Jump to content
Dogomania

Champion of Champions, Leszno, 23.02.2014


sota36

Recommended Posts

[quote name='Dioranne']
[B]Lotty [/B]ogólnie psów było mało, w poprzednich latach ciężko było przejść pomiędzy klatkami, żeby móc wejść na widownię. W tym roku tak nie było, a szkoda. Może w przyszłym więcej wystawców zdecyduje się Leszno odwiedzić. Mam nadzieję, że po udanej wystawie championów dużo czworonogów przyjedzie na leszczyńską międzynarodówkę.[/QUOTE]

Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie, ale wydaje mi się, że z roku na rok zgłoszeń na wystawy ( nie tylko w " mojej" rasie) jest coraz mniej, zwłaszcza jeśli chodzi o krajówki. Zresztą trudno się temu dziwić, bo opłaty są coraz wyższe.

Link to comment
Share on other sites

[B]Skyy [/B]na leszczyńskie wystawy chodzę długo (zaczęło się od siedzenia tylko na BISach, teraz cały tydzień bym mogła przy ringu przesiedzieć :evil_lol:) chyba już z 6-7 lat, więc się przyzwyczaiłam. Wiem na sto procent kto na pudle stanie, więc te BISy już mnie tak nie kręcą. Jeszcze w zeszłym roku na Prestige mama mówiła mi, że nawet w kynologii są układy i układziki. Początkowo się mocno sprzeciwiałam, po finałach zmieniłam zdanie. Teraz na miejscu niedowiarków były moje koleżanki, zapewne jak wybiorę się z nimi na tegoroczną międzynarodówkę - zmienią zdanie. Trochę myślałam nad junior handlingiem, ale to nie dla mnie... Nikt z rodziny w ZK się nie angażuje. :lol:

[B]Lotty[/B] tyle, że jeśli psów będzie mniej - ceny będą coraz wyższe. Na logikę. Aczkolwiek ZK potrafi zaskoczyć, więc logika w tym przypadku może zawieść. ;) Osobiście byłam zdumiona ilością yorków na wystawie, z tego co pamiętam były tylko dwa. Jakoś tak się przyzwyczaiłam, że na wystawie jest "yorki. yorki everywhere"...

[B]sota[/B] w takim razie w przyszłym roku będę Wam kibicować. W tym nie kibicowałam - byłam pewna, że będziecie z briardem, a tu zaskoczenie. :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[B]Dioranne, [/B]Młody Prezenter na przestrzeni czasu bardzo się zmienił. Niestety, ale na gorsze. Sama kiedyś biegałam po całej Polsce, jeździłam co weekend na wystawy i startowałam z psami zapoznanymi niekiedy nawet chwilę przed wejściem na ring MP. Wtedy wszyscy byli sobie równi, każdy miał jednakowe szanse i był sprawiedliwie oceniany przez sędziów kynologicznych. Nawet Młodzi Prezenterzy sami w sobie byli inni - nie wyrafinowani, nie aroganccy, nie pewnie siebie i swoich osiągnięć. W obecnych latach, "szare dziecko", które chciało by po prostu zaczerpnąć wiedzy kynologicznej, wyedukować się odnośnie wystawiania psów w Młodym Prezenterze nie ma na to szas, a przecież taki właśnie jest zamysł całego konkursu - aby wyedukować dzieci oraz młodzież na tle kynologii oraz wystaw psów.
Obecnie mam pięcio-letnią siostrę, którą chciałabym "popchnąć" w wystawy i świat kynologii zwłaszcza, że już wykazuje zainteresowanie. Niestety nie wiem, czy chcę narażać ją na nieprzyjemności związane z tym zaciekłym światem zwycięstw.
Przykre jest to, jak bardzo pasja przemieniła się w zażyły sport pomiędzy młodzieżą.

Cóż, o tym można by pisać wiele, podobnie jak o układach i układzikach to tu to tam. ;-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne'] Co do reszty - osobiście uważam, że tytuł "Champion of Champions" jest wart przyjazdu do Leszna. .[/QUOTE]

tutaj się nie zgodzę , kiedy z roku na rok sędzia taki że wiadomo kto wygra, wydaj mi się że stad ta mała i coraz mniejsza frekwencja w rasach...
Nie wiem kto odpowoada za wybór akurat tego miasta na taka wystawę z takim tytułem , ale jesli ZKWP Główny to mógłby pomyśleć, zobaczyć tendencje spadkową i dać chociaż raz inemu miastu, z inna obsadą sędziowską a gwarantuję zę frekwencja będzie o 50% ba nawet 100% większa !!!!

Edited by Coyote Ugly FCI
poprawka
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dioranne']Uwaga, uwaga - dla zwycięzców ras były medale. :evil_lol:

Pierwszy raz na tej wystawie byłam od początku do końca. I chyba co roku będę siedzieć te siedem godzin, bo jest na prawdę miło. Dodatkowo miałam okazję z bliska zapoznać się z nagim psem meksykańskim, weteranką. :loveu: Później ten post uzupełnię o konkretne wyniki, które znam - pierwszy raz w rękach miałam katalog, więc pomyłki mogą się zdarzyć. Jak ktoś jest ciekaw stawek - pisać.

[B]sota[/B] widziałam kudłacza! Jak wchodził na ring to nijak nie mogłyśmy z koleżanką rozgryźć cóż to za rasa. :lol: Nie myślałam, że to Ty z nim przyjechałaś, ubzdurałam sobie, że będziesz z briardami i koniec... Z tego co kojarzę nie zostaliście na finały - czemu?
[CENTER]
[COLOR=#a52a2a][FONT=verdana][SIZE=5][B]WYNIKI[/B][/SIZE][/FONT][/COLOR]

[B]BEST IN SHOW

[/B]1. mastif tybetański - [B]KUNZANG BAL BHAGYA TO BISURMAN[/B]
2. chihuahua długowłosa - [I]chyba [/I][B]LORD GROMADA GWIAZD[/B]
3. golden retriever
4. beagle - [B]KISLEV PARKN DOWNUNDER[/B]

[B]GRAND PRIX LESZNA[/B]

1. american staffordshire terrier - [B]DAKOTA SPECIAL FOR YOU CANOSSA[/B]
2. wilczarz irlandzki - [B]NARNIA FESTINA[/B]
3. shiba inu - [B]ARES KAI ULUBIEŃCY KASI [/B]lub [B]YUZUKI GAMROON[/B]

[B]BOG I[/B]

owczarek szkocki collie długowłosy - [B]ABAT AL AQDAR OD MOHTARÓW[/B]
owczarek australijski typ amerykański - [B]TRULYAWESOME ZIGGY STARDUST[/B]
polski owczarek nizinny - [B]FAWORYT KONTEKST[/B]

[B]BOG II[/B]

czarny terrier rosyjski - [B]OLIMPIC YABLUNEVYI[/B]
nowofundland - [I]chyba [/I][B]BRAVO MASTER KENAMU[/B]
sznaucer olbrzym - [B]NAPOLEON DYAS POLAND[/B]
mastif tybetański - [B]KUNZANG BAL BHAGYA TO BISURMAN

BOG III
[/B]
terrier walijski - [B]TOTOLOTEK ALUZJA[/B]
american staffordshire bullterrier - [I]chyba [/I][B]DAKOTA SPECIAL FOR YOU CANOSSA[/B]
terrier szkocki - [B]ALITE LITTLE MISS LOVER[/B]

[B]BOG IV [/B]

jamnik krótkowłosy miniaturowy - [B]MOONLIGHT BEAUTY SPARKLEY[/B]
jamnik krótkowłosy standard - [I]chyba [/I][B]FLETCHER CANIS VENATOR[/B]
jamnik szorstkowłosy standard - [B]MIDAS Z DZIADA PRADZIADA [/B][I]lub [/I][B]EX SENTIA CAUGHT YOU LOOKING

BOG V[/B]

siberian husky - [B]ARCTIC FRIEND WINTER QUEEN[/B]
thai ridgeback dog - [B]ELZA HABAS[/B]
shiba inu - [I]nie wiem[/I]

[B]BOG VI[/B]

beagle - [B]KISLEV PARK DOWNUNDER[/B]
grand basset griffon vendeen - [B]CORALINE SUCCESION OF BARON[/B]
gończy polski - [B]GRAMEN KŁUSUJĄCA SFORA [/B][I]lub [/I][B]SZABLA KŁUSUJĄCA SFORA[/B]
posokowiec bawarski -[I] chyba [/I][B]BABKA MAKOWA HAZBA[/B]
[B]
BOG VII
[/B]
seter irlandzki - [B]ARGO RYSI WYKROT[/B]
seter angielski - [B]LAURA LIWIA ELATER POLONICA[/B]
wyżeł weimarski - [B]JOTA ARAGONESA

BOG VIII[/B]

golden retriever
springer spaniel angielski - [B]LORDSETT JUST DO IT[/B]
angielski cocker spaniel

[B]BOG IX

[/B]shih tzu - [B]GIULIETTA MERLOT POLAND[/B]
chihuahua długowłosa - [I]chyba [/I][B]LORD GROMADA GWIAZD[/B]
boston terrier - [I]chyba [/I][B]WREDNA PINDZIA Z CZAŃCA[/B]
pekińczyk - [B]CHRISTMAS CARD ASTARTE GOLD[/B][B]

BOG X

[/B]wilczarz irlandzki - [B]NARNIA FESTINA[/B]
chart polski - [B]MAURYCY ARCTURUS[/B]
chart angielski greyhound - [B]RHIANNON FIONN CLANN[/B]
[/CENTER]

Za ewentualne błędy - najmocniej przepraszam. Nie zawsze byłam na sto procent pewna, stąd też te wszystkie "lub" i "chyba". Skupiałam się głównie na kilkunastu rasach, których wyniki możliwe, że podam jutro. ;)[/QUOTE]

[B]GRAND PRIX LESZNA[/B]

1. american staffordshire terrier
[h=3]MESIC Red Pearl in Ginger[/h]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sota36']Hm, widzialam wiec Twe fotki na FB - i stamtad chcialam Ci je zapodac:) Ale pewno je masz:)
A raz jeszcze zapytam - nikt schapendoesa mojego z moim TZem nie ufocil?????[/QUOTE]
[IMG]http://wrzucaj.net/images/2014/03/04/DSCF0110.jpg[/IMG]

[IMG]http://wrzucaj.net/images/2014/03/04/DSCF0118.jpg[/IMG]

[IMG]http://wrzucaj.net/images/2014/03/04/DSCF0119.jpg[/IMG]


[IMG]http://wrzucaj.net/images/2014/03/04/DSCF0120.jpg[/IMG]

to jeśli chodzi o schapendoesa

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://wrzucaj.net/images/2014/03/04/DSCF0375.jpg[/IMG]

Dobra to taki wielkie ogromny skrót bo coś tylko pojedynczo mogę wklejać zdjęcia... a za dużo postów by było... najwyżej się pytac o daną rasę, jak bym miała to wstawię ;)
Pozdrawiam i gratuluje

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...