Psy ze schroniska, systematycznie ogladam (i czytam o nich) na fb.Jestem fanką Kruszewa. Małe, jest piękne i z sensem, zwłaszcza, kiedy je tworzą ludzie o dobrych sercach dla zwierząt. Oby tak było wszędzie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Ile mniej więcej psiaczków jest w tym schronisku?orientujecie się?[/QUOTE]

Ja nie wiem.

Coco ma się dobrze, wczoraj wieczorem i dzisiaj rano była "wpadka toaletowa" w domu ale trochę w tym mojej winy bo wypuściłam sunię samą na dwór, nie wyszłam z nią a ona zamiast iść się załatwić to siedziała pod drzwiami dopóki jej nie wpuściłam z powrotem;) Będziemy nad tym pracować:)

Link to comment
Share on other sites

Ona w ogóle je suchą karmę? Niektóre psiaki po prostu tego nie umieją.
W Kruszewie jest ok. 400 psów. Mają opisy na fb, z telefonem kontaktowym do pani Wiesi. Jest tez prośba o ogłaszanie psów, a ewentualne koszty poniesie pani Wiesia.
Tylko że schronisko jest w małej wsi, z Ostrołęki chyba nikt tam nie dojeżdża w ramach wolontariatu, z Warszawy daleko, ponad 120 km.

Link to comment
Share on other sites

Cieszę się, że Koko tak dobrze odnalazła się w dt.
Jeździmy cały czas do schroniska, ale właśnie ze względu na odległość nie częściej niż raz na kilka tygodni. Teraz wybieramy się w weekend na czesanie psiaków.
Oprócz około 400 psów jest tam też około 20 kotów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Coco, bonsoir :)[/QUOTE]
o matko, co za towarzystwo "comin foo", czy jak to się tam mówi :evil_lol: :eviltong:


[B]Esperanza[/B], dzwoniła do mnie pani Basia z Ostrołęki, wiesz, ta od kotów, czy jej pomogę. Znów ta sama historia, bo nie wiem, jak pomóc. Nie sterylizuje, bo nie wie, gdzie i jak, uśpić ślepy miot szkoda, kotki "przynoszą kocięta i trzeba je chować" - szuka domu dla 2 kociątek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Cieszę się, że Koko tak dobrze odnalazła się w dt.
Jeździmy cały czas do schroniska, ale właśnie ze względu na odległość nie częściej niż raz na kilka tygodni. Teraz wybieramy się w weekend na czesanie psiaków.
Oprócz około 400 psów jest tam też około 20 kotów.[/QUOTE]
Oooo jak miło Cię widzieć Justynko :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='esperanza']Cieszę się, że Koko tak dobrze odnalazła się w dt.
Jeździmy cały czas do schroniska, ale właśnie ze względu na odległość nie częściej niż raz na kilka tygodni. Teraz wybieramy się w weekend na czesanie psiaków.
Oprócz około 400 psów jest tam też około 20 kotów.[/QUOTE]
Jest tam jakaś kociarnia?

Link to comment
Share on other sites

Koty mieszkają w sumie w 4 miejscach:- w kuchni i gabinecie zabiegowym, w pokoju socjalnym i w kociarni, która ma wolierę, ale obecnie jest otwarta i koty mogą swobodnie wychodzić na teren poza schroniskiem. To ostatnie miejsce jest przeznaczone dla kotów wolnożyjących, dzikich.

Jeśli p.Basia wyrazi zgodę na to by nasza wolontariuszka ją odwiedziła i zerknęła na koty, to Marta pomoże jej w temacie sterylizacji.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...