Jump to content
Dogomania

Witam - za trzy tygodnie pojawi się nowy domownik Akita Inu


efektywny1

Recommended Posts

[quote name='efektywny1']
Ps. Gorąca dyskusja na temat ZHPR - QUOTE]
Przewertowałem cały topik ale tam słowem nie wspomniano o organizacji ZHPR :cool3:
efektywny1 - czy mółbyś proszę zamieściścić tutaj na forum skan rodowodu swojej pociechy? Albo przynajmniej napisz po jakich rodzicach jest.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Iwona&Wiki']Matko kochana! Jaki wylękniony psi dzieciak! :p
Powinien być jeszcze z matką i rodzeństwem!

I co Ty tutaj za bzdury wypisujesz?!
Szczepienie w trzecim tygodniu? :crazyeye:
Wypchnięcie sześciotygodniowego szczeniaka?! :crazyeye:


O rzeczywiście! gnojek od MOMO!:angryy:
No to wszystko wyjaśnia! Dalej mnoży!
Czyli to żadna hodowla jest!
Typowa PSEUDOHODOWLA, jakich dziesiątki namnożyło się po zmianach w Ustawie,
kiedy przystopowało się robienie kasyna szczeniorach! :angryy:


No proszę! Jaka wymyślna reklama pseudo! :angryy:[/QUOTE]

Po pierwsze jesteś w błędzie że od Momo , po drugie niczego tutaj nie reklamuje , po trzecie zawitałem na to forum tylko po to aby zdobyć wiele cennych informacji odnośnie żywienia , pielęgnacji , charakteru i innych tematów dotyczących Akit . Wygląda to na ten moment tak, że w tym wątku wybuchła jakaś wielka dyskusja odnośnie hodowli pseudohodowli itp . Byłaś tam ?? Widziałaś ?? Więc po co się mądrzyć ?? Nie jestem nikogo adwokatem - moim celem nie było dyskutować tutaj o tematach hodowlanych itp..
Dlatego temat z mojej strony jest już zamknięty - bo już wszystko co chciałem się dowiedzieć to wiem, i więcej czegoś sensownego się raczej nie dowiem . Dzięki wielkie tym którzy wnieśli do tej rozmowy coś sensownego i przydatnego a wszystkich zadymiarzy gorąco pozdrawiam .
Pozdrawiam WSZYSTKIEGO DOBREGO

Link to comment
Share on other sites

Nie widzę powodu, żeby się obrażać. Opisałeś rzeczy, które normalnym hodowcom nie mieszczą się w głowie. Pisałeś wcześniej, że nie słyszałeś o oddawaniu szczeniaków w późniejszym okresie, a ja znam hodowców którzy trzymają je do kilkunastu tygodni, bo mają plany hodowlane w stosunku do szczeniaków i chcą właściwie dobrać im domy. Mimo, że płacisz za szczeniaka to jednak to nie jest towar, a psudohodowle tak je traktują, stąd stanowcze reakcje ludzi dbających o swoje psy i ogólnie rasę.

Jeśli to Twój początek z Akita to myślę, że możesz dowiedzieć się jeszcze dużo przydatnych rzeczy.

Link to comment
Share on other sites

Nikt nie chciał Cię obrazić. Wybacz Iwonie ostre słowa, są one usprawiedliwione bo działając w Fundacji AwP na co dzień spotyka się z owocami pracy takich [B]hodoffców-rozmnażaczy[/B].
Zastanawia mnie to kiedy straciłeś zaufanie do osoby od której kupiłeś szczeniaka? Relacje hodowca - nowy właściciel nie kończą się na zakupie szczeniaka. Podstawowe informacje na temat odchowu szczeniaka, wychowania, planu żywienia oraz szczepień powinieneś uzyskać właśnie od hodowcy (to jego obowiązek!). Hodując akity od lat [U]powinien[/U] mieć o tym wszystkim najlepsze pojęcie. Niekoniecznie więcej wiedzą przypadkowe osoby z forum.

Link to comment
Share on other sites

już nawet nie ważne, gdzie to pseudo jest zrzeszone ale co wyrabia ze swoimi psami...:( mioty ile sie da i kiedy sie...i to od mlodosci...jak już wspomniano chociazby po mlodej MOMO...federacja...jasne...rodowod ...jasen...
kolesiowi chodzi wyłacznie o kase...bo miał rodowodowe psy ale zasady mu sie pewnie nie podobaly...ze suka musi miec jakis wiek i tylko jeden miot w roku...a przeciez lepiej od razu jak zacznie chodzic i ile sie da w roku bo więcej kasy :(
jak mozna zapłacic 2tys za pseudo...rozumiem, że rodzice fajni...szkoda, zę ludzie im nadal psy sprzedaja po tym wszystkim :(
zal...oby sie na tym maleństwo nie odbiło to szybkie odłączenie od matki...dla Ciebie tydzień dwa to mało...dla dzieciaka to najważniejsze momenty na rozwój :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Kateczka']można też poczekać aż pies zacznie znowu jesć :)[/QUOTE]

Kateczka mozna poczekac,ale raczej na doroslego psa.
Nie na 'nastolatka' ktory jeszcze rosnie.
W jego przypadku stosowalam jedynie kiedys 24h glodowke ze wzgledow zdrowotnych,a i tez pod obserwacja weta.
Poza tym jest tyle karm na rynku,ze zanim sie psa 'przyglodzi' mozna ewentualnie poszukac cos co mu smakowac bedzie.Ale to juz jak kto woli :)
Tak czy inaczej problem rozwiazal sie sam.Psiur byl zabardzo nakrecony cieczkami,do tego stopnia,ze przez okolo tydzien jadl jedynie tak,aby nie pasc z glodu.

Link to comment
Share on other sites

to dobrze....a z ciekawosći co sie moze stac psu ktory nie zje przez 3-4 dni...jesli nie ma problemow zdrowotnych tylko marudzi z jedzeiniem? probujac kilkunastu karm co chwila mozna tylko psa rozregulowac i nauczyc, że moze wybrzydzac ;)
u mnei marudził najpierw szczeniak póxniej podrostek...dorosły juz tego nie romi...bo sie nauczył, ze albo zje albo dostanie dopiero nastepny posiłek...wiem przynajmniej, ze jesli teraz któremus zdarzy sie dłuzszy brak apetytu to tzreba udac sie do weterynarza...
ale kazdy robi po swojemu...Ja wole decydowac o tym ktora karma bedzie dla mojego psa odpowiednia...oczywiscie uwgledniajac to czy mu ten moj wybor nie szkodzi...bo każdy psiak moze inaczej reagowac na ten sam składnik...
to samo miałam z kotami...nie jadły mi Orijena...bo nie były przyzywczajone do bezzborzowej karmy...wolały te z ulepszaczami...a najlepiej puszeczki, ktore im szkodziły...miska z jedzeniem stała i czekała cierpliwie :P i sie doczekała :)

Link to comment
Share on other sites

Ja sobie włosy z głowy rwałam gdy mój pies będąc podrostkiem nie jadł, weterynarz mi wytłumaczył że pies może spokojnie 3-4dni nie jeść. Szczególnie rasy pierwotne potrafią sobie robić 'głodówki'. Jeśli pies jest zdrowy nie ma co histeryzować i trzeba przeczekać ;)
Tak w ogóle uważam jak Kateczka nie zawsze pies 'dokonuje' dobrego wyboru, większość psów wybierze badziewną karmę 'ładnie pachnącą' z polepszaczami ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Maron86']
Tak w ogóle uważam jak Kateczka nie zawsze pies 'dokonuje' dobrego wyboru, większość psów wybierze badziewną karmę 'ładnie pachnącą' z polepszaczami ...[/QUOTE]

Tutaj to ja dokonalam badziewnego wyboru i zamienilam Orijena na Boscha.
I chyba to,ze przestal jesc bardziej mnie ucieszylo niz zmartwilo - bo bedac w ten sposob 'usprawiedliwiona' moglam wrocic do poprzedniej karmy.

Link to comment
Share on other sites

Chyba że tak :)
U mnie każdy pies je inną karmę, Szaman woli kraść karmę od suk pomimo że mu nie służy i pomimo że on ma tak naprawdę najlepszą karmę... Dlatego napisałam że pies nie zawsze dokonuje dobrego wyboru :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Witam. 

Nie chciałabym zakładać nowego wątku, żeby nie zaśmiecać , dlatego odkopuję stary:) Ile piesek powinien mieć tygodni aby móc go zabrać od matki? I jak to jest z tymi szczepieniami i odrobaczaniem? i kwarantanną? Mam dom z ogrodem, zastanawiam się czy będziemy mogli wychodzić? Nie dam sobie reki uciąć że czyjeś koty mi nie  spacerują po podwórku, zresztą sama mam kociaka (moze warto byłoby go odrobaczyć?)  . Rozumiem, że pierwsze szczepienie (od nosówki?? ) będzie w 6 tygodniu, więc gdybym chciała go wziąć w 7- 8 tygodniu ( czy może to za wcześnie  dla psiaka? z tego co sie orientuję hodowca juz jednego oddał a mają teraz  7 tyg.-troche mnie to martwi czy nie za wcześnie) , to kiedy będzie następne i rozumiem, że po  drugim szczepieniu będzie jeszcze kwarantanna 2-3 tygodnie? Czy dobrze rozumuję? A kiedy odrobaczenie-hodowca ponoc raz to zrobił ale jak to powinno wyglądać?? Generalnie tatuaż ma zrobiony więc był odbiór miotu- a jak się mają do tego badania ? są przed odbiorem? Jakie badania są robione przez hodowców? Chodzi mi np o stawy, czy jest jakiś wymóg że hodowca musi? Czy takie badania robi się z okresie późniejszym?  Przepraszam, że tak duzo pytań naraz ale dopiero sie tego wszystkiego uczę i nie chciałabym narazic psiaka na niebezpieczeństwo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...