Jump to content
Dogomania

Witam - za trzy tygodnie pojawi się nowy domownik Akita Inu


efektywny1

Recommended Posts

Cześć
Prośba o informację dotyczącą żywienia takiego szczeniaczka
Czy mogę go żywić w ten sposób że w ciągu dnia będzie dostawał posiłki połowę sztuczna karma (Acana) a połowa gotowane (kurczak , ryż itp)
Czy jeśli karmię już suchym to lepiej nie mieszać ?
Prośba o informację
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

musisz zwrócic uwagę an dzienne zapotzrebowanie psa na różne składniki :) sumowac...żeby nie przesadzic albo dopuscić do niedoborów...a to juz trochę kombinowania. sucha karma jest po prostu wygodna...szczególnie dobra jakościowo...wiem, że psiakowi raczej niewiele bedzie brakowało w organizmie...

Link to comment
Share on other sites

Suczka już jest od trzech godzin w domu ale jest słodka :) :) Na ten moment sobie odpoczywa , dzisiejszy dzień był dla niej pełen emocji .. Zaczynamy się uczyć chodzić na smyczy , po przyjeździe próbowaliśmy ale się nie udało , zatrzymywała się w miejscu siadała , ale bez żadnego ciągnięcia małej na spokojnie , nie chciała wzieliśmy ją na ręce i przynieśliśmy do domu . Wieczorem teraz z nią wróciłem i już idzie na smyczy jestem w szoku oczywiście powolutku ale już się nie boi i idziemy razem na smyczy ;) heheh ale to jest fajne .. W domu jakoś mało się rusza , leży sobie cały czas na posłaniu i śpi .... Wiadomo wiele emocji :)
Hodowcy wspaniali ludzie , piesek jak dla mnie przepiękny
Nazywa się Michiru ;)

Link to comment
Share on other sites

[URL="https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630054230375124&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater"]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630054230375124&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater

[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630054607041753&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/url]


[url]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630054423708438&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/url]

Pozdrawiam
[/URL]

Edited by efektywny1
Link to comment
Share on other sites

Maron cały czas noszę Miczi po schodach :) , na ten moment nauka chodzenia na smyczy :) Jeżeli chodzi o jedzonko - to jak do nas wczoraj trafił to wcześniej ugotowałem rosół , no i ma 18 Kg Acany , wczoraj zjadł hmm inaczej wczoraj raczej od tej 17 się opił ponieważ dostawał rosół z mięskiem , raz wsypałem jej suchą karmę ale kompletnie nie miała na nią ochoty . Dzisiaj dostała rosołek z marchewką i mięskiem rano ale też wydawało mi się że raczej ona się opija a nie je , ale podaliśmy jej suchą karmę tylko że minimalnie namoczoną w rosole i wciąga jak zła , także bardzo dobrze :) Wiadomo że będzie dostawała też ciekawsze kąski niż suche , ale najważniejsze że jej smakuje , także w moim przypadku bo długo zastanawiałem się nad karmą Acana bardzo się sprawdziła
Wrzucam jeszcze kolejne dwie fotki :)
Pozdrawiam

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630434933670387&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL]

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630435067003707&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL]

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630435157003698&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Cześć
Mam pytanie ponieważ w dniu dzisiejszym troszkę się pogubiłem po wizycie u weterynarza . Piesek generalnie jest zdrowy wszystko z nim w porządku ale mam pytanie odnośnie szczepień czy można już wychodzić .
Weterynarz powiedział mi że piesek był za wcześnie zaszczepiony i źle że z nich wychodzimy - wychodziliśmy z psiakie ponieważ kilka razy pytałem czy piesek może wychodzić i uzyskałem odpowiedź że jak najbardziej można .
Mała urodziła się 02.01.2014 , pierwsze szczepienie było w dniu 21.01.14 czyli po piesek miał trzy tygodnie , kolejne szczepienie odbyło się w dniu 11.02 czyli tydzień temu . Dzisiaj weterynarz powiedział że pies był zdecydowanie za wcześnie zaszczepiony bo powinien być szczepiony koło 6 tygodnia a on zaczepiony w trzecim , także ta szczepionka jest nie ważna bo nic nie dała . Wet powiedział że teraz musi być trzy tygodnie kwarantanny , żeby z nim nie wychodzić , a problem jest tego typu że malutka tylko załatwia się na dworzu jest taka mądra i czyściutka . Obawiam się że teraz jak będzie przez trzy tygodnie siedziała w domu to jej się to wszystko z czystością mocno pomiesza.
Moje pytanie brzmi czy mogę "wystawiać" pieska na dwór na zasadzie nie spacerów tylko na kupkę i siki na 3 , 4 minuty ? Bardzo proszę o poradę - co o tym myślicie

Z góry dzięki za odpowiedzi
Ps. Przecież te dwa szczepienia też wykonywał weterynarz więc on nie wiedział kiedy szczepić psa ? .........

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze suczka została zabrana za wcześnie o jakieś 1,5-2 tygodnie. Pierwsze szczepienie zazwyczaj powinno wykonać się po 6 tygodniu, szczepienie 3 tygodniowego szczeniaka to zdecydowanie za wcześnie, w 3 tygodniu powinno być pierwsze odrobaczenie a nie szczepienie, sprawdź czy na pewno tego 21.01 to było szczepienie czy odrobaczenie. Następne szczepienie powinniście zrobić w około 10 tygodniu. Z kwarantanną bym nie przesadzała, ja w ogóle nie robiłam kwarantanny, wychodzić możecie byle by nie miała kontaktu z odchodami innych zwierząt i obcymi, chorymi, nieszczepionymi zwierzętami. Z jakiej hodowli jest suczka?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efektywny1']
Hodowla Siogun mała jest u nas w domu od soboty :)
[/QUOTE]

Oj no to się nie dziwię, że suczka za wcześnie została sprzedana i że są przekręty ze szczepieniami. Niestety staliście się następnymi ofiarami pseudohodowli:shake: Siogun nie należy do Zkwp tylko do ZHPR/UCI a ich teksty o "mistrzach japonii i świata" zamydlają oczy.

Link to comment
Share on other sites

A czemu uważasz że ZKWP jest najlepsze???? ja przed kupnem zapoznałem się ze związkami federacjami itp...
Ja tak nie uważam żeby ZKWP było jakieś szczególne , po prostu najstarsza "firma".
Kupując psa sprawdzałem wszystko , poza tym ja nie jestem hodowcą , sprzedawcą , dla mnie liczy się zwierzak , nie wnikam w wystawy cuda itp... Piękni rodzice , piękne szczenie , a to że nie hodowla nie jest w ZKWP to coś zmienia ?, i jeszcze napiszę o jednej rzeczy - przeczytałem wszystkie posty z działu Akita bardzo dokładnie , jedno co mi się nasuwa to że tutaj są toczone jakieś regularne wojny pomiędzy Hodowcami . :)
Najważniejsze jest zwierzę a warunki w tej hodowli miał idealne , ludzie przemili , piękny psiak .... Ludzie nie wkręcajcie się tak bardzo bo mam czasami wrażenie że najważniejsze jest to żeby się pokazać , a pies jest na drugim miejscu , w żadnym wypadku nie zarzucam tobie tego Sukóru ale naprawdę patrząc na wszystkie wątki o Akicie tak to wygląda , nie wszyscy chcą jeździć z psami na wystawy ......;) :)
Pozdrowionka
Ps - Sukóru czy jesteś hodowcą ?:)

Edited by efektywny1
Link to comment
Share on other sites

Nie nie jestem hodowcą i nie toczę tutaj walki z hodowcami.
Za młody szczeniak, bałagan ze szczepieniami (i pewnie jeszcze kilka rzeczy wyjdzie na jaw chociaż nie życzę Ci tego) i naprawdę uważasz, że ta hodowla jest ok? W innym wątku piszesz komuś że jego szczenie powinno być jeszcze z matką a sam bierzesz szczeniaka w tym samym wieku?
Ich ogłoszenia praktycznie nie znikają z portali ogłoszeniowych- wniosek produkcja. Dlaczego przenieśli się z Zkwp do ZHPR a może nie z własnej woli wystąpili z Zkwp? Owszem Zkwp nie jest idealne ale obecnie jest najlepszym i najbardziej zasłużonym dla kynologi związkiem. Dlaczego hodowla dla której ma liczyć się dobro i rozwój rasy nie korzysta z tych możliwości które daje zkwp i rozmnaża aby tylko rozmnażać?

Link to comment
Share on other sites

Wziąłeś psa w wieku 6tygodni...? Myślałam że się bierze z hodowli w wieku 9-12tygodni, to jak to w końcu jest? Szczepienia są od 6-tygodnia (miałam szczeniaka, przechodziłam przez to), pilnuje się zarówno terminów szczepień jak i odrobaczania. Ja osobiście suce nie robiłam kwarantanny, jednak moja złapała jakieś świństwo (chyba jelitówkę, już nie pamiętam było to 11lat temu) i ledwo ją odratowaliśmy. Jeśli będziesz malucha wyprowadzać to pamiętaj by dokładnie obserwować jak się załatwia (siku, kupa) i w razie czego prędko do wet.

Dodam swoje 3grosze odnośnie hodowli i wszelakich związków. Nigdy nie miałam psa 'z papierami' ani z hodowli, ani ze związków itp. Jednak mam w planie szczeniaka rodowodowego, nie wiem czy będzie psem wystawowym czy nie (wszystko zależy od tego 'jaki się trafi' oraz czy będzie nam się chciało), jednak na 100% będzie to pies z papierami FCI (biorę pod uwagę 2 zagraniczne hodowlę + jedną polską).
Nie dam się nabrać na żadne związki, za wiele widziałam, sama miałam na DT suki które były 'rozpłodowe'... suki wraki z guzami listwy, po wielu operacjach, jedna mocno lękliwa i niestabilna. Niestety ludzie z psami 'w typie' dołączają do związków bo jest to łatwa kasa, nie ma wystaw więc nie płaci się za nie, każdy pies może się mnożyć więc żaden eksterier czy charakter nie są brane pod uwagę, żadne badania nie są robione. Niestety taka jest prawda, widziałam może 2 głoszenia psów z 'hodowli związkowych' gdzie psy miały przebadane stawy.

Stąd moje pytanie, czy masz metrykę szczeniaka (wypisanych wszystkich przodków), oraz czy rodzice byli przebadani pod kątem dysplazji (to duża rasa i mogą być problemy ze stawami)?

Link to comment
Share on other sites

Najważniejsze jest zwierzę a warunki w tej hodowli miał idealne , ludzie przemili , piękny psiak ...

Tak, przemili ludzie....:diabloti:
Szczeniaki oddzielane od matki w wieku 6 tygodni, suka mająca dwa mioty przed ukończeniem 18 miesięcy.... - przypominam historię suczki MOMO która jest (była?) w tej hodowli.
Dla mnie to jest wyjaśnienie dlaczego hodowla Siogun nie działa pod ZKwP. Taki praktyki są charakterystyczne dla pseudohodowli.
Link do tematu
[url]www.dogomania.pl/forum/threads/184284-1-2-05-2010-MWPR-%C5%81%C3%B3d%C5%BA-%28CACIB%29/page2[/url]

Link to comment
Share on other sites

Małą zabraliśmy jak miała skończone sześć tygodni , ile osób tyle opinii - myślę że to jest minimum, najlepszy wiek to 7 ,8 tygodni nie słyszałem o tym żeby pies siedział przy matce do 12 tygodnia życia , do tego czasu warto już zapisać się na psie przedszkole ponieważ do 12 tygodnia trwa okres socjalizacji i fajnie by było poznać maluszka z innymi psiakami . Pewnie jest różnie mnóstwo różnych opinii , jedni uważają tak inni odwrotnie jak to w życiu .
Jeżeli chodzi o inne związki to opłaty są tam zdecydowanie niższe niż w Zkwp - tam po prostu za wszystko płaci się więcej , więc może część osób wybiera inne związki ze względów finansowych . Maron jeżeli chodzi o wystawy to - [URL]http://www.zhpr.pl/wystawy.html[/URL] są jak najbardziej krajowe i międzynarodowe - [URL]http://u-c-i.de/veranstaltung.shtml[/URL] .
Rodowód szczeniaczka posiadam na którym mam wpisane kilka pokoleń wstecz także jest wszystko w porządku
Dzięki wam za swoje opinie bo każdy ma prawo do własnego zdania można się z nim zgadzać lub nie ale trzeba szanować zdanie każdej osoby
Pozdrowionka dla was :)

Edited by efektywny1
Link to comment
Share on other sites

Rodowód pewnie mają bo ten Pan "hodowca" był zarejestrowany w ZKWP więc rodowód przeniósł do ZHPR, wiem, że z jednym psem nie mógł zrobić hodowlanki a sukę strasznie wyniszczył i jeszcze z nią na wystawy jeździł (chyba każdy kto interesuje się akitami zna Axela i Momo) [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/184455-3-05-2010-Kujawsko-Pomorska-WPR-Bydgoszcz/page2[/URL] Hoduje poza akitami jeszcze shiby i pomeraniany. Tak trochę poszperałam i znalazłam coś ciekawego na temat tego Pana, oszukuje nie tylko na psach: (komentarz zdradza, że to on) [URL]http://www.dodajoszusta.com/historia/2809-chcialbym-ostrzec-przed-oszustem-bobi-import-export-ul-mrowcza-11c-lodz/[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Tak jak pisałem mam wszystkie papierki . Mała rozwija się fajnie , jest dużo bardziej ufna , chodzi sobie już po całym mieszkaniu jakby była od dawna u siebie :)
Jeżeli chodzi o suchą karmę to smakuje jej, ale zdecydowanie lepiej ją pochłania jak troszkę nawilżę ją łyżką rosołu - tak żeby była wilgotna , i do tego niewielkie ilości ugotowanego mięska i marchew z rosołu . TO posiłek który na ten moment lubi najbardziej . Kupki sprawdzam i wszystko z nimi ok nie ma żadnych niepokojących objawów , waży prawie cztery kilogramy ;) Do innych jest nastawiona bardzo przyjacielsko bo była moja siostra z dziećmi to stosunek ma do wszystkich bardzo miły , szczególnie jakoś spodobały jej się dzieciaki :) Także rośnie i obserwujemy . :)

Ps. Gorąca dyskusja na temat ZHPR - [url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/724-Klub-Psa-Rasowego/page7[/url]

Edited by efektywny1
Link to comment
Share on other sites

Praktyki wydawania szczeniąt nowym właścicielom poniżej siódmego tygodnia życia, w okresie bardzo ważnym dla ich psychicznego rozwoju oraz pozwolenie na rozmnażanie suki przy każdej cieczce w ZKwP są niedopuszczalne.
Brak fachowej kontroli eksterieru psów hodowlanych oraz wyniszczająca eksploatacja suk sprawiają, że takie "związki kynologiczne" jak ja ZHPR stały się przykrywką dla pseudohodowli by zgodnie z prawem kontynuować swój proceder.
Co skłoniło Cię efektywny1 do zakupu szczeniaka w tej "hodowli" ?

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim bardzo podobają mi się rodzice szczeniaczka - Akity widziałem różne - te dla mnie przynajmiej były najładniejsze.
Po drugie rodowód i rozpisane kilka pokoleń wstecz , to mnie skłoniło do kupna z tej hodowli - byłem na miejscu widziałem warunki , wszystko w jak najlepszym porządku , bardzo dobrze zorganizowane .
" Praktyki wydawania szczeniąt nowym właścicielom poniżej siódmego tygodnia życia, w okresie bardzo ważnym dla ich psychicznego rozwoju oraz pozwolenie na rozmnażanie suki przy każdej cieczce w ZKwP są niedopuszczalne." - Teoretycznie pewnie tak a w praktyce jest różnie - nie róbmy z ZKWP takiego świętego miejsca , widziałem mnóstwo wątków jakie są wałki w ZKWP . Także wszystko zależy od ludzi , ja jestem bardzo zadowolony , mamy swojego wymarzonego psiaka po pięknych rodzicach .
Pozdrowionka
Ps Bardzo dobrze że jest konkurencja a nie MONOPOL jak za czasów TP.SA .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efektywny1']
[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630434933670387&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL]

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630435067003707&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL]

[URL]https://www.facebook.com/photo.php?fbid=630435157003698&set=a.630054200375127.1073741825.100001116591740&type=3&theater[/URL][/QUOTE]

Matko kochana! Jaki wylękniony psi dzieciak! :p
Powinien być jeszcze z matką i rodzeństwem!

I co Ty tutaj za bzdury wypisujesz?!
Szczepienie w trzecim tygodniu? :crazyeye:
Wypchnięcie sześciotygodniowego szczeniaka?! :crazyeye:


O rzeczywiście! gnojek od MOMO!:angryy:
No to wszystko wyjaśnia! Dalej mnoży!
Czyli to żadna hodowla jest!
Typowa PSEUDOHODOWLA, jakich dziesiątki namnożyło się po zmianach w Ustawie,
kiedy przystopowało się robienie kasyna szczeniorach! :angryy:


No proszę! Jaka wymyślna reklama pseudo! :angryy:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...