Jump to content
Dogomania

Ciapek - 60 cm radości a zarazem smutku :( Szukamy domu Ciapkowi !


WeronikaS.

Recommended Posts

Nooooo ostatecznie przeprosiny przyjęte i trzymamy za słowo w kwestii POPRAWY ;)
Co TAKI FAJNY psiak robi jeszcze w schronie się pytam?
A co powiecie cioteczki na ogłoszenie PRZYSTOJNIAKA w Dzienniku Zachodnim? Fajna fota+dobty tekst może przynieść efekt-PRÓBUJEMY? Może jakaś zrzuta na ten cel? O ile się nie mylę jak sponsorowałam takie ogłoszenie Murze to był to koszt około 36 zł.CO WY NA TO?

Link to comment
Share on other sites

Hmmmmm...............ZPEŁNY brak odzewu i cisza na tym wątku-dziwne? Nikogo nie obchodzi Ciapek? Co robimy P.Weroniko-zamieszczamy to ogłoszenie w DZ? Jakaś wspólna zrzuta? Ja 20 zł mogę przelać tylko czy Pani się dołoży i załatwi to ogłoszenie?

Link to comment
Share on other sites

Proszę o konkret CZY TO BĘDZIE CIAPEK? I co z kosztami za to ogłoszenie? Tak jak się zobowiązałam zapłacę za to ogłoszenie-chyba,że schronisko ma już wykupiony jakiś pakiet i wtedy byłabym zainteresowana opłaceniem ogłoszenia dla RALFA/czarny pies 84/15/Podobno BARDZO żle znosi pobyt w schronisku i być może takie ogł.pomoże mu znaleźć DOMEK!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Przepraszam - małe zamieszanie w pracy i życiu prywatnym ale już jestem. Ja jestem jak najbardziej za ogłoszeniem Ciapka. Dołożę się do ogłoszenia, bo to w końcu przecież mój podopieczny tylko mam prośbę, żeby ktoś kompetentny zajął się jego ogłoszeniem gdyż ja w takich sprawach jestem noga :)

 

Ciapek będzie miał robione badania krwi żeby zobaczyć czy jego wątroba jest w lepszym stanie. Miejmy nadzię, że tak mimo, że znowu "się pasie" :(

Na szczęście nie wymiotuje i nie ma biegunek także trzymajmy wszyscy kciuki za Ciapusia :)

Oczywiście Ciapek w dalszym ciągu neinawidzi innych zwierząt, ciągnie na smyczy chociaż po dłuższym czasie można się już wprawić :D Dla ludzi jego stosunek wygląda zupełnie inaczej. Wieczne, niekończące się mizianie, tulenie, głaskanie, całowanie to jest to czego Ciapek potrzebuje od ludzi :)

Wieczne dziecko pomimo swojego wieku (10lat) kocha biegać za piłkami i innymi zabawkami. Najlepiej żeby piszczały ale jeśli nie to też mu nie przeszkadza :)

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś informację, że wyniki biochemii Ciapka są w porządku i nie ma juz problemu z wątrobą :) Także podawanie specjalniej karmy odniosło skutek :) Teraz Ciapek przejdzie na normalna karmę. Z tym, że kama będzie lepszej jakości, by problem z wątrobą znowu nie powrócił.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś Ciapek był ze mną na spacerku :) Myślałam że da mi w kość ale okazało się że z Ciapka to jest świetny pies. Po wyciągnięciu z boksu nieco mu się spieszyło na spacerek ale po wejściu na górkę do lasu szedł już ładnie. Poszliśmy na godzinny spacerek. Poćwiczyliśmy komendy chodź, siad, łapa, patrz. Parę razy mijały nas psy a Ciapek grzecznie siedział czekając na parówkę. potem przechodziliśmy koło płotu gdzie zaszczekał piesek. Ciapek też chciał go obszczekać zabawnie skoczył i ciapnął na ziemię. Wystarczyło mu pocmokać i go zawołać i po chwili chłopak siedział i czekał na parówkę. Posiedział potem jeszcze chwilkę dostał parę parówek za spokój i poszliśmy dalej. Gdy mijaliśmy inny płot nie co dalej ze szczekającym psem wystarczyło Ciapkowi powiedzieć chodź i już się nie patrzył na kolegę za płotem tylko grzecznie szedł dalej. Podczas spacerku zrobiliśmy sobie krótkie sesje joggingu i okazało się że Ciapek ładnie biegnie koło opiekuna. Po godzinnym spacerku wrócił do boksu.

 

c.jpg c1.jpg

 

c3.jpg

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziś również mieliśmy ładną pogodę chociaż momentami było nieco za ciepło. Ciapek z radością wyszedł z boksu. Na początek wpadła na niego Freszka ale obyło się na sprzeczce. Pomaszerowaliśmy do lasu na godzinny spacerek i przy okazji poćwiczyliśmy troszkę komendy. Czasem zdarzało mu się spróbować czy aby nie przegoni przechodzącego obok psa ale i tak szybko się uspokajał i siadał. Nawet ładnie przeszedł obok obszczekującego go Chudego. Później poszliśmy do parku. Jak zobaczył ze idziemy w nowym kierunku nieco się podekscytował i zaczął napinać smycz. Jak zauważył ze napięcie smyczy powoduje że stoi się w miejscu lub wraca troszkę z powrotem a za luźną smycz są nagrody to dość szybko zaczął znów iść ładnie. Jedynie nieco ciągnie przy wyjściu ze schroniska i przy powrocie. Po spacerku w parku wróciliśmy do schroniska gdzie Ciapek miał sesje zdjęciowa dzięki Anecie :) (z niecierpliwością czekam na zdjęcia :) ). Później w ramach odpoczynku usiedliśmy pod drzewem i Ciapek został wygłaskany. Widać było ze jest zmęczony upałem i zachwycony z odpoczynku i nawet zaczął się tarzać po trawie. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...