Jump to content
Dogomania

Sierść pomiędzy poduszkami.


Anastazie

Recommended Posts

[SIZE=3][FONT=arial]Witam. Naczytałam się na wielu forach o tym, że zimą dobrze jest wycinać sierść psu spomiędzy opuszków, ale nigdzie nie znalazłam w jaki sposób to robić? Boję się wycinać Maxowi tych włosków nożyczkami, żeby go nie skaleczyć, a po za tym dam radę wyciąć tylko kawałeczek. Co poradzicie i w jaki sposób mam to robić?[/FONT][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Najstarsza suka nie ma futra więc i problem z głowy, Szamanowi futro nie zbija się w kulki lodu z solą też nie ma żadnych problemów więc mu nie ruszam. Natomiast Magia cały czas przed podcięciem kuśtykała i szybciutko robiły jej się kuleczki lodu. Ja osobiście wolę używać wazeliny do ochrony gdyż podcięcie futra nie chroni łap przed solą - a to przedewszystkim od niej psy cierpią.
Z tego co mi wiadomo podcina się w ten sposób:
[IMG]http://www.swiatczarnegoteriera.republika.pl/images/zdjecia/pielegnacja/abc/pielegnacjastrzyzenielapy.jpg[/IMG]
[IMG]http://mals.pl/wp-content/uploads/2009/08/groom12.jpg[/IMG]
Czyli nie do gołego tylko 'nadmiar' wystający. U mnie z poprzednim psem to się sprawdzało ;)

Link to comment
Share on other sites

Ja podcinam tak jak na zdjęciach, wycinam wystający nadmiar (z obydwu stron - co wyłazi dołem, to wyciągam w dół i wycinam, a co górą między palcami, to górą), ale przy takim lepiącym śniegu to i tak nie wystarcza i sucz zbiera (mniejsze, bo mniejsze, ale jednak) kuleczki lodu "wewnątrz" łapy, między palcami. No i z tym już nic nie robię, bo nie mam jak jej tego wyciąć, musi przecierpieć.

mozarcik, i to naprawdę działa?

Link to comment
Share on other sites

Sznaucerom wycinam nadmiar włosa przy opuszce (jak mają a dużo to robią im się kapcie), obcinam bo inaczej przynoszą mnóstwo piachu do domu. Preparaty typu wosk czy lanolina w przypadku moich psów pomaga na szczypanie łap od soli i nie marznięcie stóp (jest to duży plus). Nie zauważyłam jednak, żeby kulki się robiły akurat po użyciu maści czy kremu. Generalnie po samym obcięciu nadmiaru włosa nie robią się kulki lub robią się mniejsze (zależy czy śnieg jest mocno ubity, czy dopiero spadł:)).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

A ja zaczęłam przycinać teraz, kulki ze śniegu mu się jakoś specjalnie nie robiły (niewiele w tym roku było tego śniegu) ale kulki z błota się zbierają między poduszkami na tych włosach i widać, że psu to po prostu przeszkadza i mi również... a lubimy połazić po błotnistych terenach:)
obcinam ile się da z tych wystających włosów (nożyczkami do paznokci) i piachu jest znacznie mniej w domu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...