Jump to content
Dogomania

Dziwny tatuaż ZKWP


Codi

Recommended Posts

Witam, zakupiłem suczkę York i ma taki tatuaż 1E17. Czy jest on prawidłowy? Ta 1 z przodu i literka E są jakieś nie wyraźne. Można sprawdzić z jakiej jest hodowli i czy faktycznie ZKWP? Dodam, że kupiłem psa od osoby prywatnej, bez dokumentów, bo one zaginęły przy malowaniu podobno. Proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Powinieneś otrzymać metrykę psa. Nie ma takiej opcji, że dokumenty zaginęły. Moje obydwa psy z rodowodem posiadały metryki, umowę kupna sprzedaży oraz tatuaż z literą na samym początku, reszta to cyfry. Może tak być, że na początku trzy cyfry a potem litera - zależy od oddziału. Czasami bywa, że hodowca umawia się na dosłanie metryki ale te powody muszą być jasne i najlepiej poparte stosowną umową jeśli pies jest np. na raty.
To, że tatuaż jest niewyraźny to może tak być.
[url]http://www.zkwp.pl/zg/index.php?n=odd&l=pl&odd=BB000[/url]
Tu masz wzory tatuaży w zależności od oddziału.

Edited by badmasi
Link to comment
Share on other sites

Nie chcieliśmy z żoną szczeniaka takiego 3 miesięcznego, ponieważ chcieliśmy aby ten wiek gryzienia, czyli ząbkowania miał za sobą i zależało nam na wyglądzie suczki, żeby już było widać jaka będzie duża, jaki pyszczek itp. więc nabyliśmy sunię 7 miesięczną od osoby, która miała trudną sytuację życiową i musiała ją sprzedać. Powiedziała nam, że metryka zaginęła podczas remontów, a sunie nabyła z hodowli Yorex. Sunia ma tatuaż, któremu zrobiłem zdjęcie i bym chętnie wstawił, ale nie bardzo wiem jak. Może wyslę na maila do kogoś i ktoś mógłby się tym zająć? :) Albo proszę o instrukcje jak to zrobić :) Nam nie zależało na rodowodzie, ale miło byłoby się pochwalić znajomym, ale przede wszystkim chciałbym sprawdzić skąd faktycznie pochodzi nasza suczka. Jak szperałem w necie jak powinien wyglądać tatuaż to troszkę mnie zdziwiło, że jej wygląda tak dziwnie. Dodam, że nie byliśmy w domu tej pani tylko umówiliśmy się na parkingu. Był wieczór i wiadomo jak to żona "napalona" na psa od razu, że bierzemy i nie ma gadania. A po przyjeździe wykąpaliśmy małą, bo wiadomo, że ma spać w łóżku :) i okazało się, że ma straszny łupież i jest tak wychudzona, że skóra i kości. Ona jest drobna i mała to fakt bo takiej szukaliśmy, ale jak na szczeniaka to wygląda to tak jakby jej specjalnie nie karmiono żeby nie urosła. W domu jak za dużo zjadła to ma biegunkę.

Link to comment
Share on other sites

no juz co i jak to nie wiem pani hodowczyni pisze jedno inni (także hodowcy)twierdzili drugie,nie wiadomo komu wierzyć,chyba na dogomanii także była poruszana sprawa yorków z "łomianek".....dziwi mnie ze twój pies został sprzedany na parkingu z chorą skóra i wychudzony,jakby to był pies z pseudo,a nie z hodowli.

Link to comment
Share on other sites

wg mnie też bardzo dziwna sprawa...
a czy np nie mozecie samego hodowcy zapytać jaki to numer? nawet jesli nie ma metryki to ma karte krycia i wszelkie inne dokumenty...
zreszta w zagubienie dokumentów przy remoncie nie wierze... ta tak jakby zgubić dowód prz malowaniu mieszkania...:roll:

Link to comment
Share on other sites

No ta pani twierdzi, że kupiła małą z hodowli Yorex jak była małym szczeniakiem. Tylko teraz mi się nie zgadza. Bo jeżeli jest to ta pseudo hodowla Yorex skoro wszyscy o tym piszą to interwencja była w połowie lipca a mała jest z 1 czerwca. To musiała być bardzo malutka sprzedana. Sam nie wiem jak to teraz jest.

Link to comment
Share on other sites

No nieczytelny ten tatuaż...
Nie znam się na kolorach, ale nie powinien być zielony albo względnie niebieski?


Czekaj to jeszcze raz - ta pani ma tego psa od powiedzmy hodowcy, któremu zginęły dokumenty czy zaginęły nowej właścicielce?

A może skontaktować się z ZK w tej sprawie?

Link to comment
Share on other sites

Podobno sunia przy zakupie w hodowli miała metrykę i książeczkę zdrowia. I do metryki podobno była przypięta karta krycia do wypełnienia, ale zaginęła tej pani która mi ją sprzedawała. To była młoda dziewczyna i pomyślałem, że może faktycznie zakręcona i przy remontach podobno cała teczka zaginęła gdzie były te dokumenty.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Codi']Podobno sunia przy zakupie w hodowli miała metrykę i książeczkę zdrowia. I do metryki podobno była przypięta karta krycia do wypełnienia, ale zaginęła tej pani która mi ją sprzedawała. To była młoda dziewczyna i pomyślałem, że może faktycznie zakręcona i przy remontach podobno cała teczka zaginęła gdzie były te dokumenty.[/QUOTE]
Nie mogła być przypięta karta krycia do wypełnienia,bo nabywcy szczenięcia nic do tego. W momencie sprzedaży szczenięcia karta krycia jest już dawno oddana do oddziału. Spróbuj sprawdzić w warszawskim oddziale,czy tatuaż A817 dotyczy yorka - to bardzo łatwo sprawdzić.

[B]Majkowska[/B], tatuaż może być czarny lub zielony.

Link to comment
Share on other sites

Cockermanka, ja już to sprawdziłam, na ślepo - bo w googlach. Ten tatuaż ma zaginiony beagle. Ale czy ie jest tak, że każda rasa ma osobną numerację?

[URL]http://polskastrefa.pl/warszawa/zwierzeta/psy/zaginal_mlodziutki_samiec_beagle_tricolor_warszawa,8nfu[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...