Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
silver

Co wybrać baby czy szczeniaków ?

Recommended Posts

Dziękuję Wam Szaman i Xena za podpowiedzi . Na razie tracę cierpliwość bo moja Vika na komendę siad zaczęła kłaść się więc teraz zaczynam komendę waruj . Chociaż ona patrzy na mnie i nie wie o co mi chodzi . Ale zaczęła reagować na komendę królik bo taka jest jej ulubiona zabawka więc może coś z tego treningu będzie . Mam tylko nadzieję że wszystkie szczeniaki takie są i nie będę się wstydziła na wystawie że nie potrfiłam ją nauczyć tej pozycji wystawowej .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Twoje maleństwo jest jeszcze tak małe, że wszystko przed wami i na pewno z czasem będzie coraz lepiej, pamiętaj jednak że masz doczynienia z "malutkim dzieckiem" i nie wdrażaj mu na siłę programu z podstawówki, jak ono jest dopiero w żłobku :-)

Chodzi o to, że twoja psinka to na prawdę jeszcze maleństwo i musisz uważać, żeby ćwiczenia jej nie zmęczyły - bo efekt może być odwrotny, jak cię zobaczy i usłyszy pierwszą komendę to poczuje dokładnie to co Ty przy tablicy do swojej Pani z matematyki ;-) (bez urazy) "znowu mnie męczy" :-) Jeśli zachowasz umiar i będziesz pamiętać, że w tym wieku nie ćwiczymy z psem - tylko się BAWIMY a przy okazji psinka się coś uczy to w przyszłości wszystko będzie OK :-))

Więc proszę nie wymagaj jeszcze zbyt wiele ani od siebie ani od maleństwa :-)

Dzięki Xena tak staram się podchodzić . Jak tracę cierpliwość że ona nie chce już np.stać to przestaję ją zmuszać i mówię sobie że mamy jeszcze czas się nauczyć . Zdaję sobie sprawę że ona jej malutka tylko wtedy kiedy ktoś mi mówi że ich piesek ma 8 miesięcy i jeszcze sika w domu a ja marwię się że jej przydarzy się czasami chwila zapomienia i dopiero wtedy zaczynam rozumieć że mam mądrego szczeniaczka któremu jeszcze dużo wolno .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Mam nadzieję że się spotkamy i poznamy ,my też planujemy powędrować trochę po Polsce ale będziemy krążyć blisko domu . Zobaczymy jak nam wyjdzie debiut w Bydgoszczy czy psychicznie się nie załamię jako amator i czy będę miała motywację aby dalej wystawiać . Jak będę wiedziała gdzie pojadę to Ci napiszę .Pozdrowienia dla Alpi, już masz ją w domu ?

Silver,

Alpi jest już u nas. Miałam kiedyś psa ale nie miał w sobie tyle energii co ona. Biega po domu jak szalona, gryzie nas (czasami za mocno ale już to korygujemy), no i gaduła z niej straszna. Zawsze ma coś do powiedzenia :lol:

Spróbuję umieścić niedługo parę jej zdjęć.

Pozdrawiamy,

Skibi (Aga) i Alpi

Cześć Aga . Z mojej psiny też straszna gaduła tylko nie rozumiem co mówi i co chce ale coraz częściej udaje się jej pokazać . Niedługo już zacznie wyraźnie mówić i się wtedy dogadamy :lol: . Wrzuciłam kilka nowych zdjęć do albumu jak chcesz zobaczyć . Vika też ma niespożytą energię którą trudno rozładować , ma kumpla który po pół godziny zabawy z nią ucieka i chowa się przed nią .

silver nie bój się tego że Twój szczeniaczek nie będzie chciał stać. Na mojej pierwszej wstawty już w klasie młodzieży tylko Anata wystała tyle ile powinna, a pozostałe 3 suczki cały czas siadały lub skakały po sędzinie (siostra Anaty z miotu :) )

Klasy szczeniąt i baby są tylko zabawą i jeszcze wiele rzeczy pieskowi wybaczają. Nawet w młodzieży niektórzy sędziowie wybaczają. Przykłądowo moja Anatka ostatnio na klubowej akurat stała ładnie, ale jak sędzina sprawdzała jej zęby to Anata myślała że to zabawa i jak sedzia skończyła to Anata skoczyła na sędzine (na szczęscie ona delikatnie skacze) i dostała I lokatę na 7 suk i Mł Zw. Klubu 2004 :)