Jump to content
Dogomania

W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania


LALUNA

Recommended Posts

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Laluna wstawiła tyle pięknych zdjęć agilitowych psów, a zapomniała dodać, że ogon może spełniać w tym sporcie jeszcze funkcję niemalże chwytną.
Dla uzupełnienia:
[URL]http://pl.youtube.com/watch?v=b75WGhu5BCc[/URL]

[SIZE=1](fragment filmu autorstwa OliAB w sześciokrotnym spowolnieniu)[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='niceravik'][COLOR=black][FONT=Verdana]Ja się zgadzam. Przyczyn takiej sytuacji może być wiele. Myślę, że główną jest jednak mała aktywność samych hodowców. Płacicie składki i tyle. Powiem brutalnie, że z tego wypływa brak przekonania co do samych możliwości zmian. [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto z hodowców kiedykolwiek przeczytał statut związku? Pytam, kto przeczytał, nie kto zna? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto przeczytał nowy regulamin wystawiania? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Kto z hodowców zapoznał się ze zmianami ostatnio wprowadzonymi przez FCI? [/FONT][/COLOR]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Jeśli nie korzysta z netu, małe ma szanse. Albo wręcz żadne. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=black][FONT=Verdana][SIZE=1]Poza wszystkim uważam, że niechęć do zdobywania wiedzy nie jest nasza cechą narodową. To da się zmienić. [/SIZE][/FONT][/COLOR][/quote]
ja nie płacę składek :D skoro związek jest przeciwko mojej rasie to ja przeciwko związkowi hehe ... to taki żart aczkolwiek prawda jest brutalna i w pełni się z tobą zgadzam...
gdyby choć częsc hodowców np przestała kopiować uszy, i zaczeli wystawiac swoje psy w Polsce, to moze z czasem sędziowie i działacze zaczęliby dostrzegać sens w nieokaleczaniu zwierzaków...

Link to comment
Share on other sites

No widzisz TuathaDea ten pies skoro startuje w zawodach to ma powyzej 18 miesiecy, biega z długim ogonem na agility i skoro ma dalej długi to znaczy że nawet wejscie do tunelu nie jest w stanie mu go złamac. Własciwie to tak jak do nory, no moze nie zupełnie tak samo bo nora jest mniejsza i pies musi się wczolgac a nie wgalopować. Ale super ze umiesciłeś ten filmik, przynajmniej teraz mamy dowód ze ogony tak szybko się nie łamią.
Dzięki TuathaDea :loveu: Wiedziałm ze predzej czy później zrozumiesz że nie ma co na zapas ciąć skoro są tak elastyczne i się tak szybko nie łamią. ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No widzisz TuathaDea ten pies skoro startuje w zawodach to ma powyzej 18 miesiecy, biega z długim ogonem na agility i skoro ma dalej długi to znaczy że nawet wejscie do tunelu nie jest w stanie mu go złamac. Własciwie to tak jak do nory, no moze nie zupełnie tak samo bo nora jest mniejsza i pies musi się wczolgac a nie wgalopować. Ale super ze umiesciłeś ten filmik, przynajmniej teraz mamy dowód ze ogony tak szybko się nie łamią.
Dzięki TuathaDea :loveu: Wiedziałm ze predzej czy później zrozumiesz że nie ma co na zapas ciąć skoro są tak elastyczne i się tak szybko nie łamią. ;)[/quote]
Ten pies zazwyczaj chroni ogon opuszczając go i zwalniając przy wejściu do tunelu. Film pokazuje co się dzieje z ogonem kiedy pies się "zapomni". Widocznie takie "zapomnienie" nie jest dla psa przyjemne, skoro odruchowo stara się go uniknąć. Ten pies nabawił się w identyczny sposób bolesnej kontuzji ogona w warunkach domowych.
A co do pracy w lesie to tym, którzy wyobraźni nie posiadają może MARS jako weterynarz i myśliwy zechce wyjaśnić, co stałoby się gdyby zamiast gładkiej obręczy tunelu pies zahaczył w ten sposób o rozwidlenie gałęzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Ten pies zazwyczaj chroni ogon opuszczając go i zwalniając przy wejściu do tunelu. Film pokazuje co się dzieje z ogonem kiedy pies się "zapomni". Widocznie takie "zapomnienie" nie jest dla psa przyjemne, skoro odruchowo stara się go uniknąć.[/quote]



Oj TuathaDea, nieładnie, nieładnie :mad: Tak naginać fakty pod swoje teorie. Myślisz ze ktos Ci uwierzy w te Twoje bajeczki? :razz:

No to może sobie zobaczymy na całosć filmików.

[URL]http://www.naszezwierzaki.com/filmy/20060527/[/URL]

Mamy tu filmiki Twojej Brity z przebiegu Agility 0 i Jumpingu 0.
Zobaczmy najpierw jumping. Twój pies pokonuje 4 razy tunel.
Trzy razy wbiega na pełnym tempie, ogonek wysoko i trzy razy radosnie wybiega na tym samym tempie. Tylko raz zwalnia przed tunelem, ale nawet wtedy ogonka nie opuszcza, wysoko trzyma jak sztandar.
Hmm a wiesz czemu Ci nie chce wejsc? Dlatego ze robisz przejscie za psem aby zmienic stronę w chwili kiedy go wpuszczasz do tunelu. To bardzo powszechny bład u psów o małym doswiadczeniu. Jakbyś nie zmieniał stronę i biegł tak jak za kazdym razem przy kolejnych tunelach to pies by Ci nie zwolnił.
Ale mamy też i kolejny przebieg Agility i znowu Brita pokonuje 4 razy razy tunele, tyklo ze tym razem nie zmienaisz stronę za psem i za każdym razem wbiega tak samo na tempie z ogonkiem w górze.
Jedyne zatrzymanie i dwukrotną odmowe masz przed stacjonatą. Mam nadzieje ze nie zinterpretujesz tego dwukrotnego zatrzymania, ze Britka prosiła Cie abyś jej ogon uciął bo jej przeszkadza w skoku. :razz:

Mielismy tu dwa przebiegi z tego samego dnia, pies na kazdym przebiegu pokonuje cztery razy tunel co nam daje w sumie 8 razy. Ani razu nie opuszcza ogon, na 8 razy tylko raz zwalnia przez błąd przewodnika, ale nawet wtedy nie opuszcza ogona.

TuathaDea dorosły z Ciebie facet, ale aby tak naginać fakty, to jak można Cię powaznie brać w tej dyskusji :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Mielismy tu dwa przebiegi z tego samego dnia, pies na kazdym przebiegu pokonuje cztery razy tunel co nam daje w sumie 8 razy. Ani razu nie opuszcza ogon, na 8 razy tylko raz zwalnia przez błąd przewodnika, ale nawet wtedy nie opuszcza ogona.

TuathaDea dorosły z Ciebie facet, ale aby tak naginać fakty, to jak można Cię powaznie brać w tej dyskusji :shake:[/quote]
Oj Laluna, Laluna, niby patrzysz a nie widzisz. Obejrzyj sobie w zwolnionym tempie pozostałe wejścia do tunelu, to zobaczysz, że pies ewidentnie chroni ogon unikając kontaktu z obręczą. Pokazałem tylko ten jeden przypadek, kiedy nie ochronił. Gdzie tu naginanie faktów?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Oj Laluna, Laluna, niby patrzysz a nie widzisz. Obejrzyj sobie w zwolnionym tempie pozostałe wejścia do tunelu, to zobaczysz, że pies ewidentnie chroni ogon unikając kontaktu z obręczą. Pokazałem tylko ten jeden przypadek, kiedy nie ochronił. Gdzie tu naginanie faktów?[/quote]
W tunelu nie ma miejsca na psa z ogonem postawinym na sztorc, po prostu nie ma, nawet przy psie o gabarytach Britki, że o większych nie wspomnę. Jak długo już ćwiczysz z Britką? Pies musiałby być skończonym idiotą, aby się nie zorientować, że w tunelu z ogonem się po prostu nie mieści. Poza tym ja na tych filmach nie widzę panicznej ochrony ogonka przed kontaktem z obręczą, a po prostu racjonalne dostosowanie się się do warunków. Moja Monia jest mniejsza od Britki, a też ogon opuszcza wbiegając do tunelu, tak samo zachowują się inne psy. Obciąć im wszystkim ogony? Obciąć, jestem [B]za[/B] ;) . Będą się czuły w tunelu bardziej komfortowo. A najlepiej przy samej doooopce, bo np. Misia, która ma ogon ciachnięty wedle wszelkich zasad sztuki terierowego kopiowania, też opuszcza go przed tunelem :roll: .
PS
Na stronce przywołanej przez Lalunę jest również przebieg mojego Leona. Wchodząc do tunelu [B]redukuje poziom ogona :evil_lol: [/B], podobnie, jak Twoja Britka. NB wszystkie psy zachowuja się tak samo. Czy to jest powód, aby im wszystkim skopiować ogony? Jak już napisałam - tylko idiota nie zorientowałby się po [B]paru [/B]treningach, że w tunelu mało miejsca jest. A chciałbyś biegać z idiotą? :roll:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] Gdzie tu naginanie faktów?[/QUOTE]

Właśnie tutaj
[QUOTE]Ten pies zazwyczaj chroni [B]ogon opuszczając go[/B] i [B]zwalniając [/B]przy wejściu do tunelu. [/QUOTE]

Na osiem razy wejscia do tunelu nie opuścił ogon, jak i nie zwolnił przed tunelem. Jedyny raz który zwolnił był wynikiem jeszcze zbyt małego zgrania i dlatego ze zrobiłeś przejscie za psem, a nie dlatego ze pies bał sie wejsć do tunelu. To jest naginanie faktów. Być może liczyłeś ze nie znajde filmków, jednak się przeliczyłeś. Wystarcza mi zdjęcie z danego toru a wiem kto i gdzie robił. I na tyle znam sie na agility ze moge doskonale zorientowac sie po tych przebiegach gdzie lezy problem Twojego psa i Twój i napewno nie jest to ogon. I ręcze Ci gdyby było tak jak piszesz ze pies ma stres przed wejsciem do tunelu tak widocznym ze musi opuscic ogon i zwolnić do tunelu to by to robuił za każdym razem, jak i by wyłamywał przed tunelem. Powiem wiecej każdy wiekszy pies zwalnia przed tunelem aby przyjac lepsza sylwetkę na ugiętych łapach która mu pozwoli sie zmiescić. Twój jako ze jest z tych mieszczacych wbiega na takim tempie jak w pozostałych czesciach parkuru. Wiec nie opowiadaj takich faramzonów bo nie trafiłeś na osoby które nie znaja sie na agility. Miałam lub mam 3 psy z którymi biegam w LA3, czwarta dopiero zaczeła po trzech zawodach brakuje nam jeszcze jednej oceny do LA3. Twoja wiedza jest widoczna na Twojej stronie gdzie chwalisz sie ze Brita bedzie walczyc w LA1 o M Polski. Już Ci zwórciłam raz uwagę ze nie ma MPolski w LA1, dosć dużo czasu było aby poprawić. Ale to też ładniej brzmi prawda? A wogóle wystarowałes kiedykolwiek w tym LA1 ?:razz: Nie ma jak dobra reklama, tylko co za Twoimi słowami idzie?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Właśnie tutaj


Na osiem razy wejscia do tunelu nie opuścił ogon, jak i nie zwolnił przed tunelem. Jedyny raz który zwolnił był wynikiem jeszcze zbyt małego zgrania i dlatego ze zrobiłeś przejscie za psem, a nie dlatego ze pies bał sie wejsć do tunelu. To jest naginanie faktów. Być może liczyłeś ze nie znajde filmków, jednak się przeliczyłeś. Wystarcza mi zdjęcie z danego toru a wiem kto i gdzie robił. I na tyle znam sie na agility ze moge doskonale zorientowac sie po tych przebiegach gdzie lezy problem Twojego psa i Twój i napewno nie jest to ogon. I ręcze Ci gdyby było tak jak piszesz ze pies ma stres przed wejsciem do tunelu tak widocznym ze musi opuscic ogon i zwolnić do tunelu to by to robuił za każdym razem, jak i by wyłamywał przed tunelem. Powiem wiecej każdy wiekszy pies zwalnia przed tunelem aby przyjac lepsza sylwetkę na ugiętych łapach która mu pozwoli sie zmiescić. Twój jako ze jest z tych mieszczacych wbiega na takim tempie jak w pozostałych czesciach parkuru. [B]Wiec nie opowiadaj takich faramzonów bo nie trafiłeś na osoby które nie znaja sie na agility.[/B] Miałam lub mam 3 psy z którymi biegam w LA3, czwarta dopiero zaczeła po trzech zawodach brakuje nam jeszcze jednej oceny do LA3. [B]Twoja wiedza jest widoczna na Twojej stronie gdzie chwalisz sie ze Brita bedzie walczyc w LA1 o M Polski. Już Ci zwórciłam raz uwagę ze nie ma MPolski w LA1, dosć dużo czasu było aby poprawić. Ale to też ładniej brzmi prawda?[/B] A wogóle wystarowałes kiedykolwiek w tym LA1 ?:razz: Nie ma jak dobra reklama, tylko co za Twoimi słowami idzie?[/quote]
[CENTER][SIZE=4][COLOR=red][B]BRAWO LALUNA![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=red][B]Wiedza to najlepsze lekarstwo na [SIZE=4]MITOMANIE.[/SIZE][/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][SIZE=4][COLOR=red][B]W kwestii ogonów, RÓWNIEŻ![/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']Już Ci zwórciłam raz uwagę ze nie ma MPolski w LA1, dosć dużo czasu było aby poprawić. Ale to też ładniej brzmi prawda? A wogóle wystarowałes kiedykolwiek w tym LA1 ?:razz: Nie ma jak dobra reklama, tylko co za Twoimi słowami idzie?[/quote]
Już Ci zwróciłem raz uwagę, że to nie moje słowa, i że nie mam za bardzo wpływu na to co na stronce się znajduje. NB nie mogę się od pół roku doprosić aktualizacji. Co do startów - jak się nie trenuje, to się nie startuje.
Niepotrzebnie się unosisz - powszechnie wiadomo, że złość piękności szkodzi, a uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy. I choć odrobiny uśmiechu Ci życzę. Przynajmniej od czasu do czasu. :glaszcze:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']Już Ci zwróciłem raz uwagę, że to nie moje słowa, i że nie mam za bardzo wpływu na to co na stronce się znajduje. [/quote]
Wow, pogratulować :evil_lol:

[quote name='TuathaDea']NB nie mogę się od pół roku doprosić aktualizacji. [/quote]
Pogratulować tym bardziej, ale ja bym się czymś takim raczej nie chwaliła, tylko podjęła jakieś kroki (i to przed upływem pół roku ;) ).

[quote name='TuathaDea']Niepotrzebnie się unosisz - powszechnie wiadomo, że złość piękności szkodzi [/quote]
Nie zauważyłam, aby Laluna się jakoś wybitnie uniosła specjalnie dla Ciebie, raczej zwróciła uwagę na pewne śmieszne sformułowania znajdujące się na Twojej stronie. Takie rzeczy świadczą nienajlepiej o Tobie, więc myślę, że raczej zrobiła to z troski o Ciebie ;) .

Link to comment
Share on other sites

[quote] i że nie mam za bardzo wpływu na to co na stronce się znajduje.[/quote]
To tylko źle o Tobie swiadczy bo firmujesz tą stronke w swoim podpisie. A skoro reklamujesz ją to tak jakbyś sie w pełni zgadzał z tym co piszą.

[quote]Co do startów - jak się nie trenuje, to się nie startuje.
[/quote]
To sie nie reklamuje coby było gdyby było. Chwalić sie mozna tym co jest a nie tym co byc moze będzie gdy zaczniesz trenować. Bo narazie to tylko przechwałki bez pokrycia, a to ma toche inny oddzwiek gdy reklamujesz psa na stronie hodowlanej.

[quote]Niepotrzebnie się unosisz - powszechnie wiadomo, że złość piękności szkodzi, a uśmiech jest jak słońce, które spędza chłód z ludzkiej twarzy. I choć odrobiny uśmiechu Ci życzę. Przynajmniej od czasu do czasu. :glaszcze:[/quote]

TuathaDea spoko :loveu: niekiedy mnie bawia takie farmazony i teorie poczatkujących co to w planach nigdy nie spełnionych maja walke o Mistrzostwo Polski. Strach sie nie bać takiej konkurencji. Na wszelki wypadek ide potrenować jakby ci sie zechciało jednak cos wiecej niz pisać na stronie :lol: ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Skoro Ci to tak przeszkadza, to podpis usuwam.[/QUOTE]
To Tobie powinno przeszkadzać nie mi. Bo to Twoje psy. Za swoje ja odpowiadam jak i za to co o nich pisze.
I to ze mam inne poglady nie znaczy ze jak pojawisz sie na zawodach to nie bede Ci kibicować. Bede, bo bardzo podobały mi sie Twoje przebiegi w A0 i J0 mimo tych dwóch błędów były bardzo ładne i na tempie. I gdybys trenował ( niie wiem z jakich powodów przestałes), mogłbys bardzo daleko zajsć. Bo suka super. :loveu: U nas biega Kerrak, wiec wiem ile trudu musieliscie włozyc aby tak ładnie biegała.

Link to comment
Share on other sites

[B]TuathaDea[/B] - puli maja ogony noszone wysoko na grzbiecie, często nawet zakrecone jak prosiaki. Jednak nie poobcinam psom ogonów po to,zeby im było wygodniej wbiegac do tunelu. Radzą sobie calkiem nieźle a to zdjecie mistrza agility Ohio z 2000 r.

[IMG]http://www.puliclub.org/images/Ohio2000Winner.jpg[/IMG]

W tym roku puli zdobył I miejsce w mistrzostwach USA. Historia agility nie zna przypadku uszkodzenia ogona przez puli.

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

[quote name='TuathaDea']A co do pracy w lesie to tym, którzy wyobraźni nie posiadają może MARS jako weterynarz i myśliwy zechce wyjaśnić, co stałoby się gdyby zamiast gładkiej obręczy tunelu pies zahaczył w ten sposób o rozwidlenie gałęzi.[/quote]

Hm, w lesie wilki przebywaja chyba dluzej nawet niz psy mysliwskie. I chyba nawet czesciej poluja. I jakos matka natura nie wpadla na pomysl, aby w drodze eliminowania jednostek gorzej dostowanych do warunkow srodowiska doprowadzic do powstania gatunku lesnych wilkow bezogoniastych...

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Hm, w lesie wilki przebywaja chyba dluzej nawet niz psy mysliwskie. I chyba nawet czesciej poluja. I jakos matka natura nie wpadla na pomysl, aby w drodze eliminowania jednostek gorzej dostowanych do warunkow srodowiska doprowadzic do powstania gatunku lesnych wilkow bezogoniastych...[/quote]
Chciałbym zwrócić uwagę na pewne subtelne różnice:
[URL]http://www.turystyka.skar.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=78[/URL]
[URL]http://www.dogsindepth.com/terrier_dog_breeds/irish_terrier.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Guest Mrzewinska

No coz, moglabym tu dac linki do zdjec innych zwierzakow, noszacych ogon inaczej niz wilki... I nie doznajacych urazow.
Lub zdjec wilkow podnoszacych ogon w podnieceniu.
Ale herbata od mieszania nie zrobi sie slodsza, jesli ktos uwaza, ze obcinanie zwierzetom czesci ciala w imie wydumanego przez czlowieka wygladu jest uzasadnione - to zadne argumenty nie dotra.

Zofia

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']No coz, moglabym tu dac linki do zdjec innych zwierzakow, noszacych ogon inaczej niz wilki... I nie doznajacych urazow.
Lub zdjec wilkow podnoszacych ogon w podnieceniu.
Ale herbata od mieszania nie zrobi sie slodsza, jesli ktos uwaza, ze obcinanie zwierzetom czesci ciala w imie wydumanego przez czlowieka wygladu jest uzasadnione - to zadne argumenty nie dotra.

Zofia[/quote]
Bingo!
"Kisiel" za to okazał się słodki i uniwersalny:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mrzewinska']Hm, w lesie wilki przebywaja chyba dluzej nawet niz psy mysliwskie. I chyba nawet czesciej poluja. I jakos matka natura nie wpadla na pomysl, aby w drodze eliminowania jednostek gorzej dostowanych do warunkow srodowiska doprowadzic do powstania gatunku lesnych wilkow bezogoniastych...

Zofia[/quote]

..matka natura zadbala o nie wyposazajac je w kite.Jak latwo sie domyslec ogony owlosione mniej narazone sa na uszkodzenia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Jak latwo sie domyslec ogony owlosione mniej narazone sa na uszkodzenia[/QUOTE]
To pechowo ze terriery ludzie trymuja, bez tych zabiegów miałyby duzo wiecej włosia na ogonie imiej uszkodzeń,:shake: o ile wogóle mozemy mówić o uszkodzeniach u psów które polowanie to jedynie widziały w telewizorze i to też o ile miały szczescie trafić na odpowiedni kanał.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']To pechowo ze terriery ludzie trymuja, bez tych zabiegów miałyby duzo wiecej włosia na ogonie imiej uszkodzeń,:shake: o ile wogóle mozemy mówić o uszkodzeniach u psów które polowanie to jedynie widziały w telewizorze i to też o ile miały szczescie trafić na odpowiedni kanał.[/quote]


Nowe wyzwanie:mad: zakazac trymowania(tez czasami psa boli przy niewlasciwym podejsciu..)

Ruszajcie do boju!!:mad:

Link to comment
Share on other sites

Kopiowanie uszu i ogonów to wg mnie bestialstwo :angryy:
Przecież te wszystkie rasy, które "się obcina" nie wykonują dawno swojej pracy, w której długi ogon może okazać się urazowy. Teraz te psiaki są zwierzętami domowymi. W sporcie długie ogony też nie przeszkadzają. Więc nie wiem po jaką cholerę nadal się często kopiuje a ten brutalny zabieg jest przez ludzi powszechnie akceptowany.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='an_bzik']Kopiowanie uszu i ogonów to wg mnie bestialstwo :angryy:
Przecież te wszystkie rasy, które "się obcina" nie wykonują dawno swojej pracy, w której długi ogon może okazać się urazowy. Teraz te psiaki są zwierzętami domowymi. W sporcie długie ogony też nie przeszkadzają. Więc nie wiem po jaką cholerę nadal się często kopiuje a ten brutalny zabieg jest przez ludzi powszechnie akceptowany.[/quote]

,,to juz w naszym kraju sie nie poluje??:crazyeye:
Ja kupuje mojego sznaucera miedzy innymi do celu jakiego go stworzono-strozowania.Duzy nieuksztaltowany teren..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...