Jump to content
Dogomania

Zakup szczeniaka z hodowli zarejestrowanej w ZKwP


CocoChanel

Recommended Posts

[h=2]Zakup szczeniaka z hodowli zarejestrowanej w ZKwP[/h][COLOR=#000000][INDENT]Witam, mam prośbę osoby zorientowane w temacie o udzielenie mi odpowiedzi na jedno małe pytanie.

Zaczęło się wszystko jakieś dwa tygodnie temu - długo szukaliśmy szczeniaka: pieska, rasy buldog angielski, z papierami i nie będę ukrywać - z umaszczeniem jakie się nam spodobało. Znaleźliśmy. Hodowla niedaleko Krakowa (tudzież na jego obrzeżach). Pani kiedy zadzwoniliśmy w sobotę powiedziała, że pieski jeszcze nie mają przeglądu ale go zrobi (rzekomo w ciągu dwóch godzin się odbył). Kiedy mąż po niego pojechał na następny dzień piesek miał świeży tatuaż w uchu jednak nie miał metryki. Pani powiedziała, że są jakieś problemy w związku (z drukarką). Obiecała, że do 13.01.2014 dośle wszystko - na co została spisana umowa. Wczoraj tj. 16.01.2014 zadzwoniła mówiąc, że dalej są zepsute komputery i dalej nie wyśle nam dokumentów pieska.

Czy taka sytuacja jest możliwa? Czy po prostu jest oszustką? A może to tylko jej opieszałość i niesłowność.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam[/INDENT]
[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jak odbierałam swojego psa to cały miot też jeszcze nie zdążył dostać metryk. Już nie pamiętam, czym ta sytuacja była spowodowana.
W każdym bądź razie hodowca był zaufany, bo miałam z jego hodowli już jednego psa i po kilku dniach metryczka przyszła :)

Także nie trzeba mieć od razu dziwnych podejrzeń;)
Napisz jak się sprawa skończyła.

  • Downvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jestem w ZKwP, od wielu lat i takich szopek nie słyszałam, maluchom wyrabia się metryki wcześniej, i trudno zrobić przegląd w dwie godziny - masz kopię przeglądu miotu Ja swoim nabywcom daję, zadzwoń do oddziału, zapytaj, czy miot był zgłoszony - powinien być też u nich an stronie w dziale szczenięta / mioty itp. (wcześniej hodowca wypełnia kartę krycia i miotu), a maluch jest szczepiony, ma paszport?

Link to comment
Share on other sites

Fragment regulaminu ZKwP o obowiązkach hodowcy
"[B]wydawać nabywcom szczenięta po ukończeniu 7 tygodni wraz z metrykami[/B] (wzór zał. nr 6)[FONT=serif]i książeczkami zdrowia (z adnotacją o szczepieniach i odrobaczaniu szczeniąt), zaś nabywcom[/FONT]
zagranicznym dostarczyć rodowód eksportowy"

Ja bym zadzwoniła do związku i popytała o hodowle.

Link to comment
Share on other sites

A w jakim tygodniu życia pieska odebrałaś go z hodowli? Tatuaże robi się przed przeglądem miotu, po skończeniu 6 tygodnia przez maluchy. Dopiero na podstawie przeglądu wydaje się metryczki. Piszesz, że miał świeży tatuaż, więc metryczek rzeczywiście jeszcze mogło nie być, zastanawiam się tylko, czy hodowca nie za wcześnie wydał pieska.

Link to comment
Share on other sites

no właśnie,żaden szanujacy się hodowca nie powinien wydać szczeniaka przed upływem 8 tyg życia(minimum) bez metryki przynajmniej nie spotkałam się z takim procederem:hmmmm::hmmmm:.[B]coco[/B] rozumiem że byłas wczesniej w hodowli,widziałas matkę,może ojca ich rodowody itd

Edited by gryf80
Link to comment
Share on other sites

piesek urodzony 12/10/2013 więc nie był za mały. Nie byłam wcześniej w hodowli. Rozmawiałam z właścicielką kilkukrotnie. Mąż jak pojechał widział matkę, ojciec - reproduktor. Rodowód matki, kserokopie rodowodu ojca miał do wglądu... Widział również legitymację członkowską Pani w ZK..

Link to comment
Share on other sites

Poproś hodowcę o kartę przeglądu miotu, zobacz też, co tam piszą o jego jąderkach :)
a jeśli am tatuaż zrobiony w oddziale związku, to moim zdaniem wystawią mu też metrykę, niezgłoszonych motów się przecież nie tatuuje, no może jakoś byli zaganiani itd i wszystko skończy się dobrze

Link to comment
Share on other sites

A dziękuję dziękuję. To już drugi buldog angielski w naszym domu - tylko z pierwszym nie było takich problemów z dokumentami (stąd też brak mojej czujności).

Przyszłościowo chcemy zarejestrować się w Związku - a później kto wie? może spotkamy się na jakiejś wystawie :D


ps. dam znać na pewno! :D

Link to comment
Share on other sites

Jeśli maluch odebrany dzień po przeglądzie,to pewnie oddział nie zdążył przygotować metryk. Zapewne mają spiętrzenie pracy po świątecznej przerwie...

[quote name='Kyu']Nie wiem jak w Krakowie, ale ze związkami ciężki jest kontakt mejlowy, polecam zadzwonić dla świętego spokoju ;) [/QUOTE]
Oj tam...z naszym oddziałem kontakt mailowy jest świetny :)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Witam, rzeczywiście był problem z komputerem I drukarką. Zaległe metryczki zostana w tym tygodniu napisane.
Przepraszamy I prosimy o wyrozumiałośc.
Z powazaniem
Krystyna M.....
kierownik biura ZKwP O/Krakow
[/QUOTE]


Sprawa można powiedzieć z mojej strony i moich 'oskarżeń' zakończona :) co najważniejsze pomyślnie. Dziękuję za pomoc i wsparcie!
Pozdrowienia dla wszystkich :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...