Jump to content
Dogomania

Podatek a studia?


daria_zet

Recommended Posts

Witajcie!
Dawno mnie tu nie było! Może przejdę od razu do sedna.
Od października zacznę studia(przynajmniej tak planuję - zobaczymy czy matura będzie sprzyjać).
Niemniej prawdopodobnie już w czerwcu pojadę do miasta w którym chcę studiować.
Ustalone jest, że zabieram psa ze sobą. I w tym miejscu zaczęłam się zastanawiać. Co z podatkiem za psa?
W tym roku odprowadziłam go juz w mieście w którym jestem zameldowana. Co z miastem w którym będę przebywać przez większą część czasu?

BTW Jak wygląda sprawa przy przeprowadzkach? Tak przy okazji pytam. Psa się wyrejestrwouje w jednym urzedze, a rejestruje w drugim?


Dzięki za odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

Faktycznie. Teraz doczytałam, że w jednym z miast nie ma oplaty, a w drugim i tak będę zwolniona.
A co z podatkiem w rodzinnej miejscowosci, gdy się wyprowadzę? Czy muszę gdzieś zgłaszać? Czy w momencie, gdy nie będę zameldowana, oni nie mogą ode mnie wymagać oplaty?

Link to comment
Share on other sites

a jak przepis mówi? pewnie o mieszkańcach gminy/miejscowości, więc nie będąc mieszkańcem nic nie płacisz. nie wiem, jak u Ciebie wygląda ściąganie należności, ale u mnie jak jeszcze podatek obowiązywał to jak podatek nie został zapłacony to po prostu ktoś z urzędu przychodził do domu i sprawdzał, czy jest pies (listę mieli od wetów albo przez donosy sąsiadów) a jak był to dawał druczek do zapłaty i po sprawie. nie było rejestrowania w stylu: podaję imię, datę urodzenia, ew. rasę psa łącznie z naszymi danymi więc i potrzeby wyrejestrowania zwierzątka nie było.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...