Jump to content
Dogomania

Labrador Szczecin


El Madridista

Recommended Posts

[quote name='dekur']ogólnie w zk uzyska informacje tylko i wyłącznie o hodowlach, które posiadają szczenięta w tym momencie. Sam szukałem w ten sposób i taką otrzymałem odpowiedź od krakowskiego zk. Więc ze strony z hodowlami mojej rasy jechałem po kolei każde www każdej hodowli jaka tam była istniejąca/ kub juz nieistniejąca wytypowałem kilka i wtedy dopiero się do nich odezwałem :) i tak pradopodobnie będzie trzeba zrobić :)[/QUOTE]

Nieprawda, tzn. może w Krakowie tak jest, ale w Szczecinie, w określonym dniu tygodnia przesiadują specjaliści od danej grupy, w tym hodowcy tej rasy. Zadzwoń do związku w jaki dzień są ludzie od grupy VIII i przyjdź, najlepiej jakiś kwadrans po 18-tej. Ja na Twoim miejscu pojechałabym na kilka wystaw, najblizsze: Bygdoszcz, Berlin aby zobaczyć w jakim kierunku idzie hodowla i na spokojnie zamówić sobie psa. Ale znając życie pewnie kupisz w pierwszej hodowli, która będzie miała szczeniaki. Pamiętaj, że rasa od dłuższego czasu jest na topie, więc trochę ludzi zajmuje się tym pod kątem kasy, więc warto się na początek trochę poduczyć, o co zapytać hodowcę, jakie badania sprawdzić u rodziców, itp.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Brezyl']Nieprawda, tzn. może w Krakowie tak jest, ale w Szczecinie, w określonym dniu tygodnia przesiadują specjaliści od danej grupy, w tym hodowcy tej rasy. Zadzwoń do związku w jaki dzień są ludzie od grupy VIII i przyjdź, najlepiej jakiś kwadrans po 18-tej. Ja na Twoim miejscu pojechałabym na kilka wystaw, najblizsze: Bygdoszcz, Berlin aby zobaczyć w jakim kierunku idzie hodowla i na spokojnie zamówić sobie psa. Ale znając życie pewnie kupisz w pierwszej hodowli, która będzie miała szczeniaki. Pamiętaj, że rasa od dłuższego czasu jest na topie, więc trochę ludzi zajmuje się tym pod kątem kasy, więc warto się na początek trochę poduczyć, o co zapytać hodowcę, jakie badania sprawdzić u rodziców, itp.[/QUOTE]

Mam wrażenie że chodzimy do zupełnie innego związku szczecińskiego...

W Gorzowie istniało coś co się nazywało "majowa siódemka" ale nie wiem czy jeszcze działa i jak u nich z warunkami tylko tyle że mają uprawnienia ZKwP i laby.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dance_macabre']Mam wrażenie że chodzimy do zupełnie innego związku szczecińskiego...[/QUOTE]

Wszystkie repy i suki hodowlane mają dokumentację w związku, wystarczy pójść w dzień, kiedy jest ktos z tej grupy, aby zajrzał do papierów i sprawdział nie tylko hodowle w których są szczeniaki, ale i takie w których są suki hodowlane. W dokumentacji masz m. in ksera opisów psów z wystaw, więc wiadomo czy suka zwycieżała w Pcimiu Dolnym czy w Poznaniu i co na jej temat napisał sędzia. Jest także dostęp do katalogów wystawowych, nie tylko szczecińskich, z tyłu są adresy hodowców, masz dostęp do numerów PSA, gdzie do niedawna były ogłoszenia o miotach. Sama z tego korzystałam, gdy ktoś prosił mnie o rozejrzenie się w jednej rasie, więc nie jest to jakimś wielkim problemem, rozejrzenie się w hodowlach, w rasie e której nie siedzę zajęło mi około 30-40 minut.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...