Jump to content
Dogomania

Pies w pociągu.


wiksa

Recommended Posts

(Jeśli źle zamieściłam wątek lub taki już istnieje, bardzo proszę o zwrócenie mi uwagi, gdyż sama takiego wcześniej nie znalazłam)

Witam, jestem posiadaczką 5 miesięcznej suczki. Naszej pierwszej (i ostatniej, jak dotąd) podróży samochodem Rita (bo tak ma na imię :) ) raczej miło nie wspomina, gdyż obśliniła mi kawałek kurtki. Na wizycie u weterynarza, jakimś cudem, zapomniałam o to spytać, i dalej nie wiem skąd taka reakcja. Rozmawiałam jednak na ten temat z innymi posiadaczami psów i teorie (póki co) są dwie: 1. Choroba lokomocyjna = nie minie. 2. Wiek = z czasem minie.
Chciałabym czasem zabrać suczkę na godzinną wycieczkę [U]pociągiem[/U], ale nie chciałabym, żeby bardzo się męczyła i miała potem traumę do końca swego pieskiego życia.
Chciałabym się dowiedzieć jak to było u innych forumowiczów, czy miał ktoś podobną sytuację? Czy takie zachowanie minęło? Oczywiście, przed pierwszą podróżą wybierzemy się do weterynarza, jednak póki pogoda nie sprzyja, to nie planuję takich wyjazdów.

Link to comment
Share on other sites

Choroba lokomocyjna to jak pies ci wymiotuje a nie obślini kawałek kurtki. Ślinienie może być oznaką stresu, samochód to dziwne miejsce dla psa i nic w tym nie normalnego że się zestresował. Karm smaczkami i pobaw się zabawkami w aucie, niech poczuje że samochód=fajne miejsce.

W pociągu często psy lepiej reagują niż w autach ale nigdy nie wiadomo. Weź psa najpierw na krótką trasę, jeden-dwa przystanki i zobacz jak się zachowuje. Weź smaczki albo zabawki żeby pies dobrze pociąg kojarzył i raczej traumy nie powinien mieć.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja się wybieram w podróż z psem i to na dłuższą trasę. Szczeniak świetnie znosi samochód i tramwaj - właściwie nic sobie już z nich nie robi, a jak podróż jest długa, to idzie po prostu spać. Myślicie, że powinnam się martwić. Boję się, że jak będę się martwić, to pies to wyczuje i właśnie wtedy będzie czuł stres.

Mnie to najbardziej przeraża, że ma mieć kaganiec - że niby przez tyle godzin :/

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...