Jump to content
Dogomania
Sign in to follow this  
Julia&Arni

Pierwsze spotkanie szczeniaka z koniem

Recommended Posts

Jak zaplanować pierwsze spotkanie szczeniaka z koniem? Ogółem to dawałam mu do powąchania swoje ubranie po powrocie z jazdy ,ale wolał bym go głaskała na powitanie.
Nie chcę aby się przeraził, ani nie poleciał od razu do konia. Czy to dobry pomysł że chcę 4 miesięcznego (Cocer Spaniel Ang) szczeniaka na smyczy oswajać do koni?
Chciałabym aby w przyszłości biegał obok w terenie, ewentualnie podczas naszych zabaw szukał koni z innej grupy.
Zapoznać go najpierw z miejscem, a później z szetlandem? czy mogę od razu z małopolakiem?

Share this post


Link to post
Share on other sites
Mam ten sam problem. Ale chyba zacznę go rozwiązywać od wiosny ze swoim springerem. Z tego co widzę jest raczej olewatorska do kotów więc mam nadzieję, że do koni też taka będzie. Jednak im szybciej zaczniesz tym lepiej, mój cocker nienawidził krów czy koni i je ganiał :/. Rasa konia raczej nie ma znaczenia. Pokaż psu, że jeśli nie będzie zbyt blisko podchodził to nic złego się nie wydarzy. Spróbuj może na smakołyki? Na początku wyłącznie na smyczy. Zobaczysz jego reakcje, zobaczysz czy trzeba nad czymś pracować czy po prostu podejdzie do tego bez stresu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
pojechałam z moim małym do znajomego który ma ogrodzony sad i dwa konie. Na początku mały na smyczy obczaił cały teren i poznał terierkę Norę która niezbyt grzeczna była ale na szczęście nie brał z niej przykładu. Wypuściliśmy dwa konie w ogrodzonym sadzie. Na Ogiera- terierka cały czas szczekała ;d
Mój Arni bał się koni i wolał trzymać się blisko mnie, to po 20 min spuściłam go ze smyczy. Dwa razy koń go pogonił to biedak ze strachem w oczach biegł prosto do mnie :D Później już się uspokoił i koniom do boksów wchodził ,jednak nadal jest wobec nich ostrożny.
Na wiosnę będę próbowała go uczyć biegać przy koniu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Dużo zależy też od samych koni. W naszej stadninie konie są przyzwyczajone i nawet psy biegające między nogami im nie przeszkadzają ;) ja reakcje swojej sprawdzę na wiosnę, teraz i tak nie jeżdżę gdyż nowy rok zaczęłam właśnie konno z upadkiem i połamaniem ręki :P IDEALNIE.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Announcements

×