Jump to content
Dogomania

Którą karme wybrać ?


Farcik

Recommended Posts

Witam mam 4 miesięcznego owczarka niemieckiego i muszę mu zmienić karmę obecnie je Brit-a ale karma mu nie służy bardzo mu smakuje ale robi strasznie luźne kupy zastanawiam się która z tych karm jest najlepsza:

- Arion
- Bosch
- Fitmin
- Josera

Edited by Farcik
Link to comment
Share on other sites

Cytuję:
"Spółka Koeber GmbH założona przez hodowcę owczarków niemieckich Waldemara Kobera to producent karmy z 40-letnia tradycją. Jest to rodzinna firma bazująca na wieloletnich doświadczeniach jej założyciela przy ścisłej współpracy z Wyższą Szkołą Weterynaryjną w Hanowerze.
W karmach Koeber's wykorzystuje się jedynie zdrowe,czyste ,pełnowartościowe (przeznaczone na rynek spożywczy) mięso wołowe,jagnięce,płatki zbożowe,warzywa,naturalne witaminy,mleko i makroelementy.
Karmy są badane przez Zaprzysiężony Instytut Bakteriologiczny oraz dwie niezależne rolnicze instytucje badawcze i [B]odpowiadają one najwyższym wymaganiom jakościowym.[/B]Zapewniają prawidłowe funkcjonowanie organizmu psa - zawierają wszystkie potrzebne składniki w najlepszym gatunku - prawidłowo dobrane i wyselekcjonowane."

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Farcik']Poczytałem trochę o składzie tych karm i jednak zmieniłem decyzje chcę wybrać z pośród tych karm:

- Arion
- Bosch
- Fitmin
- Josera

Proszę o pomoc w wyborze :smile:[/QUOTE]

Z tych karm,które podajesz to chyba najlepsza jest Josera, chociaż wszystkie one moim zdaniem nie są karmami z najwyższej półki. Akurat na żywieniu owczarków niemieckich to się trochę znam bo zajmowałam się ich hodowlą ponad 35 lat i dlatego polecałam Ci karmę Koeber's. Oczywiście masz prawo mieć inne zdanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Farcik']Rozumiem i wiem że te karmy nie są z najwyższej półki wybrałem najlepsze na które mnie stać[/QUOTE]

Mogę Ci tylko doradzić,że wybierając karmę musisz patrzeć na jej skład,w dobrych karmach niekoniecznie bardzo drogich,na pierwszym miejscu jest zawsze podany rodzaj mięsa i jego procentowy skład,jeżeli na pierwszym miejscu jak w tych,których nazwy podałeś są wymienione zboża (Arion),białko surowe lub surowce pochodzenia zwierzęcego(Bosh,Fitmin),to ja bym była ostrożna.Jedynie Josera ma podany konkretny rodzaj mięsa i jego udział procentowy w karmie.Faktycznie Koeber,s nie należy do tanich karm,ale już np.Mera dog, Bewi dog, Belcando,Marcus Muhle to naprawdę wartościowe karmy dla Twojego owczarka i mają przystępne ceny. Może na początek spróbuj Joserę bo chociaż sama nią nigdy nie karmiłam,czytałam bardzo pozytywne opinie o niej zwłaszcza o Joserze Festival .

Link to comment
Share on other sites

Uważam, że najlepsze choć dosyć deogie są karmy bez zbóż, zawierające przede wszystkim mięso oraz warzywa i owoce. A jeżeli jakieś zboża to nie takie, ktore mają przede wszystkim 30% pszenicy i inne zboża, pies to nie kura tylko drapieżnik i pszenicy nie potrzebuje bo jajek nie znosi.
Polecam Orijen, Taste of the Wild, również może być Acana. Ja jak chcę psom dać węglowodany to sama im daję w niewielkich ilościach i zamiennie płatki blyskawiczne, makaron, ryż a przede wszystkim daję im prawdziwe mięso wołowe, czasem indyk lub kurczak. Suche karmy traktuję wylącznie jako przekąskę a nie bazowe żywienie, szczegolnie młodego, rosnącego szczeniaka. Ja wiem, że wygodniej jest sypnąc psu bobki, dać wody i fajrant ale czy psu to naprawdę służy to wątpię.

Link to comment
Share on other sites

Tak wiem żeby uważnie patrzeć na skład karmy bardzo dużo osób poleca mi karme Bosch ale jak już pisałem zastanawiało mnie w niej ten ''tłuszcz zwierzęcy''

Raz dziennie daje mu ryż, mięso, warzywa + witaminy 2x suchą karmę i prosiłem już żeby doradzić z tych które wymieniłem, dzięki.

Edited by Farcik
Link to comment
Share on other sites

dwbem masz rację,najlepsze karmy to te bez zbóż zwłaszcza pszenicy,jęczmienia ale te karmy które wymieniasz są bardzo drogie, a Farcik szuka w miarę taniej a dobrej karmy.Moim zdaniem karmy w których jest tylko ryż czy kukurydza nie są złymi karmami,bo nie zawierają często szkodliwego glutenu. Nie masz racji twierdząc że sucha karma to tylko przekąska.Właśnie młody rosnący szczeniak dla prawidłowego rozwoju potrzebuje masę suplementów,które trzeba osobno podawać karmiąc go mięsem,makaronem ,opłatkami czy ryżem.Dobra karma zawiera odpowiednio zbilansowane składniki,które dobrze wpływaja na prawidłowy rozwój psa.Można oczywiście jeszcze dodatkowo podawać witaminy i od czasu do czasu,zwłaszcza przy szkoleniu,przysmaki.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]Farcik[/B], zwracając uwagę na cenę zwracaj też uwagę na dawkowanie karmy. Porównaj sobie następnie jak cenowo wygląda dzienna dawka dla Twojego psa.
Drugą rzeczą, o której musisz pamiętać wybierając pokarm dla psa to to, że braków żywieniowych powstałych u szczeniaka nie nadrobisz.

Nie wierz też w zbilansowanie suchych karm bo to pic na wodę fotomontaż. Kiedyś porównywałam zawartość w suchej karmie, gotowych suplementach (dolfos) oraz opis na naturalnych suplementach, które podaję psu. Dawka profilaktyczna zaznaczona na naturalnym suplemencie jest większa niż ta znajdująca się zarówno w preparatach jak i w karmie, więc nie mają one możliwości właściwego działania.

[B]barbarasz49[/B], Ty nie byłaś hodowcą, tylko posiadałaś psy. To jest ogromna różnica. Podając się za hodowcę wprowadzasz ludzi w błąd. Twoja obecna suka ma około 3 lat i jest to pierwszy pies, którego karmisz suchą karmą. Nie wszystkie psy były Twoje, część należała do rodziny z Tobą zamieszkałą. Z tego co pisałaś wynikało, że Luna jest Twoim 7 psem, ale jak wyżej napisałam, nie wszystkie były Twoje, a z nimi tylko miałaś styczność. To pisałaś nie raz na wielu forach a teraz zakłamujesz rzeczywistość chcąc uchodzić za eksperta. Twoja wiedza nt karm to powielanie tego co ktoś pisał na forach a nie Twoje doświadczenia. Pozwól, że w tematach dla ludzi ważnych będą wypowiadać się osoby z faktycznym doświadczeniem a nie wyimaginowanym.
Przestań udawać eksperta, bo kiedyś naprawdę ktoś Cię posłucha i wyrządzi psu krzywdę.

Link to comment
Share on other sites

Ok dzięki na razie zamówię mały worek Josery jeżeli posmakuje to na tym zostanę a jak nie to zmienię na Boscha i teraz przez jakiś czas będę podawał samą karmę bo weterynarz powiedział że jak się skończą te witaminy które teraz podaję do ryżu z mięchem i warzywami to żeby więcej nie dawać żeby nie dostał też za dużo witamin a samego mięsa z ryżem i warzywami nie chcę podawać bo znów chyba będzie miał za mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dardamell'][B]Farcik[/B], zwracając uwagę na cenę zwracaj też uwagę na dawkowanie karmy. Porównaj sobie następnie jak cenowo wygląda dzienna dawka dla Twojego psa.
Drugą rzeczą, o której musisz pamiętać wybierając pokarm dla psa to to, że braków żywieniowych powstałych u szczeniaka nie nadrobisz.

Nie wierz też w zbilansowanie suchych karm bo to pic na wodę fotomontaż. Kiedyś porównywałam zawartość w suchej karmie, gotowych suplementach (dolfos) oraz opis na naturalnych suplementach, które podaję psu. Dawka profilaktyczna zaznaczona na naturalnym suplemencie jest większa niż ta znajdująca się zarówno w preparatach jak i w karmie, więc nie mają one możliwości właściwego działania.

[B]barbarasz49[/B], Ty nie byłaś hodowcą, tylko posiadałaś psy. To jest ogromna różnica. Podając się za hodowcę wprowadzasz ludzi w błąd. Twoja obecna suka ma około 3 lat i jest to pierwszy pies, którego karmisz suchą karmą. Nie wszystkie psy były Twoje, część należała do rodziny z Tobą zamieszkałą. Z tego co pisałaś wynikało, że Luna jest Twoim 7 psem, ale jak wyżej napisałam, nie wszystkie były Twoje, a z nimi tylko miałaś styczność. To pisałaś nie raz na wielu forach a teraz zakłamujesz rzeczywistość chcąc uchodzić za eksperta. Twoja wiedza nt karm to powielanie tego co ktoś pisał na forach a nie Twoje doświadczenia. Pozwól, że w tematach dla ludzi ważnych będą wypowiadać się osoby z faktycznym doświadczeniem a nie wyimaginowanym.
Przestań udawać eksperta, bo kiedyś naprawdę ktoś Cię posłucha i wyrządzi psu krzywdę.[/QUOTE]

Kobieto,czy ty raz nie możesz sobie odpuścić,tylko w każdym temacie mnie i moja sukę imiennie atakować?
Skąd wiesz że nie hodowałam owczarków,15 lat temu właśnie tym z mężem się zajmowaliśmy przez 5 lat,niestety nasz stan zdrowia nie pozwolił nam na dłuższe prowadzenie hodowli i musieliśmy zrezygnować.
Więc jeżeli czegoś dokładnie nie wiesz,nie rób ludziom wody z mózgu, przestań pisać kłamliwe bzdury o mnie i zarzucać mi niekompetencję. Czy to Ci sprawia przyjemność, jak mnie kłamliwie w każdym temacie oplujesz, przecież to zakrawa na jakąś obsesję,odczep się ode mnie ok? Każdy ma prawo pisać na forum jeżeli trzyma się regulaminu,a to co Ty robisz to zwykłe trollowanie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']
Skąd wiesz że nie hodowałam owczarków,15 lat temu właśnie tym z mężem się zajmowaliśmy przez 5 lat,niestety nasz stan zdrowia nie pozwolił nam na dłuższe prowadzenie hodowli i musieliśmy zrezygnować.
[/QUOTE]
A jakiż to przydomek hodowlana miała ta Twoja hodowla, jestem bardzo ciekawa?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mozarcik']A jakiż to przydomek hodowlana miała ta Twoja hodowla, jestem bardzo ciekawa?[/QUOTE]

Jeżeli coś piszę to wiem co,bo raczej jestem przytomna kiedy to robię! Ponieważ zachowujecie się jak śledczy,to skoryguję moje ogólne określenie i fakt iż ważyłam się w poście napisać skrótowo że zajmuję się od ponad 40 lat hodowaniem psów, a więc kawa na ławę: ponad 40 lat [B]posiadam psy[/B],w tym przez okres 5 lat mieliśmy hodowlę owczarków niemieckich,a co do szczegółów,przydomków itp. nie muszę pisać po po pierwsze to sprawa z przed lat,a po drugie nie jestem na przesłuchaniu.Dotarło?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barbarasz49']Jeżeli coś piszę to wiem co,bo raczej jestem przytomna kiedy to robię! Ponieważ zachowujecie się jak śledczy,to skoryguję moje ogólne określenie i fakt iż ważyłam się w poście napisać skrótowo że zajmuję się od ponad 40 lat hodowaniem psów, a więc kawa na ławę: ponad 40 lat [B]posiadam psy[/B],w tym przez okres 5 lat mieliśmy hodowlę owczarków niemieckich,a co do szczegółów,przydomków itp. nie muszę pisać po po pierwsze to sprawa z przed lat,a po drugie nie jestem na przesłuchaniu.Dotarło?[/QUOTE]
Nie nie musisz pisać, zwłaszcza jeśli nie masz co.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...