Jump to content
Dogomania

Mela kocia nastolatka po przejściach - zostaje u Nas na stałe!!!


Gabi79

Recommended Posts

  • Replies 98
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Mysza2']No właśnie, jak się Kajcina trzyma:)[/QUOTE]


Było kilka sytuacji, że rzucała się na Kajtusia, nawet prosiłam na miau o rady.
Dziewczyny doradziły behawiorystę, ale Mela się uspokoiła.
Przypuszczam, że czuła zapach Nimfy (kotki mojego brata), bo akurat Kajtuś był dzień wcześniej, lub tego samego dnia u Nimfuni.
Miały być foty, bo dostałam instrukcję, jak mam wstawiać i na próbę jedno wstawiłam, a reszty już nie potrafię:placz:
No nic, wieczorem popróbuję.
Te wcześniejsze kopiowałam z miau.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Wyślij mi Gabrysiu na maila, to jutro wstawię :)[/QUOTE]

Aguś, dziękuję serdecznie za propozycję:buzi:, ale muszę w końcu nauczyć się wstawiać foty

[quote name='joanka40']To czekamy na zdjęcia.[/QUOTE]

[URL="http://up.programosy.pl/foto/mela_i_kajtus_1.jpg"]
[/URL][url=http://up.programosy.pl/foto/poduszka_2.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/poduszka_2_min.jpg[/img][/url]


[url=http://up.programosy.pl/foto/mela_i_kajtus_2.jpg][img]http://up.programosy.pl/foto/mela_i_kajtus_2_min.jpg[/img][/url]

Edited by Gabi79
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bogusik']Jakie śliczności tu mamy!:loveu:
Gabrysiu,a jednak sobie poradziłaś!!! :multi:Tylko musisz jeszcze zmniejszyć zdjęcie przed wstawieniem.Na dogo dopuszczalny wymiar /piksle/640x480[/QUOTE]

Witaj Bogusiu. Siedzę i kombinuję z tymi fotami. Przy wstawianiu są 2 opcję miniaturka i pełny wymiar.
W efekcie, albo jest malutkie, albo wielkie. Zaraz zmienię na małe.
Na razie mam tylko te 2 fotki, jak zrobię więcej czym prędzej wstawię:lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Witaj Bogusiu. Siedzę i kombinuję z tymi fotami. Przy wstawianiu są 2 opcję miniaturka i pełny wymiar.
W efekcie, albo jest malutkie, albo wielkie. Zaraz zmienię na małe.
Na razie mam tylko te 2 fotki, jak zrobię więcej czym prędzej wstawię:lol:[/QUOTE]
Gabrysiu,nie wiem jak to jest z wstawianiem zdjęć z komórki,ale myślę,że podobnie jak z normalnego aparatu fotograficznego.Jeżeli sa umieszczone w jakimś Twoim folderze,to nie ma problemu z ich zmniejszeniem.Ja zmniejszam i dopiero wstawiam do empikfoto.pl,a stamtąd na dogo

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']Bardzo fajne zdjęcia.
Piękne zwierzaki.
Gabrysiu, widzę jukę na zdjęciu.
Czy Mela nie wspina się na nią ?
Moje koty z juki zrobiły sobie drapak i muszę ją przed nimi chować.
A pień moja juka ma zdemolowany.[/QUOTE]

Szczerze, to musiałam się tej juki pozbyć, bo nie było już na nią miejsca, jak doszedł fotel i koci koszyczek. Mela lubiła siedzieć w doniczce.
Ona nie drapie nic, co jest w pionie, jedynie gdy coś jest na podłodze:lol: np. skórzane papucie TZ-a:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Szczerze, to musiałam się tej juki pozbyć, bo nie było już na nią miejsca, jak doszedł fotel i koci koszyczek. Mela lubiła siedzieć w doniczce.
Ona nie drapie nic, co jest w pionie, jedynie gdy coś jest na podłodze:lol: np. skórzane papucie TZ-a:evil_lol:[/QUOTE]
No to wzorowa kicia jest.
Moje chłopaki to chuliganeria.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']A podobno chłopaki są spokojniejsi od dziewczyn.

Melcia faktycznie jest wzorowa i cudowna.

Twoi chłopcy też pewnie słodziaki!!![/QUOTE]
Tak, Gabrysiu są fajni i kochani, ale musiałam zrezygnować z kwiatków i firanek.
Mam jeszcze dwie kotki: jedna jest bardzo grzeczna, a druga to Siuśkot - i Siuśkot też lubi rozróby.

Link to comment
Share on other sites

Właśnie, choinka też u mnie stać nie może.
Kiedyś powiesiłam takie lampki migające - szklane - też trzeba było szybko ściągać, bo koty chciały połykać lampki w całości.
Coś mi się zdaje, że Gabrysia ma zwierzaki zdecydowanie grzeczniejsze ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AgusiaP']Ale z nich super parka :loveu::loveu::loveu:
Ja też nie mam kwiatków ;) i choinki też mieć nie mogę :diabloti:
Na szczęście firanki mogą wisieć , bo mieszkam na parterze :lol:[/QUOTE]

[quote name='joanka40']Właśnie, choinka też u mnie stać nie może.
Kiedyś powiesiłam takie lampki migające - szklane - też trzeba było szybko ściągać, bo koty chciały połykać lampki w całości.
Coś mi się zdaje, że Gabrysia ma zwierzaki zdecydowanie grzeczniejsze ;).[/QUOTE]

Moje futrzaki są bardzo grzeczne:loveu:

Biorąc Melę najbardziej zależało mi na tym, żeby nie atakowała papug.
Moja tymczasowiczka Toleńka (znaleziona przez Agusię jako kilkutygodniowe schorowane kocię), jak wyzdrowiała i podrosła ciągle próbowała zapolować na papugi.
Mela ma je w głębokim poważaniu, czasem tylko na nie spojrzy od niechcenia;)

Dla niej liczy się najbardziej przytulanie, spanie i jedzonko i od czasu do czasu zabawa.

A Kajtuś to już w ogóle jest idealny:loveu:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='joanka40']To ja nic nie wiedziałam o papugach.
Gabrysiu, to Ty masz jeszcze papugi ?
Można wiedzieć ile ?
No to jeśli oni wszyscy się zgadzają, to jest to PIĘKNE.[/QUOTE]

Tak mój zwierzyniec to Kajtuś, którego ze stacji benzynowej zgarnęła w listopadzie 2010r. z ulicy AgusiaP ( Aguś kocham Cię za to!!!), dwie papużki faliste i Mela.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Gabi79']Tak mój zwierzyniec to Kajtuś, którego ze stacji benzynowej zgarnęła w listopadzie 2010r. z ulicy AgusiaP ( Aguś kocham Cię za to!!!), dwie papużki faliste i Mela.[/QUOTE]

Ja też się bardzo cieszę, że dzięki adopcji Kajtunia miałam przyjemność Gabrysiu poznać Ciebie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='joanka40']Bardzo fajne zdjęcia.
Piękne zwierzaki.
Gabrysiu, widzę jukę na zdjęciu.
Czy Mela nie wspina się na nią ?
Moje koty z juki zrobiły sobie drapak i muszę ją przed nimi chować.
A pień moja juka ma zdemolowany.[/QUOTE]

Możesz spróbować owinąć jej pień alufolią lub taśmą dwustronnie klejącą - koty nie lubią ani mocnego, ostrego szeleszczenia, ani jak im się łapki do czegoś kleją. No i warto wyhodować dla nich trawkę lub owies w doniczce, żeby mogły jeść i się odkłaczać.

Mam nieodparte wrażenie, że w przypadku Meli grzeczność częściowo wynika z wieku (10+) a częściowo z braku tylnej łapki - dla niej pionowe aktywności są mniej wygodne, niż dla pełnosprawnego w tym zakresie kota.

Link to comment
Share on other sites

O tak, Kajtuś jest przesłodki :iloveyou:, ale Mela też jest mniamuśna do ludzi - i mówię to, mimo że pokancerowała mi ręce pazurami i usiłowała mnie pogryźć bezzębnymi szczękami, gdy dostała berserka w stosunku do moich kotów (wyniosłam ją z łazienki, żeby tam przewietrzyć i myślałam, że jak z nią posiedzę z dala od reszty, to da radę...)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...