Jump to content
Dogomania

Sunia on 13 lat szuka swojego kawałka podłogi


lizka

Recommended Posts

Sunia grzeczna, przyjazna, kochana i spokojna. Dziś tylko tak na szybko kopiuję z FB, jutro będzie więcej.
13 lat to nie wyrok, mój ONek dożył 16 lat ;) dajmy jej szansę, dziewczynka za TM się nie wybiera i nie ma zamiaru chce jeszcze poszaleć;)

Sunia- bo tak jej na imię, ma ok 13 lat... znamy jej historie, wiemy co się działo, ale teraz najistotniejsza jest ona i na tym się skupmy!
Ma 13 lat, jutro tj. 10.12.2013 ma zabieg mastektomii i usunięcia dwóch guzów wielkości pięści...w lecznicy może zostać kilka dni, potem do nowego roku mamy DT..za karmę... co dalej?
Czy znajdzie swoje nowe podwórko na resztę swoich dni?
Sunia jest fajna, bardzo kontaktowa i łagodną sunią! Całe życie żyła w ogrodzie. szukamy dla niej dobrego domu..
Sunia przebywa w rejonach Wieliczki/Krakowa.
Kontakt w sprawie adopcji: 509188082 Więcej o Suni: [URL]https://www.facebook.com/media/set/?set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=3&uploaded=5[/URL]
Wydarzenie Suni: [URL="https://www.facebook.com/events/1376019519320327/?source=1"]https://www.facebook.com/events/1376019519320327/[/URL]

Zobacz więcej[URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091318271964&set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/p526x296/558068_485091318271964_423776458_n.jpg[/IMG]
[/URL][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091301605299&set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-frc3/t1/p128x128/1230029_485091301605299_287836554_n.jpg[/IMG]
[/URL][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091311605298&set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=1"][IMG]https://scontent-b-cdg.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1/p128x128/1497650_485091311605298_1636044184_n.jpg[/IMG]
[/URL][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091608271935&set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/t1/p128x128/1476120_485091608271935_862235050_n.jpg[/IMG]
[/URL][URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=485091598271936&set=a.485091241605305.1073741953.259591640821934&type=1"][IMG]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/t1/p128x128/541517_485091598271936_359745285_n.jpg[/IMG]
[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 77
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Historia Suni jest smutna a jednocześnie taka, jakich wiele..

Przez wiele lat służyła swojemu człowiekowi tak, jak najlepiej umiała. Wierna, gotowa oddać życie jak to na typowego ON przystało.
Lata mijały, z rozkosznego szczeniaka stała się dorosłym, dostojnym psem a kiedy starość zapukała do drzwi stała się zbędnym śmieciem który tylko zawadzał.
Właściciel postanowił pozbyć się tego balastu i uśpić psa.
Na szczęście trafił pod zły adres - weterynarz stanowczo mu odmówił i Sunia ostatecznie trafiła do DT (tu wielki ukłon w stronę osoby, która ją przygarnęła) Ta osoba mam nadzieję pojawi się wkrótce na wątku :)

Póki co w jej imieniu i w imieniu Suni proszę o DOM STAŁY dla panienki.
Jest zima, psiak mieszka w ocieplanej budzie, DT z własnej kieszeni opłaca karmę ale przydałoby się (z tego co pamiętam) dodatkowe ocieplenie budy watą szklaną (?) mam nadzieję że nic nie pomyliłam myślę że jakieś leki na stawy też by się zdały ;)

Pomóżmy panience znaleźć TEN kawałek podłogi by ostatnie lata swojego życia mogła spędzić w cieple i u boku swojego człowieka

Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuję w imieniu Suni i jej DT (który na dniach się odezwie na pewno) Domek z tego co wiem sam kupuje wyżywienie, gotuje ciepłe posiłki i bardzo dba o Sunię (na ile oczywiście może) mam po moim ONku pół pakowania leków na stawy, postaram się to im przekazać. Może wsparcie w postaci karmy/ ocieplenia budy (słoma???) byłoby teraz kluczowe? Czekam na odzew DT i dziękuję że zaglądacie do Suni :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']Bardzo dziękuję w imieniu Suni i jej DT (który na dniach się odezwie na pewno) Domek z tego co wiem sam kupuje wyżywienie, gotuje ciepłe posiłki i bardzo dba o Sunię (na ile oczywiście może) mam po moim ONku pół pakowania leków na stawy, postaram się to im przekazać. Może wsparcie w postaci karmy/ ocieplenia budy (słoma???) byłoby teraz kluczowe? Czekam na odzew DT i dziękuję że zaglądacie do Suni :)[/QUOTE]a stare kołdry mogą byc? tak ocieplają schroniska

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,

DT dołącza do watku.

Sunia jest wspaniała, żywiołowa, i z dnia na dzień bardziej kocha człowieka. Nie wiem jakie miała warunki w "swoim" domu ale tu chyba się odnalazła. Pilnuje już swojego terenu, goni rezydentki . Na widok człowieka podskakuje do góry, zaczęła biegać. Myślę, że dostaje u nas nie tylko jedzonko ale i trochę miłości. Na początku nie bardzo wiedziała co się jej robi, kiedy głaskaliśmy.Teraz przytula się do ręki, doprasza się o mizianie. Lgnie do ludzików bardzo.

Bardzo nie lubi kiedy kojec się zamyka a ona zostaje sama. Wczoraj uśmiałam sie z niej. Sonia jest głucha, więc nie słyszy kiedy się do niej zbliżam. podchodzę do budy i myślałam,że malutka śpi a tu słyszę szczekanie. Leżała a budzie tyłem do wejścia i szczekała sobie w budzie.

Jest słodka i czeka na dom.

Dziękuję za pomoc w założeniu wątku dla Suni.

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą znajdziemy dla niej i oby to się stało jak najszybciej.

Piszecie o kołdrach na ocieplenie budy. W budzie mam trochę słomy, która leży na kartonach, buda wydaje się dość solidna ale to zawsze buda. Stare kołdry odpadają bo szybko wilgotnieją a ona ma problem z tylnymi łapami, stawy.

Jeżeli macie dostęp do siana to oczywiście bardzo wskazane.

Co do leków [COLOR=#3E454C][FONT=lucida grande]na stawy.. dowolneartrofos? atrhrovet.. artroflex

Żareło kupujemy z koleżanką na zmianę, makaron, jarzyny. Dostaje dwa razy dziennie gotowane, rano i wieczorem. Teraz już doszła troszkę do siebie, waży całe 33 kg!!. Oprócz gotowanego dostaje suchą karmę, ale nie w te mrozy oczywiście.

Ocieplenie budy watą, marzenie................

Ale się rozpisałam..............


Szukamy domu dla małej i dobrego człowieka oczywiście. [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotkaj']Witam serdecznie,

DT dołącza do watku.

Sunia jest wspaniała, żywiołowa, i z dnia na dzień bardziej kocha człowieka. Nie wiem jakie miała warunki w "swoim" domu ale tu chyba się odnalazła. Pilnuje już swojego terenu, goni rezydentki . Na widok człowieka podskakuje do góry, zaczęła biegać. Myślę, że dostaje u nas nie tylko jedzonko ale i trochę miłości. Na początku nie bardzo wiedziała co się jej robi, kiedy głaskaliśmy.Teraz przytula się do ręki, doprasza się o mizianie. Lgnie do ludzików bardzo.

Bardzo nie lubi kiedy kojec się zamyka a ona zostaje sama. Wczoraj uśmiałam sie z niej. Sonia jest głucha, więc nie słyszy kiedy się do niej zbliżam. podchodzę do budy i myślałam,że malutka śpi a tu słyszę szczekanie. Leżała a budzie tyłem do wejścia i szczekała sobie w budzie.

Jest słodka i czeka na dom.

Dziękuję za pomoc w założeniu wątku dla Suni.

Mam nadzieję, że z Waszą pomocą znajdziemy dla niej i oby to się stało jak najszybciej.

Piszecie o kołdrach na ocieplenie budy. W budzie mam trochę słomy, która leży na kartonach, buda wydaje się dość solidna ale to zawsze buda. Stare kołdry odpadają bo szybko wilgotnieją a ona ma problem z tylnymi łapami, stawy.

Jeżeli macie dostęp do siana to oczywiście bardzo wskazane.

Co do leków [COLOR=#3E454C][FONT=lucida grande]na stawy.. dowolneartrofos? atrhrovet.. artroflex

Żareło kupujemy z koleżanką na zmianę, makaron, jarzyny. Dostaje dwa razy dziennie gotowane, rano i wieczorem. Teraz już doszła troszkę do siebie, waży całe 33 kg!!. Oprócz gotowanego dostaje suchą karmę, ale nie w te mrozy oczywiście.

Ocieplenie budy watą, marzenie................

Ale się rozpisałam..............


Szukamy domu dla małej i dobrego człowieka oczywiście. [/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Czekaliśmy na Ciebie [B]jotkaj[/B] :)
Pisz dużo i często ;)
I wstawiaj zdjęcia dziewczynki. Masz rację - jest kochana :loveu:
Nie żałuj jej pieszczot i czułości, zwłaszcza, że sama o nie prosi
Wcale nie jestem zdziwiona, że teraz jak zaznała trochę człowieka, to nie chce siedzieć sama w kojcu :roll:
Owczarki takie są - najważniejszy dla nich jest kontakt ze swoim ludziem, a nie tak jak niektórzy myślą, duży wybieg :roll:
SKARPETA OWCZARKOWA jutro podejmie ostateczną decyzję w sprawie wsparcia finansowego dla Suni, ale już teraz mogę powiedzieć, że dziewczynka ma duże poparcie :razz:

Link to comment
Share on other sites

Cześć

dzięki za zainteresowanie naszą okruszynką.

Nie mam pojęcia jaki jest koszt ocieplenia budy wata, podejdę do sąsiada stolarza i spróbuje poprosić go o pomoc. Buda nie może być ocieplona od środka bo jest trochę mała /tak mi się wydaje/ ale sunia jakoś sobie radzi. Czasami tylko dupsko zostaje jej na na zewnątrz i ogon.
Dzisiaj rano moja mama, /kochana od miesiąca pomaga mi w opiece nad Sunią/ kiedy obudziła ją rano została zasypana pieszczotami. Było lizanie po rekach, przytulanie. Potem jogging po ogródku. Wczoraj nie chciała jeść, może nie miała apetytu, ale rano pochłonęła miskę ciepłego żarełka. Mama codziennie wychodzi z nią dwa razy na spacery. Cwaniara nie załatwia swoich potrzeb w kojcu ale w ogródku.

Jeżeli macie ochotę to oczywiście zapraszam do Suni w odwiedziny. Wieliczka jest blisko Krakowa więc............czekamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='lizka']jotkaj jaki jest koszt ocieplenia budy tą watą??

Bardzo się cieszę że objawiłaś się na wątku :) postaram się podrzucić Ci leki na stawy które zostały mi po śmierci Borysa jak najszybciej - oczywiście wcześniej dam Ci znać[/QUOTE]

Dzięki lizka, czekam na Ciebie, zadzwoń przed przyjazdem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotkaj']nie mogę wpakować Wam zdjęć, a dlaczego????[/QUOTE]

Jesli masz problem z wstawianiem zdjęć, to wyślij mi na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]
Ja z przyjemnością wstawię :)

[B]Tak jak przypuszczałam, głosowanie na wątku SKARPETY OWCZARKOWEJ w/s pomocy dla Suni zakończyło się sukcesem. Udzielimy Suni wsparcia finansowego.
Możemy zakupić jej suplementy na stawy lub dobrą, wysokoenergetyczną karmę - decydujcie[/B] :)
Jesli chodzi o pierwszą opcję, to proponowałabym taki zestaw:
- GERIADOG z Mikity
- Arthro HA z Dolfosu

[SIZE=2][FONT=Arial]Ten pierwszy przeznaczony jest dla zwierząt starszych, osłabionych, rekonwalescentów. Zawarte w nim witaminy wzmacniają i ochraniają metabolizm organizmu. Drożdże piwne stanowią źródło łatwo przyswajalnych aminokwasów, węglowodanów, naturalnych witamin: B1, B2, B6, B12 oraz kobaltu i selenu. Korzeń Żeń-szeń przeciwdziała znużeniu, zmęczeniu, energizuje organizm. Skojarzone działanie wszystkich składników łagodzi objawy związane ze starością, przywraca witalność i żywotność organizmu.[/FONT]
[FONT=arial]Drugi to preparat chondroprotekcyjny z kwasem hialuronowym
Zawiera biologicznie aktywne substancje,które bardzo skutecznie uśmierzają zapalenia i pozytywnie wpływają na stawy, regenerują uszkodzoną tkankę kostną i stawową oraz łagodzą dolegliwości związane ze schorzeniami stawów.
[B]Wskazania[/B]
[/FONT][/SIZE]
[LIST]
[*][SIZE=2][FONT=arial]Wspomaganie leczenia wszelkich zdiagnozowanych schorzeń stawów.[/FONT][/SIZE]
[*][SIZE=2][FONT=arial]Profilaktyka w okresie intensywnego wzrostu i starzenia się zwierząt.[/FONT] [/SIZE]
[/LIST]

Edited by DONnka
Link to comment
Share on other sites

Jestem
Witam Was, napisałam wczoraj ale widzę, że chyba gdzieś uciekło.
Mamy osobę, która zadeklarowała sucha karmę dla Suni, wprawdzie mała zjada częściej gotowane bo zimno, ale jeszcze mam 5 kg, zamrożone.
Myślę, że leki będą dla niej bardziej wskazane. Jest w okresie rekonwalescencji więc[COLOR=#000000] GERIADOG z Mikity[/COLOR] to coś dla niej.

Ogromnie dziękuję za pomoc.

Jestem Wam bardzo wdzięczna.

Zdjęcia podeślę na e-maila.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jotkaj']Jestem
Witam Was, napisałam wczoraj ale widzę, że chyba gdzieś uciekło.
Mamy osobę, która zadeklarowała sucha karmę dla Suni, wprawdzie mała zjada częściej gotowane bo zimno, ale jeszcze mam 5 kg, zamrożone.
Myślę, że leki będą dla niej bardziej wskazane. Jest w okresie rekonwalescencji więc[COLOR=#000000] GERIADOG z Mikity[/COLOR] to coś dla niej.

Ogromnie dziękuję za pomoc.

Jestem Wam bardzo wdzięczna.

Zdjęcia podeślę na e-maila.

Pozdrawiam bardzo serdecznie.[/QUOTE]

Poproszę zatem o adres do wysyłki suplementów i numer kontaktowy dla kuriera :)
Czekam na maila :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...