Jump to content
Dogomania

Co wybrać baby czy szczeniaków ?


silver

Recommended Posts

Nadal czekam na decyzję z ZK czy moja Vika będzie mogła być w szczeniakach chociaż brakuje jej 1 dzień . Ale już nie martwie się tak bardzo, bo mam szansę że jeśli nie uznają szczeniaków pójdzie do konkurencji baby .Ale moje pytanie czy gdybym miałam jakiś wybór mam upawcie stawiać na jedną bardziej ?Szczeniaki czy konkurs baby ? które korzystniejsze ?

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

Obydwie klasy nie "liczą" się do niczego- to rodzaj wprowadzenia i przyzwyczajenia piesków do występów na ringu, miłe urozmaicenie dla widzów i zachęta dla wystawiającego :D

Za udział w klasie szczeniąt ponosi się opłatę mniejsza niż za pozostałe klasy, za "baby" zdarza się,że nie płaci się , ale szczerze mówiąc jest bardzo mało wystaw, na których jest pokaz "baby".

Link to comment
Share on other sites

hmm 1 dzien brakuje???

mi jeden dzień brakowało do tego żeby Anata w młodzieży wystąpiła.. tzn będzie o 1 dzień za stara na młodzież na wystawie międzynarodowej w Warszawie,a brakuje nam jednego Zw.Młodzieży do Młodzieżowego championatu i nie pozwolili mi jej zapisać w młodzieży.. jaka tu sprawiedliwość??

Link to comment
Share on other sites

Hmm regulamin wystaw mówi na ten temat wyraźnie iż:

"Datą decydującą o wieku psa jest dzień przed wystawą."

Czyli skoro w dniu wystawy twoja suczka nie bedzie miala przynajmniej 6 miesiecy i jednego dnia to nie moze być wystawiona w klasie szczeniąt.

Wiec o ile ZK zna swoje własne regulaminy i o ile ich przestrzega to nie powinien przyjąć takiego zgłoszenia (pisze o ile zna i przestrzega bo juz nie raz spotkałam sie z tym ze pies za młody lub za stary na jakąs klase jednak w niej był wystawiany)

Link to comment
Share on other sites

Ja też kiedyś spotkałem się z sytuacją, gdy suka kilka dni za stara była zgłoszona do młodzieży. Na prośbę kolegi, który też miał do tej klasy zgłoszoną sukę poszedłem do organizatorów i "zrobiłem dym". Pani Komisarz pofatygowała się na ring i suczka (ta za stara) poszła w pośredniej. Dodam, że przegrała, a suka kolegi dostała Zw.Mł. :)

Dziwne to dla mnie, że ktoś ma jakieś wątpliwości. Granice wiekowe klas są jednoznaczne i nie wiem, jak można mieć problem jak w temacie wątku??? 0X

Link to comment
Share on other sites

Silver, ja osobiście nie zastanawiałabym się tylko poszła w baby :-)

Spójrz na to z tej strony - to jedyna okazja w życiu żeby ją w tym konkursie pokazać :-) potem już będzie za stara ;-) a na klasę szczeniąt masz następne całe 3 miesiące :-)

Poza tym bez stresu oswoisz psinkę z szałem wystawowym i nawet jeśli zacznie ci trochę rozrabiać na ringu to w baby - myślę, że wszycy jej to wybaczą :D

Link to comment
Share on other sites

Ale nie uważasz MAR że ten jeden dzień ma przesadzić o czymś czego nie było dane ci zaznać ? Nie mówię tu o sobie ale są wystawy które zdarzyły się w nieodpowiednim "pechowym" dniu . I nie mówimy tu o nieuczciwości bo czasami ten jeden dzień w tą stronę lub tamtą nie na znaczenia a czasami miałby duże z pożytkiem dla ludzi .

Dziękuję Xena chyba właśnie tak zrobię .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

może jestem płytka i nie bardzo wiem co masz na myśli pisząc "nieodpowiedni pechowy dzień" (po za tym jest późno jak dla mnie), ale qrcze silver, gdyby mi pozwolili wystąpić w wwa w klasie młodzieży to moja sunia miałaby Championat Młodzieży.. ale nie pozwolili.. ona się urodziła 1 października 2002, wystawa trwa 2-4 kwietnia 2004, Anata będzie wystawiana 2, liczxy się jeden dzień przed wystawą cczyli 1 kwiecień, a w tym dniu będzie miała już skończone 18miesięcy..

a co do tego czy baby czy szczeniaki.. poradzić niestety nie umiem.. - dość poźno zaczęłam wystawianie..

serdecznie pozdrawiam i powodzenia w klasie baby lub szczeniąt.

Link to comment
Share on other sites

pechowy, tylko dziwiłam się dlaczego w moim przypadku powiedzieli od raz\u że nie ma szans w młodzieży, a u Tobie kazali czekać na decyzje.. To jest dla mnie po prostu dziwne, że niby są sztywne regply, a ciągle się w nich coś na gina.. na Forum szpiców jest opisana sytuacja że bis szczeniąt wygrała suczka która w dniu wystawy miała 5 miesięcy i parenaście dni... nic nie jest w tym kraju sprawiedliwe

Link to comment
Share on other sites

pechowy, tylko dziwiłam się dlaczego w moim przypadku powiedzieli od raz\u że nie ma szans w młodzieży, a u Tobie kazali czekać na decyzje..

Może dlatego, że klasa baby i szczeniąt nie są traktowane tak poważnie jak np. młodzieży, w której można już zdobyć Młodzieżowy Championat.

gdyby mi pozwolili wystąpić w wwa w klasie młodzieży to moja sunia miałaby Championat Młodzieży..

Agappe: Rozumiem Twoje rozgoryczenie, że szanas na Mł.Ch. była tak blisko, ale nie pisz, że z powodu tego 1 dnia sunia nie otrzyma tytułu Mł.Ch., przecież nigdy nie dowiesz się jakby jej poszło w tej klasie na tej wystawie, przy ocenie konkretnego sędziego, nawet jeśli ty i inni wystawcy uważaliby że jest najlepsza ze zgłoszonej stawki,pozostaje jeszcze subiektywna ocena sędziego.

Na uzyskanie tytułu Mł.Ch. jest tylko lub aż 9 mcy.

Link to comment
Share on other sites

Silver - podpowiadam:

W baby możesz ją pokazać tylko ten jeden raz w Warszawie,

a na klasę szczeniąt masz tuż pod samym nosem :D :wink:

GRUDZIĄDZ - krajowa - 17.04.br

trochę dalej - ale chyba porównywalnie z wyjazdem do Warszawy:

ŁÓDŹ - międzynarodowa - 1-2.05.br

i znowu prawie w domu:

BYDGOSZCZ - krajowa - 3.05.br

trochę dalej - ale znów porównywalnie jak z Warszawą:

DOBRE MIASTO (Olsztyn) - 9.05.br

całkiem blisko:

PŁOCK - krajowa - 06.06.br

i jeszcze np.

KALISZ - krajowa - 13.06.br

Jak mi jeszcze teraz powiesz, że się zastanawiasz i chcesz pozbawić się przyjemności pokazania malutkiej w baby na rzecz klasy szczeniąt, to ja się chyba załamię :wink: :D

P.s.

Posiedź trochę nad wykazem wystaw na ten rok i mapą Polski w ręku - myślę, że warto :D

Link to comment
Share on other sites

pechowy, tylko dziwiłam się dlaczego w moim przypadku powiedzieli od raz\u że nie ma szans w młodzieży, a u Tobie kazali czekać na decyzje..

Może dlatego, że klasa baby i szczeniąt nie są traktowane tak poważnie jak np. młodzieży, w której można już zdobyć Młodzieżowy Championat.

gdyby mi pozwolili wystąpić w wwa w klasie młodzieży to moja sunia miałaby Championat Młodzieży..

Agappe: Rozumiem Twoje rozgoryczenie, że szanas na Mł.Ch. była tak blisko, ale nie pisz, że z powodu tego 1 dnia sunia nie otrzyma tytułu Mł.Ch., przecież nigdy nie dowiesz się jakby jej poszło w tej klasie na tej wystawie, przy ocenie konkretnego sędziego, nawet jeśli ty i inni wystawcy uważaliby że jest najlepsza ze zgłoszonej stawki,pozostaje jeszcze subiektywna ocena sędziego.

Na uzyskanie tytułu Mł.Ch. jest tylko lub aż 9 mcy.

w sumie to "aż", jeżeli zaczyna się z jakąkolwiek wiedzą o kynologii, o wystawach, tytułach i zasadach. Miałam możliwoliwości, ale nie miałam wiedzy, teraz jest na odwrót, hehe

Szaman za to teraz boje się panicznie debiutu w dorosłej karierze wystawowej, a takto bym sobie przełożyła to na pare tyg później..

a jeśli chodzi o to że szczeniaki i baby nie są "poważne" konkurencje.. może i nie są, to tylko zabawa, ale w regulaminie jest napisane dosyć jednoznacznie jaki dzień kwalfikowuje pieska do danej klasy.

Link to comment
Share on other sites

Dzięki Xena że tak szczegółowo mi odpowiedziałaś ale czy w Warszawie 2-4 kwietnia będzie konkurs baby ? bo w opisie wystawy nie jest zaznaczone . A tak w ogóle to chodzilo mi aby ją wystawić w baby ale w Bygoszczy bo dopiero 3 maja Vika będzie miała 6 miesiecy .

Pozdrowienia Silver i Vika .

Link to comment
Share on other sites

Silver:

Pomyśl jaki będziesz mieć dylemat za jakiś czas: czy zgłosić do klasy młodzieży (9-18mcy) czy może już pośredniej(15-24) ? :lol: 8)

W klasie szczeniąt róznica między psiakami w wieku o 2,3 miesiące jest bardzo widoczna.

Moim zdaniem lepiej pokazać prawie 6 miesięcznego baby niż dopiero 6 miesięcznego szczeniaka, któremu przyjdzie zmierzyć się z "wyrośniętym"

8-miesięcznym psiakiem.

Link to comment
Share on other sites

qrcze zresztą jak ktoś wcześniej napisał, konkurs baby sa zadko i może już nie będziesz miała szansy wystawiania w baby? :)

Silver:

Pomyśl jaki będziesz mieć dylemat za jakiś czas: czy zgłosić do klasy młodzieży (9-18mcy) czy może już pośredniej(15-24) ? :lol: 8)

ooo no na niektórych wystawach na prawde trzeba się zastanowić, ja przeszukiwałam katalogi wystawowe i powystawowe i patrzyłam na daty urodzenia konkurentów, osiągnięcia, z jakiego regionu pollski, itd przed jedną wystawą:p

A w Wwa chyba rzeczywiście nie będzie baby, zresztą w roku ubiegłym wg katalogu też nie było.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Bardzo zainteresował mnie ten temat, bo mój staffik ma 4 miesiące i planuje pierwszą jego wystawę 23.05 w Słupsku :Dog_run: , będzie miał już skończone 6 miesięcy, ale nie rozumiem jednego

Silver:

Moim zdaniem lepiej pokazać prawie 6 miesięcznego baby niż dopiero 6 miesięcznego szczeniaka, któremu przyjdzie zmierzyć się z "wyrośniętym"

8-miesięcznym psiakiem.

przecież

Obydwie klasy nie "liczą" się do niczego- to rodzaj wprowadzenia i przyzwyczajenia piesków do występów na ringu

Tak jak Iwona napisała, to ma być wprowadzenie i przyzwyczajenie piesków do występów na ringu. Myślę również, że nie tylko piesków, ale również właścicieli, bo ja na samą myśl o wystawie już się boję. :nerwy:

Sluchajcie,po cos te regulaminy sa....Sadze,ze wiekszosc by tak chciala,pokonczyc tytuly....

Dorota & Fiszer to Ty nie wiesz po co są regulaminy...po to aby ich nie przestrzegać. Niestety. :cry:

Link to comment
Share on other sites

Silver:

Moim zdaniem lepiej pokazać prawie 6 miesięcznego baby niż dopiero 6 miesięcznego szczeniaka, któremu przyjdzie zmierzyć się z "wyrośniętym"

8-miesięcznym psiakiem.

przecież

Obydwie klasy nie "liczą" się do niczego- to rodzaj wprowadzenia i przyzwyczajenia piesków do występów na ringu

Tak jak Iwona napisała, to ma być wprowadzenie i przyzwyczajenie piesków do występów na ringu. Myślę również, że nie tylko piesków, ale również właścicieli, bo ja na samą myśl o wystawie już się boję. :nerwy:

Pewnie,że te klasy służą zapoznaniu się z atmosferą wystaw i uczą jak w ogóle zachowywać się na ringu, jeśli ktoś np. nigdy wcześniej nie prezentował psiaka.

Nie chodzi o to,ze najstarsze psiaki wygrywają z tymi najmłodszymi, bo przecież nie na wiek sie patrzy, ale czasami u starszego psiaka więcej już widać,widać jak jest zbudowany ,co czasami moze równiez oznaczać, ze widać i więcej wad...niż u malucha.

Link to comment
Share on other sites

A ja jeszcze w sprawie konkursu baby , czy będę wystawiać swojego westika na wybiegu westików wśród innych baby-westi a jak będę sama ?czy walczę też z innymi baby nie koniecznie w mojej rasie ? Co mam zrobić jak ona nie chce stać w pozycji wystawowej tylko ciągle siada ? Mam nadzieję że do wystawy urosną jej nowe zęby bo jest trochę szczerbata bo wypadło jej kilka zębów .

Pozdrowienia Silver i Vika

Link to comment
Share on other sites

Mam nadzieję że do wystawy urosną jej nowe zęby bo jest trochę szczerbata bo wypadło jej kilka zębów .

Pozdrowienia Silver i Vika

Rozbawiło mnie to zdanie...słodziutki musi być Twój scerbolek. :D

Widziałam tylko 2 konkursy baby-na wystawach klubowych- i tam psiaki w klasie baby startowały w obrebie 1 rasy-osobno suczki i pieski.

Na jednej wystawie po wybraniu najlepszych baby w obu płciach, nastąpiło porównanie i w konkurencji finałowej :Best in Show-baby prezentowana była rasa przez 1 przedstawiciela.

Natomiast na drugiej wystawie i piesek i suczka z klasy baby z wszystkich ras startowały w konkurencji finałowej.Właśnie moja pociecha miała tę okazję. :)

To,ze małe psiaki siadają na ringu lub kręcą się z nudów jest jak najbardziej naturalne.

Gdzieś już wspominałam o moich wrażeniach z ringu dogów niemieckich baby-to były dopiero pocieszne maleństwa, takie gapcie.

Nic sie nie przejmuj, ostatnio widziałam jak psiak w klasie młodzieży podczas dokonywania opsisu rozłożył się przed sędzią, położył się na grzbiecie, chwycił w zabawie wystawce zębami i nie chciał puścic,a do tego machał łapką jak kotek.Bawił się w najlepsze.To była chyba najkomiczniejsza prezentacja psa jaką udało mi się zobaczyć, ale psiakowi nie przeszkodziło to w zajęciu III miejsca.

Co do siadania, na szkoleniu uczyli mnie,ze należy podstawić nogę-stopę piętę do góry :-? pod tylną część brzucha, ale westki są takie malutkie,ze nie wiem czy ustawiona w ten sposób noga tam się zmieści.

Może lepiej przytrzymać lekko ręką pod brzuszkiem.

Nie wiem -mój psiak też jeszcze siada na ringu.

Link to comment
Share on other sites

Mój Dartuś na ringu jeszcze nigdy nie był, i podejrzewam zdecydowanie że jego mocna strona ;-) to niestety siad, albo jeszcze bardziej leżenie ;-))

no bo przecież to były pierwsze komendy, których go uczyłam w jego życiu ;-)

Przy siadaniu praktykuję - podłożenie mu ręki pod spód i podniesienie (na początku trzeba wywrzeć większy nacisk i równocześnie wydać komendę np. wstań, potem już coraz mniejszy - pies zaczyna rozumieć o co chodzi i z czasem dotknięcie pod brzuszkiem z komendą "wstań" aż wreszcie - samo wstań wystarczy :-))

Oczywiście - ideałem będzie jeżeli wogóle nie będzie siadał, no ale jeśli już mu się przydarzy to dobrze mieć opanowaną technikę wstawania :-)))

Pozdrawiam serdecznie

Joasia&Darti

Link to comment
Share on other sites

podejrzewam zdecydowanie że jego mocna strona to niestety siad, albo jeszcze bardziej leżenie )

no bo przecież to były pierwsze komendy, których go uczyłam w jego życiu

z moim trzecim psiakiem było dokładnie odwrotnie :o pierwsza komenda, którą opanowała Vanilka to była "postawa" :D

Za to za żadne skarby świata nie chciała wykonać "siad" wiedząc , że to wywoła moje niezadowolenie :lol:

Nauka komend z posłuszeństwa stała się dla nas obu istną drogą przez mękę. Nauczona tym doświadczeniem wprowadzam odrazu kilka komend, które ćwiczymy na przemian np. postawa, siad, waruj; potem idziemy, nawrót, stój itd.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...