Jump to content
Dogomania

UMIERALNIA Kto pomoże ratować te i inne sieroty?


romenka

Recommended Posts

[quote name='kejciu']Ja mam na utrzymaniu sunię w płatnym hotelu więc nie piszę się na pomoc bo sama zabrać psiaka nie mam gdzie - gdybym miała to Wierka nie siedziała by w hotelu tylko u mnie.

Nadal nie otrzymałyśmy odpowiedzi w jakim charakterze miałybyśmy tam jechać i celu - wejśc rozejrzeć się i wyjść?
Myślalam że masz jakieś pomysły a my miałybyśmy tylko wzbogacić je zdjęciami... tak ja to odebrałam i tak zrozumiałam.

Jeśli mamy same wyciągac psy i wsadzać je do hoteli i zbierać na to fundusze - to ja niestety nie pomogę.

Pojechać mogę ale powtarzam muszę mieć JASNE WYTYCZNE w jakim celu ta moja wizyta miałaby się tam odbyć?Wejdę przedstawię się i wyjdę?Jaki to miałoby sens skoro nie ma innych pomysłów i osób do pomocy...[/QUOTE]

Ja poprosiłam o pomoc WAS. Też nie mam pomysłu! Będę robić bazarki ale fanty też mi nie lecą z nieba. Mamy Brutusa, mamy Astro, mamy dziadeczka a oprócz tego mamy też papierów multum do przeanalizowania! To jest co najmniej 10 segregatorów po 150 kartek! My mieliśmy się skupić na walce z tym piekłem i spowodować że to miejsce zniknie niestety ale doszły nam psy które zostały wyciągnięte bądź uchronione przed tym miejscem!

Piszemy mnóstwo pism, korzystamy z prawnika dzięki któremu doszliśmy tak daleko, Fundacja Pro Animals dołączyła się do walki z tym miejscem za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni! My też mamy rodziny, dzieci, prace i własne życie i niestety ale braknie nam czasu, pomysłów, pieniędzy. Stąd właśnie APEL do WAS.

Komu się zdaje że z tym panem da się rozmawiać to jest w wielkim błędzie. Sprzedaje głodne kawałki bardziej naiwnym a że jest dość przekonywujący w swych zamiarach udaje mu się omotać i nawinąć na uszy makaron! Mnie mu się nie udało zbałamucić i tylko dzięki temu idę ciągle do przodu topiąc się w papierzyskach!

Moja prośba tu na forum była jasna i konkretna. Teraz czekam na propozycje bo mi pomysłów już brak a niestety psy tam nadal idą do "A D O P C J I" !

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 130
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Romenka - nie krzycz na mnie - wykrzykniki są naprawdę zbędne :)
Niestety tak jak napisałam nie jestem w stanie wyciągnąć psa i zabrać go do siebie lub utrzymywać w hotelu i szukać domu. Też mam rodzinę i mnóstwo spraw związanych z pomocą psiakom ale to nie miejsce aby wymieniać swoje zasługi - bynajmniej w mojej ocenie.

jeśli chodzi o fanty to mam ich sporo chętnie się podzielę jesli chcesz - ale są to w większości ciuszki więc najlepiej z odbiorem osobistym.


Powiedz mi kiedy ostatnio osobiście byłaś w Chrcynnie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kejciu']Romenka - nie krzycz na mnie - wykrzykniki są naprawdę zbędne :)
Niestety tak jak napisałam nie jestem w stanie wyciągnąć psa i zabrać go do siebie lub utrzymywać w hotelu i szukać domu. Też mam rodzinę i mnóstwo spraw związanych z pomocą psiakom ale to nie miejsce aby wymieniać swoje zasługi - bynajmniej w mojej ocenie.

jeśli chodzi o fanty to mam ich sporo chętnie się podzielę jesli chcesz - ale są to w większości ciuszki więc najlepiej z odbiorem osobistym.


Powiedz mi kiedy ostatnio osobiście byłaś w Chrcynnie?[/QUOTE]\

Kejciu ja nie krzyczę na Ciebie tylko z bezsilności. Mi tez brakuje pomysłów. Zła jestem na siebie w szczególności że jestem tak bezsilna!
Kejciu ostanio byłam 19 grudnia na kontroli z urzędnikami w Serocku.
Teraz próbuje jako pełnomocnik Fundacji wejść na kontrolę z Nieporętem bo znów wykryliśmy nieprawidłowości! Jak tam jadę to niestety nie jestem wpuszczana :(

Kejciu skąd jesteś?
Dziękuje Ci za ofertę fantową :) Chętnie z niej skorzystamy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='romenka']\

Kejciu ja nie krzyczę na Ciebie tylko z bezsilności. Mi tez brakuje pomysłów. Zła jestem na siebie w szczególności że jestem tak bezsilna!
Kejciu ostanio byłam 19 grudnia na kontroli z urzędnikami w Serocku.
Teraz próbuje jako pełnomocnik Fundacji wejść na kontrolę z Nieporętem bo znów wykryliśmy nieprawidłowości! Jak tam jadę to niestety nie jestem wpuszczana :(

Kejciu skąd jesteś?
Dziękuje Ci za ofertę fantową :) Chętnie z niej skorzystamy :)[/QUOTE]

Nowy Dwór Mazowiecki
pomyślę jeszcze może coś wymyślę i uda się jakoś pomóc...
jestem gotowa w każdej chwili tam pojechać ale podkreślam nie po to aby wejść i wyjść ale aby mieć jakieś argumenty i jakoś się przygotować aby podróż nie była na marne i coś wniosła - będę myślała o tym

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nutusia']Fantowo-ciuszkowo się chętnie dorzucę, "dopakowując się" do kejciu ;)[/QUOTE]

[quote name='kejciu']Nowy Dwór Mazowiecki
pomyślę jeszcze może coś wymyślę i uda się jakoś pomóc...
jestem gotowa w każdej chwili tam pojechać ale podkreślam nie po to aby wejść i wyjść ale aby mieć jakieś argumenty i jakoś się przygotować aby podróż nie była na marne i coś wniosła - będę myślała o tym[/QUOTE]


Dziękuje cioteczki!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

romenko wiem jak jest z tymi adopcjami, mimo wszystko będę się upierać, że warto pojechać zrobić zdjęcia i ogłaszać. Bez nas i tak umrą. Może dzięki temu uda się pomoc choć kilku psiakom. Tylko trzeba się z nim dogadać i ktoś musi mądrze to ogarnąć. Był wątek, gdzie udało się pomóc kilku pieskom, tym razem tez może się udać. Walka z tym schronem napewno jeszcze potrwa, więc trzeba pomóc tym co teraz tam są liczą na pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Dopiero prawdę mówiąc z fejsa się dowiedziałam, że tak marnie z frekwencją było na sprawie w Pułtusku....szkoda, pojechałabym, mam nadzieję, że gdy będzie następna rozprawa, dam radę przyjechać.....
Bywam w Serocku, ostatnio prowadzę poszukiwania naszego psa uciekiniera, którego wątek jest w zaginionwych..spać nie mogę po nocach na myśl, że mógłby tam trafić....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kaas1']Dopiero prawdę mówiąc z fejsa się dowiedziałam, że tak marnie z frekwencją było na sprawie w Pułtusku....szkoda, pojechałabym, mam nadzieję, że gdy będzie następna rozprawa, dam radę przyjechać.....
Bywam w Serocku, ostatnio prowadzę poszukiwania naszego psa uciekiniera, którego wątek jest w zaginionwych..spać nie mogę po nocach na myśl, że mógłby tam trafić....[/QUOTE]

Kaas1 - jeżeli szukasz psa, to pytaj w gminach! Przeglądaj strony internetowe gmin, bo bywają tam umieszczane foty wyłapanych psów!
Nie każda gmina ma z Chrcynnem umowę. Powinnaś odwiedzać osobiscie schroniska i tam szukać psa. Romenka orientuje się z jakiej gminy, gdzie psy trafiają.

Link to comment
Share on other sites

I tutaj muszę przyznać, że wydział Ochrony środowiska w Serocku spisuje się bardzo fajnie. Mam odzew od ludzi, którzy widzieli psa, dostałam też zdjęcia....niestety obawiam się, że to z tego samego miotu co i nasz Spajk, ale to nie on.....wiem, że Serock ma umowę z Chrcynnem..
Natomiast na Paluchu obserwuję strony kwarantanny, dzwonię, napisałam do Józefowa . trudno mi ocenić w którym kierunku poszedł pies....ale nadal go szukamy. Chętnie skontaktuję się z Romenką, kiedyś do niej też pisałam, gdy Spajk zwiewał ( ten typ[ tak ma, stąd zabraliśmy go do Warszawy na smycz, ale i też zwiał...). Chętnie dołożę się do pomocy dla ofiar Chrcynna :)

Link to comment
Share on other sites

Kaas1 wstyd się kochana przyznać ale umknęła mi wiadomość o Spajku...
Proszę napisz mi kiedy to było jak zwiał i gdzie dokładnie, w jakiej miejscowości?
A teraz w Serocku szukasz jakiego psiaka?

Pisz , postaram Ci się pomóc!

Co do ochrony środowiska w Serocku to teraz należy im przyznać że fakt - nauczyli się :) Ale to co myśmy przeszli z nimi to o pomstę do nieba woła!

Link to comment
Share on other sites

No właśnie...serce się kraje. Może dałoby się je ogłosić? Dla mnie zawsze robi ogłoszenia Catangel, były skuteczne i kilka zwierzaczków udało mi się wyadoptować ze wsi lub domu tymczasowego. Mogę ją poprosić i opłacić ogłoszenia jeśli to mogłoby tym pieseczkom pomóc....czy są jeszcze jakieś szczegóły? fejsa nie każdy ma i umkną uwadze....tekst jakiś się napisze....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

OSTATNIA SZANSA! Pomóż dwóm psom wyrwanym śmierci z pseudo schronu! LICYTUJ NA BAZARKU - PILNA POMOC NA LECZENIE I HOTELE.Bazarek tylko do soboty!!
Amstaff Astro i ON-ka Elza zbierają na weta, sterylkę, karmę,leczenie, hotel..Nie bądź obojętny/a!!
Zapraszamy do licytacji, tym razem bazarek wyłącznie dla ASTRO i ELZY na utrzymanie i leczenie. Licytacja trwa 6-12.04, 22:00
[url]https://www.facebook.com/events/422596791176583/[/url]

Link to comment
Share on other sites

Kochane dziewczyny, powstał bazarek dla Astro (to on właśnie na moim awatarze) i dla ON-ki Elzy. Dawno mnie tu nie było i już mówię co z obydwoma psiakami się dzieje, bo zdecydowałem się pomóc dwójce. Najpierw w styczniu zabrałem Astro i adoptowałem ze schronu na siebie. Mam już dwa swoje psy i otwarcie powiedziałem odrazu że Astro szukamy domu.

Przy okazji wizyty pań z Nieporętu w schronie po Brutusa - młodego owczarka (miał zdjęcie na wątku z cegiełką 5zł) obie panie ratowniczki które już znalazły Brutusowi dom z ogrodem dowiedziały się o suce ON-ce Lawie (obecnie Elza). Nie mogły jej zabrać, bo nie stać ich było na hotel dla dwóch psów.Przekazały informację do mnie. Zdecydowałem się pomóc suce.Nazwałem ją Elza.Najpierw trafiła do hotelu w stajni w Rajszewie. Niestety okazało się że ma problem - atakuje inne psy bez względu na wiek i płeć. Zarówno psy jak i suki. Do ludzi jest SUPER. Ładnie chodzi na smyczy. wiek ok 5lat może więcej. W papierach ze schronu ma wpisane 7l.Po m-cu pobytu w Rajszewie panna Elza zaczęła wygryzać sobie rany na udach aż do łysej skóry. Był wet u niej. Dał zastrzyk. Przyczyna nieznana jak na razie. Potrzeba pieniędzy i zbiórek na sterylkę suni i na badania krwi i leczenie. problem może być behawioralny. Ona jest energetyczna a w hoteliku miała tylko 2 spacery dziennie na smyczy bez wybiegania bo teren nie jest ogrodzony.

Dzisiaj zabraliśmy we trzech Elzę z hoteliku w stajni w Rajszewie za Jabłonną do Hotelu Kundel Bury pod Piasecznem tam gdzie jest Astro. Sunia dostała cieczki. Nie została wysterylizowana w schronie. Pan Ł mówił, że ma ważniejsze wydatki i musi kupić psom karmę. Amstaff Astro został w schronie wykastrowany zanim go odebrałem.

Astro jak trafił do hotelu był bardzo wychudzony a w schronie był tylko m-c. Zdjęcie z dnia odłowienia go jakie miał w papierach w karcie ze schronu pokazywało dobrze odżywionego psa. W styczniu ja odebrałem stwora z żebrami na wierzchu. Obecnie Astro jest odkarmiony, zresocjalizowany z psami. Jednak potrzebny mu dom bez innych zwierząt i bez małych dzieci. Bywa bardzo ostry do psów, jedne lubi inne nie. Jest alergikiem, wymaga specjalistycznej karmy. Miał ranki na łapach i zaczerwienienia, zaczeły się goić po przejściu na karmę dla alergików.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]https://www.facebook.com/WImieniuZwierzatSerceIPomoc/photos/a.629292990473980.1073741825.409835649086383/629293967140549/?type=3&theater[/IMG]KONTO DO WPŁAT użyczone grzecznościowo przez Fundację Hossa (KONIECZNIE Z DOPISKIEM " DLA ASTRO" ):

Bank Millennium
90 1160 2202 0000 0002 2638 2828
IBAN:PL 90 1160 2202 0000 0002 2638 2828
Kod SWIFT banku:BIGBPLPW
Paypal [url]http://www.psyzpalucha.pl/hossa/index.php/paypal[/url]

Fundacja na rzecz zwierząt Hossa

KRS 0000430103
NIP 1182086745
REGON 146270321

Akacjowa 92 Koczargi St.
05-080 Izabelin. Woj. Mazowieckie

BARDZO GORĄCO Prosimy o Wsparcie i serdecznie dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...