Jump to content
Dogomania

Nie zrównoważona Psychinka


Karolajna

Recommended Posts

Witam,
Od 2 lat mam problem z moją suką. Ma nie zrównoważoną psychikę, dlatego boi się Obcych, weterynarza, innych psów. Dla mnie to jest ciężko z takim psem. Wiem że suka w hodowli była gryziona i popychana przez inne psy, po za tym przez dzieci też. Suka boi się wyjść na ulicę, szarpie się. Tylko i wyłącznie lubi pracowników (firmy rodziców), moją rodzinę, wujka i ciocię, brata ciotecznego już nie i drugą sukę z mojego domu. Boję się ponieważ dużo osób się po naszej działce kręci. Suka mieszka w domu, jest 2 letnim owczarkiem niemieckim, druga mieszka na dworze, jest łagodna, ma 6 lat. Druga była brana ze schroniska. Czy mieszkanie w tej hodowli mogło coś zrobić z jej psychiką??:-(

Link to comment
Share on other sites

może została zabrana za wcześnie od matki? w jakim wieku ją odebraliście?

a może przeciwnie - całe dzieciństwo spędziła w warunkach, które mogły ją "skrzywić"? Błyskotka ma rację, pobyt w hodowli mógł odbić się na jej psychice...

ponadto - czy jest to hodowla, czy "hodowla", to znaczy czy sunia ma rodowód czy nie...?

Link to comment
Share on other sites

W ramach offu - w tym przypadku NAPRAWDĘ rodowód nie ma nic do rzeczy. Są takze zwichrowane "rodowodowce".

[B]I co, przez dwa lata, nie ma żadnej poprawy?[/B] W jakim wieku zostala odebrana z hodowli? Czy trafila od razu do Ciebie, czy też przewijala sie przez inne ręce?

Gwoli przypomnienia jest to dzial "prawo", wiec - chcesz pozwać hodowlę?

Link to comment
Share on other sites

Doczytalam - suka ma dwa lata i od dwóch lat macie problem :p

Zla socjalizacja w hodowli i u Was. Z psem trzeba pracować od pierwszego dnia.
Radzę zabrać się za nadrabianie zaleglości.

Nie wierzę, że to: "suka w hodowli była gryziona i popychana przez inne psy, po za tym przez dzieci też" wywarlo na jej psychikę taki wplyw, iż po dwóch latach od tamtych zdarzeń: "suka boi się wyjść na ulicę, szarpie się", ponieważ mialam psa skrzywdzonego przez hodowlę (i byl w niej 4 m-ce). Z lęków wyszedl w 95% po sześciu miesiącach intensywnej pracy (a bal się ludzi, innych psów, samochodów i innych środków komunikacji, spadającej ścierki oraz jak się nad nim nachylalam, żeby poglaskać).

Link to comment
Share on other sites

Sunia miała 5-6 miesięcy, kiedy była zabierana. Była na tresurze, treserka powiedziała, że jak wychodziła na spacery z Suką, jak czegoś się wystraszył uciekała, nawet do obcych samochodów (!).:placz:

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem,że suka była zostawiona na "tresure" i nikt z rodziny tego nie widział?Nie wiadomo jak wyglądała ta "tresura".To raz.A dwa jak macie pracować z psem skoro pies nigdy nie pracował z wami/tobą tylko z obcą osobą?Szkolenie polega na szkoleniu przewodnika,który uczy się jak szkolić psa.Może jest w pobliżu jakiś dobry szkoleniowiec/szkoła gdzie moglibyście zasięgnąć rady jak pracować z takim psem i jak odbudowac te wielkie braki w socjalizacji psa?
powodzenia i mizianki dla suni:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kagra']Sunia miała 5-6 miesięcy, kiedy była zabierana. Była na tresurze, treserka powiedziała, że jak wychodziła na spacery z Suką, jak czegoś się wystraszył uciekała, nawet do obcych samochodów (!).:placz:[/quote]

Swoją drogą za......a ta "treserka" skoro puszczała obcego psa i pozwoliła mu uciekać widząc,że pies ma problemy.Ma pojęcie baba nie ma co.:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Po pierwsze, to suka pracowała z nami. Po drugie suka nie bała się wyjść z treserką na spacer na pola Mokotowskie, i w dodatku bawiła się z innymi psami. I jak się bawiła z tymi psami, to treserka odpinała ze smyczy sukę. Zawsze jak wychodziła z nią, to podchodziły baby, i mówiły "O jaki piękny piesek", tak więc sorry ale to one płoszyły z zabawy psa.

Teraz mam więcej czasu do pracowania z suką. Zaczęłam z nią chodzić do sklepu, jakieś 100m. od domu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...