Jump to content
Dogomania

Hodowle w Polsce spanieli bretonskich....


Agnieszka i Ogiś

Recommended Posts

  • Replies 64
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

no rozumiem .Akurat mój znajomy pobladł nieco jak usłyszał o 1,5 tys,ale to był pierwszy kontakt z taką ceną.Przekonałam,że poniżej tego pułapu to nie ma co marzyć .Trawi teraz.:evil_lol:Problem tkwi nie tyle w samej cenie może ile w różnicy jaka jest widoczna po konfrontacji z ofertami szemranymi.Wyjaśnić na czym polega ta różnica i skąd rozrzut w cenie to połowa sukcesu.Zresztą dyskusja czy szczenięta powinny być drogie ,droższe czy najdroższe to temat rzeka.Ja uważam,że powinny.Ale czasem są drogie przesadnie.Amen.

Link to comment
Share on other sites

[B]No cóz, trafił się taki okres, ze szczeniaków wnk nie było w ogóle....Dlatego niektórym odbiło....[/B]
[B]W sumie nie moje pieniądze-ja nie kupuję i nie moje sumienie co sprzedaję i czy tyle faktycznie warte...[/B]

Link to comment
Share on other sites

A 1500 za [U][B]pełnowartościowego [/B][/U]wyżła weimarskiego to jest zdecydowanie bardzo niska cena......
Oczywiście z hodowcą można się różnie umówić i wtedy cena jest sprawą indywidualną między stronami...ale mówiąc [U]ogólnie[/U]...to mało.

Swoją drogą, moim zdaniem, 1500zł za psa z przemyślanego krycia, od rodziców z osiągnieciami (praca&wystawy), z dobrymi wynikami dysplazji, z hodowli dbającej w pełni o socjalizację szczeniąt...to jest strasznie mało pieniedzy (przekadajc to wlasnie na koszty jakie hodowca musi ponieść, aby przyszły właściciel mógł się szczycić rewelacyjnym pochodzeniem swojego doskonale odchowanego szczenięcia, które odbiera)........bez względu na to, czy jest to wwk, wnk czy jakikolwiek inny pies.

Ania

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cisa&fritz']
Swoją drogą, moim zdaniem, 1500zł za psa z [B]przemyślanego krycia[/B], od [B]rodziców z osiągnieciami (praca&wystawy[/B]),[B] z dobrymi wynikami[/B] [B]dysplazji, z hodowli dbającej w pełni o socjalizację szczeniąt[/B]...to jest strasznie mało pieniedzy (przekadajc to wlasnie na koszty jakie hodowca musi ponieść, aby przyszły właściciel mógł się szczycić rewelacyjnym pochodzeniem swojego doskonale odchowanego szczenięcia, które odbiera)........bez względu na to, czy jest to wwk, wnk czy jakikolwiek inny pies.

Ania[/quote]

[B]Wszytsko to prawda, ale co jeżeli wytłuszczone przeze mnie warunki nie zostały spełnione ??? CZy w takim przypadku warto zawyżac cene szczeniaka?? [/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Goshka'][B]Wszytsko to prawda, ale co jeżeli wytłuszczone przeze mnie warunki nie zostały spełnione ??? CZy w takim przypadku warto zawyżac cene szczeniaka?? [/B][/quote]

A to jest już zupełnie inna historia...

Dać uczciwą cenę a zawyżyć cenę...to są dwa odrębne tematy.
Jak zauważyłaś...napisałam o przypadku kiedy szczenie jest [U][B]pełnowartościowe[/B][/U] i wyjaśniłam co to dla mnie oznacza i dlaczego w takim przypadku 1500zł jest moim zdaniem ceną absolutnie nie adekwatną do wartości psiego dziecka.

Ania

Link to comment
Share on other sites

[B]Wszytsko to prawda i ja się zgadzam z tym co piszesz, tylko realia są czasem po prostu inne...Ale długo by o tym pisać...Zreszta takich wątków jest na Dogo mnóstwo...[/B]

[B]moka1, powodzenia w wyborze psa i hodowli. ;)[/B]
[B][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cisa&fritz']A 1500 za [U][B]pełnowartościowego [/B][/U]wyżła weimarskiego to jest zdecydowanie bardzo niska cena.....[/quote]

Zgoda, ale weźcie pod uwagę, że ktoś te psy musi jeszcze kupić. Był taki moment jakiś czas temu, kiedy naliczyliśmy "na rynku" ok. 80 szczeniąt weimarów (w różnym wieku "produkcyjnym") w jednym momencie. Szczeniaki po różnych mamusiach oczywiście, ale z reguły po utytuowanych tatusiach. I czasami szczeniaki z naprawdę dobrym eksterierem (nie mówię o tytułach rodziców, bo one czasami NIC nie znaczą) oraz z rokującą użytkowością były sprzedawane poniżej tego 1500 zł.

Szczerze mówiąc cena szczeniaka weimara czasami NIJAK sie ma do jego rzeczywistej wartości. Często drogo wystawiane są szczeniaki o małej wartości hodowlanej, tanio lub umiarkowanie tanio szczenięta, które naprawdę rokują.

Jak wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonia']

Szczerze mówiąc cena szczeniaka weimara czasami NIJAK sie ma do jego rzeczywistej wartości. Często drogo wystawiane są szczeniaki o małej wartości hodowlanej, tanio lub umiarkowanie tanio szczenięta, które naprawdę rokują.

.[/quote]

I z tym sie trudno nie zgodzic...

Link to comment
Share on other sites

melduję,że mój znajomy....postanowił jednak przygarnąć psią sierotę:multi:.Co cieszy mnie i ....martwi.Cieszy bo oznacza,że moja"orka na ugorze" w kwestii darowania psom potrzebującym domów okazała się efektywna(jupi!!!!) i martwi bo...no kurcze szkoda,że nie poobcuję sobie z weimarem przy okazji wspólnych spacerów:-(.A taką miałam chrapkę na to...:placz:No cóż...Teraz popracuję nad zagadnieniem pt."nie ma to jak psiaki w dwupaku":evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...