Jump to content
Dogomania

Zatrucie


Emi_

Recommended Posts

[I]Moja sunia ma na imię Emi i jest owczarkiem, waży ok. 30 kg.
Ma bardzo wrażliwy żołądek i często ma luźne stolce. W zasadzie nie wiem, dlaczego? Karmie ją pokarmem suchym z Royal'a łącząc z puszkami Butchers Superior.
[/I]
[I]Od piątku coś jej zaszkodziło i ma biegunkę. Nie jest to stan ostry ale się przeciąga i sam nie chciał ustąpić.
W sobotę po południu zaczęłam podawać jej Nifuroksazyd 100 w pierwszych 3 dawkach po 2 tabl. co 6 godzin a w niedzielę jak zaczęło się poprawiać, to po jednej i zaczęło się pogarszać, więc od dziś rano znów po 2 tabl.
[/I]
[I]Jeżeli chodzi o dietę to je raz dziennie, wieczorem. Teraz dostaje gotowany ryż z puszkę Butchers Superior i tyle.
Apetyt ma, nie wymiotuje.
[/I]
[I]Nie wiem, w jaki sposób mogę jej jeszcze pomóc?
Może taka dieta jej nie służy?
Ponoć owczarki mają wrażliwe żołądki. Może coś doradzicie?[/I]

[I]pozdrawiam, Jula[/I]

Link to comment
Share on other sites

Byłaś z nią u weterynarza?
Być może to faktycznie słaby żołądek i wystarczy zmienić karmę, jednak warto się dowiedzieć od fundacji jak właściwie pies się załatwiał, czy nie było problemów oraz czym była karmiona.
Mój pies ma problem z przyswajaniem karmy i po niektórych ma ostre biegunki, długo szukałam karmy (a właściwie kilku, żeby była możliwość zamieniania) po której pies nie będzie cierpiał. Najlepszym rozwiązaniem dla nas okazała się karma bez zbożowa. Musisz dobrze patrzeć po składach co właściwie dajesz jeść swojemu psiakowi, w pierwszej chwili zdziwisz się że większość karm to istny syf. Obserwuj też po jakich karmach sunia ma takie stany, możliwe że ma jakąś alergię na kurczaka, ryż, 'dodatki' w karmie i wystarczy wykluczyć dany składnik (u nas najlepiej jest przyswajana rybna karma).
Jednak najważniejsze to udać się z sunią do weterynarza.

Link to comment
Share on other sites

Pies mojej siostry też miewa takie problemy, miał bardzo trudny start i jako szczenię jadł w zasadzie to, co znalazł na śmietniku, w związku z czym teraz, jeśli zje cokolwiek niewłaściwego, od razu jest biegunka, gorączka, czasem też wymioty. Pies dostaje dwa mniejsze posiłki zamiast jednego dużego, żeby nie obciążać żołądka. Je karmę z Bosha, akurat jemu służy (dla delikatnych żołądków). Miał badaną wątrobę (lekko podniesione wyniki, ale w górnej granicy normy), trzustkę (nie wiem, co wyszło). Warto to przebadać i moze pomyśl o rozłożeniu jej posiłku dwa dwie - trzy mniejsze porcje, może wtedy się uspokoi.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

 Moja sunia choruje od wczoraj po podaniu kropelek Fripexu wzdłuż kręgosłupa od karku bo tak pisze na ulotce leku na kleszcze, pchły./ średni pies do 15 kg.  Wczoraj dostała steryd od innego lekarza wet, bo tamtemu już nie ufam. Fripex był zakupiony w gabinecie i sam zalecił dawke. Ma potworne zapalenie skóry koło ogona i spuchniętą w stanie zapalny całą pachwinę po tej stronie. Oddycha bardzo szybko, szybka akcja serca. wczoraj wieczorem goraczka, suchy nos i niepokój , gryzie i drapie całą skórę. Koło ogona w nocy wygryzła sobie ranę. Smarowałam ile miałam maścią Triderm  na zaczerwienienie i i Tribiotykiem na tę ranę. Lekarz potwierdził że dobrze.Podał wczoraj max dawkę sterydu dziś nic już nie mógł podać. Pies bardzo cierpi. Pewno poprzedni zlecił za duże opakowanie Fripexu i jest zatrucie organizmu , nie tylko uczulenie na skórze. Nie wiem jak będzie dalej. Co jeszcze mogę dac? Jestem wściekła na lekarza i martwię się o psa. Może za dużo zaaplikowałam koło ogona, ale nie uprzedził mnie o powikłaniach i sprzedał w dodatku za duża dawkę dla tego psa!!! Uważajcie na Fripex. Nigdy więcej mój pies jeśli przeżyje go nie dostanie!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...