Jump to content
Dogomania

Mega agresywny pies... POMOCY!!!!


Asiula

Recommended Posts

Mam psa ze schroniska 1,5 roczny kundelek.
(Fokus) Zaadoptowałam go w grudniu.
Spacery są dla mnie mega udręką !
Gdy tylko wychodzę z bramy zaczyna szczekać. Ale to pewnie z radości..
Ale największy koszmar zaczyna się gdy tylko zobaczy psa! Ciągnie do przodu i oczywiście przerażająco szczeka, zachowuje się poprostu tak jak by chciał zabić!

W czwartek był na kastracji, nie z mojego wyboru lecz takie są wymogi schroniska.
Już dziś zaczął z nowu szczekać na inne psy.
Przecież pies po kastracji powinien przez pierwsze dni być leniwy i śpiący, a Fokus wręcz tryska energią!

Fokus w domu zachowuje się wspniale, jest bardzo kumatym pieskiem i szybko się uczy.
Moje pytania:
1. Jak zapobiegać szczekaniu na inne psy?
2. Czy kastracja później może jakoś pozytywnie wpłynąć na jego stosunek do innych psów ?

Jak macie jakieś rady to bardzo proszę pomóżcie .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marquittaqwe97']Kaganiec to podstawa przy takim zachowaniu. :)[/QUOTE]

Pytanie, czy to nie najprostszy przypadek agresji smyczowej. Czy rzeczywiście pies uwolniony ze smyczy chce psa zagryżć, czy też jeśli własciciel jest w oddaleniu, ogon pod siebie i w długą ze strachu. To, ze pies na uwięzi się nakręca, szczeka, wyrywa, nie zawsze ma przełożenie na rzeczywistą agresję.

Link to comment
Share on other sites

No, fakt mooooże trochę przesadziłam.
Jak wspominałam mam go od grudnia więc psa dopiero poznaję :)
Na razie go ze smyczy nie spuszczam.


Więc gdy przechodzimy obok jakiegoś psa lub Fokus zobaczy go z daleka(choć staram się unikać psów) czasem uda mi się odwrócić uwagę mojego psa a raz on mnie ignoruje i nic się nie da zrobić :(
Próbowłam już praktycznie wszystkiego :(
I pisanie aby zakupić kaganiec nic nie da .
Bo nie w tym rzecz.
Już miałam wizytę treserki ...
(Zapomniałam napisać że Fokus nie jest duży :)ma 34 cm w kłębie lecz jest silnym psem i waży 12,5 kg)

Chodziło mi bardziej o sposoby jak go uspokoić czy coś w ten deseń :) Ale dziękuje za wszyskie odpowiedzi :):):)


A i co do zachowania Fokusa to bardzo szczeka i się rwie
przed chwilą chwilą wróciłam ze spaceru... no właśnie, ta sama sytuacja, na jednego bardzo szczeka a na drugiego nawet nie popatrzy :o

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiula'] A i co do zachowania Fokusa to bardzo szczeka i się rwie przed chwilą chwilą wróciłam ze spaceru... no właśnie, ta sama sytuacja, na jednego bardzo szczeka a na drugiego nawet nie popatrzy :o[/QUOTE]

Bo on zwraca uwagę na coś, czego Ty nie łapiesz. Skoro na jedne szczeka, na drugie nie, to bardziej się przychylam do tego, że to reakcja lękowa. Zwróć uwagę na które psy reaguje bardziej (określony kolor, w określonym typie rasy). Zamiast wizyt domowych tresera szkolenie grupowe lub umówienie się na wątku spacerowym z kimś z Twojego miasta, okolicy, woluntariuszami ze schroniska z którego wziełaś psa i współny spacer z jakimś psem (psami).

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Kup kaganiec fizjologiczny i wtedy umów się z jakimiś psiarzami na spacer, najlepiej z sunią lub dwiema. Pogadaj, poproś, zeby po prostu pozwalali Ci się powoli zblizać z psem do ich suk. Za każdym razem, jak pies zacznie się spinać, próbuj go skupić na czymś innym, np. na piszczącej zabawce, smakołyku itd. W kagańcu nawet, jak wystartuje, nic nie zrobi. Możesz mu założyć poza zwykłą obrożą dławik do wycofania go w razie ataku na inne psy, ale tylko do tego. Przerabiałam coś takiego z moim psem, startował na wszystko i wszystkich, teraz poznał ileś tam psów i jest ok. U nas to było tak, ze po prostu wypuściliśmy jego i trzy inne psy (w tym jego kumpla, z którym mieszka) w kagańcach na ogrodzoną, znaną przez wszystkie psy działkę. Psy najpierw do siebie startowały, z czasem po prostu ustawiły swoje miejsca w grupie i teraz spokojnie mogą razem jeździć na spacery do lasu, a mój pies od tego czasu poznał kilkanaście innych psów na osiedlu i się z nimi bawi. A było bardzo cieżko, bo wpadał w amok. Musisz zaobserwować, czy kiedy widzisz psa, spinasz się i od razu ściągasz smycz - trzeba nad Twoim odruchem te.ż panowac, bo to sygnał dla psa, ze Ty się boisz i trzeba Cię ratować. Dobrym pomysłem jest wspomniana wyżej praca w grupie pod okiem szkoleniowca.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Muszę się pochwalić, dłuuuugie miesiące pracy z Fokusem, sterty przeczytanych książek,blogów, itp. spotkania w parku z innymi psiakami, zajęcia socjalizacyjne i duuuużo cierpliwości, przyniosły widoczne efekty !
Na początku naszej znajomości, Fokus szczekał na wszystkie psy, nie było opcji aby przeszedł obok niego pies!
Mało tego, wcześniej gdy tylko dostrzegł -atakował.
Teraz nieznane psy przechodzą obok nas w odległości nawet i 0,5 metra !
Oczywiście jak każda istota ma swoje gorsze jak i lepsze dni ...
Małymi kroczkami dążymy do ideału,
Przed nami jeszcze dużo pracy. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...