Jump to content
Dogomania

Jaka wystawa


borys2001

Recommended Posts

Witam
Jestem posiadaczem Wyżła Niemieckiego Krótkowłosego, suczka ma teraz 7 m-cy.
Mam zamiar zacząć z nią przygodę z wystawami i tu pytanie.
Czy łatwiej zacząć od wystawy mniejszej rangi, czy to nie ma znaczenia.
W mojej okolicy najwcześniej jest Międzynarodowa w Katowicach i troszkę się obawiam.
Będę też szukał handlera ze śląska, jeżeli kogoś możecie polecić

Link to comment
Share on other sites

Czyli jest w takim najnieszczęśliwszym wieku wystawowym, zależy jak się rozwija, bo jeśli jest mocno szczeniakowata to bym się wstrzymała, żebyście się nie zrazili. Jeśli jest mocna w typie , to spokojnie. W zeszłym roku nie było w Katowicach żadnej suczki w młodzieży. Nie ma reguły co do ilości w konkurencji.
Nie znam tej sędziny, więc trudno mi się o niej wypowiedzieć, a to od niej wszystko zależy.

W kwietniu macie krajową w Zabrzu.

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem jeśli to ma być pierwsza wystawa psa i wasza, to nie ma żadnego znaczenia jaka będzie ;) To ma być zabawa i bez sensu jechać z nastawieniem, że trzeba wszystko wygrać bo inaczej nie warto jechać. Jeżeli pies nie ma pojęcia o co chodzi i będzie brykał, to nawet samotność w stawce mu nie pomoże. Trzeba poćwiczyć, spotkać się z kimś, kto wystawia psy, zobaczyć jak to powinno wyglądać itp. Im później się zaczyna, tym trudniej - suka zaraz będzie wskakiwać do klasy pośredniej, a tam brykanie na ringówce i szczeniakowatość nie jest akceptowana. W młodzieży można jeszcze sobie pozwolić na małe braki - zwłaszcza w kraju ;)
Jak dla mnie najnieszczęśliwszy wiek wystawowy to okres klasy pośredniej - ani to młodzież, ani dorosły :D

Pytanie brzmi, czy chcecie zdobyć tylko ocenę, czy dobrze się bawić ;) Bo warto potraktować to jako świetną zabawę, pogadać z innymi właścicielami wyżłów, dostaniecie z całą pewnością maaaase dobrych rad i wskazówek, na każdej następnej wystawie będzie coraz łatwiej! :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...