Jump to content
Dogomania

W obronie praw zwierząt - STOP dla kopiowania


LALUNA

Recommended Posts

[quote name='Aysel'](...)
Bo ja wzorzec aktualny znam i bynajmniej mowy o kopiowaniu jako wadzie tam nie ma ;)


Nie, skądże - pewnie, że nie zrozumiałam.
Mam doga, wystawiam a nie rozumiem wzorca - brawo, naprawdę ;)
Rozgryzłaś mnie ;)
[/QUOTE]

Szkoda, że znasz tylko aktualny wzorzec :)
Byłoby Ci łatwiej zrozumieć, gdybyś znała historię rasy i zmiany wzorca.
Pomogę, też mam doga, a właściwie mam i miałam dogi, nieprzerwanie od kilkunastu lat. Nie mam żadnych problemów z rozumieniem wzorca (który ulegał zmianom) tak jak większość hodowców dogów z dłuższym stażem :)

FCI Standard nr 235 z 10.IX 1992r.
"(...) Uszy wysoko osadzone, skierowane lekko skośnie do przodu, średniej wielkości, przednia krawędź ucha przylega do policzków. Ucho ucięte musi w formie i w długości pasować do głowy i wyrazu. Od dnia urodzenia 1.I 1993r. jako zgodne z wzorcem uznaje się tylko ucho niecięte (...)."

Kolejne wzorce o uchu kopiowanym już oczywiście nie mówiły, zgadnij koleżanko dlaczego?
Wprowadzono natomiast zapis o uchu z natury wiszącym, aby podkreślić, iż nie ma już dualizmu: naturalne - cięte.
Tak należy rozumieć zapis " z natury wiszące" Twoja interpretacja tego sformułowania jest zatem wadliwa.
Dokonujac wykładni tego zapisu wzorca musimy zastosować zarówno wykładnię językową jak też historyczną.

Mam nadzieje, że pomogłam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 720
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[SIZE=7][B]Brawo dla ARKI![/B][/SIZE]

[B]Kochani, kto żyw przyłącza się. Wysyłamy! Wspieramy! Popieramy![/B]
[B][SIZE=4]Każdy głos na wagę złota![/SIZE][/B]

[URL]http://www.arka.strefa.pl/Apel/Apel.html[/URL]

[CENTER][CENTER][COLOR=#000000] APEL DO POSŁÓW I SENATORÓW[/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[CENTER][CENTER] [COLOR=#000000][B] [FONT=Arial]w sprawie zamieszczenia w poselskim projekcie nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt wyraźnego zakazu obcinania psom uszu i ogonów (tzw. kopiowania) oraz zakazu udziału tak okaleczonych zwierząt w wystawach, pokazach i zawodach kynologicznych[/FONT][/B][/COLOR][/CENTER]
[/CENTER]
[COLOR=#000000] [FONT=Arial]Szanowni Posłowie i Senatorowie,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000] [FONT=Arial] Apeluje do Państwa o wniesienie poprawki do przedstawionego przez posła Pawła Suskiego projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt [U]o kategoryczny i jednoznaczny zakaz obcinania psom uszu i/lub ogonów (tzw. kopiowania) oraz udziału tak okaleczonych psów w wystawach, pokazach, zawodach i innych imprezach kynologicznych, niezależnie od przyczyny wykonania takiego zabiegu[/U]. Zabieg kopiowania uszu i ogonów u psów stoi w sprzeczności z obowiązującym prawem, gdyż, nie będąc zabiegiem wykonywanym dla ratowania życia lub zdrowia zwierząt, a jedynie dla celów estetycznych i korzyści finansowych, nie spełnia warunków zabiegu dopuszczalnego w świetle art. 27 ust. 1 ustawy o ochronie zwierząt. Pomimo istniejącego obecnie w/w zapisu ustawy zabieg ten jest nadal dość powszechnie wykonywany przez hodowców i właścicieli psów niektórych ras lub w typie tych ras oraz przez lekarzy weterynarii, co nie tylko narusza przepis art. 27 ust. 1, lecz w świetle art. 6 ust. 2 pkt 1 i 10 ustawy o ochronie zwierząt należy uznać za znęcanie się nad zwierzęciem. Doprecyzowanie istniejących zapisów ustawowych poprzez wpisanie zabiegu kopiowania do katalogu czynów kategorycznie zabronionych w art. 6 ust. 2, pozbawi hodowców, właścicieli psów i weterynarzy możliwości dowolnej interpretacji intencji ustawodawcy, a przez to uchroni ogromną rzeszę psów rasowych i w typie rasy przed okrutnym pozbawianiem ich części ciała istotnych dla prawidłowego funkcjonowania psa i związanym z tym niepotrzebnym cierpieniem.[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000] [FONT=Arial] Żywimy głęboką nadzieję, że nasz apel skłoni Państwa do takiego uzupełnienia przepisów ustawy o ochronie zwierząt w odniesieniu do zakazu kopiowania psów, aby Polska nareszcie dołączyła w tym względzie do większości krajów europejskich, gdzie od dawna zakazane jest nie tylko obcinanie psom uszu i/lub ogonów, lecz także udział tak okaleczonych psów w wystawach, pokazach, zawodach i innych imprezach kynologicznych, niezależnie od przyczyny, dla której psa poddano takiemu zabiegowi. [/FONT][/COLOR]

[COLOR=#000000][FONT=Arial] Z poważaniem,[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=Arial] (imię i nazwisko)
[/FONT][/COLOR] [LEFT][B][COLOR=#ff6600] [FONT=Arial]Apel należy skopiować i wysłać mailem do posłów na adresy podane
w załączonej poniżej liście mailingowej:[/FONT][/COLOR][/B][/LEFT]

[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] przewodnicząca podkomisji komisji[/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [COLOR=#3a426b] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/COLOR][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] Marek Suski Biuro[/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL] [/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [COLOR=#002375][FONT=Verdana] [EMAIL="[email protected]"] [SIZE=1][email protected][/SIZE][/EMAIL][/FONT][/COLOR][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]
[LEFT] [EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL][/LEFT]

Link to comment
Share on other sites

Taka lista w pionie jest mało praktyczna.

Proponuję skorzystać z poniższego - wystarczy skopiować i wkleić w miejsce na wpisanie adresatów maila:

[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected]; [email protected]; [/EMAIL][EMAIL="[email protected]"][email protected]; [email protected]; [email protected];[/EMAIL] [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL];[EMAIL="[email protected]"] [email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]; [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Link to comment
Share on other sites

ode mnie poszło. udostępniajcie też na fejsie. zastanawiam się jeszcze nad dopisaniem propozycji ratyfikacji Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych, która wprost zakazuje kopiowania, korzystna jest też pod innymi względami.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']ode mnie poszło. udostępniajcie też na fejsie. zastanawiam się jeszcze nad dopisaniem propozycji ratyfikacji Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych, która wprost zakazuje kopiowania, korzystna jest też pod innymi względami.[/QUOTE]
POPIERAM !!!!!!!!!! pisalam o tym juz kilka lat wczesniej...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mari']ode mnie poszło. udostępniajcie też na fejsie. [B]zastanawiam się jeszcze nad dopisaniem propozycji ratyfikacji Europejskiej Konwencji o Ochronie Zwierząt Domowych, która wprost zakazuje kopiowania, [/B]korzystna jest też pod innymi względami.[/QUOTE]
Zanim mowa o ratyfikowaniu, trzeba Konwencję podpisać. Polska nie ma co ratyfikować, bo nie podpisała.
Konwencja wprawdzie zakazuje kopiowania, ale... łatwo się wyłgać, bo akurat zapis o zakazie kopiowania ogonów (art. 10 pkt 1 (a) ) można zastrzec na zasadzie art 21 pkt 1.
[url]http://conventions.coe.int/Treaty/en/Treaties/Html/125.htm[/url]

Link to comment
Share on other sites

Dziele sie tym co znalazlam w necie :)

[SIZE=4][B]WNIOSEK[/B][/SIZE]

[B][SIZE=4]Polska Unia Kynologiczna,zrzeszajaca nastepujace,dzialajace juz od ponad 10 lat stowarzyszenia kynologiczne:[COLOR=blue] Polski Klub Psa Rasowego, Klub Hodowcow Rasy Owczarek Niemiecki,Zwiazek Owczarkow Niemieckich Dlugowlosych oraz Polskie Stowarzyszenie Zoopsychologow,Polskie Stowarzyszenie Treserow,[/COLOR]niniejszym wnioskuje o uzupelnienie przedmiotowego projektu ustawy o definitywny zakaz obcinania psom uszu i ogonow (tzw.kopiowanie), a takze zakazu wystawiania psow poddanych takim zabiegom.[/SIZE][/B]
[B][SIZE=4]........................[/SIZE][/B]

[B][SIZE=4][URL="http://a-c-e.ovh.org/sejm18.07.2011.pdf"][COLOR=#0068cf][/COLOR][/URL][COLOR=#0068cf][URL]http://a-c-e.ovh.org/sejm18.07.2011.pdf[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[SIZE=4][B]WNIOSEK[/B][/SIZE]

[B][SIZE=4]Polska Unia Kynologiczna....[/SIZE][/B]

[IMG]http://img828.imageshack.us/img828/1530/httpaceovhorgsejm180720.png[/IMG]


[B][SIZE=4][COLOR=#0068cf][URL]http://a-c-e.ovh.org/sejm18.07.2011.pdf[/URL][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#0068cf][/COLOR][/SIZE][/B]
[B][SIZE=4][COLOR=#0068cf][/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Saeta']Zanim mowa o ratyfikowaniu, trzeba Konwencję podpisać. Polska nie ma co ratyfikować, bo nie podpisała.
[/QUOTE] wiadomo co chodziło, to nie forum prawników. o ogłoszeniu w dzienniku ustaw przecież pisać też nie będę bo nie o to tu chodzi. poza tym o ile dobrze pamiętam formalnie podpisanie konwencji następuje po jej ratyfikacji w danym państwie.
[quote name='Saeta']Konwencja wprawdzie zakazuje kopiowania, ale... łatwo się wyłgać, bo akurat zapis o zakazie kopiowania ogonów (art. 10 pkt 1 (a) ) można zastrzec na zasadzie art 21 pkt 1.
[URL]http://conventions.coe.int/Treaty/en/Treaties/Html/125.htm[/URL][/QUOTE]
wtedy nie widzę większego sensu jej przyjmowania. zresztą czy którekolwiek z państw partycypantów skorzystało z tej opcji?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=4][COLOR=#0068cf][URL]http://a-c-e.ovh.org/sejm18.07.2011.pdf[/URL]

[I]"W naszej ocenie pan poseł Paweł Suski działa tutaj w warunkach konfliktu interesów i należałoby rozważyć odsunięcie go od pełnienia funkcji Posła Wnioskodawcy"

[/I]Też tak uważam!
Czy to jest Mrożek czy real?
[/COLOR][/SIZE][/B]

Link to comment
Share on other sites

Z gory chcialabym poinformowac,ze jestem za egzekwowaniem przepisow jakie sa w naszym kraju odnosnie ochrony zwierzat ,a tym samym za zakazem kopiowania psow.Mam jednak wrazenie,ze cytowane wnioski to nic innego jak stosowanie populizmu,dla firmowania wlasnych interesow.Polska Unia Kynologiczna w sklad ktorej wchodzi Polski Klub Psa Rasowego,mimo swojej 10 letniej bytnosci,zaistniala chyba glownie,ze zrzesza hodowcow ras ktore nie sa lub jeszcze nie sa w FCI.Zrzesza garstke hodowcow,ktorzy nie wiele wnosza w rozwoj psow rasowych w Polsce.Nie podoba mi sie jak prezes zarowno PUK i PKPR pan T.Kosinski stosuje polityke oczerniania,badz pomijania pewnych faktow.Przyklad niech bedzie fakt,ze pan posel P.S od kilku lat nie wystawia juz swoich kopiowanych psow i nie widze interesu jego lobbowania na rzecz ich kopiowania.Zwlaszcza,ze mentalnosc hodowcow w znacznej mierze sie zmienia i na naszych ringach widuje sie coraz mniej psow cietych.Jedyne co nalezaloby zrobic to w dalszym ciagu uswiadamiac spoleczenstwo,ze jest to zabronione.Mysle,ze kopiowanie psow ,jest tematem zastepczym,odwracajacym uwage od spraw naprawde istotnych.Szczerze mowiac nie stanowi ono takiego problemu jak pseudo-hodowle,czy psy w schroniskach.
Jeszcze jedno spostrzezenie,z niezrozumialych dla mnie powodow,przy okazji tego tematu,wysmiewa sie grupe Polakow,tylko dlatego,ze oddaja sie swoim przekonaniom (tu religijnym).Dodawanie do tego sarkastycznych komentarzy jest rownie dla mnie niemoralne jak stosowanie procederu kopiowania .Swiadczy to o znacznym zawezeniu choryzontow takiej osoby.Dlatego tez mam watpliwosci ,czy przesmiewcy maja prawo dyktowania komukolwiek swoich racji!! Mnie na pewno nie,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis'][B][SIZE=4][COLOR=#0068cf][URL]http://a-c-e.ovh.org/sejm18.07.2011.pdf[/URL]

[I]"W naszej ocenie pan poseł Paweł Suski działa tutaj w warunkach konfliktu interesów i należałoby rozważyć odsunięcie go od pełnienia funkcji Posła Wnioskodawcy"

[/I]Też tak uważam!
Czy to jest Mrożek czy real?
[/COLOR][/SIZE][/B][/QUOTE]

Posel pawel Suski reprezentuje rzad z epoki kamienia lupanego ,ktorego jest przedstwaicielem.
Ojej jaka szkode wyrzadza zwierzetom.
Moze tak jemu cos poucinac? hmm,zeby sie obudzil z letargu

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Z gory chcialabym poinformowac,ze [B]jestem za egzekwowaniem przepisow[/B] jakie sa w naszym kraju odnosnie ochrony zwierzat ,[B]a tym samym za zakazem kopiowania psow.[/B]Mam jednak wrazenie,ze cytowane wnioski to nic innego jak stosowanie populizmu,dla firmowania wlasnych interesow.Polska Unia Kynologiczna w sklad ktorej wchodzi Polski Klub Psa Rasowego,mimo swojej 10 letniej bytnosci,zaistniala chyba glownie,ze zrzesza hodowcow ras ktore nie sa lub jeszcze nie sa w FCI.Zrzesza garstke hodowcow,ktorzy nie wiele wnosza w rozwoj psow rasowych w Polsce.Nie podoba mi sie jak prezes zarowno PUK i PKPR pan T.Kosinski stosuje polityke oczerniania,badz pomijania pewnych faktow.[B]Przyklad niech bedzie fakt,ze pan posel P.S od kilku lat nie wystawia juz swoich kopiowanych psow i nie widze interesu jego lobbowania na rzecz ich kopiowania[/B].Zwlaszcza,ze mentalnosc hodowcow w znacznej mierze sie zmienia i na naszych ringach widuje sie coraz mniej psow cietych.Jedyne co nalezaloby zrobic to w dalszym ciagu [B]uswiadamiac spoleczenstwo,ze jest to zabronione.[/B]Mysle,ze kopiowanie psow ,jest tematem zastepczym,odwracajacym uwage od spraw naprawde istotnych.Szczerze mowiac nie stanowi ono takiego problemu jak pseudo-hodowle,czy psy w schroniskach.
Jeszcze jedno spostrzezenie,z niezrozumialych dla mnie powodow,przy okazji tego tematu,wysmiewa sie grupe Polakow,tylko dlatego,ze oddaja sie swoim przekonaniom (tu religijnym).Dodawanie do tego[b] sarkastycznych[/b] komentarzy jest rownie dla mnie niemoralne jak stosowanie procederu kopiowania .Swiadczy to o znacznym zawezeniu choryzontow takiej osoby.Dlatego tez mam watpliwosci ,czy przesmiewcy maja prawo dyktowania komukolwiek swoich racji!! Mnie na pewno nie,[/QUOTE]

Jestes za egzekwowaniem przepisow,a tym samym za zakazem kopiowania psow .
Piszesz -jedyne co nalezaloby zrobic to uswiadamiac spoleczenstwo w dalszym ciagu,ze jest to zabronione.
Nie zauwazasz jaki/a jestes sarkastyczny w swojej wypowiedzi,uwazasz ze [B]uswiadomilismy wystarczajaco posla Pawla Suskiego[/B] o lamaniu prawa przez niego ,o zakazie kopiowania poniewaz przestal swoje psy kopiowac .:lol: NIEZLE !
Nie zauwazasz jednak ,ze tu nie tylko chodzi o kopiowanie psow, a tym samym lamanie,czy bylo lamaniem prawa przez Posla Pawla Suskiego dopoki nie uswiadomilismy POSLA ;


W SWIECIE CYWILIZOWANYM ( do ktorego P.Suski ponoc dazy ):

Rekomendacja Komitetu Ministrów Rady Europy nr R/2000/10 z dnia 11 maja 2000 r. w sprawie kodeksu postępowania urzędników w służbie publicznej;

Art. 13 [B]KONFLIKT INTERESOW[/B]

[B]Konflikt interesów pojawia[/B] się w [B]sytuacji kiedy interes prywatny osoby pełniącej funkcję publiczną wpływa[/B], bądź wydaje się [B]wpływać[/B], na bezstronne i [B]obiektywne [/B][B]wykonywanie jej oficjalnych funkcji.[/B]
[COLOR=white][FONT=Arial][COLOR=white][FONT=Arial][COLOR=#000000][SIZE=2]Interes prywatny osoby pełniącej funkcję publiczną dotyczy jakiejkolwiek korzyści dla niej, jej rodziny, osób spokrewnionych, przyjaciół i osób albo organizacji z którymi ma albo miała ona kontakty gospodarcze bądź polityczne[/SIZE]. [/COLOR][/FONT][/COLOR][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[B]IwonaCar,[/B]
Odpowiedz mi na jedno proste pytanie,czy na Twoim aviatorku jest pies kopiowany?.Jezeli tak to przy Twojej argumentacji ,jestes tak samo zla jak pan posel.Stwierdzilam fakt,ze Suski jest posiadaczem psow kopiowanych ,ktorych od kilku lat nie wystawial,nie jest nawet hodowca psow.Trzy jego psy sa psami sprowadzonymi z krajow gdzie kopiowanie jest dozwolone Rosja i USA.Ostatni pies jakiego kupil ,pochodzi z polskiej hodowli i jest psem niekopiowanym.Pretensje mam do ludzi ktorzy budujac swoje poparcie, staraja sie dyskredytowac badz przemilczac,pewne fakty.
Mam nieodparte wrazenie,ze sie zbytni nakrecacie nie widzac wyraznego postepu w tej materii.Iwona ,przyjedz do Polski,odwiedz wystawe i potem nam opowiesz ile widzialas ,psow kopiowanych i kiedy te sie urodzily.

Przestancie Polacy traktowac ten kraj jak zascianek Europy.Na wystawie w Paryzu ,ktora mialam okazje odwiedzic ,widzialam wiele kopiowanych psow,nie tylko z Polski,Rosji czy USA.Ani ja jako zwolenniczka psa orginalnego,ani zadna pro-zwierzeca organizacja nie zrobila nic by naswietlic ten jak mysle nadmuchany problem.Na zadnej z wystaw krajowych nie widze nikogo z ulotkami propagujacymi psy nieciete.To jak to jest ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu'][B]IwonaCar,[/B]
Odpowiedz mi na jedno proste pytanie,czy na Twoim aviatorku jest pies kopiowany?.Jezeli tak to przy Twojej argumentacji ,jestes tak samo zla jak pan posel.Stwierdzilam fakt,ze Suski jest posiadaczem psow kopiowanych ,ktorych od kilku lat nie wystawial,nie jest nawet hodowca psow.Trzy jego psy sa psami sprowadzonymi z krajow gdzie kopiowanie jest dozwolone Rosja i USA.Ostatni pies jakiego kupil ,pochodzi z polskiej hodowli i jest psem niekopiowanym.Pretensje mam do ludzi ktorzy budujac swoje poparcie, staraja sie dyskredytowac badz przemilczac,pewne fakty.
Mam nieodparte wrazenie,ze sie zbytni nakrecacie nie widzac wyraznego postepu w tej materii.Iwona ,przyjedz do Polski,odwiedz wystawe i potem nam opowiesz ile widzialas ,psow kopiowanych i kiedy te sie urodzily.

Przestancie Polacy traktowac ten kraj jak zascianek Europy.Na wystawie w Paryzu ,ktora mialam okazje odwiedzic ,widzialam wiele kopiowanych psow,nie tylko z Polski,Rosji czy USA.Ani ja jako zwolenniczka psa orginalnego,ani zadna pro-zwierzeca organizacja nie zrobila nic by naswietlic ten jak mysle nadmuchany problem.Na zadnej z wystaw krajowych nie widze nikogo z ulotkami propagujacymi psy nieciete.To jak to jest ?[/QUOTE]
No z jakich krajow byly psy z cietymi ogonami o uszami
No ,ze z Rosji czy USA to rozumiem ,ale jeszcze z jakich A zapomnialam o konserwatywnej Polsce.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']No z jakich krajow byly psy z cietymi ogonami o uszami
No ,ze z Rosji czy USA to rozumiem ,ale jeszcze z jakich A zapomnialam o konserwatywnej Polsce.[/QUOTE]

Jezeli sie troche orientujesz,poszukaj sobie

[url]http://www.cedia.fr/palmares/resultats.asp?expo=1765[/url]

Jak juz znajdziesz,policz ile bylo kopiowanych psow z Polski i czy nadal bedziesz pisal o konserwatyzmie w tej kwestii.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']
Odpowiedz mi na jedno proste pytanie,czy na Twoim aviatorku jest pies kopiowany?.Jezeli tak to przy Twojej argumentacji ,jestes tak samo zla jak pan posel.[/QUOTE]
A to ciekawe porownanie haha... ja nie oddalam swojego psa ( ma prawie 10 lat) do kopiowania i nie lamalam prawa ,a jak sama piszsz, POSEL ( ktory swiecic powinien przykladem) kopiowal swoje psy, lamal prawo ! ale Ty roznicy nie widzisz :shake:
[quote]Iwona ,przyjedz do Polski,odwiedz wystawe i potem nam opowiesz ile widzialas ,psow kopiowanych i kiedy te sie [B]urodzily[/B].[/quote]
Chyba zartujesz :) czy trzeba byc osobiscie by wiedziec co sie dzieje ?
Zobacz co wypisuja :crazyeye: ,jakos w innych krajach gdzie kopiowanie jest zabronione , tego problemu nie widza :
[URL]http://www.dogocanarioclub.com/forum/viewtopic.php?f=4&t=445&st=0&sk=t&sd=a[/URL]

co do wieku ,zobacz bidy potraktowane jak zywoplot :
Na wystawie, Nowy Targ
MALACHIT Almanis- BOB [B]Puppy[/B]
wiesz jak wyglada ?
[URL]http://img707.imageshack.us/img707/1838/88608528.jpg[/URL]
a tu nastepny :
CHRISTMAS STAR FROM Dolina Rivendell FCI
[URL]http://img26.imageshack.us/img26/1452/86854704.jpg[/URL]

A widzialas chociaz jednego Owczarka Srodkowoazjatyckiego ktory nie mial by zdrowych czesci cial amputowanych?

Link to comment
Share on other sites

IwonaCar,

Zarowno Ty jak i Suski macie kopiowane psy.Co Cie usprawiedliwia,i czyni z Ciebie lepsza osoba od niego?Bo takiego psa kupilas?On tez takie sobie sprowadzil.Stosujesz takie same metody jak w/w populisci.Gdzie napisalam,ze Suski kopiowal swoje psy? Zostalo napisane jest posiadaczem psow kopiowanych.Jakie to ma zreszta znaczenie? Chcesz teraz stawiac pod pregierz kogos bo iles tam lat temu kupil sobie kopiowanego psa/y ?!.Czy ty juz odpukotowalas swoj grzech biorac psa kopiowanego.Czy mamy w ten sposob prowadzic ta dyskusje ktora nigdy by nie miala konca?! Przestaje sie dziwic ludziom ktorzy sa oponentami tej kwestii.Wydaje mi sie,ze kilkoro z was nie chce zaakceptowac faktu,ze sie zmienia.W kazdej dziedzinie sa odstepstwa ,tu pokazane przez ciebie sznaucery.Takich psow naszczescie ubywa.Nie opluwaj tego kraju tylko dlatego ,ze wyjechalas do Australii.Nie zachowuj sie jak wielu innych Polakow migrujacych stad.A moze potrzebujesz permanentnego potwierdzenia o slusznisci twojej decyzji o opuszczniu go?!W Polsce sie wiele zmienia w kynologi rowniez,przyjmij to do wiadomosci czy chczesz czy nie!nie potrzebujemy krzykaczy i histerykow,potrzebujemy troche czasu.
Zaraz przeczytam,ze grzechem posla S jest posiadanie psow wogole!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']IwonaCar,
Zarowno Ty jak i Suski macie kopiowane psy.Co Cie usprawiedliwia,i czyni z Ciebie lepsza osoba od niego?Bo takiego psa kupilas? (...)
Zaraz przeczytam,ze grzechem posla S jest posiadanie psow wogole![/QUOTE]
Nie wiesz, co czyni Iwonę lepszą od posła Suskiego, choć obydwoje mają kopiowane psy?
Otóż, Iwona, [B]gdyby miała wpływ na kształtowanie prawa[/B], dołożyłaby wszelkich starań, żeby nielegalny w Polsce proceder, jakim jest kopiowanie wykorzenić, a kopiowane psy żeby przestały być wystawiane, gdyż stanowi to swoiste propagowanie takiego okaleczania psa.

Poseł Suski zaś [B]ma wpływ na kształtowanie prawa[/B], a robi wszystko, żeby ten nielegalny proceder i - zdaniem ZKwP - niejasną sytuację interpretacyjną utrzymać.

Nawet jeżeli w obecnym kształcie ustawy coś faktycznie jest niejasne, to należałoby się spodziewać, że nowelizacja jest doskonałą okazją, żeby sprawę doprecyzować. Poseł tymczasem uparcie, wbrew opiniom władz weterynaryjnych, specjalistów prawników z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, organizacji prozwierzęcych i kynologicznych i licznej rzeszy miłośników psów w naszym kraju, jak niepodległości broni stanowiska Związku Kynologicznego w Polsce. [SIZE=4][B]Dlaczego?[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']
Jeszcze jedno spostrzezenie,z niezrozumialych dla mnie powodow,[B]przy okazji[/B] tego tematu,[B]wysmiewa sie grupe Polakow,tylko dlatego,ze oddaja sie swoim przekonaniom (tu religijnym).[/B]Dodawanie do tego sarkastycznych komentarzy jest rownie dla mnie niemoralne jak stosowanie procederu kopiowania .[B]Swiadczy to o znacznym zawezeniu choryzontow[/B] takiej osoby.Dlatego tez mam watpliwosci ,czy przesmiewcy maja prawo dyktowania komukolwiek swoich racji!! Mnie na pewno nie,[/QUOTE]
O mamuniu kochana, czy mam rozumieć, że poseł P.S. trzyma w swoim domu poobcinane psy z powodu swoich przekonań religijnych? Należy do jakiejś sekty? Zdradzisz do jakiej?
Jeżeli chodzi o mnie, to pełne zaskoczenie. :-o

BTW niesłuszne są Twoje podejrzenia co do tego, że mamy znacznie zawężone cyt. [B]„choryzonty”.[/B]
My w ogóle nie mamy czegoś takiego i musimy z tym żyć. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Syllepsis']O mamuniu kochana, czy mam rozumieć, że poseł P.S. trzyma w swoim domu poobcinane psy z powodu swoich przekonań religijnych? Należy do jakiejś sekty? Zdradzisz do jakiej?
Jeżeli chodzi o mnie, to pełne zaskoczenie. :-o[/QUOTE]

jeszcze jeden/a z tych co -rozumieja co chca zrozumiec:lol:

[/QUOTE]BTW niesłuszne są Twoje podejrzenia co do tego, że mamy znacznie zawężone cyt. [B]„choryzonty”.[/B]
My w ogóle nie mamy czegoś takiego i musimy z tym żyć. :p[/QUOTE]

Coz,na dluzsza mete musi to byc dosc frustrujace.Na marginesie ,jakie to typowe na dowolnym forum,z braku rzeczowej odpowiedzi,bledy sie sprawdza :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kamila_vu']Nie opluwaj tego kraju tylko dlatego ,ze wyjechalas... [/QUOTE]

Mowienie tego co mi sie w kraju nie podoba to jest opluwaniem ? a moze dlatego pisze bo wstydze sie tego co dzieje sie w Polsce :(
czy potrafisz to zrozumiec ?

Do czego dazy Posel Pawel Suski takim postepowaniem ?
[I]" Poseł tymczasem uparcie, wbrew opiniom władz weterynaryjnych, specjalistów prawników z Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości, organizacji prozwierzęcych i kynologicznych i licznej rzeszy miłośników psów w naszym kraju, jak niepodległości broni stanowiska Związku Kynologicznego w Polsce.'[/I]- jak napisala Saeta.
Narazajac swiadomie Polska Kynologie na lokowanie za przyslowiowa Rumunia gdzie dawno tam nie wolno kopiowac .
Rumunia podpisala Europejska Konwencje Ochrony Zwierzat Domowych juz w 2003 roku
We Wloszech jest karalne kopiowanie psow...
I TY TO NAZYWASZ OPLUWANIEM ???czy moze mi wstyd :(
Nigdy nic sie nie zmieni jak beda ludzie mieli klapki na oczach jak Ty i nie beda reagowali na takie postepowanie poslow,gdzie bez zmruzenia oka wciskaja ludziom to co im wygodne,podpierajac swoje uzasadnienia bzdurami!!!!!!! Powinnas sie tym oburzyc, Posel z Ciebie robi idiote !!!!!
Trzeba [B]USWIADAMIAC-[/B] piszesz ,kogo ? Posla Pawla Suskiego ? czy niektorych weterynarzy ktorzy dalej popieraja kopiowanie, tylko dlatego ze jest nadmiar weterynarzy i oni sobie wyrywaja klientow - jak to powiedzial Prezes Mania.
Znasz to co powiedzial Lekarz Weterynarz K.Lutomska z W-wy tutaj na forum 5 lat temu i dalej nie zmienila zdania,moze Ty ja potrafisz uswiadomic :)
[I]"jestem zwolennikiem kopiowania,lekarzem weterynarii,posiadaczka kilku psow"[/I]
obciecie ogona porownuje do obciecia paznokcia :
[I]"[B]nie boli[/B] -bo nie ma co bolec-bo nie ma nerwow-jesli tak trudno ci to zrozumiec-to znaczy ze nie powinnas swoim psom nawet skracac pazurow rutynowo"[/I]
Z czego mam byc dumna ? z tego ?
[I][B]"Polska schizofrenia[/B][/I]
[I][I]Mimo obowiązującego zakazu na naszych ulicach pełno jest kopiowanych, nawet całkiem młodych psów."[/I][/I]

[B]NA ZAKONCZENIE [/B] przytocze co tyczy Twojego cyt "nie opluwaj tego kraju"

[SIZE=3][B]"Tylko dzięki zaiste niepojętej, a tak wielkiej i niezbadanej litości boskiej,[/B][/SIZE]
[B][SIZE=3] ludzie w tym kraju nie na czworakach chodzą, a na dwóch nogach, udając człowieka. "[/SIZE][/B]-Józef Piłsudski o Polsce.
Mowil to nie po to by obrazic Polakow lecz po to by zastanowili sie nad soba...

Link to comment
Share on other sites

[B]Iwona&Car[/B]
Ja w dalszym ciagu twierdze,ze polska swiadomosc radykalnie sie zmienia,mimo tej paranoicznej histerii wokol tego tematu.Jaki procent kopiowanych psow jest obecnie na polskich wystawach,a jaki byl powiedzmy 3 lata temu?
Nie rosmieszaj mnie z tym porownaniem z Rumunia,bo piszesz jakies nie pokryte z rzeczywistoscia informacje.Co z tego,ze Rumunia podpisala konwencje (jesli podpisala),jezeli w dalszym ciagu kopiuje sie tam psy ,jak rowniez sie je tam wystawia.Ja znam to z autopsji ,ty mozesz wejsc na strone ich zwiazku.
Malo tego na EDS w Rumuni w 2012 psy kopiowane sa dopuszczone do wystawy.Dalej chcesz pisac o Europie?Dlaczego w Paryzu zezwolono na wystawianie psow kopiowanych,jak regulacje to regulacje...

[B]Show rules[/B]
For the present, in Romanian dog shows are admitted all cropped and/or docked dogs. Anti-doping tests may be possible.
F.C.I. and Romanian Kennel Club show rules apply.
Info.ze strony
[URL]http://eurodogshow2012.com/en/about-show.html[/URL]
[URL="http://eurodogshow2012.com/en/about-show.html"]
[/URL]
Mam wrazenie,ze obralyscie sobie drogie kolezanki jakas misje i nie akceptujecie zmian na lepsze jakie nadciagaja .Uwierzcie mi, jest masa wazniejszych problemow w swiecie psa w ktorym wasza marnotrawiona tu energia bardziej by sie przydala.


Co do Wloch,j/w Rumunia,pierwszy lepszy przyklad-mastiff napolitanski,ich rodzima rasa,wejdz na strone jakiejs wloskiej hodowli.I wcale nie twierdze,ze sie z tego ciesze .

Jaki interes mialby posel Suski w lobbowaniu kopiowania?Nie jest ani wystawca,ani hodowca,za diabla nie moge tego zrozumiec.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='iwona&CAR']Znasz to co powiedzial [B]Lekarz Weterynarz K.Lutomska z W-wy [/B]tutaj na forum 5 lat temu i dalej nie zmienila zdania,moze Ty ja potrafisz uswiadomic :smile:
[I]"jestem zwolennikiem kopiowania,lekarzem weterynarii,posiadaczka kilku psow"[/I]
obciecie ogona porownuje do obciecia paznokcia :
[I]"[B]nie boli -bo nie ma co bolec-bo nie ma nerwow[/B]-jesli tak trudno ci to zrozumiec-to znaczy ze nie powinnas swoim psom nawet skracac pazurow rutynowo"[/I][/quote]
Nie znam pani weterynarz K. Lutomskiej z Warszawy i, jak mam być szczera, wcale nie żałuję, że mój pies do niej nigdy nie trafi!

Jeżeli pani weterynarz K. Lutomska faktycznie tak napisała, to znaczy, że nie ma pojęcia o anatomii psa, a przynajmniej o anatomicznej budowie psiego ogona! Albo specjalnie bzdury pisze, żeby uzasadnić swoje upodobanie do obcinania psom ogonów. Tak czy inaczej, chluby zawodowi weterynarza ta pani nie przynosi!

Nie trzeba kończyć weterynarii, żeby wiedzieć, że w ogonie MUSZĄ być jakieś nerwy przewodzące ból. Jak pani lekarz weterynarii K. Lutomska o tym nie wie, to niech uszczypnie pierwszego lepszego swojego niekopiowanego pacjenta w ogon i sprawdzi, czy on nic nie czuje!

[quote name='kamila_vu']Na marginesie ,jakie to typowe na dowolnym forum,z braku rzeczowej odpowiedzi,bledy sie sprawdza [/QUOTE]
Jakie to typowe, że na dowolnym forum tak powszechna jest nieumiejętność składnego wypowiadania się na piśmie i brak elementarnej znajomości ortografii! Dziewczyno, coś Ty w szkole robiła??? :shake:

[quote name='kamila_vu']
Dlaczego w Paryzu zezwolono na wystawianie psow kopiowanych,jak regulacje to regulacje...[/QUOTE]
Kamilka - kłamczuszka :eviltong: Albo nie zna języków obcych - co akurat nikogo by nie zdziwiło, skoro nie opanowała nawet ojczystego.
[URL]http://eurodogshow.info/world-dog-shows/5-world-dog-show-2011[/URL]
Dopuszczono psy z kopiowanymi uszami tylko z tych krajów, w których kopiowanie uszu jest legalne. W Polsce nie jest, więc jeżeli były tam kopiowane psy z Polski, to odbyło się to z naruszeniem zasad konkursu. A zatem wszelkie ewentualne tytuły uzyskane przez te psy powinny zostać odebrane!
BTW organizatorzy niesłusznie zakładają, że tylko w krajach, które podpisały EKOZD kopiowanie jest zabronione.

[quote name='kamila_vu']Jaki interes mialby posel Suski w lobbowaniu kopiowania?Nie jest ani wystawca,ani hodowca,za diabla nie moge tego zrozumiec.[/QUOTE]
No właśnie... [SIZE=3][B]Kto wie, jaki interes ma poseł Suski [/B][SIZE=2]w faworyzowaniu ZKwP[/SIZE][B]?[/B][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

Dobra ,bawcie sie dalej dziewczynki w misjonarki ,ja z tej bajki znikam.Jestescie tak zacietrzewione w tej waszej misji,ze nie zauwazycie zmian ktore nadejda...,a moze to co niektore nakreca i nadaje sens ich nudnej egzystencji.

[B]Saeta[/B],wypominajac komus bledy,zacznij od siebie.:),ze zrozumieniem tekstu pisanego tez masz problemy.W ktorym momencie sklamalam o Paryzu? Napisalam ze zezwolono na udzial psow kopiowanych,jakie to ma znaczenie z jakich krajow?!
Powiem ,mojej przyjaciolce ,ze jej francuskie trofea chcesz pozabierac,posmiejemy sie :)

Walczcie dziewczyny,ale w sprawach waznych,i miejcie poczucie z rzeczywistoscia!!

BTW,jak juz wymieniacie kogos z nazwiska przedstawcie sie rowniez,jakie to bohaterskie ,siedziec ukrytym za swoim nick-iem!
Ok.pozno jest z imprezy wrocilam,wam tez radze od czasu do czasu wyjsc do ludzi.Pomaga to nabrac jakiegos dystansu!

Kamila Marczak

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...