Jump to content
Dogomania

Pomaga czy się znęca


ailema

Recommended Posts

Maron86, weta to one mogły widzieć na oczy ale niestety połowa wetów nadaje się do odstrzału za poglądy i chęć dorobienia się kasy kosztem zdrowia i życia zwierząt. Zaraz obejrzę materiał ale się boję, że jak i po tych poprzednich skoczy mi ciśnienie i będą mi się te sceny śnić po nocach.

Obejrzałam, płakać mi się chce znowu. Suka z listwami do ziemi i te szczeniaki będę mieć przed oczyma. Miałam dużo wątpliwości co do poczynań Pogotowia dla Zwierząt, ale teraz naprawdę zaczynam ich cenić bo u tego babszytla same kundelki, część nieadopcyjna a i tak chcą walczyć o dobro tych psów. Ten babol naobiecywał wszystkim dookoła, że psy będzie oddawać do adopcji. Już to widzę.

Edited by gunia
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 146
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tak się zastanawiałam gdzie ja tą babę już widziałam w TV, coś mi się kojarzy jednak nie wiem czy dobrze. Czy przypadkiem Kasia Pisarska w psich adopcjach ją nie pokazywała? Też niby miały być psy od babiszona adoptowane, znów się skończyło wyłącznie na wymuszeniu pomocy rzeczowo/finansowym?

Mi się wydaje że jej taka sytuacja pasuje, że ona lubi się nad tymi psami pastwić. Jak by mi ktoś powiedział że mi psa weźmie do weta, przebada pod każdym kątem i jak będzie ok to odda - zgodziłabym się.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='teresaa118']Ona ma corke, ktora moze wdrozyc postepowanie o ubezwalsnowolnienie matki. Fajnie bedzie, jak w krotkim czasie odziedziczy dom z ponad 100-ka psow. Wtedy nie bedzie juz mogla powiedziec, ze nie rozumieja sie z matka i ta bardzo zranila ja w mlodosci.[/QUOTE]

[SIZE=3][FONT=times new roman]to tak nie jest, jakby ja ubezwłasnowolniła to by odpowiadała za jej czyny a nie wiadomo co ta pani antonina jeszcze wywinie.
kodeks cywilny: art chyba 1[FONT=impact][/FONT]3[/FONT][/SIZE]
[FONT=Courier New] [/FONT][SIZE=2]"[FONT=arial black]Dla ubezwłasnowolnionego całkowicie ustanawia się opiekę, chyba że pozostaje on jeszcze pod władzą rodzicielską[/FONT][FONT=times new roman]"[/FONT][/SIZE][FONT=Courier New][SIZE=3][FONT=times new roman]
czyli tu córka była by opiekunką matki(bo raczej nikt by sie nie podjął opieki) ja bym nie w zyciu sie nie podjeła takiej opieki.[/FONT][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Kilka dni po obejrzeniu pierwszego reportażu na stronie Uwagi trafiłam przez przypadek na reportaż który został nagrany kilka lat wcześniej przez Psią TV. I mnie olśniło że kiedyś już go widziałam ale zupełnie nie skojarzyłam że to ta sama pani...Wtedy myślałam jaka dobra babeczka, ratuje psy bla bla, chce dla nich dobrze, adopcje itd...
Zobaczcie jak kiedyś to wyglądało...
[url]http://psia.tv/pokaz-43-wizyta-w-przytulisku-pani-antoniny-jaworskiej---.html[/url]
Jestem w szoku jak to teraz wygląda i co tam się wyrabia :((((((

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anetta']Kilka dni po obejrzeniu pierwszego reportażu na stronie Uwagi trafiłam przez przypadek na reportaż który został nagrany kilka lat wcześniej przez Psią TV. I mnie olśniło że kiedyś już go widziałam ale zupełnie nie skojarzyłam że to ta sama pani...Wtedy myślałam jaka dobra babeczka, ratuje psy bla bla, chce dla nich dobrze, adopcje itd...
Zobaczcie jak kiedyś to wyglądało...
[URL]http://psia.tv/pokaz-43-wizyta-w-przytulisku-pani-antoniny-jaworskiej---.html[/URL]
Jestem w szoku jak to teraz wygląda i co tam się wyrabia :(((((([/QUOTE]
Tak, też tą kobietę kojarzę właśnie z tego reportażu, pierwszy raz o niej usłyszałam właśnie wtedy i było mi jej cholernie żal. Ale ta sytuacja już dawno wymknęła się spod kontroli... Nawet oglądając wczorajszy reportaż nie powiem, że nie było mi żal kobiety. Te jej histeria jak jej psa odbierali, ona po prostu nie wiedziała co się dzieje, nie rozumiała dlaczego chcą jej psa zabrać. Tak jak piszecie - to JEST znęcanie się, ale nieświadome... I krew mnie zalewa po obejrzeniu pełnego reportażu, bo widać, że sobie nie radzi, a cierpią głównie psy... Tacy ludzie są po prostu niereformowalni, nie dotrze do nich, bo mają sobie wbite głęboko do głowy, że psy, które jej zabierają, są zabijane... czy nawet zjadane, a jak na ironię nie widzi, że sama zgotowała im los gorszy niż jakby psiaki miały zostać uśpione... I to jest w tym wszystkim najgorsze i jednocześnie najsmutniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie rozumiem jednego, za znęcanie się nad zwierzętami (niezależnie czy świadome czy nie) grozi grzywna jak i pozbawienie wolności, zwierzęta można odebrać interwencyjnie. Więc dlaczego cacka się z jakąś starą babą która dręczy psy (nieważne czy świadomie czy nie, fakty są faktami), rozmnaża bez umiaru i skazuje na męki? Czy naprawdę wystarczy uczepić się samochodu, trochę popłakać do kamery i nagle wszyscy się z daną osobą zaczynają cackać nie patrząc na to co się dzieje ze zwierzętami? Przecież tam jest ponad 100psów, z których w większości to chore psy ... fizycznie chore, bo już nawet nie wspomnę o ich psychice...

Link to comment
Share on other sites

Polska to jest jeden wielki cyrk, obejrzałam sobie ten ostatni reportaż, wszystko to jakaś paranoja...A policjanci...cóż, nie ma pracy, więc walą do niej jak w dym tacy, co nigdzie indziej do niczego się nie nadadzą. Kobieta wymaga szpitala psychiatrycznego, że też nikt tego nie widzi. Oprócz zoopsychologa powinien być ludzki psycholog, żeby wydał o p. Antoninie opinię.

Link to comment
Share on other sites

Weźcie mi powiedźcie, to jest TA SAMA osoba co w 'psie adopcje' Kasi Pisarek (chyba dobrze piszę?)? Jeśli tak (a mi się zdaje że tak) to już wtedy było widać że ona nie chce psa wyadoptować, kręciła że tylko do super najlepszych domków itp. ale chodziło jej wyłącznie o 'pomoc' z karmą i kasą...

Link to comment
Share on other sites

urzędy...powiatowy lekarz weterynarii-zawalili.zawalili i nawet nie potrafią odpowiedzieć na zarzuty.i na pytanie- dlaczego?
przecież to są ludzie,którzy okrzepli na swoich posadach przed '89.
póki nie nastąpi wymiana warty,dopóty takie panie Jaworskie i panie Szwarc będą się miały dobrze-kolekcja piesków rośnie[bo zawsze ktoś przez płot podrzuci],żarcie dla kolekcji jest[bo zawsze znajdzie się taka 'dobra duszyczka' jak ta blondynka w reportażu Uwagi!],nikt nie niepokoi[bo po co,posadka jest,kasa jest,gdzie tu się jeszcze jakimiś tam psami przejmować?i nie daj boże,zareagować?i po co,w końcu część problemu z bezdomnymi psami "się rozwiązała"]

na taczkach powinno się tych spasłych facetów wywieźć.dość już nabroili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Berek']Przydatne linki (dla anglojęzycznych):

[URL]http://www.adaa.org/living-with-anxiety/ask-and-learn/ask-expert/what-animal-hoarding-it-hoarding-lots-objects-can-peopl[/URL]

oraz

[URL]http://www.animalhoarding.com/How-Animal-Hoarding-Develops.html[/URL]


Co do bycia - poniekąd - "border line" - to nie macie wrażenia że pewien procent Dogomaniaków już... jakby to rzec... spokojnie zaczyna spełniać te warunki? :evil_lol:

A już na pewno mogę wskazać całkiem sporo osób z bratniego forum Miau; oczywiście oficjalnie nazywa się to "doświadczony opiekun" albo "koci anioł" który nie może przejść obok kolejnego kociego nieszczęścia.
[B]Anioł [/B]nie widzi faktu, że zgromadzenie dwudziestu pięciu kotów w trzydziestometrowym mieszkaniu Z DEFINICJI jest znęcaniem się dla tych specyficznie terytorialnych zwierząt; odwiedza weta i podaje chorym kroplówki, więc nie ma nic wspólnego z tymi wstrętnymi zbieraczkami!

Anioł reaguje niezwykle agresywnie na napomknięcie że chyba ma za dużo kotów (albo sugestię, żeby przestał "pomagać" następnym zwierzętom i skoncentrował się na tym stadzie które już posiada).
Sekundują mu internetowe fanki (bo zawsze są to, w dużej przewadze, kobiety - ciekawe zjawisko swoja drogą).

Bowiem zbieracz to niekoniecznie stary zbzikowany facet / sklerotyczna staruszka z niepełnym podstawowym wykształceniem, prymitywna osoba z - że tak powiem - najniższych szczebli drabiny społecznej.

Zbieracze bywają bardzo inteligentni i bardzo sprytnie manipulują otoczeniem (także i tym internetowym :p).

Inna sprawa, że otoczenie winno mieć swój rozum i realnie patrzeć na sytuację.

A nieraz tak się nie dzieje.[/QUOTE]

Berek, więcej- szeroko pojete otoczenie (czy to forumowe, czy bezposrednie) potrafi niejako "wymuszać" pogłebianie problemu, przez delikatny szantaż "no jak to masz x kotków, a x+1 nie zmieścisz?" "ten piesek to tylko u Ciebie ma szansę", "jak mu nie pomożesz to umrze"... itp ;)

Inna sprawa, że ja bym rozróżniła sytuację w której normalny, acz zazwierzęcony zwierzolub styka się ze stworzeniem w nagłej potrzebie (np potrącony pies), a zbieraczem, który zazwyczaj sam wyszukuje sobie kolejne zwierzaki, czesto z odległych miejsc.

I podstawowa zasadnicza różnica- "pomagacz" wyadoptowuje zwierzaki, może mieć kilka swoich, ale generalnie szuka domów; "zbieracz" nie odda żadnego psa czy kota, bo "ten jest za stary", "a ten ulubiony", "a ten jeszcze chory" itd.

U normalnego zwierzoluba czasem zdarza się przepełnienie, np w okresie kiedy są masowo kociaki, ale jest to sytuacja przejściowa i zwierzolub dąży do zmniejszenia zwierzostanu do zakresu normalnego, zbieracz będzie dobierał zwierzaki, żadnego nie wyadoptowując.

Przy czym powiem szczerze, że nie liczba jest wyznacznikiem- tylko to co dana osoba może zaoferować zwierzętom. Znam osoby, które mają naprawdę dużo zwierząt i niejak nie pasują na zbieracza i takie które mają mniej, a jednak to już jest patologia.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...