Jump to content
Dogomania

nadczyność kory nadnerczy i/lub niedoczynność tarczycy


framboise96

Recommended Posts

Witam. Posiadam siedmioletniego sznaucera miniaturowego. Ma powiększony brzuszek, plamy na grzbiecie i trochę na nim wyłysiał (tylko w tym miejscu). Byłam u weterynarza, który powiedział, że Oscar ma nadczynność kory nadnerczy (z tego co wyczytałam - zespół Cushinga) i/lub niedoczynność tarczycy. To, czy choroby wystąpiły razem, czy ma "tylko" którąś z nich, ma się okazać przy bardziej szczegółowych badaniach. Piesek uwielbia spacery, je, pije i załatwia się normalnie. Piszę ten wątek, ponieważ chcę dowiedzieć się paru rzeczy, których nie mogłam znaleźć w internecie. Jak będzie wyglądała kuracja w przypadku wystąpienia obu chorób, jak długo będzie trwała i ile kosztowała (istotna informacja, bo leczenie sponsorują rodzice, a na ten temat nie znalazłam jednoznacznej informacji)? Czy maluch będzie musiał brać leki do końca życia? Wiem, że przy niedoczynności tarczycy tak jest, ale chodzi mi o to bardziej prawdopodobne schorzenie - zespół Cushinga. Liczę na odpowiedzi osób, których zwierzaki miały lub mają do czynienia z tymi choróbskami i są w stanie mi pomóc. Z góry dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

Najpierw zrób Oskarowi badania żeby wiedzieć co mu jest. Na oko trudno jest wydać diagnozę. Koszt leczenia niedoczynności tarczycy to ok 10 zł miesięcznie, a Cushinga ok 200-250zł miesięcznie (lek na Cushinga sprowadza się najczęściej z Anglii jeśli nie jest dostępny u weterynarza u którego leczymy psa)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...