Jump to content
Dogomania

Dyski treningowe


Majkowska

Recommended Posts

Hej.

Czy ktoś z was może używa takiego wynalazku jak dyski treningowe?
Chodzi mi o coś takiego :
[IMG]http://nakarmpupila.pl/media/products/d7d3c46f4de9026a9d50dfb429464ccb/images/thumbnail/large_dyski-treningowe.jpg?updated_at=1365159889[/IMG]



Od jakiegoś czasu już miga mi to od czasu do czasu polecane jako pomoc przy niesfornym psie bez smyczy który np ucieka , zżera na spacerach itd.

Jak to wogóle działa i czy faktycznie jest warte kupna?
Wiem że znajoma miała i bardzo chwaliła, ale nie wiem czy faktycznie miało jakieś działanie czy zwyczajnie była zadowolona z posiadania nowego gadżetu :lol:
Ot tyle że się rzuca i wydaje nieprzyjemny dźwięk który podobno przywraca psa do realnego świata, ale czy nie powoduje np jakiejś nerwowości u psa, czy np nie można tym psu zrobić krzywdy itd?

Link to comment
Share on other sites

Te dyski działają jak skarcenie psa. Zamiast słownego, które mogłoby źle skojarzyć psa z twoją osobą używa się takich dysków, bo pies wtedy nie żywi urazy do ciebie, tylko do dysków. Pies robi coś źle, ty upuszczasz dyski, albo machasz nimi, żeby wydały dźwięk i pies przerywa niepożądane zachowanie. Wątpię, żeby to pomagało przy uciekającym psie, ale na pewno pomoże na szczekanie, skakanie na ludzi, zjadanie świństw w domu i na spacerze. Ja osobiście używam do tego kluczy, są za darmo, a działają tak samo. Dla lepszego wyjaśnienia odszukaj na YouTube filmik z przesympatyczną panią z Mój Psi Świat, która wyjaśnia przeznaczenie i pokazuje jak uwarunkować na nie psa (wystarczy wpisać na stronie "Dyski treningowe" i pierwszy film w wynikach)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...