Jump to content
Dogomania

Pies odmawia porannego posiłku


Ewuskaa__

Recommended Posts

Mój pies od jakiegoś czasu nie chce jeść porannej porcji karmy. Karmie go 2 razy dziennie rano około 10 po spacerze i wieczorem około 20-21, rano mniej wieczorem więcej. Ale od pewnego czasu nie rusza wgl porannej porcji. Myślicie, że powinnam dawać mu raz dziennie cała porcje skoro sam odmawia tej pierwszej i nie ma potrzeby jeść dwa razy dziennie? Jest to dorosły mały pies.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem karmienie psa między 20 a 21,to zbyt późna godzina i nadmiernie obciąża mu żołądek na noc,może dlatego rano nie chce jeść,bo jeszcze dobrze nie przetrawił późnowieczornego posiłku Dorosły pies śmiało może jeść raz dziennie np. w porze obiadowej,a jeżeli już dwa razy to np.godz.10 rano i między godzinami od 16 najpóźniej do 18.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 months later...

Moje psy są karmione 2 razy dziennie ok 8 rano i ok 20 wieczorem (pracuję i tylko te godziny karmienia mi odpowiadają).
Nawet adoptowana przeze mnie starsza suczka przestawiła się i od dłuższego czasu jest "wyregulowana" na karmienie co 12 h - nigdy nie odmówiła posiłku (tym bardziej że jej teraz ograniczam bo przytyła). Młoda suka odmówiła tylko raz jedzenia przez 2 lata :)
W karmieniu najważniejsza jest regularność - przewód pokarmowy dostosowuje się do godzin karmienia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...