Jump to content
Dogomania

Czy w Poznaniu są jakieś psie przedszkola?


malaSilky

Recommended Posts

Pani Natalio, z jednym się z Panią zgadzam - ja też nie mam ochoty na pyskówki na forum dlatego zapraszam Panią na spokojną rozmowę do nas do szkoły.

To, że ma Pani prawo do swojej opinii jest oczywiste, jednak odnoszę wrażenie, że przez niezrozumienie pewnych rzeczy, opisuje mnie Pani jako osobę niezrównoważoną psychicznie.

Dlatego na spotkaniu postaram się wytłumaczyć Pani, na czym polega tzw. "zjawisko wyuczonej bezradności" i czym różni się "alpha roll" od przytrzymania gryzącego po rękach szczeniaka; dlaczego stosuje się przerywanie zabaw psów przy zbyt wysokim poziomie pobudzenia np. u psów nadpobudliwych; w jaki sposób tonacja głosu pomaga w szkoleniu (np. przy nauce przywołania).
Ciekawym tematem jest także szkolenie oparte na pozytywnym wzmocnieniu, do tej pory nie uważałam się za skrajnie pozytywnego szkoleniowca, gdyż używam zakazów i wprowadzam zasady domowe, ale skoro postrzegana jestem tak, jak Pani pisze, dziękuję za opinię i zastanowię się skąd to wynika.

Jeszcze jedno słowo tylko. Otóż nie nasłałam nikogo, by się na Pani "wyżywał", to moi Kursanci poinformowali mnie o Pani poście, dlatego zalogowałam się na tym forum. Na wybiegu spotykam się towarzysko, z dawnymi absolwentami, rzadko z Klientami, więc możemy podyskutować na temat tego, co robię :)

I na koniec gratuluję, Pani filmiki obejrzałam, bardzo dobrze pracujecie na smaczkach i widać, że się po prostu lubicie :)

Jeśli zaś chodzi o inne opinie na temat mnie i Szkoły DogMasters, to po przejrzeniu pierwszych 6 stron na google, nie zauważyłam niczego niepokojącego...

Jeżeli będzie Pani zainteresowana spotkaniem, proszę o wcześniejszy kontakt telefoniczny 501 679 715
pozdrawiam Lidia Rychlewska

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

frruzia - dokładnie, taka metoda jest wysoce niewłaściwa przy szkoleniu psów, zwłaszcza przy szczeniaku, którego w ten sposób można bardzo łatwo ,,złamać". Jest to jedna z metod nadal stosowanych w tzw. ,,tradycyjnym szkoleniu", które opiera się na teorii dominacji - trzeba stworzyć z psem stado, ustalić hierarchie, my mamy pełnić rolę psów alfa a skoro szczeniak nas nie słucha, ingrouje, zaczepia to trzeba pokazać mu kto tu rządzi, i że musi się podporządkować. Szkółki opierające się na szkoleniu pozytywnych odeszły od tego - człowiek nie jest psem i nie może się jak pies zachowywać, a żeby uzyskać posłuszeństwo trzeba stworzyć z nim więź, wypracować kontakt za pomocą nagród i zachęt. Owszem pojawiają się szczeniaki ,,problematyczne" wykazujące agresję, lękliwość i inne niepożądane zachowania w wieku kilku miesięcy, konieczne jest ich wyeliminowanie ale z pewnością nie w taki sposób.Co do takiego traktowania psa pracującego - jest to karygodne i obawiam się, że zarzuty skierowane do tej trenerki nie są prawdziwe.

Link to comment
Share on other sites

Mój pies nie był nigdy psem problemowym!
Jest psem niesamowicie nastawionym na człowieka, na pracę z nim i dla niego.
To co opisałam, to było zwykłe rozbrykanie szczeniaczka. To był mój pierwszy szczeniak, na początku byłam lekko skonsternowana jak reagować, teraz już wiem. Na pewno nie byłoby to żadne unieruchamianie szczeniaka, obalanie na plery, trzymanie siłą.......
On jest niesamowicie przyjazny do ludzi, kocha się witać, miziać, całować po twarzy. RAZ w życiu pokazał agresję do człowieka. Właśnie wtedy kiedy Pani Lidia zastosowała wobec niego "alpha-roll". Autentycznie chciał ją ugryźć - 3 miesięczne szczenię!!!
Metoda czy to trzymanie siłą szczeniaka na plecach czy pod pachą aby nie mógł się ruszyć, bo trzeba go niby wyciszyć, tudzież pokazać swoją pozycję, to coś co niesamowicie wzbódza w psach agresję (jak widać nawet u 3 miesięcznego szczenięcia o bardzo pozytywnym charaktrze). Nawet Pani Lidia się wtedy zdziwiła i powiedziała że on będzie agresywnym dominantem......
Pani Lidio proszę nie robić ze mnie kretynki, najpierw mi tu Pani wypisuje BZDURY że ja uciekałam przed własnym psem bo się go bałam (?!!), że moja siostra się go bała (?!!!), że był on totalnie zagubiony (LOL), a teraz że mnie pani zaprasza do siebie, bo chce mi wytłumaczyć co to "alpha roll"? Czy ja wyglądam na osobę która nie wie co to jest i na czym polega po obejrzeniu tych filmików któe wstawiłam stronę wcześniej? Proszę mnie nie rozśmieszać.
Malutkiego szczeniaka opisała Pani jako jakiegoś strasznego potwora, o mnie napisała masę bzdur, siebie wybieliła.... Ja w ogóle nie rozumiem jak można tak nie mieć honoru i takie rzeczy pisać o byłym kliencie.

Frruzia
Nie znam cię ale zgadzam się z tobą w 100%. Gaszenie w jakikolwiek sposób takiego psa jak border to jest chybiony pomysł, one są stworzone do czegoś innego niż tkwienie w szkółkach i przedszkolach do których uczęszczają ludzie, któzy chcą mieć spokojnego pieska bez popędów, nie ciągnącego na smyczy i nie gryzącego butów..... Tak jak pisałam, to jest mój drugi pies a pierwszy szczeniak. Jest on dla mnie wspaniałym nauczycielem i z osoby mającej niewielkie pojęcie o wychowaniu i szkoleniu na tyle, że skusiłam się na ofertę "Wesołej Łapki" w której pracowała Pani Lidia, dzięki niemu weszłam w jakiś sposób na wyższy poziom szkolenia, te psy po prostu zmuszają do myślenia, a błędy w wychowaniu takie jak unieruchamianie szczeniaka i przewracanie go na plecy odbijają się czkawką. No ale my już wyszliśmy na prostą dłuższy czas temu ;). Jestem mu bardzo wdzięczna że tyle mnie nauczył i dał masę radości dzięki więzi jaka między nami jest. Już niedługo być może wystartujemy w zawodach :).

Link to comment
Share on other sites

Frruzia a u was też borderek czy jakaś inna pracoholiczna rasa? :D
Ps. Zapraszam na nowy filmik:
[URL]http://www.youtube.com/watch?v=NobOJIW7F1E&feature=youtu.be[/URL]
(proszę się nie przerazić naszym poziomem frizbowym :-D mam nadzieję że na wiosnę będzie lepiej ;))

Edited by Lottie
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...