Jump to content
Dogomania

Co wybrać baby czy szczeniaków ?


silver

Recommended Posts

Dziękuję Wam Szaman i Xena za podpowiedzi . Na razie tracę cierpliwość bo moja Vika na komendę siad zaczęła kłaść się więc teraz zaczynam komendę waruj . Chociaż ona patrzy na mnie i nie wie o co mi chodzi . Ale zaczęła reagować na komendę królik bo taka jest jej ulubiona zabawka więc może coś z tego treningu będzie . Mam tylko nadzieję że wszystkie szczeniaki takie są i nie będę się wstydziła na wystawie że nie potrfiłam ją nauczyć tej pozycji wystawowej .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

Twoje maleństwo jest jeszcze tak małe, że wszystko przed wami i na pewno z czasem będzie coraz lepiej, pamiętaj jednak że masz doczynienia z "malutkim dzieckiem" i nie wdrażaj mu na siłę programu z podstawówki, jak ono jest dopiero w żłobku :-)

Chodzi o to, że twoja psinka to na prawdę jeszcze maleństwo i musisz uważać, żeby ćwiczenia jej nie zmęczyły - bo efekt może być odwrotny, jak cię zobaczy i usłyszy pierwszą komendę to poczuje dokładnie to co Ty przy tablicy do swojej Pani z matematyki ;-) (bez urazy) "znowu mnie męczy" :-) Jeśli zachowasz umiar i będziesz pamiętać, że w tym wieku nie ćwiczymy z psem - tylko się BAWIMY a przy okazji psinka się coś uczy to w przyszłości wszystko będzie OK :-))

Więc proszę nie wymagaj jeszcze zbyt wiele ani od siebie ani od maleństwa :-)

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Xena tak staram się podchodzić . Jak tracę cierpliwość że ona nie chce już np.stać to przestaję ją zmuszać i mówię sobie że mamy jeszcze czas się nauczyć . Zdaję sobie sprawę że ona jej malutka tylko wtedy kiedy ktoś mi mówi że ich piesek ma 8 miesięcy i jeszcze sika w domu a ja marwię się że jej przydarzy się czasami chwila zapomienia i dopiero wtedy zaczynam rozumieć że mam mądrego szczeniaczka któremu jeszcze dużo wolno .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że się spotkamy i poznamy ,my też planujemy powędrować trochę po Polsce ale będziemy krążyć blisko domu . Zobaczymy jak nam wyjdzie debiut w Bydgoszczy czy psychicznie się nie załamię jako amator i czy będę miała motywację aby dalej wystawiać . Jak będę wiedziała gdzie pojadę to Ci napiszę .Pozdrowienia dla Alpi, już masz ją w domu ?

Link to comment
Share on other sites

Silver,

Alpi jest już u nas. Miałam kiedyś psa ale nie miał w sobie tyle energii co ona. Biega po domu jak szalona, gryzie nas (czasami za mocno ale już to korygujemy), no i gaduła z niej straszna. Zawsze ma coś do powiedzenia :lol:

Spróbuję umieścić niedługo parę jej zdjęć.

Pozdrawiamy,

Skibi (Aga) i Alpi

Link to comment
Share on other sites

Cześć Aga . Z mojej psiny też straszna gaduła tylko nie rozumiem co mówi i co chce ale coraz częściej udaje się jej pokazać . Niedługo już zacznie wyraźnie mówić i się wtedy dogadamy :lol: . Wrzuciłam kilka nowych zdjęć do albumu jak chcesz zobaczyć . Vika też ma niespożytą energię którą trudno rozładować , ma kumpla który po pół godziny zabawy z nią ucieka i chowa się przed nią .

Link to comment
Share on other sites

silver nie bój się tego że Twój szczeniaczek nie będzie chciał stać. Na mojej pierwszej wstawty już w klasie młodzieży tylko Anata wystała tyle ile powinna, a pozostałe 3 suczki cały czas siadały lub skakały po sędzinie (siostra Anaty z miotu :) )

Klasy szczeniąt i baby są tylko zabawą i jeszcze wiele rzeczy pieskowi wybaczają. Nawet w młodzieży niektórzy sędziowie wybaczają. Przykłądowo moja Anatka ostatnio na klubowej akurat stała ładnie, ale jak sędzina sprawdzała jej zęby to Anata myślała że to zabawa i jak sedzia skończyła to Anata skoczyła na sędzine (na szczęscie ona delikatnie skacze) i dostała I lokatę na 7 suk i Mł Zw. Klubu 2004 :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...